Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tydzień temu list z UC - wysłałem i naliczyli opłaty, jutro pewnie będzie na poczcie do odbioru. Ah ten WER Zabrze... :/ 
Ciesz się, że nie podlegasz pod Przemyśl. VAT teraz na każdym WER naliczają, a Przemyśl chce dodatkowo deklaracje zgodności CE i instrukcje obsługi po polsku.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, boroch napisał:

Ciesz się, że nie podlegasz pod Przemyśl. VAT teraz na każdym WER naliczają, a Przemyśl chce dodatkowo deklaracje zgodności CE i instrukcje obsługi po polsku.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Gość mega niemiły jeszcze pretensje, że ma kilkaset paczek itp itd generalnie poje***ło im się w d**ach :/ teraz szał robią te przesyłki bez vat z przeładunkiem, a firma płaci podatek od usługi. Ciekawe co później wymyślą... ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem kiedyś na wer Warszawa osobiście dostarczyć dokumenty do odprawy. Poczułem się jak przestępca :D
Tacy tam wszyscy mili że w prywatnej firmie nie utrzymalibysie dnia.
Dokumenty dalem, VAT zapłaciłem ale paczki nie dało bo nikt nie wiedział gdzie jest bo paczki leżały wszędzie. Na parapetach, podlodze itp, a jak to celnik powiedział : nie ma komu szukać. Paczkę przyniósł na drugi dzień listonosz.
Od tamtej pory kupuje tylko z kurierem,niech będzie drożej ale unika się całego cyrku. W DHL odprawa jeden dzień na maila w normalnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamówiłem zegarek DHL - em, bo ostatnio dużo paczek nie dochodzi do mnie. Do Polski wjeżdżają, a potem ślad po nich ginie. Niektóre przychodzą po kilku miesiącach a dwie w ogóle do tej pory nie dotarły. Jeszcze ze dwa lata temu takich problemów nie było, a teraz jest taki burdel w tych urzędach celnych, że bałbym się coś droższego kupować w Chinach z zwykłą nie ubezpieczoną przesyłką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamówiłem zegarek DHL - em, bo ostatnio dużo paczek nie dochodzi do mnie. Do Polski wjeżdżają, a potem ślad po nich ginie. Niektóre przychodzą po kilku miesiącach a dwie w ogóle do tej pory nie dotarły. Jeszcze ze dwa lata temu takich problemów nie było, a teraz jest taki burdel w tych urzędach celnych, że bałbym się coś droższego kupować w Chinach z zwykłą nie ubezpieczoną przesyłką.
Dokładnie, tak było z ostatnim zamówieniem, założyłem spór i pięć godzin później miałem pieniądze na koncie. Ogólnie to szkoda ze nie zawsze jest opcja wyboru przesyłki kurierem albo takim który u mnie w mieście nie potrafi się dostosować i zawsze robi problemy.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem telefon Redmi 4A na Aliexpress od Goldwaya, niestety zgarneli go celnicy. Dzisiaj dostałem pismo według którego mam wysłać im dokumentu potwierdzającego dokonanie zakupu i kopie dowodu osobistego lub informacje osobowe (PESEL nr dowodu itd.) Chciałbym wiedzieć czy screenshot z ali wystarczy jako potwierdzenie czy muszę pisać do sprzedawcy o dostarczenie mi kopi faktury/czy innego potwierdzenia? Może ktoś kto miał już taką sytuację mógłby powiedzieć co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem z UC i pozwoliłem sobie go opisać na tym forum.

Od kilku dni szukam informacji na temat naliczania podatku VAT w przypadku, gdy sprzedający (Banggood) na fakturze oznaczył koszt wysyłki 0zł (free shipping).

Zamówiłem w banggood.com lampkę za kwotę 140,09zł free shipping. Przesyłka po kilku dniach dotarła do Polski (DHL) i została zatrzymana przez UC. Od razu dosłałem wnioskowane przez DHL dokumenty niezbędne do weryfikacji towaru czyli: screenshot ze strony banggood z zakupionym towarem + dokument płatności PayPal + oświadczenie. Po kolejnych 3 dniach przesyłka została opodatkowana na kwotę.... 93zł :| czyli około 70% wartości towaru.

Po kontakcie z osobą odpowiedzialną za oclenie mojej przesyłki, dostałem zestawienie wyliczenia podatku VAT z którego wynika, że przesyłka została zwolniona z oclenia ale zostały doliczone koszty wysyłki (186,30zł) oraz jakieś dodatkowe koszty (79,80zł) które w sumie wraz z wartością przesyłki dały kwotę 406zł od której z kolei został naliczony podatek VAT 23%.

Teraz moje pytanie. Czemu doliczone zostały koszta wysyłki skoro na screenshot`cie widać wyraźnie, że wliczona jest ona w cenę zakupu (0zł) , oraz pokrywa się ona z płatnością PayPal?

Załączam screen z zakupu oraz zestawienie od UC.

1111.thumb.jpg.f464355e66b81469a1ce75b0322b36e3.jpg59c0c6026dd72_Zamwienie.thumb.jpg.8c461d681c22887798099d53ffdb7fee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
17 godzin temu, bohun93 napisał:

Panowie, co myślicie o mojej paczce? List od UC nie dotarł a pech się mnie trzyma ostatnio dwoma rękami za nogawki....

Jeszcze nie panikuj :), moja przesyłka dotarła do WER Warszawa z Chin po 6 dniach, czyli 15.10, a dostarczona 23.10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2017 o 09:30, Razzz napisał:

Witam,

Spoiler

 

Mam pewien problem z UC i pozwoliłem sobie go opisać na tym forum.

Od kilku dni szukam informacji na temat naliczania podatku VAT w przypadku, gdy sprzedający (Banggood) na fakturze oznaczył koszt wysyłki 0zł (free shipping).

Zamówiłem w banggood.com lampkę za kwotę 140,09zł free shipping. Przesyłka po kilku dniach dotarła do Polski (DHL) i została zatrzymana przez UC. Od razu dosłałem wnioskowane przez DHL dokumenty niezbędne do weryfikacji towaru czyli: screenshot ze strony banggood z zakupionym towarem + dokument płatności PayPal + oświadczenie. Po kolejnych 3 dniach przesyłka została opodatkowana na kwotę.... 93zł :| czyli około 70% wartości towaru.

Po kontakcie z osobą odpowiedzialną za oclenie mojej przesyłki, dostałem zestawienie wyliczenia podatku VAT z którego wynika, że przesyłka została zwolniona z oclenia ale zostały doliczone koszty wysyłki (186,30zł) oraz jakieś dodatkowe koszty (79,80zł) które w sumie wraz z wartością przesyłki dały kwotę 406zł od której z kolei został naliczony podatek VAT 23%.

Teraz moje pytanie. Czemu doliczone zostały koszta wysyłki skoro na screenshot`cie widać wyraźnie, że wliczona jest ona w cenę zakupu (0zł) , oraz pokrywa się ona z płatnością PayPal?

Załączam screen z zakupu oraz zestawienie od UC.

1111.thumb.jpg.f464355e66b81469a1ce75b0322b36e3.jpg

59c0c6026dd72_Zamwienie.thumb.jpg.8c461d681c22887798099d53ffdb7fee.jpg


 

 

wyjaśniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, bo dawno nic nie zamawiałam i trochę się gubię w najnowszych doświadczeniach. 

Chcę kupić MiBanda 2 na Gearbest - w promocji $19,99, na polskie jakieś 72 plny plus wysyłka 3,30 (pln). I pytanie: za taką kwotę przywalą się w UC? Czy to jest jeszcze zwolnione z VATu i przejdzie bezboleśnie? 

Paczka szłaby do Warszawy, ale nie wiem, czy tu WER ma znaczenie, bo i tak granicę przekroczy pewnie gdzieś od zachodu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chciałem się Was poradzic.

Zakupiłem na Gearbest słuchawki.

Ich koszt to 15$.

Jako formę transportu wybrałem "Przyspieszony" czy jakoś tak.

Paczka trafiła na cło do DHL.

Z tego co czytałem, do 22$ przesyłki są zwolnione z cła i vatu, a mi jednak doliczono 13 zł vatu.

Ktoś mógłby wytłumaczyć mi jak to dokładnie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się interes życia, też ostatnio kupiłem słuchawki na GB (połowa ceny za takie same na miejscu), wybrałem darmową zwykłą rejestrowaną przesyłkę i teraz tylko poczekać... imo słuchawki + kurier + dodatkowe koszta to musi się opłacać.

Kontaktuj się z DHL i tam zapytaj na jakiej podstawie ta opłata i jak/od czego wyliczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mini21 napisał:

Napisałem do nich na razie pytanie, czy przesyłki do 22$ podchodzą pod vat, czekam na wiadomość, bo gdzie nie przeczytam, to poniżej tej kwoty nie ma vatu.

 

Kwota nie ma zadnego znaczenia, moga ci dowalic vat nawet za rzecz za 5$, fakt kloci sie to ze zdrowym rozsadkiem, ale tak jest. Te kwoty, pieprzenie o prezentach, giftach, dopiskach ze rzecz wraca z serwisu, to wszystko wymysly i rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji.

Nie draz tematu i zaplac te 13zl i miej w d*pie. Bo dhl czesto gesto za obsluge kaze sobie placic 50/60zl kosztow stalych, niezaleznych od wartosci doliczonego podatku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o samą odprawę celną przez pocztę polską to kosztuje 17,90 zł. Tak więc jak złapią na VAT to mamy 23%+17,90 zł za całość.

Raczej nie liczyłbym na odprawę na podstawie faktury od chińczyka. Screen z aukcji/sklepu + potwierdzenie płatności i od tego naliczają VAT.

Wysłane z MI6

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 o 15:02, XiaomiOutlet napisał:

Podatek VAT naliczany jest dla przesyłek o wartości powyżej 45 euro, cło jest naliczane w zależności od kategorii produktu i jego wysokość to z reguły 6%.

Cłu będą podlegać produkty takie jak słuchawki, głośniki, powerbanki, opaski miband ale telefony są wolne od cła.

Należy też pamiętać o samych kosztach odprawy celnej, gdzie podstawowa stawka to bodajże 100zł to jeśli kupujemy przykładowo redmi note 4 czy mi a1 i w Chinach zapłacimy 570zł za tego pierwszego i załóżmy 890zł za tego drugiego i doliczymy do tego odprawę celną nawet zakładając że chińczyk wystawi fake invoice na zaniżoną kwotę to i tak robi nam się 700 i 1000zł i tutaj nabędziemy je od ręki w Polsce za taką cenę.

Skad te rewelacje? Jakies zrodla cokolwiek, bo rzucasz kwotami jak z rekawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą odprawę celną przez pocztę polską to kosztuje 17,90 zł. Tak więc jak złapią na VAT to mamy 23%+17,90 zł za całość.
Raczej nie liczyłbym na odprawę na podstawie faktury od chińczyka. Screen z aukcji/sklepu + potwierdzenie płatności i od tego naliczają VAT.
Wysłane z MI6
 
 
W DHL nie biorą pieniędzy za odprawę. Tylko sam VAT trzeba uiścić. Wymagane jest tak jak piszesz: potwierdzenie przelewu, zrzut z aukcji. Sama lipna faktura nie wystarczy.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad zakupem Xiaomi Mi Box z GB, płatność oczywiście przez PayPal, ale nie ma najpopularniejszej na forum opcji wysyłki - Priority Line. Dostępne są jedynie Registered Air Mail, Expedited Shipping (w cenie która pokryłaby VAT) i Unregistered Air Mail (którego nawet nie biorę pod uwagę).

Chciałbym się dopytać o  Registered Air Mail - zwykły Mi Box za $70, ale czy mogą mi doliczyć VAT? Jakie jest ryzyko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam jakiś VAT, nikt Ci tu nie będzie wróżył, zwłaszcza gdy sam GB teraz to jest większe ryzyko, dla ludzi lubiących adrenalinę i umiejących słać tickety :> Na odkurzacz z Priority Line czekałem tyle, że kilka razy zwątpiłem czy w ogóle go zobaczę (DPD UK + PL wykonało porządną robotę, GB nie), Registered Air Mail wybrałem sobie teraz przez Post NL to mi przerzucili na pociąg, bo im tak wygodnie i czekaj dwa miesiące. Zastanów się dobrze klika razy, chyba że na tobie, tak jak na mnie takie akcje nie robią wrażenia i masz cierpliwość. W każdym razie piszę po swoich zamówieniach, widać że przedobrzyli z tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam  wybaczcie offtop ale nigdzie nie moge znależć konkretnej odpowiedzi  czy jak kupie to  https://www.aliexpress.com/item/7-2013-Citroen-C5-2-Din-car-dvd-player-GPS-wince-6-0-2-zone-rearview/896919739.html to ile zapłace cła i vat? jak to robią paczka do urzedu celnego i tam jade i opłacam? czy robi to DHL i przy odbiorze u kuriera płace? tylko jaka suma tych opłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czarek1212 napisał:

witam  wybaczcie offtop ale nigdzie nie moge znależć konkretnej odpowiedzi  czy jak kupie to  https://www.aliexpress.com/item/7-2013-Citroen-C5-2-Din-car-dvd-player-GPS-wince-6-0-2-zone-rearview/896919739.html to ile zapłace cła i vat? jak to robią paczka do urzedu celnego i tam jade i opłacam? czy robi to DHL i przy odbiorze u kuriera płace? tylko jaka suma tych opłat?

DHL przy wysylkach z chin to jest loteria. Moze naliczyc ci VAT, czyli 23% od kwoty zamowienia, ale moze rowniez wziac pod uwage deklaracje wartosci na przesylce. Stad warto zapytac sprzedawcy z aliexpress czy nie moglby w deklaracji wpisac nizzej wartosci niz w rzeczywistosci (nie kazdy sie na to godzi).
W no i zaleznie juz od widzimisie (jesli jest to jakos sformalizowane to prosze o poprawke bardziej obeznanych) DHL moze obciazyc cie oplata manipulacyjna za zalatwienie odprawy, jest to kwota powyzej 50zl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...