Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja kupowalem ostatnio ale jestem ze Śląska.

Red Rice kupiłem na ibuygou+etui+folia.

Sklep wysłał 25 grudnia ,telefon w domu miałem 2 stycznia.

Przesyłka wysłana jako wymiana płyty głównej w Media Player.Wartość 20$.

Po wędrowaniu sobie w Katowicach po magazynach i 2 razy oczekiwaniu na odprawe celna byłem pewny ze zapłace vat tym bardziej ze w statusie przesyłki pisało że mam sie skontaktować z UC w kato.Po napisaniu maila do nich ,odpisali ze przesyłka jest w trakcie odprawy .

To było 31.

2 stycznai miałem przesyłke w domu i musiałem zalacic 49 zł nalezności podatkowych Vat.

skąd oni wzieli taką kwote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się upominać ;)

W niedzielę o 20:20 złożyłem zamówienie i do dziś pusto, zaś status na koncie ciągle oczekujący.

Wczoraj wieczorem napisałem meila odnośnie pytania o wysyłkę oraz numer jej śledzenia, również nic.

Dziś postanowiłem napisać na tablicy FB i kazali mi podać ID transakcji PP na PW, tak też uczyniłem.

Po kilku chwilach wiadomość o sprawdzaniu podanych przez mnie danych, a za nim takie oto dwie wiadomości:

1. Hi,Andrzej,everything is confirmed now. Sorry for the late reply.

2. Your order will be shipped today and you can find your tracking number at ibuygou account center tomorrow. thanks.

Także upominajcie się, ponieważ mają pewnie natłok zamówień i niektóre mogą pominąć :D

Status na koncie "Paid" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele z Chin kupili mi MI3.

Paczka spakowana jako gift, życzenia i tym podobne.

Mam problem z wysyłką, znajomi nadali ją przez TNT.

TNT ją zwróciło ponieważ wewnątrz są baterie, oni mają jakieś wewnętrzne regulacje, że samolotem nie przewożą towarów zawierających baterie.

Przy wysyłce nadawca misi podać tak zwany HS code czyli Harmonized System Codes, który z góry określa taryfę celną przesyłki.

Podpowiedzcie jak ten problem rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu gdzie aktualnie znajduje sie Twoja przesylka?Nie wykluczone, ze jeszcze dzisiaj zawita do Ciebie kurier. wieczorem wrzuce screena ze sledzenia przesylki z dhl, zobaczysz w jakim tempie moja paczka przechodzila przez pkt kontrolne :D

Jak już pisałem wczoraj dopiero dziś otrzymałem numer śledzenia o godzinie 6:55 i dopiero mam tylko jeden status:

1 Shipment information received HONG KONG - HONG KONG

Ale na Twój screen czekam bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Swoją przesyłkę z MI2S odebrałem wczoraj o godz 13.08 (09.01.2014). Nadana była według naszego czasu 08.01.2014 o 1:20. Wychodzi 36 godzin! Oczywiście DHL. Odprawa celna w Warszawie 20 minut bez żadnego problemu. W środku dokładnie wszystko zgodne z zamówieniem. Jedyne do czego się można przyczepić to silikonowe etui. Kupiłem dodatkową baterie 3100 i właśnie to etui przystosowane do grubszej obudowy. I jest luźne... Bokami silikonowe krawędzie odstają od obudowy... Reszta wszystko rewelacja! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dhl.com.pl zapomniałem napisać że grzebali się z wysyłką. Zakupy zrobiłem 2 stycznia a wysyłka była dopiero 8. Ale można to wytłumaczyć tym, że miałem inny adres na paypal i inny na koncie IbuyGou do wysyłki. Trochę korespondencji e-mail i poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki,

Kupiłem preorder mi3, jakoś wrzesień/październik. i paka doszła dziś.

DHL odebrał paczkę w HONG-KONGu w wtorek o 22 z groszem. Wczoraj była w Poznaniu a dziś u mnie w domu.

Żadnych problemów z cłem/vat-em czy innymi takimi niechcianymi rzeczami.

Gratisowo dostałem słuchawki. Jakoś po kupnie okazało się że brałem udział (jak każdy kto kupił preorder) w loterii przypominającej koło fortuny :-)

Wylosowałem ładowarkę i baterię do Mi2. Trochę mnie to yhmm..... no kupuję Mi3 a dostałem w gratisie akcesoria do Mi2 ale jak coś gratisowo to się nie narzeka. Po rozpakowaniu miła niespodzianka.

ps.

Telefon w pudełku był owinięty dodatkowo papierem do prezentów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...