Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba ich stała wymówka z tym, że wczoraj wysłali. Mi też tak napisali jak przez przez pięć dni miałem status paid. Potem jak dhl ruszył to już błyskawicznie wszytko poszło. Telefon zamawiałem 12 marca wieczorem, a otrzymałem w 19 marca rano więc normalnie. Chyba załapałem się na koniec "dobrego czasu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem właśnie coś takiego:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15679621,Podatkowy_przekret_na_telefonach_komorkowych__Budzet.html#BoxBizTxt

Co prawda nie dotyczy bezpośrednio telefonów sprowadzanych z Chin oraz nie ta skala (tak myślę), ale niedługo pewnie temu też się bliżej przyjrzą

Edit: błąd ortograficzny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tu raczej piszą o czym innym niż to co interesuje nas przy kupnie telefonu np. z ibuygou.

Paczki idące z chin jako prezent z niską zadeklarowaną wartością są nie do ruszenia jeśli nie ma wyraźnego podejrzenia o nielegalnej zawartości (aczkolwiek telefon jest legalny tylko czasem z wewnętrznych przepisów może być problem z bateriami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście trochę co innego. Ciekawe jaka jest skala przesyłek z Chin jako gifty :?:

@marcinc76

Opisz jak Ci się wyjaśni cała sytuacja z Twoim zamówieniem. Czy FedEx w końcu wyśle... Na początku kwietnia chciałem zamówić Mi3 i nie spodziewałem się takich problemów z DHLem. No i ciekawi mnie jak z VATem przy przesyłkach FedExu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś otrzymałem wiadomość o treści:

Dear Marcin,

I am sorry for any delay!

Your order was shipped via Fedex yestery, we will update you a new tracking # asap.

Pls just give it a little more time, I believe you will get it soon.

tyle, że ja już nie wierze i dałem roszczenie w PAYPAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś otrzymałem wiadomość o treści:

tyle, że ja już nie wierze i dałem roszczenie w PAYPAL

Coś mi się wierzyć nie chce by ibuygou w bambuko klientów robiło. Za dużo do stracenia by mieli. Wydaje mi się, że niedługo dostaniesz fona. Nie wiadomo tylko jak z vatem... Z DHLem w większości przypadków nie było VATu.

EDIT: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że robią mnie w bambuko, ale na pewno zbywają przeciągając przesyłkę. To już 3 tego rodzaju mail od nich. Jeden z numerem przesłki w DHL, drugi z informacją, że już wysyłają Fedex bez dopłaty i dziś kolejny. Ponieważ sprzedałem moje MI2S pozostałem z jakimś dziwnym telefonem z którego nawet rozmawiać się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmienili mi status na "On the way", a na maila wysłali informację o numerze przesyłki. Wysłali FedExem(załączam screen ze strony kuriera). Martwi mnie przewidywany czas dostarczenia- 02.04.2014, a zamówiłem 18.03 ... Zamawiał ktoś coś od nich FedExem? Naprawdę będę musiał tyle czekać, czy uwiną się szybciej?

post-1107-13980030881631_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przesyłka dotarła dzisiaj do Warszawy niestety przed chwilą zadzwoniła do mnie Pani (nota bene bardzo miła) i oznajmiła, że urząd celny odrzucił paczkę z powodu zadeklarowanej wartości. Ech, czyli nici z ominięcie 23 procentowej daniny dla nieRządu... ;/

post-1107-13980030907738_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przesyłka dotarła dzisiaj do Warszawy niestety przed chwilą zadzwoniła do mnie Pani (nota bene bardzo miła) i oznajmiła, że urząd celny odrzucił paczkę z powodu zadeklarowanej wartości. Ech, czyli nici z ominięcie 23 procentowej daniny dla nieRządu... ;/

No to kiepska wiadomość. Na razie się wstrzymam z zakupem, moja przesyłka też by do Warszawy była wysłana. Przypuszczam, że skończy się pewnie na LG G2 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiepska wiadomość. Na razie się wstrzymam z zakupem, moja przesyłka też by do Warszawy była wysłana. Przypuszczam, że skończy się pewnie na LG G2 :(

Nie kiepska, tylko wpadł przez Fedex.

Teraz możesz śmiało zamawiać, ponieważ były problemy z wysyłką poprzez DHL i niedawno się skończyły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem posiadaczem Xiaomi Mi2s :). Telefon kupiony za 258,99 USD, do tego przesyłka 13 USD + późniejsza dopłata 8 USD do kuriera + około 190 zł opłaty VAT której niestety nie udało się uniknąć. W telefonie 'zakochałem' się od pierwszego wejrzenia ;) Wygląd, działanie, wykonanie itd. jak dla mnie za***iste :). Właśnie udało mi się wgrać polski ROM za którego stworzenie ogromnie dziękuję ekipie MIUI Polska! Załączam tabelę z poszczególnymi etapami wysyłki via FedEx, gdyby kiedyś kogoś ciekawił czas uwijania się tej firmy. http://imgur.com/tf8NZXP

post-1107-13980030909002_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wersja 16gb jest sporo tansza. Sporo sobie licza za dodatkowe 16gb.Co dziwne dla mnie w wersji 32gb dostepne jest ok 24. To ile jest dostepne w wersji 16gb?

Tap Tap from my MI2

W moim przypadku 12 GB. Na szczęście nie potrzebuję tak dużo miejsca na smartfonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu po 2 tygodniach doszła do mnie przesyłka z ibuygou z telefonami mi2s orginalny ;) red rice jeszcze nie sprawdzałem. Jesli chodzi o fedex to jako kurier totalna porazka w porownaniu do dls. Poprzednia przesyłka była przez dls i wszystko doszło w 5dni bo był weekend (czwartek wysyłka w poniedziałek już miałem telefon) przypuszczam ze gdyby nie to to był by w 3dni góra. Natomiast teraz szło przed FedEx (przez zawirowania z DLS w Chinach, zmiana przez ibuygou) i wszystko trwało 9 dni jak odebrał przesyłkę kurier w HK.

Co do cła i vat'u to nic nie płaciłem w FedEx podobnie jak wczesniej w DLS wiec nie ma sie co obawiać ze trzeba bedzie zapłacić.

Jedyny niesmak mam poprzez gumową osłone dla Red Rice bo zle mi ją zapakowali (ktoś owinął ją folią i złapał wszystko gumką mocno) która przyszła nie orginalnie zapakowana i mocno zniekształcona :/ poprzednim razem była w pudełku sztywnym pieknie zapakowana :/ bede składał reklamację jak się nie odkształci z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że moja przesyłka utknęła na urzędzie celnym.

Na przesyłce mam coś takiego:

CI5JVQQ

Fedex prosi o informacje: "co to za towar", "z czego jest wykonany" i "do czego służy". Co powinienem tam napisać?

a z jakiego sklepu korzystałeś? Jak z ibuygou to bedzie w środku kartka opisująca dokładnie co jest w srodku (taki list przewozowy) czyli mp3 player z standardową baterią (i opis baterii) ktory przesyłają ci po wymianie serwisowej. Tak ja miałem za każdym razem przy przesyłce (moze dlatego ze przesyłka była razem z słuchawkami za kazdym razem). Jak masz z innego sklepu to zapytaj sie czy dołaczyli list przewozowy i opisali zawartosc paczki jesli tak to co tam napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...