Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł...

Po ponad miesiącu na cle...

Warto było czekać, dhl to jedna wielka porażka jeśli chodzi o obsługę klienta.

Nie kombinowałem, zapłaciłem podatki jak na rzetelnego obywatela przystało:-)

Jakby ktoś kiedyś miał problemy z cłem czy dhl to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaram się okropnie :D

Nie wiem za bardzo jeszcze jak Pistonki grają, ale pachną fajnie.

Wszystko mi się jak na razie podoba, cudowny telefon i słuchawki.

W życiu nie widziałem tak pięknie zapakowanych słuchawek w PL sklepach, idealne na prezent.

Oczywiście bez żadnych opłat na granicy ;)

qwoc.jpg

szb2.JPG

5tr5.jpg

1tqb.jpg

796x.jpg

97gg.jpg

zmv3.jpg

ekyj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jest prawdy w tym częstszym kontrolowaniu mniejszych paczek w ostatnim czasie. Zamówiłem 2szt słuchawek oraz ochronną obudowę w 2 osobnych paczkach z ibuy - najtańsze, nie rejestrowane. Dzisiaj dostałem list z Poznania ze zgłoszeniem celnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie to jeszcze nic złego. Wysyłasz do nich maila ze skanem listu z oświadczeniem, że w paczce jest to i to i ich wartość to ileś tam dolarów (np. 30 USD).

Jak tam są słuchawki to napisz to. Nic z tym nie zrobią, to nie telefon i baterie. Choć gdy do mnie przyszło oświadczenie (paczka EMS z MI-2) to napisałem, że nie wiem co w nim jest i pewnie jakiś produkt reklamowy firmy Xiaomi. Gdyby faktycznie sprawdzali to by wyszło, że jednak telefon tam jest;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie to jeszcze nic złego. Wysyłasz do nich maila ze skanem listu z oświadczeniem, że w paczce jest to i to i ich wartość to ileś tam dolarów (np. 30 USD).

Jak tam są słuchawki to napisz to. Nic z tym nie zrobią, to nie telefon i baterie. Choć gdy do mnie przyszło oświadczenie (paczka EMS z MI-2) to napisałem, że nie wiem co w nim jest i pewnie jakiś produkt reklamowy firmy Xiaomi. Gdyby faktycznie sprawdzali to by wyszło, że jednak telefon tam jest;p

Wiem, że zgłoszenie to nic takiego ale zamawiałem około 50 rzeczy z Chin i to moja druga odprawa celna (pierwsza za silniki krokowe, spodziewałem się tego ponieważ szło przez TNT i trochę ważyło). W Twoim przypadku łatwo możesz im udowodnić z produktem reklamowym gdyby drążyli ten temat dalej ponieważ prowadzisz ten serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zgłoszenie to nic takiego ale zamawiałem około 50 rzeczy z Chin i to moja druga odprawa celna (pierwsza za silniki krokowe, spodziewałem się tego ponieważ szło przez TNT i trochę ważyło). W Twoim przypadku łatwo możesz im udowodnić z produktem reklamowym gdyby drążyli ten temat dalej ponieważ prowadzisz ten serwis.

Ale oni nie wiedzą że to Acid tylko widzą imię i nazwisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt reklamowy najczęściej jest kierowany do dziennikarzy, osób które promują coś. Gdyby znalazł się celnik, który np. ciągnął by ten temat dalej, Acid podał by nazwę tego serwisu i jeśli celnik chciałby dowodu, że go prowadzi przesłałby mu np dowód zapłaty za domenę. Jest to raczej jakiś ekstremalny przypadek ale w jego przypadku bez problemu by wszystko udowodnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamówiłem telefon Mi 3 i chciałem się podzielić moim doświadczeniem jeżeli chodzi o zakup i wysyłkę (ibuygou). Serwis ten wysyła paczkę jako prezent (Media player) o wartości 50 $, nie wiem jak to wygląda w innych krajach ale w Polsce DHL sprawdza każdą paczkę powyżej wartości 23$ która przychodzi z Chin (wszystkie paczki z chin które do nas przychodzą są sprawdzane - słowa Pani z DHL pracującej przy kontroli celnej). W związku z tym klient jest zmuszony wypełnić papiery w których deklaruje się co znajduję się w paczce, jeżeli informacje te będą się różnić to mogą nas podciągnąć do odpowiedzialności karnej. Niestety przy obecnym stanie rzeczy nie da się tego obejść (można ryzykować i podać fałszywe informacje na temat zawartości paczki ale i tak ją sprawdzą jeżeli jest wyceniana na > 23$), dopóki firma ibuygou będzie wystawiać paczki jako GIFT Media Player o wartości 50$ paczki te będą sprawdzane.

Na ten moment to wygląda tak:

- za telefon zapłaciłem 460$ (+pokrowiec 23$)

- przesyłka 27$

- ubezpieczenie paczki 2$

po dodaniu kosztów wysyłki i ubezpieczenia paczki telefon na ten moment kosztuje mnie ok 1610 zł.

Po przejściu kontroli celnej muszę zapłacić podatek VAT 23% = 358 zł + Cło = 7 zł (niby na telefony cło wynosi 0 % więc nie wiem skąd ta kwota) oraz opłatę którą pobiera DHL za reprezentowanie klienta (74 zł).

Koniec końców telefon z pokrowcem kosztował mnie ok 2048 zł.

Chętnie odpowiem na pytania osób zainteresowanych kupnem tego telefonu z serwisu ibuygou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu kontroli celnej muszę zapłacić podatek VAT 23% = 358 zł + Cło = 7 zł (niby na telefony cło wynosi 0 % więc nie wiem skąd ta kwota) oraz opłatę którą pobiera DHL za reprezentowanie klienta (74 zł).

Miałeś pecha...

Jakie miasto docelowe? - wygląda na to, że to istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś pecha...

Jakie miasto docelowe? - wygląda na to, że to istotne.

Telefon szedł z Hongkongu do Leipzig a następnie do Katowic gdzie przeszedł kontrole celną. Z Katowic telefon będzie szedł do Rzeszowa gdzie na ten moment mieszkam.

Jak to dobrze być wyr...... przez system :/ Nie wiem od czego zależy to na jaką kwotę zostały zadeklarowane paczki, szczerze powiedziawszy nie chciało mi się czytać 20 stron tego tematu (przed dodaniem tego posta), ponieważ na celu miałem tylko podzielenie się swoim doświadczeniem. Na ten moment przychodzi mi do głowy tylko to, by w przypadku składania zamówienia poinformować sklep, żeby zadeklarowali wartość paczki na 20$. Szkoda mi trochę tych 450 zł. ale człowiek się uczy na błędach. Mam nadzieję, iż ktoś dzięki mojemu doświadczeniu uniknie przymusu płacenia podatku VAT.

Dla osób które rozważają zakup tego telefonu z ibuygou proponuje przed złożeniem zamówienia skontaktować się z sklepem i dać im wytyczne by wartość paczki została zadeklarowana na 20$ (o ile kurierem będzie DHL)

Na ten moment ciekawi mnie jak wygląda sytuacja z gwarancją i przesyłką telefonu za granicę w razie usterki, widzę iż zostanę na tym forum dłużej niż planowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - Katowice. Z tego co czytam, to tam i chyba tylko tam są obecnie problemy z nakładaniem ceł i podatków na przesyłki DHL z Chin. Pewnie to tylko kwestia czasu, kiedy tak będzie w całym kraju i z rozrzewnieniem będziemy wspominać czasy, gdy udawało się coś sprowadzić bez VAT. Tak już ten "system" działa - jak gdzieś jest ludziom za dobrze, to trzeba to "skorygować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze zawsze deklaruja ponizej 30$.Jak im odsylalem tel na gwarancje, to prisili by deklarowac 20$.

W przesylce powinny byc papiery, ze to jest naprawiona plyta glowna w media player, ja tak mialem.

Gdybys mial akcje z odsylaniem tel do naprawy, niech koniecznie zaznacza ze to naprawa, zadeklaruja na 20$.Wrazie problemu z celnikami, masz podkladke ze tel zakupiles wczesnjej i vat placiles, a to jest powrot z naprawy

Wysłane z mojego MI 2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon szedł z Hongkongu do Leipzig a następnie do Katowic gdzie przeszedł kontrole celną. Z Katowic telefon będzie szedł do Rzeszowa gdzie na ten moment mieszkam.

Jak to dobrze być wyr...... przez system :/ Nie wiem od czego zależy to na jaką kwotę zostały zadeklarowane paczki, szczerze powiedziawszy nie chciało mi się czytać 20 stron tego tematu (przed dodaniem tego posta), ponieważ na celu miałem tylko podzielenie się swoim doświadczeniem. Na ten moment przychodzi mi do głowy tylko to, by w przypadku składania zamówienia poinformować sklep, żeby zadeklarowali wartość paczki na 20$. Szkoda mi trochę tych 450 zł. ale człowiek się uczy na błędach. Mam nadzieję, iż ktoś dzięki mojemu doświadczeniu uniknie przymusu płacenia podatku VAT.

Dla osób które rozważają zakup tego telefonu z ibuygou proponuje przed złożeniem zamówienia skontaktować się z sklepem i dać im wytyczne by wartość paczki została zadeklarowana na 20$ (o ile kurierem będzie DHL)

Na ten moment ciekawi mnie jak wygląda sytuacja z gwarancją i przesyłką telefonu za granicę w razie usterki, widzę iż zostanę na tym forum dłużej niż planowałem :)

Najlepsze jest to, że mogłeś przeczytać cały temat (sam go czytałem ze 2x i dałem radę) i być może właśnie Ty byś uniknął opłat.

Takie sytuacje już były i po przeczytaniu opinii innych mógłbyś od razu asekuracyjnie napisać do IBG ;)

Przepadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że mogłeś przeczytać cały temat (sam go czytałem ze 2x i dałem radę) i być może właśnie Ty byś uniknął opłat.

Takie sytuacje już były i po przeczytaniu opinii innych mógłbyś od razu asekuracyjnie napisać do IBG ;)

Przepadało.

Jeśli by ich oszukał dostał by wyrok za oszustwo.

Uwierz nieważna jest deklarowana kwota przesyłki.

To jest loteria.

Złapali paczkę i tyle.

Ponadto przesyłka do Katowic, większość vatują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o to aby ich oszukiwał, lecz aby zmniejszył sobie prawo na złapania jego paczki do weryfikacji ;)

Chyba zauważyłeś ile osób zostało złapanych, a ilu osobom przesyłki przeszły momentalnie przez odprawę.

% osób złapanych z zadeklarowanymi 20$ mieści się w przedziale 1-10, zaś reszta czyli 90% to przesyłki puszczone bez opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o to aby ich oszukiwał, lecz aby zmniejszył sobie prawo na złapania jego paczki do weryfikacji ;)

Chyba zauważyłeś ile osób zostało złapanych, a ilu osobom przesyłki przeszły momentalnie przez odprawę.

% osób złapanych z zadeklarowanymi 20$ mieści się w przedziale 1-10, zaś reszta czyli 90% to przesyłki puszczone bez opłat.

Ja miałem 40 i bez VAT.

To jest loteria, logiczne jest ze więcej paczek przyjdzie bez vatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyleciał MI3 wczoraj (do Irlandii) Jednak wartość zadeklarowaną na paczce była 50$ i media Player, a nie gift, mimo że na IBGU napisali 20$. Opłata celna 23€. Więc jednak trzeba się upominać o dopisek na przesyłce

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 40 i bez VAT.

To jest loteria, logiczne jest ze więcej paczek przyjdzie bez vatu.

Loteria, ale logicznym jest również, że zwiększone szanse ominięcia opłat mają paczki z podaną wartością 20$, niż 50$.

Ogólnie z tego co czytałem, to Ty byłeś negatywnie nastawiony do zakupu poprzez DHL sugerując się opiniami ludźmi z innych for.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loteria, ale logicznym jest również, że zwiększone szanse ominięcia opłat mają paczki z podaną wartością 20$, niż 50$.

Ogólnie z tego co czytałem, to Ty byłeś negatywnie nastawiony do zakupu poprzez DHL sugerując się opiniami ludźmi z innych for.

20$ myślę ze nie, ponieważ najwięcej jest paczek o deklarowanej takiej wartości. 30-40 dolarów.

Tak byłem negatywnie nastawiony, teraz jestem nastawiony neutralnie.

Mi wypaliło Singapore :)

Loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...