Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

ja też miałem telefon od Burizy doszedł bez vatu ale to było  dwa miesiące temu , tera podobno już nie jest tak fajnie ,podobno DHL=100 vat ,pozostali jak się uda .


Wczoraj doszedł do mnie drugi telefon kupiony od Goldway'a. Tym razem wybrałem darmową wysyłkę i telefon przeszedł cały. Obyło się też bez płacenia VATu tak jak i za pierwszym razem kiedy u niego kupowałem. Przesyłka szła nie całe dwa tygodnie.

Swypnięte z Note LTE :)

a jaką przesyłkę wybrałeś za pierwszym razem ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką przesyłkę wybrałeś za pierwszym razem ??

DHL za pierwszym razem i zapłaciłem 20 coś złotych VATu. Nie wiem za co, ale się nie kłuciłem. Kurier powiedział że jest Vat do zapłacenia i dał fakturę. Chyba od kwoty na jaką była zadeklarowana przesyłka.

Swypnięte z Note LTE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHL za pierwszym razem i zapłaciłem 20 coś złotych VATu. Nie wiem za co, ale się nie kłuciłem. Kurier powiedział że jest Vat do zapłacenia i dał fakturę. Chyba od kwoty na jaką była zadeklarowana przesyłka.

Swypnięte z Note LTE :)

20 pln to żaden Vat :-)   powiedz mi pisałeś coś do nie go aby napisał na paczce czy on sam z siebie  już wie co robić.  Nadal się zastanawiam który rodzaj przesyłki  wybrać , jak  napisze "phablet 31$"  i to  spowoduje że DHL naliczy  pare groszy vatu ,to by było ok ale 300 pln vat u to już duża kwota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 pln to żaden Vat :-) powiedz mi pisałeś coś do nie go aby napisał na paczce czy on sam z siebie już wie co robić. Nadal się zastanawiam który rodzaj przesyłki wybrać , jak napisze "phablet 31$" i to spowoduje że DHL naliczy pare groszy vatu ,to by było ok ale 300 pln vat u to już duża kwota .

Napisałem żeby wysłał jako prezent o niskiej wartości. Do tego jakieś "hello my friend" i takie tam. No i przysłał "media player" 20$ jako gift. Myślę że i tak trzeba liczyć na szczęście. Albo się uda albo nie. 50/50.

Swypnięte z Note LTE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z GEARBEST:

 

WER Warszawa - Zatrzymanie przez urząd celny

 

Brak na razie info - Zatrzymanie na cle

 

Jak statystyki z WER Warszawa ? ponoć u nich nie przechodzi na status "Zatrzymanie na cle

" tylko cały czas wisi na "Zatrzymanie przez urząd celny" ?

Ponoć z WER Warszawa paczka może też wyjść bez VAT mimo zatrzymania.

 

Paczka 22,50 EUR - Other - Reszty nie mogę odczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może. Warszawa kieruje paczki do kontroli. W przypadku wytypowania do kontroli idzie do Zabrza, a jeśli Warszawa uzna, że kontroli nie potrzeba to leci od razu do Twojego miejscowego WER.

Ok :) i to ma sens - więc zostaje czekać jedynie co wyświetli się po - WER Warszawa - Zatrzymanie przez urząd celny :) Dam znać jak się sprawa potoczy :) Dzięki za info

 

Ps. Rozumiem że na tym etapie "WER Warszawa - Zatrzymanie przez urząd celny" - Raczej Warszawa nie uzna już, że kontroli nie potrzeba ?

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie troszkę potestować nowsze modele Xiaomi.

 

Mam taką propozycję adresowaną do osób, które tak się boją tego VAT-u:

 

Ja kupię telefon w Ibuygou, w razie VAT-u ja go zapłacę. Potestuję telefon około tygodnia. Potem odsprzedam za dokładnie taką cenę, jaką zapłaciłem w Ibuygou (z dostawą) ale BEZ DOLICZANIA VAT-u. Po prostu ryzyko VAT-u biorę na siebie.

 

Dodam, że oczywiście nie chodzi o żadne testy destrukcyjne, po prostu normalne użytkowanie przez parę dni, słuchanie jakości rozmów, badanie sprawności GPS, jakośćio zdjęć i filmów, szybkości LTE itp.

 

Gwarantuję stan idealny, bez rys czy zabrudzeń.

Tak więc nabywca zyskuje:

 

  • pewność braku VAT-u
  • wstępnie wszechstronnie przetestowany egzemplarz
  • no i oczywiście instalację MIUI PL, co dla początkujących może być zachętą, ale mogę też nie ruszać oryg. chińskiego ROM-u i na nim sobie testować.

 

Są chętni? :)

Jeśli są, proszę o kontakt na PRIV.

 

Dodam też w Ibuygou kupowałem już telefony lekko licząc z 15 razy i VAT-u nie naliczono mi ani raz. Stąd moja chęć do zaryzykowania.

 

Aha, no i dodam też, że nie chcę kasy z góry. Tylko luźną deklarację, że sprowadzony telefon zostanie ode mnie odkupiony. Jak się nabywca rozmyśli to też tragedii nie będzie, poszukam innego chętnego.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wisi w urzędzie celnym, wielkie oczekiwanie :)

 

http://pho.to/9n9Xj

 

Paczka dzisiaj o 3 dotarła, także cały dzień była dzisiaj w urzędzie. Dlatego jutro pewnie będę wiedział, czy mi dowalą Vat czy nie.

Wysyłka darmowa NL Post.

 

 

Mam taką teorię, że na miejscu celnika trzepałbym przesyłki rejestrowane. No bo jak ktoś kupuje coś taniego to nie ma powodu rejestrować przesyłki. Jak dla mnie to jest główny czynnik dowalenia Vatu. No ale mogę się mylić.

 

Edytowane przez DjLeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o śledzenie a nie rejestrowanie. Śledzenie to w większości przypadków opcja.

 

U mnie właśnie się status przesyłki zmienił z:

O. 16:10 7:46 Przesyłka w urzędzie celnym
Czw 15:10 3:32 Przesyłka w urzędzie celnym

 

Czyli status ten sam. :)

 


O. 16:10 10:06Przesyłka w urzędzie celnym
O. 16:10 7:46Przesyłka w urzędzie celnym
Czw 15:10 3:32Przesyłka w urzędzie celnym

 

oni tam chyba sobie rzucają tym moim telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają skanery, przecież wiedzą kiedy idzie telefon. Jakoś zamawiam z Ali już od kilku lat przeróżne rzeczy. Niczego innego jak elektroniki mi nie kontrolowali. Nie łudźcie się, że oni nie wiedzą. Albo, że myślą, że dostajecie prezenty od niego Chińczyka o wartości $5. Jak czytam, że ten czy ten nie zadeklarował niskiej wartości i już jest zły sprzedawca to mi się śmiać chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy VAT zawsze naliczają w celnym w danym mieście, czy może być już wyjaśniona sprawa w WER Warszawa? 

 

# Opis Czas Miejsce 

  1. Nadejście przesyłki 2015-10-11 12:43 International Postal System 
  2. Wysłanie przesyłki 2015-10-11 12:43 International Postal System 
  3. Nadejście przesyłki 2015-10-13 05:33 WER Warszawa 
  4. Zatrzymanie przez urząd celny 2015-10-13 14:05 WER Warszawa 
  5. Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2015-10-19 12:48 WER Warszawa

 

Po zatrzymaniu w WER Warszawa dostałem list z info, że muszę przesłać jakiś dowód zakupu. Wysłałem na email, status się zmienił, ale nie dostałem żadnej informacji zwrotnej - norma?

Przedstawienie dowodu wpłaty = 23$ VAT, czy jeszcze jest szansa, że puścili? Zdziwiło mnie to, bo według opisów userów, podatek naliczali w miejscowych Urzędach Celnych, a nie już w Warszawie.

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość teraz na XFS jest RN2 Prime o cenie w jakiej go kupiłęm z Chin :) Złośliwość. Jak by był wtedy kiedy zamawiałem, to bym zamówił na XFS. Dodam tylko, że podatek od 204 $ naliczyli mi 177zł kosztów. Tak przynajmniej Pan mi telefonicznie wyliczył. Jutro jednak dzwonię do UC bo coś nic się nie dzieje, bo mojego maila nikt nie przeczytał jeszcze, co mnie martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam status Zatrzymanie przesyłki w cle to pewnie na 100 % VAT.... Pierwsze zakupy w chinach i już schody... Z innej beczki - słyszałem że w wer Poznań otwierają przesyłki z tel i jak niema znaczka CE to masz wybór - odesłanie do adresata albo komisyjne zniszczenie. Ktoś słyszał coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie przy zakupie Mi4c (3 tyg. temu) przez Aliexpress od sprzedawcy HK Goldway też capneli w WER Warszawa i doliczyli 23% VAT niestety mimo przesyłki przechodzącej przez NL.

Nastały chyba czasy, że przy droższej elektronice trzeba wybierać sprzedawców z magazynami w EU lub ubezpieczać się "od VAT" jak w ibuygou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...