Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś niestety w tym małym promilu kupujących, którym robią prawdziwą odprawę celną. Niestety nie dość że doplaciles za wysyłkę to jeszcze zapłacisz normalny VAT i pewnie opłatę za odprawę. Takie wyrywkowe kontrole niestety się zdarzaja

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalg. Setki rzeczy na ali kupiliśmy(mały przeważnie) z żona, ale to pierwszy tak duży zakup. OK. Trudno. Co teraz? Piszę jeszcze do sprzedawcy co napisał w liście przewozowym ale wątpię żeby mi opisał... ktoś to praktykował?

 

EDIT: z tego wynika że już nie warto zamawiać DHL tylko zwykła pocztą bo jest większa szansa że przejdzie niezauważona? Po prostu przyjdzie później...

Edytowane przez paphal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sytuacja wygląda tak. Bez mojej interwencji z magazynu nie wyjdzie sama?? :) W planie na dziś telefon do DHL po 14:00.

 

dhl1.jpg

EDIT: aha,dodali to co pisałem - 16.11 już raz byłą w DHL i przez 12 dni nic się z nią nie działo. Nadano mi wtedy numer przewozowy 721XXXXXXXX i kiedyś tam była zmiana na obecny, ale nie odnotowali tego i jaki był powód zmiany numeru.

Edytowane przez paphal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz im wysłać potwierdzenie zakupu, przelewu, opis co to jest, z czego zrobione, do czego służy itp... Generalnie jak pisali masz pecha i 23% naliczą plus dodatkowe opłaty. Dlatego się kupuje na ibuygou z ubezpieczeniem od vatu za 5% wartości

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data Lokalizacja Opis
2016-11-28 16:07 SINGAPORE SAL Wysłanie przesyłki z kraju nadania
2016-12-04 21:16 WER Warszawa Nadejście przesyłki
2016-12-05 02:22 WER Warszawa Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)



 

Tracking przewoźnika
Data Opis
2016-11-26 15:07 Paczka otrzymana od nadawcy
2016-11-28 15:07 Wysłanie do kraju docelowego
2016-12-02 12:26 Nadejście do kraju docelowego
2016-12-04 21:16 Nadejście do sortowni
2016-12-05 02:22 Zatrzymanie przez urząd celny

A ja zapłacę VAT czy takie zatrzymanie przez Celny to standard.

 

 

Edytowane przez remus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, remus napisał:

Nie brałem DHL tylko zwykłą przesyłkę za free.

 Jeżeli na paczce będzie twój mail prawdopodobnie w ten sposób się z tobą skontaktują. Jeżeli nie dostaniesz list polecony, w liście będziesz miał podane dane do różnych typu kontaktu. Adres pocztowy, numer telefonu oraz adres mailowy, to w jaki sposób się z nimi porozumiesz zależy już od Ciebie. Ale Oni będą się z Tobą kontaktować gdy paczka wzbudzi ich podejrzenia co do zadeklarowanej zawartości lub ceny zapisanej na deklaracji sklepowej.

Są trzy sposoby w jaki to się wszystko zakończy

1 Paczka przejdzie przez Urząd Celny bez Vat-u

2 Paczka przejdzie przez Urząd Celny z naliczonym Vat-em, kwota z deklaracji sklepu, o tym fakcie zostanie powiadomiony przez listonosza, który przed przekazaniem Ci paczki poprosi o opłatę VAT

3 Paczka przejdzie przez Urząd Celny z naliczonym Vat-em, UC będzie się z tobą kontaktowało jak wspomniałem wyżej, w celu opisania co znajduję się w paczce, jaki był cel zakupu ( dla celów własnych czy handlowych) oraz jaka została zapłacona kwota za nią, słownie dużo nie zdziałasz, poproszą cię o screeny z zakupów z widoczną kwotą zakupu lub fakturę ze sklepu w którym dokonałeś tych zakupów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 2 dni bawię się tel. Dopłata 203zl. 130 VAT+60 czynności celne. Wszystko DHL. Przy odbiorze. Pech,niepech-trudno. Dojechał, działa. I tak wyszło ciut taniej niż w PL. A dziś dojechał case silikonowy transparentny i szkło :) pzdr

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, paphal napisał:

Witam. Od 2 dni bawię się tel. Dopłata 203zl. 130 VAT+60 czynności celne. Wszystko DHL. Przy odbiorze. Pech,niepech-trudno. Dojechał, działa. I tak wyszło ciut taniej niż w PL. A dziś dojechał case silikonowy transparentny i szkło :) pzdr

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

DHL? Wołali o deklarację zgodności CE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to deklaracja zgodność CE. Chcieli zrzut:transakcji z portalu,potwierdzenie przelewu z banku, oświadczenie jakieś a potem jeszcze jedno żeby zrobili czynności celne za mnie bo nie miałem "faktury". Kolega mój powiedział że lepiej zlecić zapłatę DHL bo jest taniej. Jak nie dasz im zgody to wtedy przesyłka trafia do celników a tam ponoć hulaj dusza. DHL to tylko agencja celna. Zapłata kurierowi przy odbiorze

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2016 o 20:54, paphal napisał:

Nie wiem co to deklaracja zgodność CE. Chcieli zrzut:transakcji z portalu,potwierdzenie przelewu z banku, oświadczenie jakieś a potem jeszcze jedno żeby zrobili czynności celne za mnie bo nie miałem "faktury". Kolega mój powiedział że lepiej zlecić zapłatę DHL bo jest taniej. Jak nie dasz im zgody to wtedy przesyłka trafia do celników a tam ponoć hulaj dusza. DHL to tylko agencja celna. Zapłata kurierowi przy odbiorze

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Deklaracja zgodności to dokument poświadczający, że produkt wprowadzony na rynek europejski jest zgodny z odpowiednimi dyrektywami i co ważne jest bezpieczny dla użytkownika (oraz otoczenia np. nie powoduje zakłóceń). Każdy smartfon musi to posiadać - inaczej, musi to posiadać każde urządzenie elektroniczno/elektryczne sprzedawane/wprowadzane w krajach UE.

Do do DHL to jesteś w błędzie - u nich właśnie masz zapewnioną upierdliwość we wszelaką dokumentację i gwarancję, że dowalą VAT + 2% prowizji od kosztów celno-podatkowych + czepialstwo w kwestii CE.

Zapytałem nie bez powodu, bo to właśnie DHL najmocniej czepia się wszelakich certyfikatów i nie ma tu znaczenia czy produkt na użytek własny czy do dalszego obrotu.

Z widzi mi się celnika to się zgodzę - loteria. Obecnie mają takie żniwa, że czepiają się dosłownie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj DHL czepia się naprawdę bardzo. Ze mną skontaktowali się sms'em w momencie kiedy przesyłka była jeszcze w Hong Kongu.
Musiałem podać ( w postaci screenów/skanów!!):
1. Potwierdzenie zakupu
2.Potwierdzenie przelewu
3. Informacje:
 a) Co jest zawartością paczki?
 b ) z czego jest wykonany przedmiot
 d) Do czego służy?
4. Oświadczenie ( w załączniku ) 

Doczepili się do tego że na oświadczeniu podpisana jest inna osoba niż wpisana w danych do wysyłki ( zostały przeze mnie zmienione mailowo jakiś czas po złożeniu zamówienia przez problemy z Remote Area ) i musiałem zawracać głowę koledze żeby wypełnił dla nich to oświadczenie.
Zobaczymy czego teraz się przyczepią. Będą kazali pokazać certyfikaty? :D

Dokument.rtf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymali moja paczke z MI5. Wysylana przez poczte polska

Mam do Was pytanie. Bede musial zaplacic VAT to jasne ale cos jeszcze? Czytalem wyzej choc o DHL czynnosciach celnych 60 zl

Jak oplace VAT to czy otrzymam fakture lub jakis inny dowod oplacenia doklanie podatku VAT. Pytam bo mam plan wlozyc to w koszta mojej jednoosobowej dzialanosci - to i tak tylko na moj uzytek telefon.

Moze ktos wyslac mi kopie takiego dokuemtu z poczyty czy to urzedu celnego? Od kogo on wlasciwie bedzie?

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2016 o 16:04, remus napisał:

Właśnie otrzymałem polecony. Vat do zapłacenia przesyłka wpadła w łapy celników.

No i się ruszyło. Napisałem do DOZ WER Zabrze i dostałem info że mój RN3PSE został zwolniony i wysłany do mnie pocztą,

Koszty które muszę ponieść to: 610 za telefon z Ali, 139 naliczony VAT i 7,09 opłat pocztowych. W sumie 757 PLN to i tak znośnie.

Najgorsze jest to że przez dużą ilość "złapanych" paczek mój telefon leżał i czekał na odprawę od 09.12. To kpina.

Edytowane przez remus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, remus napisał:

No i się ruszyło. Napisałem do DOZ WER Zabrze i dostałem info że mój RN3PSE został zwolniony i wysłany do mnie pocztą,

Koszty które muszę ponieść to: 610 za telefon z Ali, 139 naliczony VAT i 7,09 opłat pocztowych. W sumie 757 PLN to i tak znośnie.

Najgorsze jest to że przez dużą ilość "złapanych" paczek mój telefon leżał i czekał na odprawę od 09.12. To kpina.

Ciesz sie ze tylko tydzien. To nie kpina to realia. Telefony i inny sprzet potrafi 2/3 tyg lezec u nich zanim puszcza go dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się ruszyło. Napisałem do DOZ WER Zabrze i dostałem info że mój RN3PSE został zwolniony i wysłany do mnie pocztą,
Koszty które muszę ponieść to: 610 za telefon z Ali, 139 naliczony VAT i 7,09 opłat pocztowych. W sumie 757 PLN to i tak znośnie.
Najgorsze jest to że przez dużą ilość "złapanych" paczek mój telefon leżał i czekał na odprawę od 09.12. To kpina.

Kpina. Hahahaha
Jak widać zakupy w Chinach nie dla wszystkich.
Ciesz się że przed świętami się tak uwijają. Rok temu nie było tak kolorowo

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:


Kpina. Hahahaha
Jak widać zakupy w Chinach nie dla wszystkich.
Ciesz się że przed świętami się tak uwijają. Rok temu nie było tak kolorowo

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

W taki razie cieszę się niezmiernie. Brawo dla UC i Poczty Polskiej. Jeszcze raz brawo. 

W sumie od zakupu który miał miejsce 11.11 dzisiaj mija 35 dni w tym 25 roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki razie cieszę się niezmiernie. Brawo dla UC i Poczty Polskiej. Jeszcze raz brawo. 
W sumie od zakupu który miał miejsce 11.11 dzisiaj mija 35 dni w tym 25 roboczych.

No niestety, generalnie jak nie ma dużego ruchu to zwykłym China postem przesyłka ląduje w ok 5dni w WER Warszawa, resztę czasu zajmuje jej dystrybucja po PL. Mam jedną paczkę w drodze, która wyszła z Chin 2.11 i do dziś nie dotarła :( no ale taki urok zakupów. W Chinach, trzeba sobie to wkalkulowac. Na kilkadziesiąt paczek z Chin które zamówiłem najkrócej dostałem w 3dni, najdłużej 82dni. 90% jednak szło ok 2 tygodni
Witam.
Mam pytanie, czy przy zamówieniu telefonu u Goldwaya wybierając Seller's shipping method nie otrzymam VATu?.
 

Dokładnie tak


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RAZOR77PL napisał:

Czy jest to w 100% pewne? Nie zapłacę żadnych dod opłat oprócz typu tej przesyłki?

 

Tak, przecież na tym ta metoda wysyłki polega i jest to wprost napisane na stronie Goldwaya. Nie może być VAT-u gdy przesyłka przychodzi do Ciebie z terenu EU. A na tym to właśnie polega.

(Choć z drugiej strony - na tych przesyłkach widać, że są nadane w Chinach i nawet jest napisane, że w środku jest telefon...).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już od 3 grudnia wg trackingu u celników siedzi. Już się tam pewnie zadomowiła :D. Co dziwne w paczuszce były dwa długopisy do telefonu, a całkowita wartość przesyłki wyniosła mniej niż $1.5.

Jak ktoś chce to tu jest tracking:  BJ14794677114917      / trackitonline.ru /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu Xiaomi Redmi Note 3 Pro z aliexpress: https://www.aliexpress.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Smartphone-5-5-Inch/32717858702.html?spm=2114.01010208.3.2.HiNsqZ&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10099_10078_10079_427_10073_10103_10102_10096_10052_10050_10051-10051,searchweb201603_9&btsid=a44119c4-e7e5-42da-9481-fe2e44d4d31b . Zamierzam wziąć dodatkowo tą opaskę MiBand2, wysyłkę kurierem DHL i tą gwarancję roczną na wymianę, dlatego mam kilka pytań odnośnie samego zamawiania, ponieważ to moje pierwsze zakupy w Chinach. Co zrobić, żeby możliwie zwiększyć szanse uniknięcia opłat celnych i podatku, napisać coś do tego sklepu, żeby wpisali mniejszą wartość? Czy ta oferta jest dobra, czy może poszukać w innym sklepie? Czy ten telefon w tej cenie jest dobrym wyborem, czy może jest coś lepszego? Jak wygląda procedura wymiany przy tej gwarancji dodatkowej, ktoś korzystał? Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...