Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem najpierw o tym Ramosie i9. I w sumie właśnie na eBay wyszłoby najtaniej, bo z wysyłką 670 zł. Nigdzie w takiej cenie go nie ma, nawet po zmianie walut na dolary kanadyjskie, australijskie, na cokolwiek. ;) I sprawdzałem też inne modele, również tanio wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej sam zastanawiałem się nad tym tabletem ale nie ma on za bardzo dobrych opinii, bo ponoć obudowa w nim potrafi trzeszczeć, głośniki są słabej jakości, procesor graficzny PoweVr. Ponadto będziesz miał Androida 4.2.2. Pomyśl czy warto zapłacić prawie 700zł za takiego tableta. Bo moim zdaniem nie warto. Nie wolisz kupić Mipada? Te pare stówek nie robi takiej różnicy ale tablet jest o niebo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam pytanie odnośnie płatności za telefon na ibougou.com. Otóż zamówiłem xiaomi mi3, wybrałem kolor, podalem dane adresowe ale nie dokonałem jeszcze wpłaty. Teraz po wejściu w zakładkę order status mam wybrany telefon, ale nie widzę opcji "zapłać" lub podobnej. Czy mam jeszcze raz wybrać telefon, począwszy od wyboru koloru itd? Czy jest jakaś metoda, żeby zapłacić za już wybrany telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi, że po kliknięciu w ten napis nie dzieje się nic.

Tzn przenosi mnie na inną stronę, gdzie jest dymek z napisem, żebym najpierw wybrał przedmioty które chce usunąć, ale nie mam tam żadnego wyboru, a strona po chwile przenosi mnie na stronę przedmiotu. Chyba napiszę do nich żeby mi usunęli przedmiot. Bo nie widzę opcji żeby za niego zapłacić.

2a5enaty.jpg

Edytowane przez przemekamag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwalę: zamówiłem w niedzielę wieczorem 27.07 z ibuygou.com , we wtorek wieczorem wysłali 29.07, a dziś w południe 31.07 kurier zapukał do mych drzwi :D. I nawet zapakowali w kolorowy papier z życzeniami, które im napisałem mailem :) i gratis dołożyli MiKey'a białego.

Jestem w szoku jak najbardziej pozytywnym :)

Acha i mam wgrany 

MIUI v5 4.7.25 polski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam następujący status:

 

19 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND 07:45

 
1 Ilość
 

18 Przesyłka procesowana - WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND 07:45

 
1 Ilość
 

17 Odprawa celna zakończona o WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND 04:58

 
1 Ilość
 

  sobota, sierpień 02, 2014 Terminal DHL Godzina Ilość 16 Zaktualizowano status odprawy celnej WARSAW - POLAND 13:33

 

 

Więc mam nadzieję, że dziś już dotrze telefon. Zakup z ibuygou i DHL.

 

Wczoraj telefon doszedł. Bez celników. Przyszedł do mojego domu rodzinnego więc w piątek wieczorem zaczynam zabawę.

Edytowane przez przemekamag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy to było na pewno w tym temacie, ale informuję, że na Śląsk przesyłka szła do mnie przez Katowice (a nie jak z tego co pamiętam u większości - Zabrze). Odprawa celna została zakończona po jakichś dwudziestu minutach, nie naliczono VAT-u. Przesyłka dostarczana była przez DHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie radze we wszystkich sklepach wybierac DHLa

 

Niby dlaczego? VAT możesz zapłacić nawet przy wysyłce pocztą. Ja płaciłem za telefon, przy wysyłce pocztą. Na to nie ma reguły, trzeba tylko zamawiać od sprawdzonych sprzedawców, bo mniej sprawdzoni nie umieją wysyłać. Ja kupiłem telefon od jakiegoś niedoświadczonego to zapłaciłem, bo nie umiał deklaracji wypełnić. Paczka została zatrzymana do złożenia wyjaśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zamawialem tel ze Spemall. Tym razem honor 6. zamowienie szlo dokladnie tak jak ostatnim razem -> zamowienie zlozone w poniedzialek, wysylka w srode i w piatek bylby juz u mnie gdyby nie swieto. Wydaje mi sie, ze ta wysylka w srode ma duze znaczenie - podejrzewam, ze moze chodzic o statystyki. Zapewne nie chca przetrzymywac paczek przez weekend wiec odprawiaja paczki na szybcika i stad brak nakladania cla/vat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...