Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

To ja dla informacji powiem, że dostałem teraz MI3 prosto od Xiaomi wysłane pocztą EMS.

Paczka doszła do Zabrza i standardowo dostałem pismo z określeniem zawartości paczki (bo nadawca ponoć nieczytelny...). Odesłałem mailem podpisane oświadczenie o zawartości paczki, że prezent i że prawdopodobnie w paczce jest jeden z produktów firmy. W sumie wszystko prawda.

Na drugi dzień dostałem telefon i kilka akcesoriów. 0 opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko statystyczne... Jakoś dziwnym trafem większość przypadków pobrania podatku za taką przesyłkę (mam na myśli te, o których czytałem) miała miejsca na Śląsku.

Raczej przypadek u mnie nie pobrali :), może jak jest za dużo przesyłek w danym dniu od jednego nadawcy wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że otworzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem srebrnego Xiaomi MI-3 16GB WCDMA, do tego czarny flip cover i folia na ekran, oczywiscie kupiony na IBUYGOU.com, kurier przyszedł z oczekiwaną paczką dziś rano :D Telefon zamówiony tydzień temu w poniedziałek wieczorem, w czwartek wieczorem był już w rękach DHL w hong kongu > Piątek o 19 Lipsk > Sobota rano w Warszawie i przeszedł przez odprawę celną bez żadnych problemów! ;) Instaluje właśnie najnowszy rom MIUI-Polska. Telefon świetny, stabilność i prędkość oszałamiająca. Przechodzę z Iphone'a 4S, wcześniej GalaxyS którego mi bardzo brakowało, android > ios!

Szczęśliwy kupiec. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem z wysłaniem mi3 z Chin.. wg mojego "dostawcy" wszyscy kurierzy w momencie kiedy dowiadują sie ze w paczce ma byc telefon (z baterią) odmawiają jej przyjęcia.. podobno jakies wewnętrzne obostrzenia rządu Chińskiego... czy ktos wie ocb?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem z wysłaniem mi3 z Chin.. wg mojego "dostawcy" wszyscy kurierzy w momencie kiedy dowiadują sie ze w paczce ma byc telefon (z baterią) odmawiają jej przyjęcia.. podobno jakies wewnętrzne obostrzenia rządu Chińskiego... czy ktos wie ocb?:)

Kilku kurierów odmówiło przewozu płynów i baterii, to normalka.

Zamawiaj kuriera i mów, że przesyłasz elektronikę, ale nie mów co, jak już ktoś będzie chciał wiedzieć co, to mów że budzik elektroniczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja zamówiłem na ibuygou w zeszły piątek Mi3 64GB Black, w ten sam dzień miałem status że zapłacony. 12.03 zmienili status "On the way" przysłali numer DHL i do teraz przy sprawdzaniu przesyłki info:

"1 Otrzymano informacje o przesyłce HONG KONG - HONG KONG"

pisałem email do nich to odpisali:

"Your order was shipped via DHL : xxxxxxxx three days ago,you didn't get the tracking no from ibuygou system ?"

Co o tym sądzić? Moim zdaniem DHL nie ma tej przesyłki, dostał tylko info, że będzie.

Paczkę przekazali w sobotę, w poniedziałek dotarła. Nie wiem po co piszą w ofercie, że wysyłają do 2 dni jak właściwie to wysłali po 5 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapłacić i się wyluzować, a nie sprawdzać status przesyłki co trzydzieści minut, bo to oznaka jakiejś nerwicy :-D Pieniądze w razie czego można bezproblemowo odzyskać przez paypal, a z obsługą ibuygou najlepiej dogadywać się przez facebooka (trochę lepszy angielski). Nie rozumiem tych wszystkich stresów - szczęśliwy posiadacz mi2s ze Śląska bez VATu (immposibru!)

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, ja po prostu poprosiłem aby zaznaczyli w opisie przesyłki, że jest to telefon wracający po reklamacji. Nie musiałem płacić nawet opłaty za obsługę celną DHL.

Druga opcja, którą kiedyś wykombinowałem, ale jeszcze nie wypróbowałem bo jest trochę bezczelna - wpisać, że jest to zwrot.. tzn. Chińczyk kupił u nas, telefon się nie spodobał, i dostajemy go z powrotem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja zamówiłem na ibuygou w zeszły piątek Mi3 64GB Black, w ten sam dzień miałem status że zapłacony. 12.03 zmienili status "On the way" przysłali numer DHL i do teraz przy sprawdzaniu przesyłki info:

"1 Otrzymano informacje o przesyłce HONG KONG - HONG KONG"

pisałem email do nich to odpisali:

"Your order was shipped via DHL : xxxxxxxx three days ago,you didn't get the tracking no from ibuygou system ?"

Co o tym sądzić? Moim zdaniem DHL nie ma tej przesyłki, dostał tylko info, że będzie.

Paczkę przekazali w sobotę, w poniedziałek dotarła. Nie wiem po co piszą w ofercie, że wysyłają do 2 dni jak właściwie to wysłali po 5 dniach.

Ja mam ten sam problem u mnie status na DHL: Shipment information received HONG KONG - HONG KONG

czyli też tylko info o przesyłce. Mało tego jak do nich pisałem to najpierw podali mi jeden nr przesyłki którego w ogóle nie było, potem drugi. I taki status już 3 dzień. Dziś mi odpisali, że maja na wysyłkę 7 dni !!!!

Zgadzał Ci się nr przesyłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak numer mi się zgadzał, musisz czekać aż przekażą paczkę kurierów, wtedy 2-3 dni i przesyłka będzie u ciebie. W mojej ofercie pisali że wysyłają w ciągu 2 dni, a i tak wysłali w 5.

Tak przy okazji wie ktoś jak zakończyć zakup na ibuygou? Cały czas mam status "On the way" nawet w zamówieniu, które już dawno jest zrealizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że DHL zaostrzył sprawdzanie przesyłek w związku jakąś bombą w DHL'u oraz z tajemnicą samolotu z Malezji. Problemem są wszystkie paczki w których są produkty z bateriami. Najprawdopodobniej wracają te przesyłki z powrotem do ibuygou lub wydłuża się bardzo przesyłka przez DHL.

Ja na szczęście dostałem informację z ibuygou że zmienią mi przesyłkę bezpłatnie na Fedex w związku z problemami z DHL

Since there is a bombing on DHL store, as well as the Malaysian Airline event, the DHL have really strict rules on the products containing battery in recent days, it is hard to insure the shipping time for the orders with battery. We would like to ship your order via Fedex immediately(without shipping fee difference), so you can get your parcel asap. Is it workble for you?

Gorzej jak paczka z Twoim telefonem była w tym DHL Store gdzie była bomba lub gdzie bomba wybuchła :? bo wtedy jak nie ubezpieczyłeś przesyłki za dodatkowe 2 dolary to DHL może wystawić środkowy palec :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up moim zdaniem kurier jeszcze nie odebrał przesyłki także spokojnie, mi dzisiaj przesłali wiadomość z przeprosinami za zwłokę:

Dear Zenon,

Sorry for any delay!

I checked and found the parcel was delivered the day before yesterday. Suppose you have got it.

Have a nice day!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w końcu i mi zaproponowali wysyłkę przez Fedex bez dodatkowej opłaty:

Really sorry to tell you that your parcel was delayed in Hongkong now.

Since there is a bombing on DHL store, as well as the Malaysian Airline event, the DHL have really strict rules on the products containing battery in recent days, it is hard to insure the shipping time for the orders with battery. We would like to ship your order via Fedex at this point(without shipping fee difference), so you can get your parcel asap. Is it workble for you?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się przekonam :), accid może coś wiesz na ten temat ?

Na razie sie wkurzam bo juz ktorys dzien z kolei pisza mi ze czegos nie ma w tym kolorze w ktorym zamowilem tydzien temu i proponuja cos innego w innym kolorze. Dzis wlasnie zamiast wyslac to zapytali czy moga mi czerwony cover przeslac zamiast tego ktory kupilem :evil: pomijajac fakt ze jest w nieokreslonym kolorze czerwonym to jeszcze jest tanszy o 2$ niz ten za ktorego zaplacilem:-? Napisalem im ze moze byc byle dzisiaj juz wyslali mi ta paczke bo to prezent na urodziny i w tym tempie nie dojdzie. Zobaczymy jutro. Teraz powinien przyjsc mail ze paczka zostala nadana jak dobrze pojdzie to dopiero jutro, tak przypuszczam.

Wyglada na to jednak ze robia wszystko by przedluzac wysylke bo maja jakis problem o ktorym nie chca mowic wprost. Wczesniejsze przesylki mialem szybkie i bez problemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teoretycznie na koncie zmienił się wpis: Shipping Method: FedEx(Where's order?) i pod linkiem jest nr przesyłki. Oczywiście na stronie Fedex jeszcze jest pusto. Ale teraz się zastanawiam co z VAT'em :(

Jak kupowałem MI2S tez miałem problem z wysyłką,, ale jakoś przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teoretycznie na koncie zmienił się wpis: Shipping Method: FedEx(Where's order?) i pod linkiem jest nr przesyłki. Oczywiście na stronie Fedex jeszcze jest pusto. Ale teraz się zastanawiam co z VAT'em :(

Jak kupowałem MI2S tez miałem problem z wysyłką,, ale jakoś przeszło

Jak napisza Ci ze to wymiana w ramach reklamacji np mp3 i koszt 20$ to nic nie zaplacisz a napisza cos takiego na pewno na liscie przewozowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...