Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

JAk to jest z ibuygou i VAT?

zdaje się że ogromna większość  zamawiając DHL omija dodatkowe oppłaty, czy jest ktoś kto zapłącił podatek?

 

Rozumiem że warunkiem bezwacia jest: wartość przedmiotu = lub poniżej 20$, opis jako gift, nadawca nie jako sklep a osoba prywatna, i pomaga zapakowanie sprzętu w papier podarunkowy :)? i ten sklep robi wszystko abyśmy mieli taniej?

 

CZy dobrze pamiętam, że ten sklep oferuje również centrum serwisowe w Bułgarii?

korzystał ktoś??

 

W chinatronic z ali ciągle trwa sezon sprzedażowy :(

ostatni raz zamawiam gdzie indziej niż tu polecacie...

 

jeszcze kwestia paragonu.

CZy jest szansa na takowy od ibuygou? ale ten realny nie za MP4... :)

Niby wszystko to można tu znaleźć... ale tak porozwlekane, obarczone sprzeczymi komentarzami, wątpliwościami:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem wreszcie zamówienia na ibuygou.com. Zapłaciłem kartą podpiętą pod PayPal, ale coś mi się nie podoba. W ustawieniach konta nie bawiłem się w podanie adresu, przy zamówieniu nie zostałem o niego poproszony, jedynie przy płatności PayPal pokazały się moje dane adresowe. W statusie obecnie tkwi jedynie informacja jak w załączniku. 

 

Co z tym zrobić? Ustawiłem już adres w danych konta na stronie ibuygou (po fakcie), ale w zamówieniu wisi jedynie "Poland". Czyli paczka będzie zaadresowana:

Imię i Nazwisko
Poland?

:D

post-2918-0-40646600-1404727378_thumb.pn

Edytowane przez MrSeeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok.

Pójdzie na adres z PayPal.

Pete 67.

Wszystko jest tak jak myślisz.

Paragonu nie dostaniesz, bo w razie naprawy podajesz dane i numer zamówienia i oni mają w systemie wszystko.

Kupuj śmiało.

Serwis w Rumuni działa na naprawy płatne. Na gwarancji odsyła się do Chin.

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to napisz do nich maila ale tam gdzieś jest na stronie że jak nie podasz adresu przy rejestracji albo kupisz bez rejestracji to wyślą na adres paypal.

Bądź spokojny.

Mi właśnie przyszło szkło hartowane z aliexpres.

Świetna sprawa, bardzo dobra przejrzystość, te folie to bez porównania.

Polecam.

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że przy takim statusie szukają narkotyków w paczkach. Śmieszne, że to Holendrzy szukają. Tylko jest to trochę denerwujące bo paczka już czwarty dzień ma taki status, a potem przyjdzie do Polski i w Polsce minimum dzień będzie w sortowni bo teraz to strasznie długo to trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Również w dniu dzisiejszym stałem się posiadaczem Xiaomi Mi3 Snapdragon 800 64GB ROM zakupionego na ibuygou.com.

Zakupu dokonywałem w niedzielę (13.07) a już dziś przed południem kurier DHL przyniósł złożone zamówienie.

Oprócz telefonu kupiłem Nano Anti-burst Tempered Glass Protective i Xiaomi Piston Earphone Updated Version.

 

Jeszcze wczoraj paczka była w Hongkongu a dziś telefon jest u mnie :)

 

Oczywiście o VAT nie było mowy, aczkolwiek po przeczytaniu Waszych wypowiedzi liczyłem się z tym - tym bardziej jestem szczęśliwy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie Unii Europejskiej nie ma Vatu bo jest to jeden rynek. Czyli jak zamówisz z Anglii coś to nie zapłacisz ani grosza więcej. Wszystko co jest spoza Unii podlega Vatu, tylko właśnie jest zwolnienie do 40 euro (przynajmniej kilka miesięcy temu było jak czytałem przepisy). Same cło jest zwolnione bodajże do 180 euro, jednak w Polsce nie produkuje się tabletów czy telefonów, zatem nie powinno być cła. Funkcja cłą polega na tym, że ma ona chronić producentów z rynku krajowego.


Co do samego płacenia Vatu, nie ma reguły czy wpiszą ci 10, 20 czy 30 dollarów, Urząd Celny może zatrzymać każdą paczkę ponieważ oni sprawdzają wszystkie, tzn wszystkie przechodzą przez rentgen i widzą co jest w środku. W dużej mierze przejście paczki zależy od tego czy celnikowi chce się całą procedurę celną wszczynać. To jest tylko szczęście, ja teraz za telefon muszę zapłacić VAT, chociaż w deklaracji jest Media Player wartość 20 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...