Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

No tak print screeny, ale na screenie z zamówienia musi być widoczny numer trackingowy oraz cena chcesz to podrobić? Jak celnik będzie widział scieme to na pewno otworzy paczkę i już nie będzie tak miło jak się okaże że poświadczyłeś nie prawdę w urzędzie celnym :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kombinujesz to pamiętaj, że możesz liczyć się z konsekwencjami. Za oszustwa narażające na "kradzież" skarbu państwa są bardzo wysokie kary. Także możesz się i w drugą stronę ładnie przejechać, że przez całe życie nie zrobisz już takiej głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie wraca moj Mi4c z naprawy gwarancyjnej z chin. Przy zakupie juz vat za niego placilem. Jest w wer zabrze i ma status Zatrzymanie przesyłki w cle. Jak to bedziez tym VATem? Nalicza? Jak mam im udowodnic ze juz za ten telefon placilem? Mial ktos juz podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Zamówiłem trzy telefony: mi4c, redmi note 2 i redmi note 3  oraz mi banda i power bank od goldway. Telefony zostały zatrzymane przez urząd celny. Mój problem polega na tym, że zostało zapłacone 535 dolarów za wszystkie przedmioty. 2 telefony zostały nadane w jednej paczce i 1 telefon w drugiej a reszta przedmiotów w trzeciej. Jak mam udowodnić im wartość przedmiotów ? Nie wiem jakie telefony znajdują się w danej paczce oraz nie mam pojedynczych przelewów za każdy z nich. Jak rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wygląda sprawa zapłacenia VATu przez osobę nie pełnoletnią (17 lat)? Słyszałem, że muszę wysłać screena z aukcji, informacje o przelewie i skan dowodu osobistego. Co mam zrobić w sytuacji, gdy nie posiadam jeszcze dowodu osobistego?

PS. Paczka była zamówiona na moje imię i nazwisko, a zapłace z konta ojca (logiczne, to samo nazwisko, inne imię).

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
14 minut temu, Redmi2 napisał:

To masz chociaż powiadomienie, a mi zatrzymali w urzedzie celnym Wer Warszawa w tamten piątek i do dziś nie ma ani listu z uc, ani paczki, a statsu jak był zatrzymano w urzedzie celnym tak jest dalej. Mimo wysłania w poniedziałek maila ze skanami dowodu, zakupu i przelewu. Zero odzewu.

Tak, ale ja nie śledzę drogi paczek, więc nie wiem ile czasu im zajęło wysłanie mi tego powiadomienia. Kupowałem w Ibuygou 9 dni temu. Zabawne jest też to, że dziś, dosłownie 10 min przed SMS-em od celników, dostałem mailem z IBG, że telefon został wysłany (tak jakby właśnie dziś go wysłali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

z tego co tu wyczytalem to ostatnio bardziej trzepia w urzedzie celnym i wieksza szansa na vat..stąd moje pytanie:

najlepsza dla mnie opcja na zakup MI5 jest u xona bo bede mogl wziac raty 0% i pewnie tego wydatku moj portfel tak nie odczuje :)

ale.. jak dowala mi 23% vatu no to juz cena telefonu jest malo atrakcyjna dla mnie.

Druga opcja Top One na ali z gwarancja braku vatu bo przepakowuja gdzies w europie, z tym ze brak rat. Cena porównywalna.

Pytanie jakie ryzyko vatu u xona (wiem ze do tego potrzebna jest szklana kula, ale moze ktos z forum jednak ma).

I czy w Top One faktycznie jest bez Vatu czy to jadnak nie jest 100% pewne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Jak się ubezpieczyli od vat to inna sprawa.

Od 300$ bedzię ze 250-260zł.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

A co, urząd celny się dogadał z IBG? xDDD

 

edit. a dobra, nie będe z Tobą dyskutował bo i tak masz rację na pewno, wiec po co masz brać pod uwage zdanie innych, ewentualnie fakty :P

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się płaci to ja też wiem. ale od jakiej kwoty UC nalicza to jest inna bajka. A że ostatnio nalicza z tych śmiesznych "faktur" które IBG dołącza (czy ubezpieczyłeś czy nie ubezpieczyłeś to dołącza) na pudełkach, to nie ma tragedii... dobra, mędrkuj dalej, nie udzielam się już skoro się nie znam.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc, przeczytałem temat z ceramik mi5, faktycznie maly vat.. ale faktycznie nie wiadomo czy to regula bedzie, jak beda chcieli fv to lipton, bo tel 400$ (back 64gb).

Jeszcze pomysle jak to najlepiej ogarnac

Edytowane przez wmb
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wtbn napisał:

Jak się płaci to ja też wiem. ale od jakiej kwoty UC nalicza to jest inna bajka. A że ostatnio nalicza z tych śmiesznych "faktur" które IBG dołącza (czy ubezpieczyłeś czy nie ubezpieczyłeś to dołącza) na pudełkach, to nie ma tragedii... dobra, mędrkuj dalej, nie udzielam się już skoro się nie znam.

Dokładnie, mi ostatnio naliczyli od 50$. Tyle, że to ok. 40 zł, a zapłaciłem 80 zł - widocznie jeszcze jakaś stała opłata jest dodawana. Tak czy inaczej - wyszło dużo taniej niż, gdybym brał z opcją "EU Direct".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamówiłem MI5 Prime black od Hong Kong Goldway:

http://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi5-M5-Mobile-Phone-Snapdragon-820-Quad-Core-5-2-1920x1080-16MP-Camera-Fingerprint/311331_32609395070.html

Od 6 czerwca status paczki: WER Warszawa - Held by customs (zatrzymana przez urząd celny - opis z apki envelo).

Tego samego dnia wystawiono pismo Zawiadomienie - otrzymałem je listem priorytetowym 10.06 - z Dział Pocztowo-Celny Poczta Polska ul. Łączyny 8, z prośba o przesłanie dokumentów do "nadania towarom przeznaczenia celnego".

Czy to znaczy że VAT będzie doliczony na 100%? Czy może warto się stawić osobiście z wymaganymi dokumentami i "próbować rozmawiać".

Prośba o informacje bo nie wiem czy wysyłać e-mail, jechać osobście, czekać aż upłynie 20 dni

Ktoś miał podobną przyjemność?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zamawiałem ostatnio za 203$ Redmi Note 3 Pro 3/32 u Goldwaya zwykłą darmową przesyłką

GOldway wysłał do NL a potem z NL do mnie.. paczka nie dostała Vatu ... Goldway niby ma opcje ubezpieczenia od Vatu ( +20$) ale jak widać stosuje go zawsze jak w moim przypadku ( tak samo jak dodaje pokrowiec i folie za darmo ) 

paczka stała 6 dni na WER Warszawa aż nagle została zatrzymana przez UC a po godzinie puszczona, na nastepny dzien telefon miałem u siebie... dodam, ze Goldway teraz ma promocje na 165$ za ten telefon ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Goldi już dawno nie ma ubezpieczenia od vatu! Dla niektorych aukcji ma coś takiego jak seller shipping method czyli eu direct czyli wysyłka z eu i dlatego można uniknąć vatu a przesyłka kosztuje 16.80$ wybierając free shipping leci z Chin a obecnie masz 99% pewności na vat!

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

wybrałem Free Shipping moja paczka poszła do NL a w NL została przepakowana i przyszła do polski oznaczona jako z NL ( nie naklejone naklejki a całkowicie przepakowane ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie vat, było wysłać mailowo z podaniem numeru magazynowego screena z aukcji z widoczna kwota za jaką kupiłeś, jaki przedmiot i adres dostawy, oraz dowod wplaty oraz zdjecie/skan dowodu osobistego.

Przyspieszy caly proces.

Jak naliczą vat bedzie zwolniono z cla i wyślą Ci z papierami i zapłacisz vat listonoszowi lub na poczcie przy odebraniu paczki.

Do kwoty vatu dolicz 8zl prowizji poczty polskiej

A jak wyliczyć kwotę vatu?

Kwota zakupu razy 23% a suma z tego razy kurs dolara z dokumentu z kursami ze strony urzedu celnego(kurs na cały msc) .

Wyjdzie sporo za mi5 vat.

Nie wiem ile zaplaciles za mi5 ale 334$ to podatek vat od tego to jakieś 299-300zl plus 8zł

Jechać i gadać nie masz o czym, nikt Ci tego nie umorzy vatu.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Jak masz opcje to jedz sam, złożysz dokumenty, poczekasz z dwie godziny i dostaniesz telefon. Jak wyślesz pocztą to mozesz w tym tygodniu jeszcze nie dostać go do domu. Spore zatwardzenie jest. Niestety VAT masz już jak w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...