Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś się boi naliczania dodatkowych opłat to może chyba skorzystać z tego ubezpieczenia

PhOIdA3.png

Jaki efekt daje wybranie tej opcji w Ibuygou?

I tak pod tymi opcjami trzeba wybrać opcję DHL lub Fedex from China. Czyli w sumie co daje wybranie tej zaznaczonej na żółto opcji?

EpyEmIK.png

To że jak będziesz miał płacić VAT to ibuygou zwróci ci kasę za to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki, że zamawiając z EU Direct spisz spokojnie, bez obawy o atak Urzędu Celnego na Twoją przesyłkę.

Mi2s powered by sMIUI

 

Co to jest EU Direct?

 

Zamawiając produkt muszę wybrać opcję

DHL from China

lub

Fedex from China.

Jaki ma to związek z tym EU direct i skąd w końcu będzie szła ta przesyłka?

bn4P0cM.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro EU Direct to jak nazwa wskazuje leci z Singapuru...

A na poważnie. Z Hiszpanii.

Wysłane z MI4

 

EU to skrót od Singapuru?

 

Polska jest wymieniona na tej w tym akapicie "EU Direct".

Czy to znaczy, że przesyłka będzie z Hiszpanii i nie ma sensu wykupować tego ubezpieczenia "import Duty insurance" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ja Ci napiszę.

Jeśli wybierzesz cokolwiek prócz EU Direct, wówczas musisz albo wybrać właśnie opcję ubezpieczenia na wypadek opłat granicznych, albo tego nie robisz i masz 50% szans na to, że złapią Cię na granicy.

Jeśli wybierzesz opcję zaznaczoną na żółto (EU Direct), wówczas przesyłka leci do nas z kraju należącego do UE i nie płacimy opłat granicznych, bo te nie istnieją.

EU Direct ma jednak pewnie ograniczenie, a mianowicie po prostu przedmiot który chcesz kupić musi być dostępny po tym linkiem http://www.ibuygou.com/categories/eu-direct-1.htmlinaczej w ogóle nie będzie możliwości wybrania opcji "EU Direct".

 

PS. Mi4 LTE miało być w LTE pod koniec tygodnia, a już jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ja Ci napiszę.

Jeśli wybierzesz cokolwiek prócz EU Direct, wówczas musisz albo wybrać właśnie opcję ubezpieczenia na wypadek opłat granicznych, albo tego nie robisz i masz 50% szans na to, że złapią Cię na granicy.

Jeśli wybierzesz opcję zaznaczoną na żółto (EU Direct), wówczas przesyłka leci do nas z kraju należącego do UE i nie płacimy opłat granicznych, bo te nie istnieją.

EU Direct ma jednak pewnie ograniczenie, a mianowicie po prostu przedmiot który chcesz kupić musi być dostępny po tym linkiem http://www.ibuygou.com/categories/eu-direct-1.htmlinaczej w ogóle nie będzie możliwości wybrania opcji "EU Direct".

 

PS. Mi4 LTE miało być w LTE pod koniec tygodnia, a już jest...

 

Cała ta litania napisów, którą umieściłem na zrzucie ekranowym pojawia się samoistnie po wybraniu Polski jako kraju docelowego. Nie ma żadnej opcji "EU Direct", którą można wybrać.

 

Napisałem już chyba 3 razy, że do wyboru są tylko dwie opcje:

1. DHL from China

lub

2. Fedex from China.

 

Ja umiem czytać. Widzę, że musze wybrać jedną z dwóch opcji "...from china". Skoro wybieram "...from china" to opcja znaczy "from China" a nie "from Hiszpania".  Zatem jak opcja "from china" ma się do tego komentarza "EU Direct" ?

 

Oczywiście zakładam, że produkt widnieje na tej liście: http://www.ibuygou.com/categories/eu-direct-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za zdjęcie.

Ja tej trzeciej opcji nie mam. Znaczy to pewnie, że jakiś produkt z koszyka nie jest dostępny w tym "EU warehouse" i pozostaje mi wybrać przesyłkę z Chin.

 

Droższa przesyłka EU Direct jest w sumie droższa o tyle co stanowi to dodatkowe ubezpieczenie. Więc w sumie nie ma znaczenia czy zamówi się z Chin z ubezpieczeniem czy z Europy bez ubezpieczenia - kosztowo wychodzi na to samo.

 

Pytanie tylko, czy otrzymując przesyłkę z Europy zmienia się coś w warunkach gwarancji/rękojmi sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś też czytałem, że ibuygou.com telefony wracające z gwarancji wysyła za darmo - może ktoś z was mi to potwierdzić ? Bo mi napisali, że mogą wysłać DHL-em ale jak zapłacę 24 USD.

Aby tyle nie płacić to pomyślałem o Netherland Post, tylko tu mam pytanie czy brał ktoś z was telefon przez NL Post (najlepiej z okolic Wrocławia)? Chodzi mi o to czy wyłapali waszą paczkę do kontroli i dołożyli VAT i ile taka przesyłka szła, oraz przez jaki WER szła. I czy mam kazać chińczykom aby wysłali jako gift i 20 USD ?

Edytowane przez aQua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Dziś szcześliwie stałem się posiadaczem Xiaomi Mi4.

 

Zakup zrobiony przez ibuygou.com wysyłka DHL.

 

Kupiłem 2 sztuki białe Mi4 LTE 16, zakup w czwartek, mamy poniedziałek i telefony są w domu w pięknej paczce z kokardą :D

Jeszcze ich nie widziałem bo jestem w pracy, ale miałem troche pietra jak zaoczołem czytać o VAT...

 

Przesyłka szła przez Katowice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiam się czy wśród forumowiczów są celnicy z tego katowickiego urzędu celnego lub z innych.

 

Wśród nas są dzieci jak i przedstawiciele różnych zawodów z całego kraju. Na pewno czytają to forum to sami celnicy osoby, które mają znajomych celników.

Może te kontrole w Katowicach zaczęły się bo zbyt mocno niektórzy cieszyli się z braku opłat celnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troszkę obok tematu, a raczej "pod prąd" tematu, ale myślę, że może Was takie info zainteresować.

 

Zepsuty telefon wysłany w ramach gwarancji z Polski do Chin (do Ibuygou) Pocztą Polską (przesyłka listowa, lotnicza, polecona - nie paczka) dotarł do nich w 12 dni.

Prosili wprawdzie, aby wysłać jako "Gift" albo napisać "mediaplayer", ale nic takiego nie zrobiłem. VAT-u nie zapłacili (zapytałem o to i potwierdzili, że nie).

 

Podoba mi się to, że jak go tylko dostali to mi napisali maila, że dotarł.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie. Musze sie pochwalic bo juz drugi raz kupilem telefon od goodway ns aliexpres i niestety WER Zabrze zstrzymalo paczke w cle. Tym razem prosilem goldiego by bardziej postaral sie z opisem. Niestety nie ppdzialalo. Nastepnym razem sprobuje jak Wy z ibuygou i dhl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Musze sie pochwalic bo juz drugi raz kupilem telefon od goodway ns aliexpres i niestety WER Zabrze zstrzymalo paczke w cle. Tym razem prosilem goldiego by bardziej postaral sie z opisem. Niestety nie ppdzialalo. Nastepnym razem sprobuje jak Wy z ibuygou i dhl.

Ja z kolei kupując redmi Note lte u goldwaya miałem go zatrzymanego dwa razy w uc, dwa razy puścili a goldway na paczce napisał że "Android phablet for gift" i wartość 20$

Wysłane z mojego Redmi Note LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś ze Szczecina. Może tam masz lżej z celnikami ;-)

Nie sprawdzałem specjalnie co było napisane na pierwszej paczce od goldiego. Zaufałem ze skoro informuję go o tym iż polecili mi go forumowicze z telchina, to wie co ma robić. Tym razem (jak kupiłem MI2) poprosiłem aby sie postarał. No ale niestety paczka juz 3 dni jest w WER Zabrze. Zatem pewnie dziś dostanę list od celników. Dobrze ze robiłem sobie dodatkowe zakupy do tego telefonu u innego gościa z ali. Bo wówczas musiałbym zapłacić za całość vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam w niedziele zamówiłem xiaomi mi 3 z Aliexpress przez Dhl .Wczoraj(czwartek) dotarł do mnie z vatem do zaplaty 87zł (upoważnień ani skanów wartości telefonu nie wysyłałem) telefon nie był wysłany jako gift jedynie była na paczce informacja o wartości 50USD. Pytanie mam następujące jak DHL wyliczył 87zł? paczka 50$ + przesyłka DHL z 8$ a może DHL wie o tym ,że jakbym zaczał drążyć temat odnośnie wartości całkowitej towaru ,to zapłaciłbym wiecej Vatu i dlatego odpuszcze czepianie sie tych 87zł ? bo lepiej zapłacic 87zł niż 2x tyle. jakie są wasze przypuszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w niedziele zamówiłem xiaomi mi 3 z Aliexpress przez Dhl .Wczoraj(czwartek) dotarł do mnie z vatem do zaplaty 87zł (upoważnień ani skanów wartości telefonu nie wysyłałem) telefon nie był wysłany jako gift jedynie była na paczce informacja o wartości 50USD. Pytanie mam następujące jak DHL wyliczył 87zł? paczka 50$ + przesyłka DHL z 8$ a może DHL wie o tym ,że jakbym zaczał drążyć temat odnośnie wartości całkowitej towaru ,to zapłaciłbym wiecej Vatu i dlatego odpuszcze czepianie sie tych 87zł ? bo lepiej zapłacic 87zł niż 2x tyle. jakie są wasze przypuszczenia?

Pewnie dodatkowe opłaty za odprawę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kwota kojaży mi się z tym ;Formalna odprawa celna
Usługa umożliwiająca odprawę celną przesyłki lub jej elementu o wartości 22 EUR lub wyższej, na podstawie indywidualnego dokumentu SAD. Aby skorzystać z tej usługi wymagane jest upoważnienie od Klienta dla Agencji Celnej DHL ( formularz dostepny poniżej ).
Usługa bezpłatna dla przesyłek transportowanych przez DHL.
Opłata: 87 PLN za odprawę formalną na życzenie Klienta przesyłki, której wartość jest mniejsza niż 22 EUR i która może być odprawiona na zbiorczym dokumencie SAD.; (z strony chińskikurier)

taka sama opłata, przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...