Skocz do zawartości

Jak kupić Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 a następnie wgrać MIUIPolska.


flexeii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od około miesiąca szukam nowego telefonu. Mój budżet wynosi 800 złotych, ewentualnie mógłbym troszeczkę dopłacić gdyby była taka potrzeba. W końcu natrafiłem na telefony Xiaomi. Na początku planowałem kupić Redmi Note 2, następnie znalazłem Redmi Note 3 (MTK) ale jest bez slotu kart microSD więc odpadł od razu. Tydzień temu znalazłem Redmi Note 3 Pro z Snapdragonem. Telefon spełnia wszystkie moje oczekiwania. Zdecydowałem że kupię wersje 2/16 zamiast 3/32 ponieważ jest znacząco tańsza ale i wciąż bardzo wydajna. Tutaj pojawia się problem. Wymienię moje pytania w punktach aby było czytelniej.

1) Jak kupić ten telefon? Czytałem że na allegro są podróbki. Jeśli nie, to jakie/jacy aukcje/sprzedawcy są polecane/polecani?

2) Na stronie głównej miuipolska.pl jest zakładka z polecanymi sklepami do kupna, sprawdziłem je i wyglądają następująco.

- Sklep www.technos-online.pl/ posiada wersję tylko 3/32 więc odpada. :(

- Sklep http://accessories4you.pl/ niestety ceny przekraczają mój budżet. :(

- Pozostałe dwa sklepy www.ibuygou.com oraz www.xiaomiforsale.com wychodzą lekko poza mój budżet, więc nie odpadają. :)  

W takim razie, jak z tych sklepów wygląda wysyłka? Czy nie zapłacę cła ani VATu? Jak wyglądą gwarancja?

3) Czytałem że ten telefon ma zablokowany bootloader. Nie wiem jak go odblokować a instrukcja na forum była dla mnie niezrozumiała. Może dlatego że czytałem z przerażeniem ile tego jest. Dotychczas jak kupowałem telefon to wyciągałem go z pudełka i już był gotowy do użytku. :) Gdybym jakimś cudem odblokował bootloader (zrozumiałbym instrukcje na forum) to i tak nie wiem jak wgrać MIUIPolska do telefonu.

Wszystkim osobom które mi pomogą z góry dziękuję. :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz więc Xiaomi nie jest dla Ciebie, kup sobie coś innego, na pozostałe pytania odpowiedzi padały już x razy, po prostu znajdź i przeczytaj, bana na google chyba nie masz? Chociaż z drugiej strony jeśli tydzień czasu zajęło ci znalezienie Redmi Note 3... Daj sobie spokój z Xiaomi i nie męcz nas tu na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kiedyś zaczynal.

Jak masz 800zl kup w Chinach np u Goldwaya. Płaci się normalnie w złotówkach. Wyjdzie ok 600zl. Przyjdzie w ciągu ok 2 tygodni. Jak trafi Ci się VAT to najwyżej dopłacisz te 150zl listonoszowi. Będzie Cię kosztował wtedy 750 czyli się zmieścisz. Są Romy xiaomi z językiem PL które nie wymagają odblokowania bootloadera. Kupuj, masz czas na czytanie. Jak już dostaniesz telefon i nie będziesz czegoś wiedzial-wtedy pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz krok po kroku co musisz zrobic aby wgrac nowy rom z j. Polskim. Jesli nadal po x razie czytania nie bedziesz rozumial co masz zrobic to bez obrazy ale sam tego nie zrobisz i ktos bedzie musial Cie prowadzic za reke kroczek po kroczku. Niestety jest to troche juz denerwujace.. bo takich kompletnych laikow jest sporo a przez tlumaczenie na forum kazdemu robi sie smietnik. Wiec jesli bedziesz potrzebowal pomocy to umow sie na ta pomoc na privie..

Pomagasz komus na forum i piszesz z mysla ze nastepny przeczyta i bedzie wiedzial co zrobic a tu okazuje sie ze kazdy nastepny nie rozumie i ma to gdzies.. i pisze zeby mu pomoc..

Nadal nie rozumiem jednego fenomenu ludzie potrafia wygooglowac jakie parametry ma telefon i ile kosztuje i ze trzeba wgrac nowy rom zeby dzialal w pelni dobrze ale nie potrafia sie zastanowic czy umieja to zrobic.. pisza na forum pytanie czy bede umial to zrobic a "madre glowy" pisza jasne dasz rade to pestka wiec kupuja a potem lament jak to zrobic... przestancie pisac komus ze to latwe bo nie wiesz w jakim stopniu wiedzy o zmianie romow w telefonie jest osoba zainteresowana kupnem bo potem jest smietnik. Ile razy trzeba to tlumaczyc???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze poczekać dozbierać 100 zł i zamówić w xiaomiforsale. Ale zrobisz jak chcesz. Może ci się na allegro coś uda dorwać bez syfiastego softu albo bez problemu z fonem. Poczytaj w dziale sprzedawcy allegro.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego już mam od prawie 3 miesięcy i godzinę od dostarczenia paczki miałem już syfiasty ROM zastąpiony MiFlashem oficjalnym Global Stable, mówię tylko że za taką kwotę to chyba lepiej jak weźmie 3/32 i wgra sam oryginalny soft niż kupuję za tyle samo 2/16 z dobrym softem, mając ten telefon nie można się bać MiFlasha. Jak ktoś się boi flashowania to niech się lepiej za ten sprzęt nie bierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, flexeii said:

Witam!

Od około miesiąca szukam nowego telefonu. Mój budżet wynosi 800 złotych, ewentualnie mógłbym troszeczkę dopłacić gdyby była taka potrzeba. W końcu natrafiłem na telefony Xiaomi. Na początku planowałem kupić Redmi Note 2, następnie znalazłem Redmi Note 3 (MTK) ale jest bez slotu kart microSD więc odpadł od razu. Tydzień temu znalazłem Redmi Note 3 Pro z Snapdragonem. Telefon spełnia wszystkie moje oczekiwania. Zdecydowałem że kupię wersje 2/16 zamiast 3/32 ponieważ jest znacząco tańsza ale i wciąż bardzo wydajna. Tutaj pojawia się problem. Wymienię moje pytania w punktach aby było czytelniej.

1) Jak kupić ten telefon? Czytałem że na allegro są podróbki. Jeśli nie, to jakie/jacy aukcje/sprzedawcy są polecane/polecani?

2) Na stronie głównej miuipolska.pl jest zakładka z polecanymi sklepami do kupna, sprawdziłem je i wyglądają następująco.

- Sklep www.technos-online.pl/ posiada wersję tylko 3/32 więc odpada. :(

- Sklep http://accessories4you.pl/ niestety ceny przekraczają mój budżet. :(

- Pozostałe dwa sklepy www.ibuygou.com oraz www.xiaomiforsale.com wychodzą lekko poza mój budżet, więc nie odpadają. :)  

W takim razie, jak z tych sklepów wygląda wysyłka? Czy nie zapłacę cła ani VATu? Jak wyglądą gwarancja?

3) Czytałem że ten telefon ma zablokowany bootloader. Nie wiem jak go odblokować a instrukcja na forum była dla mnie niezrozumiała. Może dlatego że czytałem z przerażeniem ile tego jest. Dotychczas jak kupowałem telefon to wyciągałem go z pudełka i już był gotowy do użytku. :) Gdybym jakimś cudem odblokował bootloader (zrozumiałbym instrukcje na forum) to i tak nie wiem jak wgrać MIUIPolska do telefonu.

Wszystkim osobom które mi pomogą z góry dziękuję. :)

Pozdrawiam!

1 i 2) Kupiłem telefon z xioamiforsale. Żadnych VAT-ów. Gwarancja teoretycznie roczna (nie miałem potrzeby sprawdzać, więc na ten temat się nie wypowiem). Telefon w ciągu 5dni był u mnie (można śledzić przesyłkę). Zapłaciłem dokładnie 851zł (pobraniowo). Co ciekawe, po zalogowaniu przesyłka staje się droższa, więc to możesz wziąć pod uwagę przy zakupie.

3)Odblokowanie bootloadera to pestka. Śledz ten tutorial: http://xiaomitips.com/guide/unlock-redmi-note-3-bootloader/
A pisząć krótko i po polsku, wchodzisz na http://en.miui.com/unlock/ i wypełniasz potrzebne pola. Jako powód podałem: " 我的手机是砖砌在启动循环模式。请批准我的请求开锁 " i po tygodniu przyszła mi zgoda na odblokowanie. Wtedy pobierasz programik, klikasz odblokuj i voila. Jeżeli jednak zatrzyma się np na 50% no to trzeba będzie przez aplikację updater'a zmienić na jakiś ROM developer.
Myślę że jak odpalisz sobie jakiś poradnik krok po kroku jak zrobić te rzeczy to dasz radę.
Najgorsze jest wgranie MIUIPolska, bo trzeba będzie wgrać TWRP, co okazało się przynajmniej u mnie najtrudniejszą częścią.

Jak już będziesz miał telefonik to czytaj co i jak, ewentualnie pytaj na forach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie rady. ;)

A więc poczytałem jeszcze raz forum i już mniej więcej rozumiem o co w tym wszystkim biega. Chciałbym także spytać o pewną rzecz. Powiedzmy że mam już ten telefon. Co powinienem zrobić aby doprowadzić go do stanu używalności? 

Czytając forum natrafiłem na te poradniki:

W takim razie. Jak mówiłem powiedzmy że mam już telefon. Co najpierw powinienem zrobić? Jak rozumiem to tak:

1) Odblokować bootloader według pierwszego poradnika.

2) Instalować TWRP według drugiego poradnika i następnie MIUIPolska?

A może inaczej to wszystko wygląda w przypadku Redmi Note 3 Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, flexeii said:

Dziękuje za wszystkie rady. ;)

A więc poczytałem jeszcze raz forum i już mniej więcej rozumiem o co w tym wszystkim biega. Chciałbym także spytać o pewną rzecz. Powiedzmy że mam już ten telefon. Co powinienem zrobić aby doprowadzić go do stanu używalności? 

Czytając forum natrafiłem na te poradniki:

W takim razie. Jak mówiłem powiedzmy że mam już telefon. Co najpierw powinienem zrobić? Jak rozumiem to tak:

1) Odblokować bootloader według pierwszego poradnika.

2) Instalować TWRP według drugiego poradnika i następnie MIUIPolska?

A może inaczej to wszystko wygląda w przypadku Redmi Note 3 Pro?

Tak. Taki jest proces. Pamiętaj tylko że instalacja dla Redmi Note 3 Pro oczywiście (nie dla redmi note 2).
Jak już będziesz przy procesie instalacji TWRP, to tylko podpowiem że udało mi się to zrobić poprzez pliki zawarte w katalogu o nazwie "Kenzo_V6.3.17_boot".
Jeżeli też będziesz robił tą metodą, to pamiętaj żeby przed całym procesem wgrywania TWRP wgrać sobie na pamięć urządzenia jakiś system miui, typu xiaomi.eu + ten patcher: http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/modified-twrp-deleting-emmcappsboot-t3371667.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, flexeii said:

Właśnie. Na forum nie mogę znaleźć wątku na temat wersji MIUI. Więc, nie rozumiem pojęć wersji dev, china, global, xiaomi.eu itp. itd. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć różnice ww. i innych?

Ok.

Podział jest taki:

Global:
-developer
-stable

China:
-developer
-stable

Global, czyli wydawane na cały świat, china czyli system głównie przeznaczony dla chin, nie ma on aplikacji googla za to dużo chińskich.

Stable, czyli wersja stabilna, aktualizowana raz na jakiś czas (np. miesiąc), developer - może mieć bugi, nowe funkcje. Developer są preferowane do odblokowywania bootloadera.
Xioami.eu (miuipolska) - wersja oparta zazwyczaj na Global stable z dodanymi językami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, tpawel said:

A no dobra. Tak wogole to twój poprzedni post powinien być gdzieś podpięty bo to podstawy,ktore tak naprawdę ciężko gdzieś wyczytać na szybko,a wiele osób o nie pyta

Hehe, dzięki.

Ale napisałem go właśnie bardzo ogólnie, tak żeby tylko wiedzieć co po kolei robić, bo już szczegóły każdy sobie sam już w googlach wyszuka.
Jednak racja, sam zanim zabrałem się za modyfikację tego telefonu musiałem poczytać mnóstwo literatury i ustalić co po kolei zrobię, pomimo iż mam w tym spore doświadczenie, więc mogę sobie wyobrazić co dzieje się w głowach zupełnych nowicjuszy. A szkoda, bo jest to też jeden z czynników który będzie odpychał potencjalnych nabywców xiaomi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flexei kup telefon na Ibuygou z kuponem i będziesz miał global stable z j.poiskim bez kombinowania z bootloaderem jeżeli nie czujesz się na siłach. Wersja 3/32  wyjdzie nawet z vatem ~900 pln po co kombinować. Wersja 2/16 w chwili obecnej kosztuje 180$ jak odliczysz kupon na 25$ to masz 155+5+17=177$+vat 75 pln razem ~800 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopic, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Dziś dotarł do mnie redmi note 3 pro 3/32. 

Jednak oprogramowanie to MIUI Global i jest ono według mnie lipne.

Da ktoś poradnik jak zainstalować jakiś system miuipolska czy coś? Jeśli trzeba odblokować bootloadera to poprosiłbym również jeszcze poradnik do tego. Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zadam tutaj swoje pytanko bo w tytule postu jest "jak kupić ?". Na alledrogo jest jest sklep z fajnym xiaomi RN3Pro, w niezłej cenie z polski. Specyfikacja podaje że nie obsługuje kart SD czy była taka wersja tego telefonu?

 http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-pro-3-32gb-szary-z-polski-fv-i6259886192.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...