Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo ibuygou

A to tresc maila

         Uprzejmie informujemy, iż Państwa przesyłka, która została wysłana za pośrednictwem firmy DHL Express,  wymaga indywidualnej odprawy celnej ze względu na zadeklarowaną wartość. W załączeniu przesyłamy dokumenty towarzyszące przesyłce z prośbą o sprawdzenie ich prawidłowości.





Agencja Celna DHL dokona w Państwa imieniu formalności celnych dopiero po przesłaniu nam drogą mailową załączonego druku upoważnienia wraz z obustronnym skanem dowodu osobistego.


Wraz z kopią pełnomocnictwa prosimy o przesłanie informacji:





- co jest zawartością przesyłki, poproszę o tą informację w treści e-maila zwrotnego(Co to za towar? Z jakiego materiału jest wykonany? Do czego służy?).





- przesłanie dowodu zapłaty za towar-wyciąg z konta/paypala/zrzut ekranu z aukcji

    

Jakie rady skad fakture wziac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jakie rady skad fakture wziac

Może szybko kup cos takiego przez PayPal:

http://www.aliexpress.com/item/Big-Discount-8GB-Ultra-Slim-Mp3-Mp4-Player-with-LCD-Screen-FM-Radio-Camera-Movie-Player/771721252.html?s=p

Wydrukujesz potwierdzenie zakupu, poźniej zrezygnujesz i PayPal Ci kasę zwróci... A z potwierdzeniem zakupu udasz się do cła. :D Tylko nie wiem czy:

1. Można ot tak sobie zrezygnować z zakupu i czy PayPal zwróci kasę. NIe przerazbiałem tego.

2. Na wpłacie będzie inna data (już po otrzymaniu informacji z cła)

Tak się zastanawiam, może od razu po zakupie na ibuygou trzeba tak robić. Będzie się miało wydruk z PayPala za zapłatę około 20$ za mp4 player :?:

-- 2 kwi 2014, o 11:54 --

Wygląda na to, że moja przesyłka utknęła na urzędzie celnym.

Na przesyłce mam coś takiego:

CI5JVQQ

Fedex prosi o informacje: "co to za towar", "z czego jest wykonany" i "do czego służy". Co powinienem tam napisać?

A moj zatrzymali na cle i to DHL w Katowicach, paniusia wola ode mnie fakture na 20 $ i teraz co zrobic gadalem jej ze to z naprawy ale i tak wola

Zamówienie złożyłem 18.03 na ibuygou. Paczkę nadali 24.03 Fed-Ex. Telefon dotarł do Wrocławia 2.04 bez dodatkowych opłat.

Loteria, loteria, loteria... Niezaleznie od tego czy to DHL, FedEx, czy jeszcze coś innego. Prędzej bym tu uzależniał, przez który punkt celny przesyłka jest odprawiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje Ci tylko zrobić screen z zakupu na stronie, wysłać i zapłacić ten Vat ( oczywiście jeśli zależy Ci na telefonie ), bo i tak go odeślą po określonym czasie, a potem, z odzyskaniem pieniędzy możesz mieć problem ( to nie jest ich wina że akurat trafiła na nadgorliwego celnika). Co do fałszowania zrzutów by zrobić fakturę na 20 USD, to mocno się zastanów czy jest to warte późniejszego oskarżenia o oszustwo celne

Ile wyniósł cię telefon w USD bez przesyłki

-- 2 kwi 2014, o 20:23 --

Ewentualnie możesz pogadać ze sklepem, odesłać (nie wiem czy jest taka możliwość np. zgłosić w celnym że miało być coś innego) , niech przepakują i już z "dobrym" dokumentem Invoice wysłać jeszcze raz ( pewnie jeszcze raz musiałbyś pokryć koszty przesyłki, ale może wyszłoby taniej niż VAT ). Takie moje rozmyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem telefon Mi3W 64gb na aliexpress. Z dodatkami: kabel OTG, pokrowiec silikonowy, folie na ekran. Wysyłka DHL. Paczka do Polski dotarła w ciągu 3 dni ale trafiła na służbę celną, gdzie przeleżała 5 dni. Musiałem wysłać potwierdzenie zakupu, w postaci skanu lub sreenshot'u z konta bankowego oraz screen z aukcji. Więc za to wszystko musiałem dopłacić 480zł. Moim zdaniem lepiej trochę więcej czasu poczekać, zamawiając przez AIR MAIL ale jest duża szansa że otrzymamy tańszy towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystkie SG Post HK Post ... trafiają na WER poczty polskiej a tam też jest nieciekawie, chyba po prostu skończyły się dobre czasy dla kupujących.I teraz wszystko jest ruletką i zależy od człowieka/celnika przez którego ręce to przechodzi

A DHL gdzie to dał na celną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, ktos wczesniej pisal o tym.. gdyby w razie kontroli poinformowac ze jest sie testerem/recenzentem/telefon wygrany w losowaniu i jest za darmo? Pewnie trzeba by bylo wczesniej z sklepem zagadac zeby wyslali meila z takim pro forma powiadomieniem/poswiadczeniem.. Mozna by tez probowac kombinowac, zeby sklep wystawil tel / zabawke za 20$ i za ekstra doplata ma sie normalny telefon :-)

Zastanawia mnie tylko, co z telefonem ktory naprawde wraca z naprawy? Przeciez naprawa gwarancyjna jest darmowa, a na faktorze z tel czesto podaja ze wymiana plyty glownej czy cos (mozna sciemnic ze sie nie udalo naprawic i tel na nowy wymienili, a stary dostalem od kolegi np).

Ja odsylalem tel do naprawy w listopadzie, przyszedl w grudniu. Nikt sie nie czepial.

Fakt, ze w UK mamy raczej lagodniejszych celnikow, zwlaszcza na zakupy z HK. Chociaz jakis miesiac temu slyszalem w tv ze maja zaostrzyc kontrole ze wzgledu na podrobki kulowane na wschodzie (glownie chyba ciuchy..).

Liczba kontroli, czytajac ten watek, znacznie wzrosła. Trzeba by wymyślić jak nie dać się łupic zlodziejom (od wiekow w historii celnicy byli okreslani jako najgorsze łajzy, nawet w Biblii)

Tap Tap from my MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wiele osób zamawia singaporem o przechodzi bez vatu, tak samo jak dhlem. Loteria... Nie ma opcji kupna z 100% pewnością ze vatu nie będzie.

Jak wraca z naprawy podajesz im nr wcześniejszej przesylki w której wysylales telefon do odbiorcy. I pewnie patrzą na wagę, miejsce przeznaczenia.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie przyszła kolejna paczka (pierwsza dostarczona dhl - bez opłat, druga pocztą - bez opłat) tym razem fedexem i zapłacić musiałem... 14 zł podatku i 10+vat za "przechowanie", czyli łącznie 26,30 :)

Dla wyjaśnienia 14 zł to kwota podatku od wartości $20 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko, co z telefonem ktory naprawde wraca z naprawy? Przeciez naprawa gwarancyjna jest darmowa, a na faktorze z tel czesto podaja ze wymiana plyty glownej czy cos (mozna sciemnic ze sie nie udalo naprawic i tel na nowy wymienili, a stary dostalem od kolegi np).

Z wysyłaniem na naprawę gwarancyjną nie jest tak hop siup, że sobie tam coś wyślemy i nie ma bata muszą uznać. Według prawa praktycznie taka rzecz może zostać drugi raz zatrzymana i oclona/ovatowana i na nic tłumaczenia, że to z naprawy.

Takie wysyłki powinno się zgłaszać w UC jeszcze przed wysłaniem , regulują to odpowiednie procedury celne.

Trzeba się postarać o specjalny kwit, załatwiający zastosowanie tzw. systemu zawieszeń w procedurze uszlachetniania biernego i czynnego.

http://www.forumcelne.pl/viewtopic.php?t=55&sid=0dfccb4dddb5b6bec4a102b78b76c93a

Wiadomo, że celnik też człowiek i czasami się udaje, że puści ale jak się uprze to jednak to Ty jesteś na straconej pozycji.

Przed wysyłką na gwarancję przedmiot jest dokładnie opisywany, spisywane są numery i nawet czasami obfocony by była pewność że z naprawy gwarancyjnej wraca to samo. Jak masz to załatwione to możesz spać spokojnie inaczej to loteria jak z każdą inną paczką i mogą sobie na paczce pisać co chcą czy to gift, czy przesyłka z naprawy, przepisów i pecha nie przeskoczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy sa jak wiadomo tak spisane, by ich nikt nie rozumial. To celowe. A im więcej zostanie w mojej kieszeni tym bede szczesliwszy. I nie ma tu mowy o tzw. okradaniu Panstwa, jak by ktos mogl zarzucic, bo ja Panstwu nic nie zabieram. Ba, Panstwo to my, wiec ten podatek to okradanie obywatela. Jak mawiaja szwajcarzy - przestepstwem jest nie płacenie podatkow, a cnotą ich unikanie..

Wiec my ty dywagujemy nad sposobami ominiecia haraczu. Ciekaw jestem jak kolega wyzej zaplacil podatek tylko od 20$, nie prosili o inne dokumenty zakupu?

Szlo airmail?

I tak jeszcze dywaguje, co gdyby tel szddl bez zadnych faktur, wyslany nie przez ibuygou, a chinczyka/pracownika z imienia i nazwiska - powiedzmy przyjaciela wysylajacego mi gift?

Wowczas to UC musi mi udowodnic ze wartosc jest inna, a z tymi tel juz nie jest tak latwo bo puki co to niszowy i malo znany produkt. I zawsze mozna sciemniac ze byl. kupiony na miejscu przez aukcje xiaomi, gdzie ceny sa nizsze..

Tak kombinuje jak tu nie dac sie wydymac..

Tap Tap from my MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się że wzrosła ilość kontroli celnych. Natomiast myślę że dużo więcej osób zaczęło interesować się chińskimi telefonami - coraz więcej użytkowników online i takie tam. Stąd ten wątek i dwa razy więcej paniki niż zwykle - przecież to zawsze była loteria i każdy doskonale o tym wiedział. A ibuygou zawsze wysyła jako prezent od osoby prywatnej (żeby ominąć cło), a vat to loteria - jak pisałem wyżej

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...