Skocz do zawartości

Przesyłka z Chin a podatek VAT


actian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję zamówić Redmi Note 3 Prime 32GB u Goldiego i tu tutaj moje pytanie co wybrać wysyłkę standard czy DHL ? wiem że VAT to loteria, a ponoć w DHL bardziej przymykają na to oko :3.
Jeśli można wiedzieć to ile płaciliście VAT np.w DHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Secik napisał:

Witam planuję zamówić Redmi Note 3 Prime 32GB u Goldiego i tu tutaj moje pytanie co wybrać wysyłkę standard czy DHL ? wiem że VAT to loteria, a ponoć w DHL bardziej przymykają na to oko :3.
Jeśli można wiedzieć to ile płaciliście VAT np.w DHL.

VAT to loteria bez wzgleędu na rodzaj przesyłki, choć mniejsze prawdopodobieństwo jego naliczenia jest w przypaku przesyłki kurierskiej. Firmy kurierskie kładą po prostu większy nacisk na terminowość dostarczenia, aniżeli na dokładne sprawdzanie każdej paczki.

VAT jest stały, bez względu na rodzaj przesyłki i wynosi 23% wartości towaru praktycznie w całej Unii Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Secik napisał:

@mrosi

Tak ale właśnie wyczytałem że tutaj ktoś na forum pisał że policzyli VAT od niższej zadeklarowanej kwoty i wyszło max 60zl i to mnie ciekawi jak u innych.

Sam zamowilem u goldiego i bralem poczta, rozmawialem nawet z nimi i goldi odpisal mi ze VAT przy DHL jest wiecej niz pewny, oni naliczajac vat na paczki + oplaty DHLowskie maja z tego kase, ten trik z przesylkami jest taki ze niektorzy sprzedawcy w anglii albo innym kraju przepakowuja paczki i wtedy sla DHLem do polski i jest brak vatu ale u goldiego przez DHL VAT masz tak samo pewny jak telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paciula napisał:

Sam zamowilem u goldiego i bralem poczta, rozmawialem nawet z nimi i goldi odpisal mi ze VAT przy DHL jest wiecej niz pewny, oni naliczajac vat na paczki + oplaty DHLowskie maja z tego kase, ten trik z przesylkami jest taki ze niektorzy sprzedawcy w anglii albo innym kraju przepakowuja paczki i wtedy sla DHLem do polski i jest brak vatu ale u goldiego przez DHL VAT masz tak samo pewny jak telefon ;)

Dlatego wezmę standard i biorę udział w loterii główna wygrana VAT ! :D
Obym nie wygrał hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Secik napisał:

Dlatego wezmę standard i biorę udział w loterii główna wygrana VAT ! :D
Obym nie wygrał hahah

Ja to samo, jestem ciekawe czy goldi wysle w poniedzialek paczke czy beda problemy przez ten nowy rok i ilosc zamowien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję zamówić Redmi Note 3 Prime 32GB u Goldiego i tu tutaj moje pytanie co wybrać wysyłkę standard czy DHL ? wiem że VAT to loteria, a ponoć w DHL bardziej przymykają na to oko :3.

Jeśli można wiedzieć to ile płaciliście VAT np.w DHL.

DHL musi mieć zadeklarowana kwotę poniżej 21$ bo powyżej VAT jest z automatu ;-) Nie ma znaczenia na co i za ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2016o14:41, wujek22 napisał:

Oczywiście jeżeli sprzedawca tyle wpisze. 

Oczywiście... ;-) Nie wybierać DHL i spokój macie... ;-) Na 100% przez Pocztę, ryzyko VATy jest na ok. 10% moim zdaniem... sporo już nakupiłem i VAT miałem jedynie w DHL bo nie wiedziałem co i jak a wpisali 27$ :-) Reszty się dowiedziałem na ich infolinii... ;-)

Dnia 15.02.2016o15:37, iMSQ napisał:

Sprawdzić możecie sposób następujący :

Dogadujecie się ze sprzedawcą aby wpisał że jest to reklamacja i wtedy na 99% urząd celny nie zwraca uwagi na tą przesyłkę.

Wysłane z mojego HM 1S

Ciekawostka... spróbuję przy kolejnym zamówieniu... ;-)

Edytowane przez ChudyCFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie pytanie z innej beczki: jak długo może trwać wprowadzenie przesyłki do tzw. systemu, żeby opcja trackingu wreszcie drgnęła? Od poniedziałku nie mam żadnego info o dwóch przesyłkach z różnych źródeł (kurier i poczta) :/

Jeżeli nie możesz jeszcze śledzić przesyłki tzn że sprzedawca jej jeszcze nie dostarczył do przewoźnika. Skontaktuj się ze sprzedawcą aby powiedział Tobie kiedy wyśle paczkę

Wysłane z mojego HM 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2016o19:18, iMSQ napisał:

Jeżeli nie możesz jeszcze śledzić przesyłki tzn że sprzedawca jej jeszcze nie dostarczył do przewoźnika. Skontaktuj się ze sprzedawcą aby powiedział Tobie kiedy wyśle paczkę

Wysłane z mojego HM 1S

Obie przesyłki wskoczyły w sobotę do systemu. Aplikacja na Andka "Gdzie jest moja paczka" nie radziła sobie za bardzo z przesyłką kurierską, a obecnie 17track sprawdza się nader dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A jak to teraz wygląda gdy zamawiamy przesyłkę która jest przepakowywana w europie i później chyba z reguły wysłana DHL do Polski? Czytałem że adres musie się znajdować w remote area (http://raslist.dhl.com/jsp/first.jsp) żeby nie było żadnych dodatkowych opłat za dostawę, ale z tego co widzę to naszego kraju już nie ma... to chyba żaden trzeci świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Winiu89 napisał:

Urząd celny nie jest głupi i wie że wszyscy sprzedawcy z Chin wysyłają paczki jako prezent

Wysłane z mojego Mi-4c

Nie zmienia to faktu, że kupując na Ali jakoś nigdy mi nie otworzono jakiejkolwiek przesyłki. Czy ktoś miał problem z cłem i otwieraniem paczki od Ibuygou ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd celny bardzo rzadko otwiera zatrzymane paczki. Jeżeli wyślesz im wszystkie dokumenty to naliczą vat i tyle. Generalnie małych paczek nie zatrzymują oni już mniej więcej wiedzą w jakich paczkach są telefony czy tablety i jak już to te najczęściej zatrzymują. Generalnie ostatnio urząd celny z Poznania bardzo często zatrzymuje niestety :(

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

stronka geekbuying mam problem ze zrozumieniem dotyczacym przesylki 

Estimated Shipping Costs

Attention: 
1. The following shipping fees are only estimated and the actual cost will be shown when you continue to check out. 
2. There may have tax when you choose fast shipping methods( DHL,EMS,TNT) 
3. The time mentioned below are the shipping days by couriers, not including the order processing days by our warehouse.

chodzi mi o punkt 2 moga doliczyc wat przy wyborze  kuriera np dhl? jak to rozumiec czy przy kurierze niema watu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tombeast napisał:

Witam wszystkich 

stronka geekbuying mam problem ze zrozumieniem dotyczacym przesylki 

Estimated Shipping Costs

Attention: 
1. The following shipping fees are only estimated and the actual cost will be shown when you continue to check out. 
2. There may have tax when you choose fast shipping methods( DHL,EMS,TNT) 
3. The time mentioned below are the shipping days by couriers, not including the order processing days by our warehouse.

chodzi mi o punkt 2 moga doliczyc wat przy wyborze  kuriera np dhl? jak to rozumiec czy przy kurierze niema watu?

Dlaczego miałoby nie być VATu? Z tego co wiem nie wysyłają przez UK/Niemcy, tylko prosto z Chin do Polski, więc VAT jest możliwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tombeast napisał:

Witam wszystkich 

stronka geekbuying mam problem ze zrozumieniem dotyczacym przesylki 

Estimated Shipping Costs

Attention: 
1. The following shipping fees are only estimated and the actual cost will be shown when you continue to check out. 
2. There may have tax when you choose fast shipping methods( DHL,EMS,TNT) 
3. The time mentioned below are the shipping days by couriers, not including the order processing days by our warehouse.

chodzi mi o punkt 2 moga doliczyc wat przy wyborze  kuriera np dhl? jak to rozumiec czy przy kurierze niema watu?

Tak, możliwy VAT przy wyborze dostawy DHL, EMS czy TNT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszytskim, jako że lubię testować smartfony zamówiłem u Goldwaya Xiaomi Redmi Note 2. Na dzień dobry pierwszy raz w życiu naliczyli mi podatek na zakup z Chin, nie wiem jak to się stało - chyba po prostu pech. Dostałem pismo do domu, pytanie moje brzmi - czy ktoś z was praktykował np. wysłanie potwierdzenia przelewu na inną kwotę za np. inny przedmiot?, tańszy przedmiot ~18$. Warto spróbować?, w tytule widnieje tylko aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...