Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamówiłem MI-3. Ile czeka się na przesyłkę na chwilę obecną?

I jeszcze jedno pytanie: trzeba pisać na ibuygou w kwestii giftu? W pierwszym poście Acid napisał, ze robią to automatycznie. A jeśli naliczą ten VAT, od kogo mogę dopominać się faktury? Bo mogę go wziąć na swoją firmę i podatek sobie odliczyć, tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałem, że do wyboru jest tylko srebrny albo biały. Czyli czarne się skończyły ;/

Jeśli dobrze zrozumiałem, to jak zwykle nie mam szczęścia :)

Ciekawe tylko gdzie zgłosić wybór, bo białego to na pewno bym nie chciał, już ten srebrny mógłby w zasadzie być. A i tak cover na niego nałożę :)

Btw. jeżeli jednak naliczą podatek VAT to skąd otrzymam o tym informację? Z urzędu celnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dużo znajomych w Chinach, którzy mogli by przesyłać mi telefony. Jak myślicie jak to wszystko najlepiej ogarnąć? Np. ile telefonów w jednej paczce (2, 3?), lepiej pakować w papier prezentowy? Wiem, że prezenty do 45 Euro są zwolnione z Vat, tylko nie mam pojęcia gdzie nadawca ma wpisać wartość prezentu i co to za prezent? Na szarym kartonie, w którym będą telefony zawinięte w ładny papier ma napisać "Prezent, wartość 25$" tak aby celnicy widzieli? Czy te informacje wpisuje się na papierze, który zabiera kurier od nadawcy? Na zdjęciach w tym wątku informacje te były zamieszczone na fakturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,moja paczka 24h stoi. "Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - HONG KONG - HONG KONG"

Tez tak miałem. Trochę cierpliwości u mnie to trwało jeden dzień. Ja swojego RR oczekuje jutro- jest juz po odprawie celnej DHL.

Wysłane z mojego GOCLEVER TAB T75 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartosc deklrujesz na deklaracji celnej, tam tez piszesz co tam jest. Deklaracja to taka mala karteczka naklejana na paczke. Nadawca musi ja podpisac, ze odpowiada za to co jest opisane. Poszukaj formy cn22.

Co do wysylki wiekszej ilości. Sa ograniczenia co do przesylki baterii. Mi z UK do Chin wogule nie pozwolili wyac tez z baterią. na paczce od chinczyka byla stosowna naklejka, informujaca ze paczka nie zawiera wiecej jak 4 ogniwa baterii czy jakos tak.

Nie wiem jak to do konca z tymi bateriami jest, na poczcie mowia jedno, a w internecie i na telefon mowia co innego.

Fakt, ze chyba nikomu sie celnicy do baterii nie przyczepili.

Wysłane z mojego MI 2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do 45€, jest to loterią.

Patrząc z perspektywy niektórych osób, to 45€ jest astronomiczną kwotą.

Wiele osób zostaje ściętych z deklaracją 20$, przy których 45€ jest malutką kwotą ;)

Różnica jest taka, że z dobrego źródła kupisz telefony na tyle tanio, że przynajmniej w przypadku porażki na granicy zwróci się wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za informacje. Poproszę znajomą o wysłanie 2 sztuk telefonów DHLem na próbę. Ona nigdy nie wysyłała paczki za granicę, zresztą tak samo jak ja i stąd te pytania. Przekażę jej, że ma wpisać na tej deklaracji celnej: gift, mobile phones 20$/ sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój MI3 leży w Hong Kongu cyli temat ruszył. Czyli mogę się go raczej spodziewać w tym tygodniu, prawda?

No i ciekawe jak przejdzie odprawę celną ... każą płacić czy nie każą :)

Zmienił Ci się status na ich stronie z paid na on the way? Dostałeś maila z potwierdzeniem wysyłki? U mnie wisi status paid od dwóch dni ;/

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił Ci się status na ich stronie z paid na on the way? Dostałeś maila z potwierdzeniem wysyłki? U mnie wisi status paid od dwóch dni ;/

Tak. Zapłaciłem w sobotę 15.02, następnego dnia miałem status "Zapłacone" a numer przesyłki dostałem chyba dziś z rana - więc ten status też wisiał u mnie około 2 dni. Niedługo powinien ci się zmienić :)

Aktualnie mam: "Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - HONG KONG - HONG KONG".

Z logów DHL u innych kupujących spodziewam się teraz ciszy tak gdzieś na 6 godzin i potem powinien być status, że paczka jest już w Lipsku.

Jak na razie idzie błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na przesyłkę pozaglądałem z ciekawości na inne fora dotyczące kwestii naliczenia VATu/cła na takie paczki (typu telchina i inne) i mam wrażenie, że robi się coraz bardziej nieciekawie w tej kwestii. Chyba coraz więcej takich "giftów" przychodzi i zaczynają coraz częściej wyłapywać takie przesyłki.

Albo może w ogóle niepotrzebnie o tym czytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że każdy leci na "Singapore Post" oraz inne tego typu przesyłki.

Nie płacą nic przeważnie za wysłanie, ale czekają nawet do miesiąca a wiele razy jest dodatkowy zonk, bo ktoś im powiedział że na pewno nie zostaną złapani na przejściu.

Przejrzyj sobie nasze forum i zobaczysz, że w naszych przypadkach puszczają około 95% DHL, gdzie paczki wiele osób ma nawet w ciągu dwóch dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam status "Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - WARSAW - POLAND" i jest po odprawie celnej to rozumiem, że o jakieś dodatkowe nieprzewidziane koszty martwić się nie muszę?

Jest szansa, że paczka dziś jeszcze dotrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech a ja będę miał na jutro.

Zadzwoniłem na infolinię DHL w kwestii zmiany adresu dostawy na firmowy i dowiedziałem się przy okazji, że w moje okolice mają wydłużoną dostawę o 1 dzień roboczy. Ale grunt, że przesyłka jest już poza Warszawą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia przesyłka z ibuygou szła do mnie aż 11 dni, ale to dlatego, że była wysłana około 6 dni po złożeniu zamówienia, które złożyłem 1 dzień po chińskim nowym roku. Nie śledziłem, nie świrowałem, spokojnie czekałem, bo się spodziewałem poślizgu po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... chciałbym kupić do tego 28 lutego Mi3.

Proszę Was o poradę jak to najkorzystniej zrobić, mam na myśli zminimalizowanie szansy opodatkowania przesyłki.

Przeczytałem prawie cały temat i stanąłem na tym :

Kupić na ibuygou.com Mi3,

zaraz po tym napisać maila o wybranym przeze mnie kolorze telefonu oraz napisać żeby wysłali jako co tą paczkę ? bo już wiem, że jako gift się mało sprawdza. Jeszcze jaką deklarowaną wartość im podać ? 20$ najlepiej z tego co tutaj wyczytałem, zgadza się ?

Powiedzmy, że zamówię już i po paru dniach ktoś do mnie może napisać z urzędu celnego albo zadzwonić i się pytać co jest w paczce ? Co mam najlepiej wtedy odpowiedzieć albo co im wysłać ? :-)

Jakiego przewoźnika najlepiej wybrać ?

Sorry za tyle pytań po prostu czytając te wszystkie komentarze już sam nie wiem co zrobić.

Jestem z pomorza, może ktoś już stąd zamawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie ibuygou jest napisane ze wysyłają standardowo jako gift z ube $20 musisz napisać jaki chcesz kolor i tyle ją wybrałem DHL i po niecałych 48h był u mnie. Nawet zapakowany w kolorowy świąteczny kolor lol :)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauwazyles nie ma reguly. Ja nic do nich nie pisalem tyko zamowilem DHL'em z ubezpieczenem. Telefon zapakowany w kolorowy papier, a akcesoria w kopercie babelkoweji i to wszystko w foliowa torbe od DHL jako media player po naprawie. Nic nie doplacalem, przesylka doszla w tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak samo, a pisał wcześniej facet, że wysłali mu telefon wyceniony na 50$ i mu dali vat do zapłaty hm. Dobra czyli kontrolnie jak i tak będę musiał napisać maila z wyborem koloru do tej Celline to napiszę żeby wpisała 20$, a co zrobić jak się odezwą z urzędu celnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie przypadki, ale to jakiś błąd.

Oni jak już pisałem zawsze wysyłają w postaci prezentu i z zadeklarowaną niską wartości (pewnie Ci o tym napiszą w odpowiedzi zwrotnej, przeważnie tak robią) ;)

Jeśli złapią Cię na granicy, to jesteś umoczony na +23% + opłaty pośrednicze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niedawno dostarczyli MI3 i nic nie płaciłem dodatkowo. Tak jak pisali koledzy powyżej, standardowo wysyłają jako gift (jeszcze do tego zapakowali w różowy papier prezentowy ... różowy :D ), a wartość przesyłki określają jako nie przekraczającą 20$. U mnie wysłane via DHL z ubezpieczeniem przeszło przez cło bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niedawno dostarczyli MI3 i nic nie płaciłem dodatkowo. Tak jak pisali koledzy powyżej, standardowo wysyłają jako gift (jeszcze do tego zapakowali w różowy papier prezentowy ... różowy :D ), a wartość przesyłki określają jako nie przekraczającą 20$. U mnie wysłane via DHL z ubezpieczeniem przeszło przez cło bez problemów.

Domyślam się, że nie Śląsk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...