Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

W takim wypadku to raczej trzeba napisać przy zamówieniu, że się chce fakturę vat czyli gift odpada a na vacie to jeśli będzie dołączona faktura do przesyłki to po prostu wyliczą i bezpośrednio wyślą z wezwaniem do zapłaty ewentualnie zadzwonią o potwierdzenie (oczywiście nie miałem takiego przypadku ale tak podejrzewam, że będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kołacze ze zamawiając na firmę musisz jakieś papiery dodatkowo wtorki i zabulić agencji celnej za formalności, stąd mimo że mam firmę zamówiłem bez faktury. Jeśli ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć temu co pisze to bardzo chętnie się dowiem co i jak z zakupami na firmę z chin.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak ja zamawiałem Mi-2 + większa bateria z klapką + 2 folie to wziąłem EMS. Dość długo telefon był u celników w Warszawie, później kilka dni w Pruszczu Gdańskim, jak przyszła paczka to dostałem ją w "czarnej folii kurierskiej" a w środku znajdująca się paczka z ibuygou - była otwarta (wręcz rozerwana). Na wierzchu była coś ala faktura gift na 20$ Media Player. Oczywiście nic więcej nie płaciłem (choć zdecydowanie za długo trwają procedury celników, ileż można czekać...)

Jak będę brał kiedyś Mi-4s albo Mi-5 to mam nadzieje że będzie podobnie, bezproblemowo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fakturka" jest w mojej w galerii na skydrive: http://sdrv.ms/ZtxRUT Jest na samym końcu.

Jednak nie 20$ a 25, ale mniejsza o to.

Media Player wysłany jako "urodzinowy prezent dla przyjaciela", i w sumie się zgadza bo sprawiłem sobie Mi-2 na urodziny xD

Oo a teraz widzę że mam nawet zdjęcie jak to celnik otwierał pakę + napis po polsku pisany przez Chinkę Annę :D

https://gjdeqg.blu.livefilestore.com/y2pSX5DNFmNq6gJSWG9izHEgF-um5kOcSvvQifQtK9Zn_nqBcRO6ZVSutl-H84J8NWZxSwYcuiDUiy9kvZFE60iXlRoL0OO3_82b6i0XZtl65I/DSC03668.JPG?psid=1

Napiszcie czy widać zdjęcie, w razie co to w galerii oba są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę w tym temacie nieścisłości odnośnie Vatu.

Z kurierami jest tak że bardzo chętnie przekazują paczki swoim agencją celnym na których zarabiaja kilka procent wartości paczki, ale nie mnie niż 80zet dla DHL. Sa tańsi kurierzy ale reguła ta sama.

problemem jest to ze jak już towar zostaje poddany procedurą celnym to składanie fałszywych deklaracji jest przestępstwem zagrożonym grzywna lub karą więzienia.

Gift deklarują wszyscy chińscy sprzedawcy i obecnie o niczym to nie przesądza.

Proponuje poświęcić trochę czasy na lekturę forum o zakupach w chinach

http://telchina.pl/zakupy-w-chinach-f46.html

Najczęściej drobne paczki podlegają owatowaniu na śląsku przez WER Zabrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka stanęła w warszawie na odprawie(pisałem w innym wątku), we wtorek mailem wysłałem zrzut z transakcji i skan dowodu osobistego. W piątek rano profilaktycznie zadzwoniłem się dowiedzieć czy coś się ruszyło ale dostałem odpowiedz, że maja dużo paczek i żebym dzwonił w poniedziałek po południu. Szło Singapore post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z uwagi na to, że mam aparat mi-2s, a bateria nie wystarczała mi na dzień, zamówiłem na ibuygou baterie z pokrywa. Najdłużej trwało wysłanie z sklepu, do tego adres który pisałem był w innej strefie i musiałbym dopłacić 100 dla DHL. W końcu zamówienie złożone, wysyłka w czwartek i dziś nowa bateria i klapka założone. Prosiłem by napisali gift, jednak napisali mi wymiana płyty głównej w mediaplayerze, koszt 20 dolarów. Nie podniosłem żadnych dodatkowych opłat. Pozdrawiam.

Chlast z Mi-2s :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, noszę się z zamiarem kupna Mi2S 32GB, ale mam cały czas obawy że utopię 1200 PLN.

Razem z telefonem chciałbym kupić ten zestaw http://www.ibuygou.com/p-luxury_accesso ... 8-usd.html

Myślicie, że dobrym jest pomysłem, kupić tel i akcesoria w jednej paczce? (oczywiście chodzi o ten VAT)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to nic DHL nie weźmie. Na MIUIPolska 99% osób kupujących na ibuygou przez DHL nie płaciło nic. Kiedyś jedna osoba tylko pisała, że był problem ale podejrzewam, że nie było to kupione z ibuygou i paczka normalnie przeszła kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...