Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Miał ktoś może taką sytuacje? Przesyłka niby już była w PL i według trackingu została wysłana do kraju trzeciego  "transit country". A co do vat to jeśli na paczce jest wartość określona na 60-80 $ i jest oznaczona jako telefon to vat mam jak w banku ?
2017-01-10
00:00:00
Package in transportation
 
2017-01-09
21:41:00
Arrive at transit country
 
2017-01-09
21:41:00
【8】Arrival at Processing Center (Country code: PL)
 
2017-01-09
21:41:00
Accepted in Poland
 
2017-01-05
12:43:00
Arrive at destination county
 
2017-01-03
11:30:00
Package sent
 
2017-01-03
10:30:29
【8】Despatched to overseas (Country code: PL)
 
2017-01-03
10:30:00
【PLWAW】Transit to Air Transit Centre
 
Edytowane przez Dandek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dandek napisał:
Miał ktoś może taką sytuacje? Przesyłka niby już była w PL i według trackingu została wysłana do kraju trzeciego  "transit country". A co do vat to jeśli na paczce jest wartość określona na 60-80 $ i jest oznaczona jako telefon to vat mam jak w banku ?
2017-01-10
00:00:00
Package in transportation
[...]
 

Jesli masz sensowny numer trackingowy to wrzuc go na strone poczta-polska.pl tam dowiesz sie najwiecej w temacie.

Co do VAT to deklaracja na kopercie/paczce nie ma znaczenia. Jesli przesylka zostanie zatrzymana, to rozliczenie nastapi na kwote ktora zaplaciles, bedziesz musial podac szczegoly transakcji (co za ile itd) celnikom. Ale poki nie dostaniesz jasnej informacji "przesylka zatrzymana w tle" lub podobnie to nie masz niczego jak w banku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony poczty wynika że chyba jej nie zatrzymali i jedzie już do Sosnowca :P

Status przesyłki:
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Wysłanie przesyłki 2017-01-03 11:30 SINGAPORE SAL
Przyjęto w Polsce 2017-01-09 21:41 WER Warszawa
Przesyłka w transporcie 2017-01-09 24:00

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
14 minut temu, Mock napisał:

Jaka jest najlepsza opcja na wysyłkę mini pc z ali (wartość zakupu 250$)? Najlepsza tzn najmniejsze szanse na podatki?

Do wyboru jest DHL,  Fedex IE, EMS, Hongkong Post Air Mail?

Ja bym wybrał Hongkong Post Air Mail, wiąże to się z najmniejszym prawdopodobieństwem na opłatę Vat, i niestety także z najdłuższym czasem oczekiwania, ale nie ma co się oszukiwać taki gabaryt przyciągnie uwagę każdego UC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Vat to powiem tyle, że od Nowego Roku weszła nowa polityka w urzędach celnych (przynajmniej tak mi dziś celnik powiedział) i teraz każdy telefon jaki wejdzie w ich ręce musi otrzymać certyfikat dopuszczenia do obrotu na terenie kraju. Moje 2 zamówione telefony RN3 i RN4 wpadły w ich ręce początkiem stycznia i dopiero wczoraj z tego co się dowiedziałem przyjechała komisja, która przetrzepała wszystkie telefony jakie tylko mieli na magazynie do kontroli. Moje otrzymały 0/5 pkt pod względem spełnienia warunków, podstawowe braki to: brak certyfikatu CE na pudełku i telefonie, brak instrukcji, papierowej wersji certyfikatu, i chyba jeszcze ładowarki bez certyfikatu. Więcej dowiem się za 1-2 tyg jak dostane decyzję z urzędu o niespełnieniu przez sprzęt wymagań (podadzą dokładnie jakie) i o odesłaniu telefonów do nadawcy. Od braku instrukcji i innych papierowych wersji jeszcze można się jakoś wykręcić dosłać skany, ksero itp to od braku oznaczeń na telefonie i pudełku nie ma żadnych szans na załatwienie tego po dobroci :/ Więc jak bierzesz darmową przesyłkę i zostaniesz złapany przez us i twój telefon nie spełnia tych wymagań to masz marne szanse żeby go dostać nawet jak chcesz ten VAT z przyjemnością zapłacić.

A jeśli zamówiłbym przez DHL to oni również trzepią dokładnie przesyłki czy tylko od zadeklarowanych wartości? Teraz nie wiem co mam zrobić z tymi telefonami. Akurat wiem że sprzedający mają też możliwość wysyłki kurierem to może w ten sposób udałoby się to jakoś załatwić i po 2 miesiącach w końcu dostać paczki :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2017 o 20:58, lukasz234 napisał:

Teraz nie wiem co mam zrobić z tymi telefonami. Akurat wiem że sprzedający mają też możliwość wysyłki kurierem to może w ten sposób udałoby się to jakoś załatwić i po 2 miesiącach w końcu dostać paczki :/

Jak nawet na stronach US takie piszą cuda, to jednak chyba coś jest na rzeczy:
LINK

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem mi5s plus z IBG, niecałe $ 18 ubezpieczenia od vatu, DHL w piątek odebrał paczkę od nadawcy a w poniedziałek o 16 kurier zapukał do mnie do drzwi. Zadeklarowany bluetooth selfiestick za $ 20 i telefon zapakowany w papier prezentowy. Nie było vatu, więc można powiedzieć że straciłem na ubezpieczeniu ale i tak jestem zadowolony, że tak szybko przyszedł a ja się nie stresowałem że mi doliczą ponad 3 stówki

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tpawel napisał:

@lukasz234 jak rozumiem WER Przemyśl?

Redmi PRO by TT
 

Tak,  WER Przemyśl. Chyba za duży ruch z telefonami i wkurzyli się trochę. Rok temu aż tak się nie przykładali do sprawdzania paczek...złapali mi MI5 ale tylko VAT naliczyli i po sprawie, dziś już by go odesłali bo nie spełnia tych norm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja należę pod WER Warszawa, na szczęście  WER Lublin, nie ma odprawy celnej, bo to co mi przychodzi, stało by dwa razy do kontroli :D. Nie miałem dotychczas problemu z Warszawą, nawet raz przesyłka z Ukrainy (20 sztuk ruskich jajeczek) , zatrzymana i wystarczyło moje pisemne wyjaśnienie, nie miałem żadnych faktur ani rachunków, zwolnili po dwóch dniach, telefony w 2016 wszystkie przyszły bez Vat, teraz zatrzymali playera muzycznego, wysłałem fakturkę i czekam na odpowiedź :)

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2017 o 20:58, lukasz234 napisał:

W temacie Vat to powiem tyle, że od Nowego Roku weszła nowa polityka w urzędach celnych (przynajmniej tak mi dziś celnik powiedział) i teraz każdy telefon jaki wejdzie w ich ręce musi otrzymać certyfikat dopuszczenia do obrotu na terenie kraju. Moje 2 zamówione telefony RN3 i RN4 wpadły w ich ręce początkiem stycznia i dopiero wczoraj z tego co się dowiedziałem przyjechała komisja, która przetrzepała wszystkie telefony jakie tylko mieli na magazynie do kontroli. Moje otrzymały 0/5 pkt pod względem spełnienia warunków, podstawowe braki to: brak certyfikatu CE na pudełku i telefonie, brak instrukcji, papierowej wersji certyfikatu, i chyba jeszcze ładowarki bez certyfikatu. Więcej dowiem się za 1-2 tyg jak dostane decyzję z urzędu o niespełnieniu przez sprzęt wymagań (podadzą dokładnie jakie) i o odesłaniu telefonów do nadawcy. Od braku instrukcji i innych papierowych wersji jeszcze można się jakoś wykręcić dosłać skany, ksero itp to od braku oznaczeń na telefonie i pudełku nie ma żadnych szans na załatwienie tego po dobroci :/ Więc jak bierzesz darmową przesyłkę i zostaniesz złapany przez us i twój telefon nie spełnia tych wymagań to masz marne szanse żeby go dostać nawet jak chcesz ten VAT z przyjemnością zapłacić.

A jeśli zamówiłbym przez DHL to oni również trzepią dokładnie przesyłki czy tylko od zadeklarowanych wartości? Teraz nie wiem co mam zrobić z tymi telefonami. Akurat wiem że sprzedający mają też możliwość wysyłki kurierem to może w ten sposób udałoby się to jakoś załatwić i po 2 miesiącach w końcu dostać paczki :/

Oglądałem 3 dni temu przypadkowo informacje w TVP Info i była wzmianka, że UC Przemyśl tylko w grudniu 2016 zatrzymał ponad 13 000 przesyłek z krajów trzecich niespełniających wymogów bezpieczeństwa - rzecz dotyczyła głównie telefonów (brak CE).

Od nowego roku akcja kontroli jest wzmożona i nie liczyłbym już na to, że nawet przy imporcie prywatnym 1 szt. na własny użytek celnik przymknie oko.

Samo naklejenie przez chińczyka naklejki CE wydrukowanej na laserze już nic nie da - musi być autentyczna deklaracja zgodności.

Czyżby nastały ciężkie czasy i podrabianie kwitów w wordzie (deklaracje zgodności) dla allegrowych Januszy biznesu wprowadzających nielegalnie do obrotu modele przeznaczone wyłącznie na chiński rynek przestanie być opłacalne? 

PS. Podobnie jest z UC DHL Poznań - nie masz CE? Telefon wraca do chin, albo w najgorszym wypadku zostaje zniszczony.

Powyżej jest link z notą UC Przemyśl.

Edytowane przez Francis
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle WER Przemyśl musi być do przodu i przez nich teraz prawdopodobnie zaczną wszędzie sprawdzać. Na moje i kilku znajomych nieszczęście padło na nas i z dużym prawdopodobieństwem odeślą telefony do Chin. Co byście teraz zrobili z tymi przesyłkami? Probować jeszcze raz wysyłkę przez kuriera czy lepiej nie ryzykować?

 

Dziś otrzymałem pismo z Urzędu Celnego w sprawie nie spełnienia przez telefon określonych wymagań. Sporo tam numerów artykółów i innych aktów prawnych ale w skrócie chodzi o to tak jak już pisałem wcześniej: brak oznakowania CE na telefonie i opakowaniu, brak kopii deklaracji zgodności, brak instrukcji i informacji dotyczących bezpieczeństwa użytkowania w języku polskim, brak nazwy producenta oraz adresu pocztowego producenta w języku polskim. W odpowiedzi napisałem żeby odesłali telefon do nadawcy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez lukasz234
dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
25 minut temu, felis napisał:

Witam

Ma ktoś orientacje jakie są szanse by przesyłka z takiej aukcji dotarła i nie została obciążona dodatkowymi opłatami?

https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi4s

Przy okazji jak oceniacie sprzedawcę, bo nigdy nie kupowałem na alli, wiarygodny? Warto ryzykować?

Sprzedawca  od 5 lat na Ali.. Także towar wysłać wyśle, zresztą dopóki nie potwierdzisz że towar otrzymałeś, nie dostaną kasy, co do gwarancji to taka sama jak u każdego Chińczyka. Długa wymiana maili, zdjęć filmików, porad, dopiero odsyłanie telefonu do nich.

Co do Vatu szanse jak wszędzie 50/50, albo zatrzymają albo nie na celnym, nie ma jakiś tam procentowych szans na dokładne podanie Ci. Player muzyczny w małym opakowaniu został zatrzymany, na WER i miałem Vat, do płacenia, słuchawki w większym opakowaniu przeszły przez celny bez Vatu, także to jest loteria :)

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Co do Vatu szanse jak wszędzie 50/50, albo zatrzymają albo nie na celnym, nie ma jakiś tam procentowych szans na dokładne podanie Ci. Player muzyczny w małym opakowaniu został zatrzymany, na WER i miałem Vat, do płacenia, słuchawki w większym opakowaniu przeszły przez celny bez Vatu, także to jest loteria :)

Dzięki za info. Ten VAT to normalnie 23%? Czyli w razie czego przy cenie 800zł  jestem jakieś 185zł do tyłu?

A to ubezpieczenie od VAT to tylko u niektórych sprzedawców jako opcja? Bo tutaj nie widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 0kti napisał:

Ubezpieczenie od VAT już nie daje gwarancji nie płacenia.

To kicha, bo telefon zamiast 800 może kosztować prawie 1000zł. Za Mi4 z chińską gwarancją to jednak trochę za dużo. Gdyby tak liczyli VAT od co setnej przesyłki to warto ryzykować, ale 50/50 to się nie kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, felis napisał:

To kicha, bo telefon zamiast 800 może kosztować prawie 1000zł. Za Mi4 z chińską gwarancją to jednak trochę za dużo. Gdyby tak liczyli VAT od co setnej przesyłki to warto ryzykować, ale 50/50 to się nie kalkuluje.

A czemu chcesz kupic koniecznie mi4s? Toz za niewiele wiecej masz mi5 :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PurpleHaze napisał:

A czemu chcesz kupic koniecznie mi4s? Toz za niewiele wiecej masz mi5 :|

Nie pasuje mi w mi5 że jest podobno ceramiczny czy jakiś i ma do tego zakrzywiony ekran więc trudno o dobre szkło ochronne. Ponadto mi4s chyba dłużej trochę pracuje na baterii Można  wziąć w sumie mi5s, ale to już 400zł drożej, do tego też zakrzywiony ekran do którego nawet nie występują zakrzywione szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tpawel napisał:

Co do baterii w mi4s to żebyś się czasem nie zdziwił, poczytaj dobrze ,żebyś nie żałował. Na ten moment, przy tych cenach zakup bez sensu kompletnie.

No nie wiem mi4s (3/64GB) 1100 zł w tym szkło, mi5s (3/64GB) 1450-1500zł (są tańsze, ale z białym kolorem, nie chcę takiego).. Czyli 350zł trzeba dołożyć. Nie bardzo wiem co zyskuje poza ciut lepszym prockiem i pamięciami. Za to mi4s jest mniejszy co bardziej mi odpowiada. Co do baterii, żona ma mi4s i potrafi pracować od 2 do 6 dni, nie wiem jak się ma do tego mi5s.

Mi5 jak pisałem nie biorę pod uwagę przez tą "szklaną" obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni mi4s to Ona go prawie nie używa,a 6 to jakaś abstrakcja. Mi5 zmieniasz plecki z tyłu sobie na jakie chcesz. Do procka,pamięci dolicz lepsze wsparcie, global xiaomi, lepszy aparat i lepsza bateria. Czemu nie kupisz w Chinach? 1100zl za mi4s to prawie 300$...

 

Redmi PRO by TT

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tpawel napisał:

2 dni mi4s to Ona go prawie nie używa,a 6 to jakaś abstrakcja. Mi5 zmieniasz plecki z tyłu sobie na jakie chcesz. Do procka,pamięci dolicz lepsze wsparcie, global xiaomi, lepszy aparat i lepsza bateria. Czemu nie kupisz w Chinach? 1100zl za mi4s to prawie 300$...

2 dni jak czyta sporo w necie (do 5 godzin) i reszta rozmowy sms-y. 6 dni jak tylko rozmowy i smsy wszystko w  małej ilości. Te plecki to jak rozumiem osłonka, a nie prawdziwa wymiana? Co do aparatu to używam sporadycznie bo dla mnie zdjęcia z każdego smartfona mają beznadziejną jakość. Ile na baterii wytrzymuje mi5, że tak go chwalisz. Są gdzieś testy porównawcze? Do mi4s chcę wgrać miui polska, mam już zgodę na odblokowanie bootloadera. W tej sytuacji chyba global nie ma znaczenia.

A co do zakupu w Chinach to właśnie dlatego odezwałem się w tym wątku. Mi4s można tam mieć najtaniej za 800zł. Jak mi dowalą VAT a szansa jak tu piszecie jest spora to wyjdzie prawie 1000zł. Tu daje 1100 i mam namiastkę gwarancji na miejscu przez rok. Nie muszę wysyłac do Chin gdzie też w sumie gwarancja jest mało pewna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejść w temat o mi4s to tam SoT to 3-4 godziny maks, mi5 ma chyba jak do tej pory najlepszy aparat z wszystkich xiaomi jak do tej pory.

W sumie jak patrzeć na zakup w Chinach to mi4s można kupić tak naprawdę tylko w jakiś mało znanych i nie pewnych sklepach, model już dawno nie produkowany. Pytanie skąd go mają Polacy?

Na ten moment mi5 kupi za ok 900zl, nawet z VAT to dobra opcja, a biorąc kuriera VAT w większości przypadków płaci się od deklaracji na paczce

 

http://s.aliexpress.com/6nYbMnqm

(from AliExpress Android)

 

http://s.aliexpress.com/EfqArMF7

(from AliExpress Android)

Redmi PRO by TT

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad tym Mi5, bo rzeczywiście nawet w Polsce można go mieć w podobnej cenie do mi4s. Mi5s jest jednak zbyt drogi jak na moje potrzeby, do tego w każdym wymiarze większy od mi4s (mi5 jest przynajmniej cieńszy). W każdym razie trochę przekonałeś mnie do mi5, przynajmniej mam nad czym myśleć.

Natomiast ta mi4s na alli jest tutaj i chyba sprzedawca nie wygląda źle:

https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi4s

A na allegro tutaj (też tragedii nie widzę)

http://allegro.pl/xiaomi-mi4s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...