Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem na poczcie mojego mi2s, za mówionego przez Singapore post 15.10. Wysłałem do uc skan dowodu osobistego oraz zrzut ekranu z transakcji gdzie było 373.55$ za fona i 8.42$ za przesyłkę. Całość wycenili na 1135zł nie wiem po jakim kursie ale wychodzi poniżej 3 zł jak liczą i przesyłkę. Podatku od tego 261zł +1,23 za przedstawienie do kontroli celnej+2,46 za przesłanie dowodu odprawy celnej +2,5 za pobranie podatku na poczcie. Czyli razem 267,19zł. podsumowując telefon wyszedł 1455zł. Przesyłka oczywiście otwierana przez celnika. Na przesyłce deklaracja "gift" mp4 media player o wartości 25,47$. Cieszę się, że w ogóle dotarł. Czytałem, że teraz również sprawdzają pod kątem certyfikatu CE. Piszą na http://forum.android.com.pl/f180/czy-tw ... ndex6.html, że przesyłki odsyłają. Chyba, że jestem w błędzie, że xiaomi posiada certyfikat, ale nie znalazłem oznaczeń na telefonie. A w ubiegły wtorek rano wysłałem dokumenty mailem, 7 dni roboczych zajęły czynności celne, znaczy czekał na swoją kolejkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem na poczcie mojego mi2s, za mówionego przez Singapore post 15.10. Wysłałem do uc skan dowodu osobistego oraz zrzut ekranu z transakcji gdzie było 373.55$ za fona i 8.42$ za przesyłkę. Całość wycenili na 1135zł nie wiem po jakim kursie ale wychodzi poniżej 3 zł jak liczą i przesyłkę. Podatku od tego 261zł +1,23 za przedstawienie do kontroli celnej+2,46 za przesłanie dowodu odprawy celnej +2,5 za pobranie podatku na poczcie. Czyli razem 267,19zł. podsumowując telefon wyszedł 1455zł. Przesyłka oczywiście otwierana przez celnika. Na przesyłce deklaracja "gift" mp4 media player o wartości 25,47$. Cieszę się, że w ogóle dotarł. Czytałem, że teraz również sprawdzają pod kątem certyfikatu CE. Piszą na http://forum.android.com.pl/f180/czy-tw ... ndex6.html, że przesyłki odsyłają. Chyba, że jestem w błędzie, że xiaomi posiada certyfikat, ale nie znalazłem oznaczeń na telefonie. A w ubiegły wtorek rano wysłałem dokumenty mailem, 7 dni roboczych zajęły czynności celne, znaczy czekał na swoją kolejkę.

Rowniez nie znalazlem nigdzie CE.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym CE to właśnie dlatego nie udało się nam sprowadzać telefonów. Prawo europejskie wymaga posiadania certyfikatów CE na pudełku i baterii/pod baterią, a tego Xiaomi nie mają. Ale mimo wszystko chcieli nam te telefony dać skubańce :)

Xiaomi mają za to znak CCC czyli chiński certyfikat zezwalający sprzedaż produktów na rynku krajowym i importu do Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zaczynają prześwietlać przesyłki :(

Teraz się trochę waham z zamówieniem, bo dobrałem akcesoria i jak mi wycenią to wszystko wyjdzie ze 2k :(

a to jest odpowiedź :

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to nic DHL nie weźmie. Na MIUIPolska 99% osób kupujących na ibuygou przez DHL nie płaciło nic. Kiedyś jedna osoba tylko pisała, że był problem ale podejrzewam, że nie było to kupione z ibuygou i paczka normalnie przeszła kontrolę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem przy płatności przez PayPal. Jak klikam że chcę opłacić zamówienie, prosi o zalogowanie na konto w PP loguje się i nie mogę opłacić bo chce abym podała nr karty, a ja chcę zrobić przelew z konta PP a nie kartą debetową.

Mieliście coś takiego?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mój MI2A. Myślałem, że niektórym kolegom przyszły telefony z chin w ciągu 3 dni bo po prostu mieli dużo szczęścia. Sądziłem, że raczej musi to zająć więcej czasu bo to przecież ogromna odległość. Ale jednak nie. Z ibuygou kurier DHL odebrał przesyłkę w środę o 22:50 (chyba czasu chińskiego). W czwartek o 17:40 był jeszcze w Honk Kongu a o 23:40 już w Niemczech w Leipzig. W piątek, czyli dzisiaj, był o 5:10 w Katowicach. O 6:43 przeszedł kontrole celną. O 9:16 został wydany kurierowi do doręczenia. A o 10:48 go dostałem (w Sosnowcu). Pudełko z MI2A było zapakowane w ładny "prezentowy" papier bardzo schludnie, natomiast akcesoria, które zamówiłem były luzem, wrzucone razem z pudełkiem MI2A w foliowe opakowanie DHL. Foliowy worek, oraz nalepka adresowo wyglądały jakby swoje przeszły. Także sądzę, że to oryginalne opakowanie z Chin. Także nikt go nie otwierał. Nie zapłaciłem VAT ani nie miałem żadnych wiadomości odnośnie kontroli celnej. O tym, że była wiem tylko z trackingu DHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, ktoś odpowie mi na moje pytanie? :)

"Cześć, mam problem przy płatności przez PayPal. Jak klikam że chcę opłacić zamówienie, prosi o zalogowanie na konto w PP loguje się i nie mogę opłacić bo chce abym podała nr karty, a ja chcę zrobić przelew z konta PP a nie kartą debetową.

Mieliście coś takiego?"

Nie bardzo chcę podawać dane karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tych opcji, mam coś takiego:

-- 1 gru 2013, o 22:18 --

-- 2 gru 2013, o 11:32 --

Hej i co jakieś pomysły?

-- 3 gru 2013, o 20:37 --

Udało się zamówić dzisiaj Xiaomi Hongmi :)

A teraz jeżeli ktoś będzie miał taki problem z płatnościami PayPal to sprawdźcie czy macie wystarczającą ilość funduszy na kocie. Jeżeli tak to zróbcie przewalutowanie forsy na taką jaką wybraliście na ibuygou.com. Jeżeli będzie dalej problem do dodajcie kartę i odczekajcie 24h potem korzystajcie z IE z wyczyszczonymi ciasteczkami.

Jeżeli to nie pomoże to dzwońcie do PayPal, ja dzwoniłem z 5 razy :)

Teraz z niecierpliwością czekam na tel i akcesoria :)

post-455-13980030806235_thumb.jpg

post-455-13980030806414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Zakupiłem mi2s ze wszystkim znanej strony ibuygou.

Paczka została wysłana jako gift poprzez DHL i trafiła na cło w Katowicach.

Zadzwoniła do mnie miła pani z DHL z informacją:

"Proszę o przesłanie skanu upoważnienia wraz ze skanem dowodu osobistego tył + przód

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż Państwa przesyłka, która została wysłana za pośrednictwem firmy DHL Express, wymaga indywidualnej odprawy celnej ze względu na zadeklarowaną wartość. W załączeniu przesyłamy dokumenty towarzyszące przesyłce z prośbą o sprawdzenie ich prawidłowości.

Wraz z kopią pełnomocnictwa prosimy o informację, co jest zawartością przesyłki (Co to za towar? Z jakiego materiału jest wykonany? Do czego służy?)."

W mailu dostałem również kopię listu przewozowego

CmIJGEU.jpg

Status paczki w DHL

eUZCx8v.jpg

A teraz pytania:

Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?

Czy obawiać się zapłaty VAT?

Jeśli będę zmuszony zapłacić VAT to od jakiej kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentu zakupu nie masz gdyż to była "naprawa gwarancyjna". Jedyne wyjście to się nie przyznać, że to telefon za który należy zapłacić VAT. Sądzę, że nie powinni się upierać przy swoim. Co innego jak by było to więcej sztuk itp. Wtedy już się ciężko wykręcić. W najgorszym przypadku jak by nie chcieli uwierzyć w wymianę płyty głównej mogą odesłać telefon do nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka wisi na cle, DHL ma olewający stosunek do klienta, wysyła mi maila z informacja od UC po 5 dniach gdzie termin przekazania dokumentow to 7dni!

Ktoś wie jakie kroki podjąć z UC żeby wreszcie paczka do mnie trafiła?

Jest sens walczyć z UC że tel wrócił z naprawy czy po prostu wysłać im potwierdzenie zapłaty i uiścić cło jak prawowity obywatel tego złodziejskiego kraju?

PS zostały mi 2 dni na dostarczenie papierów więc jak ktoś coś wie na w/w temat będę wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka wisi na cle, DHL ma olewający stosunek do klienta, wysyła mi maila z informacja od UC po 5 dniach gdzie termin przekazania dokumentow to 7dni!

Ktoś wie jakie kroki podjąć z UC żeby wreszcie paczka do mnie trafiła?

Jest sens walczyć z UC że tel wrócił z naprawy czy po prostu wysłać im potwierdzenie zapłaty i uiścić cło jak prawowity obywatel tego złodziejskiego kraju?

PS zostały mi 2 dni na dostarczenie papierów więc jak ktoś coś wie na w/w temat będę wdzięczny za info

Zaplacisz lub dostaniesz wyrok za oszustwo albo przejdzie.

Ja bym doplacil [VAT (nie ma cla na telefony)+koszty odprawy celnej(koszt jest staly i podany w DHL) ryzyko takie istniało czyż nie?

Tu z xiaomi są jaja. Bo masz brak CE, może w ogóle nie dostaniesz telefonu jak otworzą paczke.(zwrot do nadawcy albo zniszczenie)chyba lepiej nie kombinowac.

Jak Robbo napisał nie masz dowodu ze tel wrócił z naprawy. Wiec popelnisz oszustwo. (Masz tylko nic nie ważny papierem od ibuygou.com lub kogoś tam)

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego teraz nie wiem co robić, niby dostałem maila od ibuygou, ze mogę im zwrócić paczkę, ale co z kasą....

Kasę Ci pewnie oddadzą lecz za wysyłkę stracisz. A jak VAT dolicza to się nie oplaca ew. Ryzyko któro tez się nie oplaca.

Musisz podjąć decyzję zanim sami zadecydują.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...