Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.06.2016 o 10:29, talib1990 napisał:

wybrałem Free Shipping moja paczka poszła do NL a w NL została przepakowana i przyszła do polski oznaczona jako z NL ( nie naklejone naklejki a całkowicie przepakowane ) 

U mnie podobnie z tym, że od wczoraj status się nie zmienia: Zatrzymanie przez urząd celny 2016-07-04 16:25WER Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku w październiku z iBG zamawiałem DHLem Mi4C i pamiętam że przeszła i po 4 dniach od wysyłki miałem już go u siebie, podobnie miałem 2 lata wcześniej z Mi2s. Czy według Was widać ostatnie obietnice obecnej władzy, że zaczynają częściej się czepiać do przesyłek z Chin znacznie częściej ? Myślę nad kolejnym zakupem ale doszły mnie słuchy że jakby częstotliwość zatrzymań jest większa... Jakie są Wasze wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tydzień czekam na update/ jakiś list i nic ;(
 
2016-07-07 11:51:00  Item held at the customs
 
2016-07-06  01:24:00  Held by Customs at Destination
 
2016-07-06  01:24:00  Held by customs
 
2016-07-04  21:03:00  Arrival at Processing centre
 
2016-07-04 21:03:00 Item arrived
 
2016-06-26  13:51:00  【PLWAW】Despatched  to overseas
 
2016-06-26  13:51:00  Package sent
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2016 o 22:02, Arcon napisał:
Już tydzień czekam na update/ jakiś list i nic ;(
 
2016-07-07 11:51:00  Item held at the customs
 
2016-07-06  01:24:00  Held by Customs at Destination
 
2016-07-06  01:24:00  Held by customs
 
2016-07-04  21:03:00  Arrival at Processing centre
 
2016-07-04 21:03:00 Item arrived
 
2016-06-26  13:51:00  【PLWAW】Despatched  to overseas
 
2016-06-26  13:51:00  Package sent
 

U mnie było podobnie - 10 dni, dokument z UC, więc tak jak pisze @Redmi2 wyślij dokumenty na  [email protected] i czekaj na VAT, w innym wypadku tylko odczekasz swoje a dok. i tak będą chcieli by naliczyć opłaty :/ piękne czasy bez podatków odeszły już na zawsze :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam myśleć o sytuacji, w której przesyłka wyleciała sobie z kraju nadania i dalej po ponad tygodniu zero info o tym, że dotarła do naszego pięknego kraju? Nawet wzmianki o WER, nic, tylko, że wyleciała sobie z Azji i tyle. Zdarza się, że Polska przestaje śledzić w przypadku listów poleconych?

VAT mnie w sumie nie obchodzi, bo i tak się na niego przygotowałem, ale fajnie by było wiedzieć co się z tą przesyłką dzieje.

Edytowane przez rainbov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Czekaj cierpliwie. Moze isc i 60 lub 90 dni. Z reguly jednak jest to szybciej miedzy 14 a 30 dni.

Więc jak brak Ci cierpliwosci to kupuj w PL. Nie ma co panikowac.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Ok, dzięki za odpowiedź :)

Trochę panikuję, bo pierwszy raz zamawiałem cokolwiek zza granicy. Ale jeśli tak to ok. Przewidywany termin dostawy jest do dzisiaj, ale pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

A skad zamawiałeś? Jaki przwoznik?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie z Chin, z Japonii (z eBay, sklep Japanyouwant) ale uznałem, że to Azja i to Azja, a że panowie tu doświadczenie mają to zapytam. Więcej szczegółów podałem w tym temacie -

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Hoho :-) to ja z Japonii nie zamawiałem :-) jak dhlem to może być szybko, jak jakimś przewoźnikiem zwykłym to może ale nie musi być długo.

Także spokojnie czekaj i tyle Ci zostaje.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie, DHL to nie był, zwykły przewoźnik, najpierw Japan Post a teraz Poczta Polska. Na eBayu niby wyświetla EMS ale chyba w jakimś innym znaczeniu tego skrótu :rolleyes:

No to w takim razie dzięki wielkie, będę sobie czekał. Trochę kiepsko jak dzisiaj nie przyjdzie, bo chciałem jutro wyjechać na trochę, a tak to będę musiał posiedzieć w domu, no ale trudno. Sprzedawca powiedział, że jak do końca następnego tygodnia nie dojdzie to im zgłosić i zobaczą o co chodzi.

Ale przy okazji czytania tematu teraz czuję się bogatszy o wiedzę na temat zamawiania z Chin. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2016 o 22:46, r0bertt napisał:

U mnie było podobnie - 10 dni, dokument z UC, więc tak jak pisze @Redmi2 wyślij dokumenty na  [email protected] i czekaj na VAT, w innym wypadku tylko odczekasz swoje a dok. i tak będą chcieli by naliczyć opłaty :/ piękne czasy bez podatków odeszły już na zawsze :( 

Zmienił mi się wczoraj status na

2016-07-14 13:31:00 Package released by the customs office ;]
 
Paczka odebrana, telefon dotarł na pocztę w 21 dni, opłata celna naliczona z deklarowanej zawartości 50$, wyniosła 52 zł.
Poczta polska, ogromny minus za nie dostarczenie do skrzynki awizo, bo bym telefonem się cieszył już w piątek
Edytowane przez Arcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
RF401434891SG 31.07.2016 08:20

I od tego dnia status się nie zmienił. Ktoś ma pojęcie ile to może trwać? Paczkę wysłali 21-ego, przynajmniej taki twierdzi Nicky z ibuygou...i twierdzi że w 10 dni będzie...chyba nie koniecznie :/

Specjalnie za ich poradą wziąłem zwykłą paczkę zamiast kuriera, by uniknąć VAT'u...mam jakieś szanse?

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, h4lik said:

Ja na swoją paczkę z Mi4+Miband czekałem prawie dwa miesiące, tak mnie WER-y poblokowały i jeszcze doszedł VAT - 150 złotych, ale z tym się i tak liczyłem, że mogą ustrzelić. Ważne, że przesyłka w końcu dotarła cała i zdrowa. :)

mi przy zamówieniu ~290$ jak dowalą VAT do usiądę jak m przyjdzie bulić 300zł..

szczegolnie ze tel jest jeden dla kolezanki, drugi dla rodzicielki...ta pierwsza juz mnie chce rozszarpać za 3 tygodnie czekania...

Edytowane przez FBlaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płaciłeś za telefony osobno, ale w jednym sklepie i przyjdą w jednej paczce to koszta można odrobinę pomniejszyć, dokładnie o połowę VAT-u...do WER-u wysyłasz potwierdzenie przelewu za jeden tel...i od jednego naliczą...warunek jest jeden, osobne płatności, pojedynczy przelew za każdy telefon i oba nadane w jednej paczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba na pewno w jednej paczce, bo to jedno duże zamówienie i jedna duża płatność

Ibuygou...ogólnie miało być 299 ale 288 zapłaciłem po upustach itd...wysyłka ta "darmowa" bez ubezpieczenia od VAT'u bo konsultantka obiecała ze nie bedzie i tak..ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem na FB poczte polska ile trwa "sortowanie" w WER, twierdzą że:

" Witamy, po opracowaniu przez Urząd Celny listu poleconego ekonomicznego zagranicznego jego szacunkowy termin doręczenia w Polsce to 3-4 dni robocze. Nadmieniamy jednak, że zawsze jest szansa wcześniejszego doręczenia przesyłki. Pozdrawiamy. "

Czyli jak wczoraj dotarło tam, to w teorii max wtorek...

zamawialem od nich w kwietniu DHL'em, bez zadnych ubezpieczen itd i było bez vatu..

w połowie lipca też miałem jakas paczke przez ten WER przechodzącą ok 21, nastepnego dnia ok 12 już wysłali do urzędu pocztowego...

 

wydaje sie ze nie ma reguły...nerwy poziom 9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FBlaze napisał:
Status przesyłki:
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Wysłanie przesyłki 2016-07-29 17:00 SINGAPORE SAL
Nadejście przesyłki 2016-08-04 13:50 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-08-09 16:45 WER Warszawa

 

 

przesądzone?

Mogą jeszcze zwolnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bergmen napisał:

zazwyczaj zmienia się status na: "zatrzymanie przesyłki w cle" gdy przyjdzie bulić. Choć ostatnio nie jest to regułą podobno.

U mnie jest inaczej (jestem z Wrocławia) WER Warszawa wysyła przesyłkę do WER Zabrze gdy będę musiał płacić :)

Niekoniecznie u mnie jak mam płacić to wysyła do wer Komorniki a ostatnio wysłali tam wyskoczyło zatrzymane przez urząd celny i po kilku godzinach zwolnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może "swoich" lubią :D.

Jak zamawiałem jakieś telefony znajomym na ich adres to nikt nie płacił z nich vatu. Ja sobie zamówię futerał do telefonu to potrafią się upomnieć o dokumenty :(

Mi jeszcze nigdy nie puścili paczki bez VAT :)

Mało tego - kiedyś mi po roku jak nie więcej wysłali pismo, że do złego numeru ISZTAR została zaliczona zawartość przesyłki (tu chodziło i o cło i o vat) i mam dopłacić ileś tam plus odsetki :D

W międzyczasie przechodziło kilka paczek przez nich jeszcze. Później się przerzuciłem na Kuriera :) (bo jest odprawiany u mnie na lotnisku) - ale takie wtopy są dalej, Tylko mniej bolesne - szybciej wychodzą 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...