Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Ano z tymi ciemnymi kolorami jest problem zarówno mi4s jak i mi5. Są, ale sporo droższe, więc ze złotym/srebrnym się pogodziłem. Byle nie biały lub różowy. Muszę jednak poczytać o tym Mi5, może się skuszę, bo rzeczywiście Mi4s to muszą być jakieś leżaki magazynowe lub coś w tym rodzaju. Szkoda tylko, że nie ma metalowej ramki, jakoś wydaje mi się bez niej kruchy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy więc proszę o trochę wyrozumiałości ;)

Zapewne już to było wałkowane wcześniej ale mam pytanie dotyczące zakupu, a mianowicie tego co umieścić na przesyłce: GIFT i cenę np. 21$ (bo podobno do 22 euro nie ma VATu) czy można większą np 42$ (bo gdzieś czytałem i widziałem na stronie MinFin w przypadku przesyłek prywatnych, nie na handel, oznaczonych jako gift z Vatu zwolnione są rzeczy kosztujące do 45 euro http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/zwolnienia-celne/-/asset_publisher/gA0k/content/towary-zwolnione-od-cla-1?_101_INSTANCE_gA0k_redirect=http%3A%2F%2Fwww.finanse.mf.gov.pl%2Fclo%2Fzwolnienia-celne%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_gA0k%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1&_101_INSTANCE_gA0k_cur=0&page=2).

To jak to w końcu jest? O co mam ma poprosić sprzedawcę co zaznaczeni GIFT i jaką cenę najlepiej, coś w Description też ma być (np. "phone for gift", "electronic device for gift" czy coś w tym stylu) czy lepiej by pozostawił puste? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sorejn napisał:

Witam

Jestem tu nowy więc proszę o trochę wyrozumiałości ;)

To jak to w końcu jest? O co mam ma poprosić sprzedawcę co zaznaczeni GIFT i jaką cenę najlepiej, coś w Description też ma być (np. "phone for gift", "electronic device for gift" czy coś w tym stylu) czy lepiej by pozostawił puste? Bardzo proszę o pomoc.

Nic ci to nie da w przypadku wysylki standardowa poczta. Jesli przesylka trafi do celnikow i zdecyduja sie ja zatrzymac, to na deklaracji moze pisac nawet gift 0,01$. Oni ladnie cie poprosza o dowod zakupu i co jest w srodku i od tego nalicza 23% + 18zl oplaty manipulacyjnej.

W przypadku wysylki kurierem, jest jakas ze moga naliczyc vat z deklaracji, ale sugerowalbym jednak wpisac tam wiecej niz 20$. Tyle tylko ze tutaj tez loteria, bo jesli jednak zapytaja o cene przedmiotu i poprosza o dowod platnosci to bedziesz musial zaplacic VAT od tej kwoty, a niektore firmy kurierskie za taka obsluge pobieraja sobie calkiem ladna kwote ~60zl w przypadku DHL na przyklad.

Tu nie ma jednego najlepszego rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PurpleHaze napisał:

Nic ci to nie da w przypadku wysylki standardowa poczta. Jesli przesylka trafi do celnikow i zdecyduja sie ja zatrzymac, to na deklaracji moze pisac nawet gift 0,01$. Oni ladnie cie poprosza o dowod zakupu i co jest w srodku i od tego nalicza 23% + 18zl oplaty manipulacyjnej.

W przypadku wysylki kurierem, jest jakas ze moga naliczyc vat z deklaracji, ale sugerowalbym jednak wpisac tam wiecej niz 20$. Tyle tylko ze tutaj tez loteria, bo jesli jednak zapytaja o cene przedmiotu i poprosza o dowod platnosci to bedziesz musial zaplacic VAT od tej kwoty, a niektore firmy kurierskie za taka obsluge pobieraja sobie calkiem ladna kwote ~60zl w przypadku DHL na przyklad.

Tu nie ma jednego najlepszego rozwiazania.

Ok, dzięki za informację, czyli loteria :)

A o co chodzi z tymi 45 euro? To prawda że jak od prywatnej osoby i gift to przesyłka do 45 euro może być pozbawiona VATu i cła? Bo normalnie to chyba do 22 euro jest. Ktoś próbował zwykla wysylka i zadeklarowac wiecej niz 22 euro a mnie niz te 45 i udalo sie bez kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie już ta cała sytuacja z tym Vatem zaczyna lekko denerwować. Po kolejnych paru tygodniach od zatrzymania przez WER Przemyśl telefony w końcu odesłał je do nadawców miało to miejsce 23-24 marca . Teraz moje pytanie odnośnie tego ile to może trwać? Według trackingu przesyłki 27 marca paczki zostały wysłane z kraju, a 31 marca dotarły i zostały przyjęte w kraju przeznaczenia (Singapur accepted in the destination country). Już ponad 100 dni bujam się z tymi telefonami :-o

Screenshot_2017-04-11-12-33-43-304_com.alibaba.aliexpresshd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka sytuacja. Telefon kupiony u goldwaya i przesyłka AliExpress Standard Shipping. (akurat SS przestało chronic od vat i wybrałem darmową). Od 11 kwietnia leży w sortowni i nic się nie zmienia. Pewnie jest zatrzymana. Mieliście podobną sytuację? 

sledzenie.thumb.PNG.03d1b143d7b587a89f497ca0a3b8f2fc.PNG

Przesyłkę mogę śledzić też stronie poczty polskiej.

Nazwa zdarzenia

Data i czas Jednostka pocztowa
Wysłanie przesyłki 2017-04-04 01:30 SINGAPORE SAL
Przyjęto w Polsce              2017-04-11 10:29 WER Warszawa
Przesyłka w transporcie 2017-04-11 11:00

 

Dziś się ruszyło, Rano sprawdziłem śledzenie i pokazało, że przyszła do mnie na pocztę.Jak tam poszedłem, to podobno listonosz wziął. Narazie nic o vacie nie słyszałem. Chyba, że listonosz ma dla mnie złą wiadomość.

Edytowane przez zgred83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie jak jest z tym VAT. Chodzi mi o darmową wysyłkę z aliexpress. Czy ja to musze uiścić odpowiednią opłatę listonoszowi czy to muszę zrobić na własną rękę. Proszę o instrukcję ponieważ będzie to mój pierwszy zakup z aliexpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacobug napisał:

No właśnie Panowie jak jest z tym VAT. Chodzi mi o darmową wysyłkę z aliexpress. Czy ja to musze uiścić odpowiednią opłatę listonoszowi czy to muszę zrobić na własną rękę. Proszę o instrukcję ponieważ będzie to mój pierwszy zakup z aliexpress

Moze warto by poszukac w google, zanim umiesci sie posta, jak wyglada procedura? Sa nawet specjalne fora dotyczace sprowadzania rzeczy z chin, chociaz kurde minimum zaangazowania, skoro chodzi o twoja przesylke i o twoje (pewnie nie male) pieniadze.

Po zatrzymaniu w cle, dostajesz list polecony z instrukcja co masz zrobic i jakie dokumenty dostarczyc do urzedu celnego, na podstawie tego oni okreslaja nalezny podatek, dostajesz wezwanie do zaplaty i oplata na poczcie, uiscisz - dostaniesz telefon. 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie sie zrobili upierdliwi ostatnio... Pierodola z Ali za 30 USD a zaliczyla dwa WER i dwie odprawy celne...
 

2017-04-06 14:35 TALLINN 11 NON-EEA POST Nadanie
2017-04-07 14:44 HAHN APT Y ETOE EEA (NON-EUROPEAN) Wysłanie przesyłki z kraju nadania
2017-04-19 10:39 WER Warszawa Nadejście przesyłki
2017-04-20 03:57   Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)
2017-04-20 12:55 WER Warszawa Wysłanie przesyłki
2017-04-20 19:55 WER Zabrze Nadejście przesyłki (Przyjęcie z ładunkiem)
2017-04-21 08:08   Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)
2017-04-21 09:23   Zwolnienie przez urząd celny (poczta przychodząca)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 26.01.2017 o 17:57, mazurek1500 napisał:

Powiedzcie mi czy mam się tym zainteresować i dzwonić do urzędu celnego w Zabrzu czy jeszcze poczekać cierpliwie?

Szło tak sprawnie...

Czy dotarła do Ciebie ta przesyłka? Miałeś jakieś problemy z cłem?

Mam właśnie taką samą sytuację.

 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, 0kti napisał:

DHL jest zawsze VAT.
 

W moim przypadku VAT był 1 (słownie: jeden) raz na 11 czy 12 telefonów sprowadzonych z Chin, które leciały przez DHL. Do tego był to VAT od kwoty zadeklarowanej (23% od 50$ chyba) a nie od wartości telefonu. Więc stwierdzenie "DHL jest zawsze VAT" jest tak samo prawdziwe, jak "W Polsce codziennie pada deszcz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

W moim przypadku na 6 ostatnich zakupow DHL 6 razy VAT, raz od kwoty na paczce, reszta normalna odprawa.
Tak ze lepiej byc przygptowanym, ale faktycznie stwierdzenie ze jest za kazdym razem jest na wyrost.

A jak to jest ostatnio z tymi specjalnymi metodami wysyłki z gwarancją, że VAT nie będzie? Chodzi mi o ten tryb, że finalna paczka idzie do nas z terenu Unii. W zeszłym roku to było bardzo popularne rozwiązanie. Czy nadal to oferują znane sklepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

U Goldway jest cos takiego. Ostatni telefon tak kupilem. Przyszedl ciut dluzej niz normalnie bo 6 dni z chin, ale za to faktycznie bez vat

A ile teraz sobie Goldway liczy za ten tryb wysyłki? W zeszłym roku to było 20$ chyba, więc dla najtańszych telefonów na granicy opłacalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20$. Jak dla mnie, czlowieka ktory nie sprowadza tego na handel tylko kupuje znajomym wisi mi to. Ja moge i telefon za 100$ kupic bo przez ostani rok zadna paczka mi bez vat nie przyszla. Czyli jal mam zaplacic 23$vat od tefo i czekac 3tyg, potem dosylac dokumeny to biore tego dhl i mam telefon za tydzien i bez oplat. Jesli ktos chce pohandlowac to wiadomo ze te 80zl to faktycznie nieraz caly zarobek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będę musiał zapłacić vat, to i tak bardziej mi się opłaci niż w Polsce :) 

 

O co chodzi? 

IMG_20170629_153303.jpg

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global zamówiony z aliexpress (DHL)  od xiaomi online store dotarł po tygodniowym pobycie na odprawie celnej. Wszystko w porządku oczywiście vacik doliczony. 

Edytowane przez modrzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Gdy poprzednio kupowałem telefon na Aliexpress, VAT naliczono automatycznie i po prostu zapłaciłem listonoszowi kwotę która WER sobie wyliczył. Tym razem dostałem list, że chcą:

1. Fakturę lub inne potwierdzenie zakupu. Co wysłać? Czy wystarczy screen ze szczegółami aukcji z panelu Aliexpress?

2. Specyfikację towarową - o co chodzi: o nazwę, kategorię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marx napisał:

Witam

Gdy poprzednio kupowałem telefon na Aliexpress, VAT naliczono automatycznie i po prostu zapłaciłem listonoszowi kwotę która WER sobie wyliczył. Tym razem dostałem list, że chcą

Bo wtedy, jak sądzę, naliczyli VAT od ceny zadeklarowanej przez nadawcę (zapewne znacznie niższej niż realna), a teraz chcą wycisnąć z Ciebie ile się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2017 o 17:00, chudy080574 napisał:

Witam wszystkich będę płacił vat

Mnie dzisiaj też dowalili - 

Zwolniono po kontroli celnej 2017-08-24 12:58  International Postal System

 

Niestety prawie 2 stówki - zamówienie z GB i przesyłka Austria Registered Post :/ (całość 3.5 tygodnia)

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...