Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

vat, prowizja dhl, kolejna prowizja za zmiany w dokumencie sad 270zl, chyba to odeślę wp***u... http://www.dhl.com.pl/content/dam/downloads/pl/express/brochures/przewodnik_po_uslugach_celnych_dhl.pdf

Uhuhuh calkowity bez sens, wyjdzie powyżej 2k .... Ale odsyłając pewnie jeszcze raz za kuriera zaplacisz i jakieś koszty tez będą tej obsługi celnej przecież za free nie gadaja z Toba. Zadzwon do nich Porozmawiaj jak by to wygladalo, gdy bys chciał odesłać paczkę do nadawcy. Tak i tak źle...

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zadzwonię, o ile odbiorą. Ogólnie dhl bardzo źle się sprawuje, nie odpisują, nie dzwonią, nie odbierają.... ale kasę zbierają.

dzięki za help.

pozdr

Daj znac. DHL sprawuje się dobrze pewnie w Ameryce. Tu jak dla mnie masakra.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie jak Ja opisywałem sprawę że mi mi2s stanął na cle, tylko zmawiałem Singapur Post, jaki to błąd zrobiłem, że nie wybrałem DHL itp itd. Jak widać może trafić na każdego nie zależnie od przewoźnika, przy czym jak zapłaciłem vat i klika zł za odprawę i pobranie kwoty na poczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakies rady dla przyszlych kupców? :P bede zamawial na nowy rok kilka telefonow na raz, brac je w jednej paczce czy osobno? Jakies rady? :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Więcej paczek, większe prawdopodobienstwo, ze nie zlapia Ci wszystkich.

czy Akcesoria Tj 2 bateria Folie Na Lcd Tez Podlegaja pod Vat?

Dostalem Z Ibgu Druga Fakture Na 150Dolców, Tym Razem Z Ich Logo, Czy Yo Wystarczy Dla Celnika?

VAT jest od 40 euro w gore od całej paczuszki z towarem.

Myślę ze zainteresuje ich głównie wyciąg transakcji z rachunku bankowego. I strona gdzie kupiles przedmiot.

Pamiętaj celnik wie o co chodzi, doskonale.

Wg mnie musiał byś mieć potwierdzenie przelewu na kwotę 150 dolcow + ten fejkowy rachunek. Musisz mieć potwierdzenie przelewu i kwota musi się zgadzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe. Moglby ktos wrzucic screena z historia wysylki z DHL przedmiotu kupionego na ibuygou?

W celu porownania, ciekawi mnie jak to u Was wygladalo. U mnie od poniedzialku zdarzylo "az" zostac zawizowane w Hong-Kongu czyli dopiero czwarty punkt...

@up

A skad zamawiales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki :)

A ma ktos moze opcje Hong-Kong --> Katowice

Tak w ogole czemu takie kolo zatoczyli w Twoim przypadku Hong-Kong ---> Frankrurt ---> Warszawa

P.S.

A jak wygladala u Ciebie zaplanowana trasa, bo na screenie nie widac?

U mnie tak:

Miejsce nadania: HONG KONG -

KOWNLOON - HONG KONG

Miejsce odbioru: KATOWICE -

CZECHOWICE - POLAND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce nadania jest chyba zawsze takie same, moje miejsce odbioru WARSAW-LUBLIN-POLAND. Trasa chyba jest też standardowa, z punktem przeładunkowym we Frankfurcie. Potem jeszcze do Lipska już samochodem, a z Lipska (sądząc po czasach) samolot do Wawy. Jak już wskoczy u Ciebie kolejny punkt na rozpisce, to już szybko pójdzie :) Warto poczekać - u mnie wszyscy wkoło, w tym zadeklarowani ajfonowcy pukali się z uśmiechem w czoło, a teraz oglądają telefon z nieco innym wyrazem twarzy i tekstami typu 'No patrz... ale chodzi... no kurde... no faktycznie ładny.... ej, to jeszcze raz - jak ta firma się nazywa?' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce nadania napewno to samo tylko miejsce odbioru inne, u mnie Katowice wiec ciekawi mnie czy tam tez leci przez Frankfurt czy bezpodrednio. A co do znajomych i ich zdziwienia to u mnie bedzie na bank tak samo...wiekszosc to fanboje "eSek" lub "notow" i ciezko im sobie wyobrazic, ze cos moze im dorownac lub nawet byc lepsze zwlaszcza, ze za pol ceny ;-)

EDIT

Przesyłka opuściła punkt tranzytowy -

HONG KONG - HONG KONG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku - jako nowy użytkownik - chciałem się ze wszystkimi przywitać. Tak więc Witam ;)

Mógłby mi ktoś napisać jaki jest najciemniejszy scenariusz jeżeli chodzi o całkowity koszt zakupu Xiaomi RR? Chodzi mi tutaj o całkowity koszt przesyłki, na który składałby się podatek VAT + dodatkowe opłaty nałożone przez DHL. Najlepiej byłoby posłużyć się przykładem: załóżmy, że kupuje Xiaomi w cenie 209.99$ + dokupuje do tego case w cenie 13.99$ + koszty związane z wysyłką 24$=247.98$. I co teraz? z jakimi dodatkowymi kosztami musiałbym się liczyć jeżeli chodzi o UC i opłaty nałożone przez DHL?

Myślę, że nie tylko ja jestem tego ciekaw, jeżeli ma ktoś doświadczenie albo wie jak to policzyć to prosiłbym o wypowiedzenie się.

Pozdrawiam

BloodyCross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli UC pobiera tylko opłatę w wysokości VAT'u? Czy też dolicza jeszcze jakieś dodatkowe koszty (nazwijmy je) operacyjne?

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy aby można było skorzystać z kuponu rabatowego (15$) to czy ta wartość 224$ liczy się łącznie z przesyłką czy też moje zamówienie musi przekraczać wartość 224$ bez uwzględnienia przesyłki?

Pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon przysylali mi 2 razy, dhlem. Nigdy nie bylo vatu.

W dokumentacji zalaczonej do paczki jest-naprawa plyty glownej w media player. To jest coś jak rachunek za usluge.

Gdy odeslali mi drugim razem to byl odeslany tel z naprawy, wartosc 20$ zadeklarowana.

Nie wiem jak do tego przepisy podchodzą , bo jak wycenic inaczej towar ktory wyslany byl tam do naprawy? Od czego vat liczyć , od przedmiotu czy uslugi?

Kolega pracuje na lotnisku w dhlu, może podpytam i cos bedzie wiecej wiedział.

Zamawialem z Chin pare rzeczy w życiu, dhlem tylko ten telefon 2 razy do mnie szedł . Nigdy nie bylo vatu czy innych opłat.

Dodam że mieszkam w UK, jesli robi to różnicę.

Jako ciekawostka - ciotka wysłała mojej mamie kiedyś laptopa z USA, nadany polamerem, jako zabawka byla deklaracja. Tu celnicy sie przyczepili i niemalo musiala matula doplacic - to bylo w Polsce.

Opisuje swoje doswiadczenia a nie zaslyszane historie.

Wysłane z mojego MI 2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka opuściła punkt tranzytowy -

KATOWICE - POLAND

KATOWICE - POLAND 05:52 1 Ilość

13 Przesyłka procesowana - KATOWICE -

POLAND

KATOWICE - POLAND 05:29 1 Ilość

12 Odprawa celna zakończona o

KATOWICE - POLAND

KATOWICE - POLAND 05:25 1 Ilość

11 Przesyłka awizowana w punkcie

tranzytowym - KATOWICE - POLAND

KATOWICE - POLAND 05:15 1 Ilość

W tej sytuacji moge rozumiec celnicy byli laskawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja mam jeszcze takie pytanie: Czy jakbym zapłacił w dolarach australijskich to czy wtedy również mogę skorzystać z kuponu rabatowego na 15$ amerykańskich? Czy jak to wtedy jest liczone? I czy w ogóle mogę skorzystać z tego kuponu w takim przypadku? Oczywiście chodzi mi o sklep ibuygou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak to jest w końcu z podatkiem za akcesoria? Chcę zamówić wraz z telefonem kilka sztuk power bank i słuchawek z ibuygou (wygrałem konkurs na 50% ceny za hongmi, ale ugadałem się na inne rozwiązanie :P), czy będę musiał za nie też płacić podatek? - cena od sztuki nie przekracza 20$, czy jednak zapłacę podatek od ogólnej ceny telefon+akcesoria?

Oczywiście wszystko od razu puszczę na Allegro, więc z góry liczę się z tym że zapłacę podatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...