Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie-Ja zgłębie temat kontroli celnej przy kurierze. Skoro u nich paczka nie idzie do urzędu celnego tylko sami robią kontrolę to wygląda na to że opłaca się brać kuriera bo naliczą vat od kwoty zadeklarowanej?

Miał ktoś do zapłaty duży Vat rzędu 200 zł lub więcej przy zadeklarowaniu wartości paczki rzędu parunastu dolarów?

Urząd celny karze wysłać dowód zapłaty jeśli mają wątpliwości- a kurier?

Sent from my m2 note using Tapatalk

A kurier zrobi to samo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie jak to jest:

Po wpisaniu na r4v.pl nru przesylki wyświetla się status: Zatrzymanie przesyłki w cle,2015-09-30, 10:07, natomiast po kliknięciu "szczegóły" ostatni status to: Zatrzymanie przez urząd celny  2015-09-30 08:19.

Który z nich jest właściwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł do mnie drugi telefon kupiony od Goldway'a. Tym razem wybrałem darmową wysyłkę i telefon przeszedł cały. Obyło się też bez płacenia VATu tak jak i za pierwszym razem kiedy u niego kupowałem. Przesyłka szła nie całe dwa tygodnie.

Swypnięte z Note LTE :)

farciarz, ja dzisiaj byłem w UC w Warszawie, bo myślałem, że ogarnę telefon od ręki, a tu się przepisy od dzisiaj zmieniły (nie można płacić gotówką w UC, maja tylko jakieś scentralizowane konta bankowe , na ktore sie wpłaca, nie chce mieszać, po prosru nie mogłem na miejscu płacić gotówką) i listonosz przyjdzie z telefonem i Vat-em. Kupiłem tez n Goldwayu Redmi 2 Note 32 GB prime. Pan powiedział mi tylko 23 % Vat i tyle. Teraz czekam na listonosza, który w najlepszym razie będzie w przyszły wtorek, a znając życie, to może w przyszły piątek odbiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupowałem od Burizy i też zatrzymali. W piśmie mam, że paczka "z Holandii", bo wysyłane NL post. Myślicie, że może jednak puszczą czy jak już zatrzymali to i tak lipa? :D

 

 

Zależy co masz napisane. Jak "zatrzymano w urzędzie celnym" to jest szansa, że puszczą, ale jak "zatrzymano w cle", to VAT pewny.Też małam do Burizy NL post. Czekałam tydzień na wysyłkę, dwa na dojście i kolejny tydzień na to aż vat dowalą i zwolnią.

Edytowane przez Shadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie, że teraz już prawie wszyscy dostają vat. A co by było jakbym kupił od Burizy poza allegro? Co bym im wtedy miał powiedzieć? :D

Też mam takie wrażenie jak czytam forum, te przesyłki w ogóle idą jako gift? maja zadeklarowaną jakąś wartość? Jeśli przechodzą przez jakiś rentgen to widać że to telefon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... u mnie stało sie coś dziwnego ... Mianowicie od soboty świeci sie Nadejście presyłki WER Warszawa, i dzisiaj o 10 zmieniło sie na UP Pilzno wydaine do doręczenia o.O Czyli raczej bez vatu sie obyło, ewentualnie od zadeklarowanej na paczce wartości :D Telefon kupowany od Burizy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej na ten temat czytam tym mniej wiem. To do diabla od czego zalezy ten vat? Od przypadku? Od widzimisie urzednika? Czy ma wplyw pisanie gift i kolorowy papier? Przeciez kolorowego papieru niewidac z kartonu. Ktos rozpakowuje losowo i oglada... Rece opadaja... Czekam na przesylke od Burizy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przyszedł 5 dni temu od goldwaya bez vatu, chyba w 12 dni. Paczka szła deutsche postem ? z Wer warszawa na UP Poznan w 1 dzień chyba :P. Wiem, ze nie ten temat, ale powiecie mi dlaczego na pudełku mojego mi4 nie bylo kodu do zdrapania i sprawdzenia oryginalnosci ?

 

też ,będę za chwile u niego zamawiał ,powiedz mi co miałeś napisane na przesyłce ?? pytam  bo nie wiem czy pisać do niego aby coś napisał że "telefon po naprawie "  czy sam to robi , przesyłkę wybierałeś free?? Dlaczego  nie DHL?? było  by dożo szybciej ,obecnie tylko 15 $ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem od Burizy, przyszło NL Postem w 18 dni ( 8 dni trwały święta w Chinach), utknęła w wer Warszawa na dwa dni i już spodziewałem się listu od przyjacieli, a patrze rano na tracking, a telefon już w moim mieście.Na przesyłce było napisane, że to jest telefon, wartość 17 dolców i obeszło się bez podatku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...