Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

To jakaś nowość. Może trzeba jednak prosić przy zamówieniu. Wcześniej niby bez proszenia to i tak robili, ale ja i tak zawsze profilaktycznie o tym im przypominałem przy składaniu zamówienia.

Niestety, nic to nie dało. Prosiłem ich o to, ale jak widać olali. Wysyłają jako "communication equipment protectve case" i właśnie jako firma "Jiejinco. LTD"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz, że zapłacileś VAT zamawiając z Ibouygou przez DHL? Napisz do jakiego miasta docelowego szła przesyłka. Pewnie do jednego z tych, w ktorych płacenie VAT-u jest częstsze niż w reszcie kraju.

Jeszcze nie zapłaciłem, przesyłka jest cały czas w drodze jak widać wyżej w pierwszym poście (zamieściłem rozpizkę ze śledzenia przesyłki w DHL). Nie doszła w środę z racji Świąt. Miejsce docelowe to Rzeszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za brak VAT-u, choć w PL południowej masz niestety zwiększone ryzyko jego zapłacenia. Ale wciąż jest bardziej likely że go nie zapłacisz niż że zapłacisz.

Po czym wnosisz, że mogę go nie zapłacić? Za brak jakiegokolwiek kontaktu z ich strony, skoro przesyłka opuściła już punkt tranzytowy w Katowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnosisz, że mogę go nie zapłacić? Za brak jakiegokolwiek kontaktu z ich strony, skoro przesyłka opuściła już punkt tranzytowy w Katowicach?

To akurat nie ma znaczenia. Po przesłaniu odpowiednich dokumentów nikt nie próbował się ze mną kontaktować. Skontaktowałem się więc z nimi sam i wtedy zostałem poinformowany jaka kwota będzie do zapłaty przy odbiorze.

 

Katowice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie ma znaczenia. Po przesłaniu odpowiednich dokumentów nikt nie próbował się ze mną kontaktować. Skontaktowałem się więc z nimi sam i wtedy zostałem poinformowany jaka kwota będzie do zapłaty przy odbiorze.

 

Katowice...

Hmmmm no nic, myślę że jutro się dowiem. Dam znać jak się to zakończy.

Dzięki póki co wszystkim za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnosisz, że mogę go nie zapłacić? Za brak jakiegokolwiek kontaktu z ich strony, skoro przesyłka opuściła już punkt tranzytowy w Katowicach?

Rachunek prawdopodobieństwa, czyli po tym że płaci go mniejszość, a nie większość zamawiających.

Daruj sobie śledzenie przesyłki. Od tego można tylko zwariować ;) Po prostu czekaj. Ale punkt w Katowicach źle mi się kojarzy w kontekście VAT-u.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do kupujących na Ibuygou w ostatnich dniach: jaki kurs dolara stosował PayPal w ostatnim czasie oraz ile wynosi obecnie cena przesyłki DHL jednego telefonu (Redmi 1S) do Polski? Czy to nadal jest 30$ czy drożej? Dawniej było 20$ chyba....

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilkanaście dla siebie i znajomych zamawiałem DHLem z ibuygou i zawsze było szybki i zapakowane jak prezent. Ostatnio nawet dali serduszko z życzeniami, kokardkę i papier w żyrafy. :-)  

 

Problem był tylko jak chciałem 50km pod Warszawę, bo wtedy przesyłka droższa z winy DHL i to sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonik dotarł 29-12-2014. Baaaardzo miłe zaskoczenie urządzeniem. Niestety dowalili VAT 312 zł. Wartość koszyka jaki miałem to 402 $. Samo opakowanie tel. w środku koperty DHL oczywiście było zapakowane jako prezent. Moje pierwsze zakupy na iBuygou niestety okazały sie pechowe. Jak widać faktycznie my z południa mamy chyba trochę badziej pod górę z UC. (Może czerwona pieczątka "Lithium ion batteries" na kopercie DHL zwróciła szczególną uwagę celników). Warto chyba jednak na przyszłość wziąść pod uwagę dodatkową opłatę w wysokości 5% wartości koszyka, lub zdecydować się na wysyłkę z magazynów w europie.

Edytowane przez slawecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy telefon zamówiony jakimś tam w sklepie Xiaomi (xiaomishop.com), jest wysyłany jako gift (wysyłka DHL) ?

Jak wygląda sprawa VAT dla takich zamówień ?

 

EDIT:

Ok. Już wiem że to tylko jakiś randomowy sprzedawca a nie witryna oficjalna. Dzięki!

Edytowane przez yaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy telefon zamówiony bezpośrednio w sklepie Xiaomi (xiaomishop.com), jest wysyłany jako gift (wysyłka DHL) ?

Jak wygląda sprawa VAT dla takich zamówień ?

 

Xiaomishop to nie jest zakup bezposrednio od Xiaomi. Wysylka jako gift, zanizenie wartosci nie gwarantuje braku oplat celno skarbowych. Paczki sa sprawdzane losowo na wyrywki.

 

Vat 23%, clo 0% na elektronike

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z rejonu śląska i przesyłka trafi na lotnisko w Pyrzowicach to możesz od razu do zakupów dodać 23% VAT.

Tam już nie sprawdzają na wyrywki, przynajmniej to co przychodzi z firmy JEJINCO., LTD czyli iBuyGou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonik dotarł 29-12-2014. Baaaardzo miłe zaskoczenie urządzeniem. Niestety dowalili VAT 312 zł. Wartość koszyka jaki miałem to 402 $. Samo opakowanie tel. w środku koperty DHL oczywiście było zapakowane jako prezent. Moje pierwsze zakupy na iBuygou niestety okazały sie pechowe. Jak widać faktycznie my z południa mamy chyba trochę badziej pod górę z UC. (Może czerwona pieczątka "Lithium ion batteries" na kopercie DHL zwróciła szczególną uwagę celników). Warto chyba jednak na przyszłość wziąść pod uwagę dodatkową opłatę w wysokości 5% wartości koszyka, lub zdecydować się na wysyłkę z magazynów w europie.

Może ta pieczątka ma wpływ (dodatkowo zwiększa ryzyko), kto wie, na moich dotychczasowych przesyłkach takiej nie stosowali...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli ktoś się boi naliczania dodatkowych opłat to może chyba skorzystać z tego ubezpieczenia

 

PhOIdA3.png


Jaki efekt daje wybranie tej opcji w Ibuygou?

 

I tak pod tymi opcjami trzeba wybrać opcję DHL lub Fedex from China. Czyli w sumie co daje wybranie tej zaznaczonej na żółto opcji?

EpyEmIK.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...