Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku (Redmi za 170$) przesyłka nadana NL Post, oznaczona jako gift poniżej 50$ przeszła w ciągu 9 dni bez vatu.

 

W chwili obecnej Jiayu F1 za 75$ wysłany NL Post jest "procedowany" przez celników :)

Jak widać totalna loteria.

 

EDIT:

Po ovatowaniu wyszło 59 zł ze wszystkimi dodatkowymi opłatami.

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście: jeden telefon Mi3W 64GB wyszedł po 1453zł plus koszt wysyłki który wyniósł mnie 96,33zł za całą przesyłkę (2 telefony, 2 zestawy słuchawkowe, 1 szkło hartowane na wyświetlacz) do którego k....sy też doliczyły Vat czyli 118zł przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodze z tym dhl'em bo mi nie do liczyli żadnej obsługi celnej tylko sam VAT. W regulaminie DHL jest napisane ze przesyłki monitorowane przez DHL expres od poczatku do końca są zwolnione z dodatkowych kosztów związanych z obsługa celna. Nie wiem zatem dlaczego jednym doliczaja a innym nie.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W regulaminie DHL jest napisane ze przesyłki monitorowane przez DHL expres od poczatku do końca są zwolnione z dodatkowych kosztów związanych z obsługa celna (...).

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

Oooo, ciekawa sprawa. Masz może jakiś dokładny punkt tego regulaminu? Bo podejrzewam, że regulamin jest inny dla placówek zagranicznych a inny dla Polski. Mając coś na papierze można by podjąć z nimi dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak i ja. Na 3 przesyłki z telefonami bez vatu przeszły dwie (Lenovo i Redmi 1S, obie od Goldway z aliexpress). Inna sprawa że pakują tak by przesyłka była jak najmniejsza, ale dobrze zabezpieczona, bo ten telefon który trafił na vat (Redmi 1) był tak poowijany folią bąbelkową że przesyłka była 2 razy większa niż te od Goldway. Pewnie im mniejsza, tym może mniejsze wzbudzać podejrzenia :) A że pudełko od Redmi 1S jest naprawdę minimalistyczne, to i przesyłka była niedużych rozmiarów. No i w 12 dni od zakupu w domu.

 

 

 

50 $ więc nie duży, kilka gadżetów ...w Warszawie zatrzymali i puścili, tutaj jak zwykle problem (wcześniej też zatrzymali ale puścili), dziś los nie był łaskawy...

 

Może po przesłaniu dokumentów zwolnią bez vatu, mój zakup na 35$ zatrzymali, po przesłaniu dokumentów zwolnili bez naliczania vatu. Okolice 30-40$ mają duże szanse na zwolnienie bez naliczania podatku, może Tobie też się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...