Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie śledząc przesyłkę post nl kiedy mogę być spokojny, że VAT już nie będzie? Jaki komunikat przy śledzeniu świadczy, że będzie ok?

Obecny log wygląda tak i martwi mnie sama końcówką.

...

5The item has arrived in the country of destination Transit

6The item has been processed in the country of destination Transit

Universal Postal Union

Kraj nadania NETHERLANDS

Kraj przeznaczenia POLANDStatus On route

#OpisCzasMiejsce

1Arrival at inward office of exchange WARSZAWA WER

Nadane listem w butelce

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji wynika, że gdy pojawi się wpis "Zatrzymano w cłe", to już możesz być pewny dodatkowych kosztów. Wychodzi na to że czekamy oboje na to samo od tego samego sprzedawcy, tyle, że moja paczka trafiła do Warszawy 21.08 (piątek), a w poniedziałek miałem już opis "The item is being processed by customs" . Od tego momentu nic sięnie zmieniło i czekam czy puszczą dalej czy zatrzymają w cle. Mogą tez przesłać do właściwego względem Twojego miejsca zamieszkania urzędu celnego, i tam naliczyć VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakich Wy stron korzystacie do śledzenia?

 

Bo ja mam tak:

 

17track.net:

 

Numer (Zarejestrowana): RS304469755NL
Status: W trakcie przewozu
Miejsce docelowe: Polska
2015-08-25 20:48 WER Warszawa, Item arrived
2015-08-24 08:57 AMSTERDAM INKLARING, Package sent
2015-08-24 08:57 AMSTERDAM INKLARING, Item arrived
Pochodzenie: Holandia
2015-08-25 20:48 The item has been processed in the country of destination
2015-08-25 12:56 The item has arrived in the country of destination
2015-08-25 07:46 The item is on transport to the country of destination
2015-08-24 08:57 The item is at the PostNL sorting center
2015-08-17 11:24 The item is ready for shipment
2015-08-17 06:02 The item is pre-advised
======================================
 
track.yw56.com.cn - to samo co wyżej
 
globaltracktrace.ptc.post:
 

Item summary

Tracking number Origin Destination Status

RS304469755NL NETHERLANDS POLAND On route

Activity summary

Local date/time Activity Location Remarks

2015-08-25 20:48 Arrival at inward office of exchange WARSZAWA WER  

No tracking information is available from NETHERLANDS

 

A natomiast na PP:

 

Dane przesyłki:  

Numer przesyłki RS304469755NL

Rodzaj przesyłki:

List polecony ekonomiczny

Kraj nadania: Holandia

Kraj przeznaczenia: Polska

Status przesyłki:

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa

Nadejście przesyłki 2015-08-24 08:57 AMSTERDAM INKLARING

Wysłanie przesyłki 2015-08-24 08:57 AMSTERDAM INKLARING

Nadejście przesyłki 2015-08-25 20:48 WER Warszawa
 

Edytowane przez Deragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. informacji podanej przez forumowego sprzedawcę, dopiero status "zatrzymano w cle" świadczy o naliczeniu vat. Ja tam jeszcze żyję nadzieją ;)

Do sprawdzania statusu paczki używam http://www.r4v.pl/ .

Hehe nigdy nie mialem takiego statusu. Zawsze bylo paczka zatrzymana przez urzad celny. Myslisz po co urzad celny zatrzymal paczke? Druga sprawa zatrzymano w cle, jakim cle jak na telefony nie ma cla.

Jak jest status zatrzymano przez urzad celny to przychodzi po kilku dniach list z urzedu celnego z informacjami ze przyszla paczka i nie ma dokumentow prosze przeslac dokumenty i jest opisane co, jak. Paczka nigdzie nie idzie, nie rusza sie z miejsca. Jak w ciagu 3 tygodni nie przeslesz dokumentow to wraca do nadawcy. Jak zaczniesz cos krecic to celnicy moga otworzyc paczke i poprosic o certyfikat ce, jak nie bedzie telefon idzie do zniszczenia.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się spierać z doświadczonym kolegą, lecz internet zna przypadki opuszczenia uc bez naliczania opłat :) 

wycinek z innego forum:

 

Status: "Zatrzymanie przez urząd celny" 
Grzecznie czekasz na rozwój sytuacji, jest spora szansa że paczka do Ciebie dojdzie. 

Status: "Zatrzymanie przesyłki w cle" 
Nie ma szans by paczka do Ciebie dotarła bez wysyłki dokumentów. Nie tracisz czasu czekając na list i dzwonisz na pocztę przy WER w celu uzyskania numery księgi magazynowej. Następnie wysyłasz na stosowny e-mail potwierdzenie przelewy z karty/banku + zrzut zamówienia + dane z dowodu. Wszystko poza danymi w pdfach. Jeśli sprawnie wszystko załatwisz to jeszcze tego samego dnia zostanie zwolnione z cła i wysłane.

 

co do samego statusu ".. w cle", wydaje się, że jest to po prostu ogólna informacja o naliczeniu opłat, to że w przypadku telefonu będzie to tylko vat nie ma znaczenia. Sam jestem ciekaw rozwoju sytuacji bo to dla mnie pewna nowość - do tej pory z chin zamawiałem samą tanią tandetę ;) Na pewno sytuacji nie poprawia fakt, że jest sezon polowania na "mocarza" i wszystkie przesyłki z chin będą pod szczególną opieką przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem juz moze ze sto paczek z Chin, pare mi zatrzymali i nigy nie mialem wpisu zatrzymanie w cle tylko zatrzymanie przez urzad celny. Jezeli w ogole bedzie jakas infomacja bo czasami wogole status sie nie zmieni tylko ze paczka jest na sortowni wer. Paczka na ogol lezy w sortowni 2 dni jak lezy dluzej to juz jest w drodze list polecony ekonomiczny.

Te poradniki pisza na ogol ludzie ktorzy zamowili kilka paczek.

Wez na logike nawet to, skad celnik moze wiedziec ile zaplaciles za paczke albo ze to naprawde gift. Paczki sa zatrzymywane do kontroli, a ty musisz stwierdzic jaki to rodzaj paczki.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nigdy nie mialem takiego statusu. Zawsze bylo paczka zatrzymana przez urzad celny. Myslisz po co urzad celny zatrzymal paczke? Druga sprawa zatrzymano w cle, jakim cle jak na telefony nie ma cla.

Jak jest status zatrzymano przez urzad celny to przychodzi po kilku dniach list z urzedu celnego z informacjami ze przyszla paczka i nie ma dokumentow prosze przeslac dokumenty i jest opisane co, jak. Paczka nigdzie nie idzie, nie rusza sie z miejsca. Jak w ciagu 3 tygodni nie przeslesz dokumentow to wraca do nadawcy. Jak zaczniesz cos krecic to celnicy moga otworzyc paczke i poprosic o certyfikat ce, jak nie bedzie telefon idzie do zniszczenia.

A na paczkach jest zaznaczone, że jest to elektronika? Bo jeśli nie, to skąd mają to wiedzieć? W takim razie jak najbardziej pasuje to, że został zatrzymany przez urząd celny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam, że mnie przekonałeś. Czekam zatem na liścik z UC.

Z ciekawostek dorzucę tylko, że pisałem do xon24 w sprawie statusu "The item is being processed by customs"  i otrzymałem odpowiedź, cytując "jeśli przesyłka trafi na VAT to jest napisane "zatrzymano w CLE" " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam, że mnie przekonałeś. Czekam zatem na liścik z UC.

Z ciekawostek dorzucę tylko, że pisałem do xon24 w sprawie statusu "The item is being processed by customs" i otrzymałem odpowiedź, cytując "jeśli przesyłka trafi na VAT to jest napisane "zatrzymano w CLE" " .

Jak kupiłeś od Xon24 i będziesz płacić VAT to masz dużego pecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na paczkach jest zaznaczone, że jest to elektronika? Bo jeśli nie, to skąd mają to wiedzieć? W takim razie jak najbardziej pasuje to, że został zatrzymany przez urząd celny.

Zobacz jak wyglada deklarcja celna. Nie ma tam opcji elektronika, tylko piszesz co jest w paczce, jaka ma wartosc, i zaznaczasz czy to prezent, dokumenty i jeszcze jakies dwie rzeczy. Chinczycy najczesciej wpisuja mp3 player, comunication device, adapter. Wartosc 20-40 dollarow. I od czego ten celnik ma liczyc podatek? Paczka przechodzi przez rendgen, bo wszystkie paczki na lotnisku przechodza przez rendgen, widzi ze jest telefon. Dlatego zatrzymuje, a ty musisz wyjasnic co to jest i czy to kupiles czy dostales.

Z przykrością stwierdzam, że mnie przekonałeś. Czekam zatem na liścik z UC.

Z ciekawostek dorzucę tylko, że pisałem do xon24 w sprawie statusu "The item is being processed by customs" i otrzymałem odpowiedź, cytując "jeśli przesyłka trafi na VAT to jest napisane "zatrzymano w CLE" " .

Twoj status nic nie znaczy, jak wpiszesz w trackingu poczty polskiej albo na stronie r4v.pl i bedziesz mial napisane po polsku zatrzymano przez urzad celny to mozesz czekac na list. To co ty masz w trackingu to informacja z nl post ze paczka jest na sortowni.

Akurat te zagraniczne poczty maja kretynskie nazewnictwo.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś odebrałem paczkę z poczty. Okazało się , że sprzedawca pomylił numery przesyłek i cały czas śledziłem cudzą paczkę :) Jak szedłem z awizem dzis rano na pocztę to byłem pewny że po pismo z UC.. sprawdzając teraz numer z paczki, ten prawidłowy, wygląda to następująco:

1The item is pre-advised2015-08-11 10:59:00Transit

2The item is ready for shipment2015-08-17 4:13:00Transit

3The item is at the PostNL sorting center2015-08-20 7:26:00Transit

4The item is on transport to the country of destination2015-08-21 7:51:00Transit

5The item has arrived in the country of destination2015-08-21 15:03:00Transit

6The item has been processed in the country of destination2015-08-21 17:29:00Transit

7The delivery of the item was unsuccessful2015-08-26 16:12:00Transit

 

Zawartość się zgadza zabezpieczona dobrze, opłat brak. Od kliknięcia na "kup teraz" w allegro do próby dostarczenia przez listonosza - 22 dni.

Edytowane przez korc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko mi "się udało" :( Zobaczymy jak sprawnie im pójdzie i ile mi naliczą opłat. Dziś wysłałem maila ze wszystkimi załącznikami.
Jak jest z przesyłkami zatrzymanymi? Ktoś to rozpakowuje i będą mi palcować telefon czy nic z tych rzeczy?

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ja mam tak samo, ale jeszcz nie odebralem paczki, to podatku nie zapace?

 

1The item is pre-advised2015-08-11 10:59:00Transit

2The item is ready for shipment2015-08-17 4:13:00Transit

3The item is at the PostNL sorting center2015-08-20 7:26:00Transit

4The item is on transport to the country of destination2015-08-21 7:51:00Transit

5The item has arrived in the country of destination2015-08-21 15:03:00Transit

6The item has been processed in the country of destination2015-08-21 17:29:00Transit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ja mam tak samo, ale jeszcz nie odebralem paczki, to podatku nie zapace?

 

1The item is pre-advised2015-08-11 10:59:00Transit

2The item is ready for shipment2015-08-17 4:13:00Transit

3The item is at the PostNL sorting center2015-08-20 7:26:00Transit

4The item is on transport to the country of destination2015-08-21 7:51:00Transit

5The item has arrived in the country of destination2015-08-21 15:03:00Transit

6The item has been processed in the country of destination2015-08-21 17:29:00Transit

Wydaje mi się że gdyby mieli Ci zatrzymać w UC to już dawno pojawiłby się wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej jest trzymana przesyłka w cle? W piątek z rana wysłałem odpowiednie dokumenty, kiedy teoretycznie powinni zwolnić paczkę? Czy jest sens do nich dzwonić pytać jak tam, co tam, czy lepiej już sprawę zostawić i czekać na rozwój sytuacji? Paczka leży w Zabrzu, dokumenty zgodnie z pismem wysłałem mailem do Wa-wy. Czy paczki są otwierane i będę miał wypalcowany i rozbierany telefon czy raczej takich rzeczy nie robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej jest trzymana przesyłka w cle? W piątek z rana wysłałem odpowiednie dokumenty, kiedy teoretycznie powinni zwolnić paczkę? Czy jest sens do nich dzwonić pytać jak tam, co tam, czy lepiej już sprawę zostawić i czekać na rozwój sytuacji? Paczka leży w Zabrzu, dokumenty zgodnie z pismem wysłałem mailem do Wa-wy. Czy paczki są otwierane i będę miał wypalcowany i rozbierany telefon czy raczej takich rzeczy nie robią?

Zawsze moga otworzyc paczke i sprawdzic. Uc moze paczke nawet 2 tygodnie trzymac, wszystko zalezy ile jest paczek. Na ogol w ciagu tygodnia wychodzi. Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że kupując od xon24 jest mała szansa na VAT (pewnie taka sama jak u innych).

Kupiony XIAOMI Redmi 2S od xon-a i patrzę przed chwilą a tu zonk:

Zatrzymanie przez urząd celny 2015-09-03 15:51 WER Warszawa :/

Edytowane przez kowal-and
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że kupując od xon24 jest mała szansa na VAT (pewnie taka sama jak u innych).

Kupiony XIAOMI Redmi 2S od xon-a i patrzę przed chwilą a tu zonk:

Zatrzymanie przez urząd celny 2015-09-03 15:51 WER Warszawa :/

zatrzymanie nie zawsze oznacza vat, jak kupowałem redmi note lte to po drodze zatrzymali dwa razy a nic nie płaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm
a może jednak będzie bez VAT-u?

Zatrzymanie przez urząd celny 2015-09-03 15:51 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2015-09-03 21:15 WER Warszawa

jak to mówią - sprawa jest rozwojowa.
Zobaczymy jak się zakończy ;)

Edytowane przez kowal-and
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zmienił się status paczki z moim Mi4 w następujący sposób:

1 Nadejście przesyłki 2015-09-01 15:10 International Postal System

2 Wysłanie przesyłki 2015-09-01 15:10 International Postal System

3 Nadejście przesyłki 2015-09-03 05:07 WER Warszawa

4 Zatrzymanie przez urząd celny 2015-09-03 15:51 WER Warszawa

5 Wysłanie przesyłki 2015-09-03 21:04 WER Warszawa

Ktoś miał tak samo? Urząd Celny zatrzymał paczkę i przyjdzie zapłacić podatek, czy przeszło bez? Jestem skołowany takimi zmianami statusu.

Pozdrawiam.

 

EDIT. Głupi ja, nie zauważyłem, że wyżej jest identyczny problem :D Jeśli sprawa jest rozwojowa, to dam znać dla potomnych w jaki sposób się rozwinęła :)

Edytowane przez Zelazny_Maniur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celny wypuścił bez kontaktu z Tobą, będzie bez dopłat. Jak mieli by nałożyć VAT, nie znając kwoty jaką zapłaciłeś.

PS

Każda paczka przechodzi przez celnika. Na każdej przesyłkę masz zielone pieczątki UC.

Nie każda paczka jest otwierana w celu kontroli zawartości w stosunku do deklaracji celnej.

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...