Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, lecz Ty napisałeś, że lepiej dać większą wartość.

W przypadku większej wartości jest większy % szansy na porażkę i będziesz musiał się przyznać ile kosztowała przesyłka.

W drugim przypadku przy niższej kwocie również ewentualnie musiałbyś się przyznać, lecz oznaczenie GIFT oraz zaniżona wartość (20$) pomaga i takie przesyłki są o wiele rzadziej weryfikowane, niż ich odpowiedniki o wyższej wartości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, lecz Ty napisałeś, że lepiej dać większą wartość.

W przypadku większej wartości jest większy % szansy na porażkę i będziesz musiał się przyznać ile kosztowała przesyłka.

W drugim przypadku przy niższej kwocie również ewentualnie musiałbyś się przyznać, lecz oznaczenie GIFT oraz zaniżona wartość (20$) pomaga i takie przesyłki są o wiele rzadziej weryfikowane, niż ich odpowiedniki o wyższej wartości ;)

Celnicy nie żyją w kosmosie. Niejeden widzi o czym ludzie piszą na telchina.

Nie jest większy procent, oni widzą co masz w paczce, czy to ma wartość milion czy 1 dolar, mała różnica. Chodzi o to że większe prawdopodobieństwo jest, że za 40/50$ kupisz telefon w chinach, a za 20$ chyba zabawkowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - Katowice. Z tego co czytam, to tam i chyba tylko tam są obecnie problemy z nakładaniem ceł i podatków na przesyłki DHL z Chin. Pewnie to tylko kwestia czasu, kiedy tak będzie w całym kraju i z rozrzewnieniem będziemy wspominać czasy, gdy udawało się coś sprowadzić bez VAT. Tak już ten "system" działa - jak gdzieś jest ludziom za dobrze, to trzeba to "skorygować".

No tak niby większość problemów w katowicach ale ja jakoś zamówiłem niedawno swoego mi2s - zadeklarowana wartość 20$ i nie było żadnego problemu - telefon szedł od soboty a w poniedziałek był już u mnie w domu.

Ale kontakt z IBG jest bardzo kiepski, ja im napisałem wytyczne na które po kilku dniach otrzymałem odpowiedź na maila , że wysyłają tak jak ustaliłem a i tak dostałem kabel w innym kolorze. Potem jak zwróciłem uwagę, że "zapomnieli" wysłać słuchawek , napisali, że dadzą mi też kupon , którego też oczywiście zapomnieli wysłać - (dla upierdliwych- na stronie nic nie mam)

Więc raczej kwestia tego, że miałeś pecha albo jakichś chińczyk pomylił cyfrę 5 z 2 , może o 1 ziarenko ryżu za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by ich oszukał dostał by wyrok za oszustwo.

Uwierz nieważna jest deklarowana kwota przesyłki.

To jest loteria.

Złapali paczkę i tyle.

Ponadto przesyłka do Katowic, większość vatują.

Jedynym problemem jest fakt, iż forum to odkryłem gdy zaczęła ciekawić mnie jak wygląda sprawa z gwarancją w przypadku uszkodzenia telefonu. Podejrzewam, że gdybym wcześniej wpadł na to forum, poprosiłbym ibuygou o zadeklarowanie wartości przesyłki na 20$, może to by pomogło. Niestety mądry Polak po szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wystarczy screen przelewu, to może by tak na stornie zmienić wartość w miejscu ceny na niższą czyli 20-40$ i potem zrobić screena i im wysłać? Tylko nie będę wiedział, ile zadeklarowali mi. Czy takie coś przejdzie, kiedy poproszę IBG o 25$, jak mnie złapią, to przerobię dowó przelewu na 25$, wyślę i będzie super?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, widzę że miałem szczęście ze swoim zamówieniem. Gdybym przewertował dokładnie ten temat przed zakupem to poważnie bym się zastanowił nad inwestycją w Chińczyka. Co prawda kupiłem w spemall.com i paczkę zadeklarowali jako "repaired digital Photo frame" o wartości 27.40 USD ale nie wiem czy zaryzykował bym ponownie.

Tapnięte z Xiaomi Red Rice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wystarczy screen przelewu, to może by tak na stornie zmienić wartość w miejscu ceny na niższą czyli 20-40$ i potem zrobić screena i im wysłać? Tylko nie będę wiedział, ile zadeklarowali mi. Czy takie coś przejdzie, kiedy poproszę IBG o 25$, jak mnie złapią, to przerobię dowó przelewu na 25$, wyślę i będzie super?

To przestępstwo. Nie kombinuj. Zrobisz szkodę sobie i innym kupującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przestępstwo. Nie kombinuj. Zrobisz szkodę sobie i innym kupującym.

Dokładnie, nie daj Boże tego nie kupią i będą chcieli coś więcej na potwierdzenie, niż tylko zrzut ekranu.

"Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 kodeksu karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę" tu masz fragment dokumentu który wypełniasz gdy urząd celny zainteresuje się twoją przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celnicy nie żyją w kosmosie. Niejeden widzi o czym ludzie piszą na telchina.

Nie jest większy procent, oni widzą co masz w paczce, czy to ma wartość milion czy 1 dolar, mała różnica. Chodzi o to że większe prawdopodobieństwo jest, że za 40/50$ kupisz telefon w chinach, a za 20$ chyba zabawkowy...

Za nic mnie nie przekonasz, że np. w przypadku 10 paczek o wartości 1 000 000 i 10 o wartości 1$ jednych i drugich przejdzie tyle samo ;)

Paczki o większej wartości zawsze są brano priorytetowo i jeśli któreś mają puścić bez problemów, to będę to paczki o niskiej wartości.

W przypadku paczki o wartości 1 000 000$ i drugiej 1$, to ta druga zawsze będzie miała większe szanse na przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nic mnie nie przekonasz, że np. w przypadku 10 paczek o wartości 1 000 000 i 10 o wartości 1$ jednych i drugich przejdzie tyle samo ;)

Paczki o większej wartości zawsze są brano priorytetowo i jeśli któreś mają puścić bez problemów, to będę to paczki o niskiej wartości.

W przypadku paczki o wartości 1 000 000$ i drugiej 1$, to ta druga zawsze będzie miała większe szanse na przejście.

Lol, nie mam zamiaru Cię przekonać.

Pisze jak jest.

Bla bla bla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale tak nie jest.

Kiedyś byłeś przekonany, że każda paczka trafiająca do PL poprzez DHL będzie poddawana opłatom.

Obecnie widzę, że teraz jesteś w innym lecz ponownie błędnym przekonaniu.

Zadeklarowana wartość ma znaczenie, oraz opis, opakowanie i papiery znajdujące się we wnętrzu przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przestępstwo. Nie kombinuj. Zrobisz szkodę sobie i innym kupującym.

W takim razie co z tym, kiedy przesyłka ma zadeklarowaną wartość 20-50$, zdecydują żeby odbiorca im wysłał jakiś przelew, a tam będzie cena $340 i co wtedy? też wychodzi na oszustwo, ale ze strony nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co z tym, kiedy przesyłka ma zadeklarowaną wartość 20-50$, zdecydują żeby odbiorca im wysłał jakiś przelew, a tam będzie cena $340 i co wtedy? też wychodzi na oszustwo, ale ze strony nadawcy.

To jest wartość paczki, nikt tam nie musi wpisywać prawdziwej wartości, tak jak w Polsce możesz napisać wartość jaką sobie chcesz.

I wtedy jeśli pokażesz im potwierdzenie transakcji, płacisz VAT + koszty obsługi celnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z chin znajomemu zamawiałem kurtynę led o wartości 880$ paczka z 12Kg, oczywiście chińczyk zadeklarował 50$, zadzwonili do niego z dhl, że ma przysłać oświadczenie o zawartości, przeznaczeniu oraz wartości. Kolega nie chciał ryzykować oszustwa i podał prawdziwą wartość. Dostał kolejny telefon, że wartość się nie zgadza z deklaracją i kazali mu dosłać potwierdzenie płatności. Od 880$ naliczyli 900zł podatku cła i kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w domu, więc piszę jak jest.

Na kartce A4 czyli tej niby fakturze mam napisane Media Player, naprawa w ramach gwarancji, cena 20 USD. Plus jakieś życzenie "You are the best / Happy new year"

Taka sama wartość oraz taka sama zawartość widnieje również na naklejce przylepionej na torbę przewozową czyli Media Player i 20 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się zastanowić to zbytnio sensu nie ma wysyłanie jako gift + dopisanie, że to naprawa :D czyli wysyłamy zepsuty sprzęt na gwarancję, a oni naprawiają nam to w prezencie? :D ciekawe myki ludzie potrafią wymyślić, ale jeszcze lepsze jest to, że działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś rano (sobota) zamówiłem kolejny telefon w ibuygou, załączam fragment korespondencji z Yoyo, gdzie dokleiłem życzenia noworoczne z Google Translatora. Tak tylko, aby pokazać, że jest z nimi naprawdę fajny kontakt, pomimo weekendu i że doskonale rozumieją nasze obawy o cło/podatek...

Please - it must be sent as a "GIFT" value $20 max.

谢谢。

新年快乐!

Wow, thank you for your wish. (*^__^*)

We always ship order as a gift and mark 20$ value to avoid customs.

Pls let me know if you need any further help. Have a nice day!

Yours,sincerely

Yoyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem telefon Mi3, wysłany kurierem DHL. Nie czytałem wczesnie tego wątku. Wiec sprzedawca wartość wpisał 27$ i wpisał ze to "sample low value" i dodane ze "repaired digital frame" czyli naprawa ekranu, probka niskiej wartości.

W Katowicach Pyżowicach zatrzymali paczke. Wysłałem im deklaracje i napisałem ze telefon wroca z naprawy dlatego jest wpisane naprawa i mała wartość ze to cena tej częsci.

Oprócz tego musiałem im wysłać dowód zakupu na kwote 1300zł. Czy naliczą mi cło i vat? Można sie jakoś tłumaczyć ze niemam dowodu odesłania towaru bo wysyłałem zwykłą pocztą?

Czy lepiej im sie jakos tłumaczyć, czy poprosic o obliczenie cła i zapłacic a czy czekać az sami cos ustalą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem telefon Mi3, wysłany kurierem DHL. Nie czytałem wczesnie tego wątku. Wiec sprzedawca wartość wpisał 27$ i wpisał ze to "sample low value" i dodane ze "repaired digital frame" czyli naprawa ekranu, probka niskiej wartości.

W Katowicach Pyżowicach zatrzymali paczke. Wysłałem im deklaracje i napisałem ze telefon wroca z naprawy dlatego jest wpisane naprawa i mała wartość ze to cena tej częsci.

Oprócz tego musiałem im wysłać dowód zakupu na kwote 1300zł. Czy naliczą mi cło i vat? Można sie jakoś tłumaczyć ze niemam dowodu odesłania towaru bo wysyłałem zwykłą pocztą?

Czy lepiej im sie jakos tłumaczyć, czy poprosic o obliczenie cła i zapłacic a czy czekać az sami cos ustalą?

Odnosnie tej sprawy

Na stronie DHL przed złoszeniem sprawy (dzis rano) pisało ze:

Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - HONG KONG - HONG KONG

Po paru emailach z panią od DHL i wysłaniu im dokumentów zmieniło status na (dzis popołudniu):

Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY

Czy to normalne?

Dodając to tego fakt ze wczesniej jakas pani katowic pyżowic wysłała mi ksero listu przewozowego i faktury paczki?

To w koncu gdzie oni mają moja paczke? W Pyżowicach czy Leipzigu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam przez Katowice przeszło bez problemu :D

To w koncu gdzie oni mają moja paczke? W Pyżowicach czy Leipzigu?

Sprawdź jeszcze czy status przesyłki zgadza się z bieżącą datą (czy może też np informacje o przesyłce pochodzą z poprzedniego dnia). Bardziej możliwe jest to, że aktualizacja danych na stronie DHL odbywa się z opóźnieniem, niż to że UC koresponduje z Tobą w sprawie nie Twojej paczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazło sie że przesyłke zatrzymali w Lipsku, zaraz jak dotarła tam z Hong Kongu.

Tu pytanie czy polskie DHL ma swoich ludzi w Lipsku ze dzwoniła do mnie zanim paczke sprawdzili w Katowicach. Czy to telefonicznie załatwiali miedzy sobą. Niewiadomo. Ale na milion procent pani sie przedstawiła ze dzwoni z Katowic

Ale po moich wyjasnieniach jednak odprawili ją w tym Lipsku i dalej do Katowic na odprawe celną polską juz bezproblemowo. Teraz ma ją kurier i podobno nic niemusze płacic za to całe zajscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...