Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Moja paczka trafila to Zabrza w piatek a w poniedzialek mialem juz list zeby podac wartosc paczki wiec w zwiazku z tym ze pisales wczoraj to dzis pewnie juz list dostales. 

 

UP: tyle razy juz pisalismy - celnicy nie wybieraja paczek pod kątem zadeklarowanej wartosci (przynajmniej do nieduzych kwot). Takich paczek sa zapewne tysiace wiec powtarzamy znow: masz 50/50 ze dostaniesz VAT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły moje dwa Xiaomi - Redmi 2 i Redmi Note 2. Leciały w jednej paczce DHLem od Goldwaya :) Kurier przyjechał i kazał zapłacić 53zł VATu, więc o ile chińczyk nie napisze niewiadomo jakiej kwoty na przesyłce to nie zbankrutujecie :) Aha, paczka leciała 3 dni jeśli kogoś to interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły moje dwa Xiaomi - Redmi 2 i Redmi Note 2. Leciały w jednej paczce DHLem od Goldwaya :) Kurier przyjechał i kazał zapłacić 53zł VATu, więc o ile chińczyk nie napisze niewiadomo jakiej kwoty na przesyłce to nie zbankrutujecie :) Aha, paczka leciała 3 dni jeśli kogoś to interesuje.

To zależy, jak otworzą to będą kazali wysłać potwierdzenie zakupu i wtedy na nic się zda zaniżona wartość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze właśnie chyba chodziło o nie dawanie za niskiej ceny. Choć przy płaceniu 53 zł to koszt paczki wyniósł kolo 240 zł wiec i tak mało. 

Zaczynam się zastanawiać czy kupując flagowca za ok 2000 zł nie wyceniać paczki na np 400-500 zł żeby z automatu walili podatek i może byłoby mniejsze prawdopodobieństwo że otworzą i karzą wysłać potwierdzenie niż dla paczki której zadeklarowana wartość to np 100 zł... 

 

Tyle się naprodukowałem a przeliczając to wszystko można wydać te 100 zł więcej i kupić w xiaomiforsale albo wykupić ubezpieczenie na ibuygou... :P heh

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem od goldway'a dhl, napisal na paczce 'phablet 31$' na tracking dhl mialem 'Odprawa celna zakończona o GDANSK - POLAND' nic nie musialem robic, nic nie wiedzialem.

Dopiero nastepnego dnia zadzw kurier czy jestem w domu i do doplaty clo w wysokosci 27zl xd Wsumie nie tak zle, balem sie ze bedzie wiecej i papierologia, a koszt telefoonu z wysylka okolo 220$ - rm note 2 prime + szklo xiaomi original nie folia

Edytowane przez arucard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co jak ktos kupuje drobne rzeczy to wiadomo ze nie bedzie watu. Czy wysylka z europejskiego magazyny tez nie podlega watowi jesli chodzi o chiny z doswiadczenia wiem ze prawie zawsze jest wat. Na potwierdzenie cytat z innego forum ktory sie zajmuje tylko wylacznie chinskimi telefonami

P: Czy przesyłki wysyłane firmą kurierską, są częściej zatrzymywane w cle niż te wysyłane pocztą?

O: Firmy kurierskie mają woje agencje celne i dlatego procent przesyłek wyłapywanych do VAT jest dużo wyższy. Im po prostu na tym zależy bo dodatkowo na tym zarabiają.

Nie prawda. Od roku nie zatrzymali mi zadnej paczki. Wer Warszawa. Zamawialem rozne rzeczy nawet telefony i tablety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że tobie nie zatrzymali, nie oznacza, że statystycznie rzecz biorąc odsetek nie jest wyższy. Nie możesz opisywać zjawiska na podstawie doświadczeń kolegów z podwórka.

Tak moge bo zamowilem w tym rokuz 30 paczek w czesci z nich byly telefony i tablety. W tamtym roku regularnie co 3 paczke mi zatrzymywali. Zamwaiam tak samo, nic nie zmienilem. Zrozumcie w koncu nie ma zadnego cudownego sposobu. Zatrzymywane sa paczki podejrzane albo do kontroli. Nie ma kompletnie zadnego znaczenia czy zamowisz dhlem, singapur post, china post czy nl post. Urzad celny jest jeden i sprawdza wszystkie paczki. Tu agencja nie ma nic od rzeczy bo to urzednik decyduje ktore paczki maja byc zatrzymane. Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zalezy co jak ktos kupuje drobne rzeczy to wiadomo ze nie bedzie  watu. Czy wysylka z europejskiego magazyny tez nie podlega watowi jesli chodzi o chiny z doswiadczenia wiem ze prawie zawsze jest wat. Na potwierdzenie cytat z  innego forum ktory sie zajmuje tylko wylacznie chinskimi telefonami

P: Czy przesyłki wysyłane firmą kurierską, są częściej zatrzymywane w cle niż te wysyłane pocztą?

O: Firmy kurierskie mają woje agencje celne i dlatego procent przesyłek wyłapywanych do VAT jest dużo wyższy. Im po prostu na tym zależy bo dodatkowo na tym zarabiają.

Kupowałem telefon MI4, więc nie jest to drobnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh. Celnicy jak kazde sluzby w tym kraju musza wyrobic swoja norme. Jak straz miejska czy policja musi wypisac ile mandatow tak celnicy musza zatrzymac iles paczek. Dlatego, moim subiektywnym zdaniem, lepiej jak paczka idzie na poczatku miesiaca to chlopaki nie musza nadrabiac :P

Edytowane przez Urkeith
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria - do sprawdzenia jak bede zamawial nastepny telefon :D

 

Panowie - nie ma się co kłócić tylko wymieniać opiniami. Od tego jest forum. Wygląda na to że nie ma złotego sposobu. Gdzieś czytałem że związkowcy skarżyli się że celnicy na drogowych przejściach granicznych od jakiegoś czasu mają specjalny system który na podstawie trasy/nadawcy/odbiorcy/rodzaju towaru/zapełnienia/na pusto tira decyduje czy mają taki skontrolować czy nie. I nie mogą do kontroli podjąć podjerzanego tira jesli system im na to nie wskaże. Kto wie czy nie ma podobnego systemu przy poczcie lotniczej. Może jest 50/50 może jest jakis system- tego nie wiemy :)

Edytowane przez squirrelkuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu ? Będę zamawiać mi4 u goldwaya. Brać dhl czy normalny free shopping ? Bo jezeli szanse są takie same to wole miec telefon w kilka dni. Drugie pytanie. podlegam pod UP Poznań i wszystkie paczki z ali szly wer warszawa -> poznan czasem po drodze wer komorniki czy może się zdazyc tak ze poleci przez zabrze ? Bo tam to juz chyba 99% szans na vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Jest taka sama szansa na zapłacenie VAT DHLem jak pocztą. Z DHL tyle wygodniej, że to przez nich załatwiasz wszelkie formalności związane z opłatami celnymi ;-;

 

Nieprawda. Otrzymałem już z chin grubo ponad 100 paczek i odsetek zatrzymanych przesyłek przy wysyłce kurierem kilkukrotnie przewyższa te wysłane za pomocą Air Mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Otrzymałem już z chin grubo ponad 100 paczek i odsetek zatrzymanych przesyłek przy wysyłce kurierem kilkukrotnie przewyższa te wysłane za pomocą Air Mail.

Po prostu masz pecha. W obu sposobach paczka przechodzi przez UC, w obu przypadkach szansa na VAT jest 50/50, albo capną, albo nie i tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jesteś po prostu ignorantem. Albo wygrasz w totka albo nie, więc szansa na wygraną to 50%. Paczki z Air Mail są zatrzymywane niezwykle rzadko, powiedziałbym że jedna na 20. DHL zarabia na cle, starają się zatrzymywać każdą większą paczkę.

Udowodnij mi to czymś więcej niż własnymi domysłami, a potem wyzywaj innych od ignorantów, pamiętaj, że jesteś na forum MIUI, firmy Xiaomi i chyba każdy tutaj zamówił cokolwiek z Chin, zerknij sobie ile osób tutaj dostało VAT z DHL, ja zamawiałem kilka rzeczy i o boże, nie mam VATu! :o

Tak, z totkiem masz to samo, albo wygrywasz, albo nie. Co w tym skomplikowanego? Nie obliczam Ci tutaj "prawdopodobieństwa wygranej", albo wygrywasz, albo nie, 50/50. AirMail jest zatrzymywany rzadko? Zerknij sobie ile jest zgłoszeń z WER Zabrze i jak często tam łapią VAT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym, ze ludzie dostaja 50 zł, 70 zł lub inne śmieszne kwoty do zapłacenia przy wysyłce, gdzie kwota telefonu oscyluje np w granicach 300$ ? Odliczają od kwoty zdeklarowanej na przesyłce bez sprawdzania tego ? mowa o dhl oczywiście.

Edytowane przez louinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym, ze ludzie dostaja 50 zł, 70 zł lub inne śmieszne kwoty do zapłacenia przy wysyłce, gdzie kwota telefonu oscyluje np w granicach 300$ ? Odliczają od kwoty zdeklarowanej na przesyłce bez sprawdzania tego ? mowa o dhl oczywiście.

Z tego co wiem, to gdy paczek jest za wiele danego dnia, to celnicy walą od ceny deklarowanej i wtedy wychodzą takie śmieszne kwoty, bardzo często takie coś robi WER Pruszcz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie-Ja zgłębie temat kontroli celnej przy kurierze. Skoro u nich paczka nie idzie do urzędu celnego tylko sami robią kontrolę to wygląda na to że opłaca się brać kuriera bo naliczą vat od kwoty zadeklarowanej?

Miał ktoś do zapłaty duży Vat rzędu 200 zł lub więcej przy zadeklarowaniu wartości paczki rzędu parunastu dolarów?

Urząd celny karze wysłać dowód zapłaty jeśli mają wątpliwości- a kurier?

Sent from my m2 note using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...