Skocz do zawartości

[PYTANIE] Mi Note nadal warto?


DominikRN2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :) Dzisiaj pierwszy raz w rekach miałem Mi Note w wersji Black , od razu zakochałem sie w tym telefonie ale czytając forum natrafiłem na kilka niepokojących tematów i nie wiem sam czy warto teraz kupować ten telefon czy lepiej cos innego. Co mnie nurtuje to :

 Brak możliwości powrotu do Androida 4.4 gdy przejdziemy na 6.0 ( nie było nawet 5.0 dla Mi Note? ) Jakoś wygląd Miui8 nie bardzo mi pasuje jestem przyzwyczajony do tego z Miui 7 które zwyczajnie jak dla mnie jest świetne. 

16/32 GB Ram - nie słucham dużo muzyki zdjęć robię trochę ale później wrzucam je na komputer , czy wam 16GB spokojnie starcza do codziennego użytku ?

 Brak karty pamięci 
 
Obecnie posiadam RN2 który uważam za telefon bdb ale Mi Note black urywa jajka swoim wyglądem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - można wrócić na 4.4 , możesz zostać na mi7. Co do wyglądu to do tego są motywy.

2-16gb powinno wystarczyć. Zawsze masz jeszcze chmurę

3- patrz punkt 2

Ja właśnie przesiadam się na mi nota z redmi note lte.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywasz filmy w kinie że udało ci się zapełnić pamięć? Zakupiłem mi nota dziewczynie, 16 gb bo 64 jest dużo droższe. Wcześniej miałem mi4 i jeśli znajdziesz pasujący soft to się go trzymaj wgrywanie co tydzień kończyło się zawsze problemami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywasz filmy w kinie że udało ci się zapełnić pamięć? Zakupiłem mi nota dziewczynie, 16 gb bo 64 jest dużo droższe. Wcześniej miałem mi4 i jeśli znajdziesz pasujący soft to się go trzymaj wgrywanie co tydzień kończyło się zawsze problemami. 

Często cykam fotki lub kręce film mojemu brzdącowi, 3mam w telefonie bo chcę mieć pod ręką a nie zasysać z chmury i tym sposobem miejsce się kończy. Moja żonka ostatnio zrzuciła na dysk z 8GB fotek i filmików.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wysyłalem jakąś prośbę czy coś i dziś mi przysłali SMS że mam zezwolenie skoro nie ma to nawet lepiej w takim razie zamówię może wersję 64 może 16 ale różnica w cenie jest zbyt duża jak dla mnie

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2016 o 09:29, MD13 napisał:

 

1 - można wrócić na 4.4 , możesz zostać na mi7. Co do wyglądu to do tego są motywy.

 

2-16gb powinno wystarczyć. Zawsze masz jeszcze chmurę

 

3- patrz punkt 2

 

Ja właśnie przesiadam się na mi nota z redmi note lte.

 

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

 

Dnia 11.06.2016 o 09:29, MD13 napisał:

 

1 - można wrócić na 4.4 , możesz zostać na mi7. Co do wyglądu to do tego są motywy.

 

2-16gb powinno wystarczyć. Zawsze masz jeszcze chmurę

 

3- patrz punkt 2

 

Ja właśnie przesiadam się na mi nota z redmi note lte.

 

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

http://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Note-Pro-4GB-64GB-5-7-2K-Snapdragon-810-Dual-SIM-2560x1440-Android/32616232371.html?scm=1007.13338.33078.0&pvid=3fecc3aa-a705-4bb0-95c5-9ba8a3818f5e&tpp=0

proszę o opinię czy jest to dobra oferta

czarny za 199,99$ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja 16GB , to normalna cena mi po przeliczeniu z xiaomiforsale wyszło 18x euro ( tylko że ja przeliczam z funta na euro ) na stronie xiaomi device,  Mi note black 16GB + szkło na ekran wyszło mi 208 funtów w Polsce masz w technos Mi Note 16GB za 1090zł chyba, pisałem do xiaomiforsale czy beda mieć wersje czarna 64GB ale jeszcze nie odpisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2016 o 09:29, MD13 napisał:

Ja właśnie przesiadam się na mi nota z redmi note lte.

Mi się nie udało. Tzn. po tygodniu sprzedałem Mi Note i wróciłem do Redmi Note LTE. Nie ukrywam - Mi Note mnie zachwycił pod wieloma względami, ale były pewne problemy, które zadecydowały o wycofaniu się (brak 900 MHz w 3G, rozczarowujące działanie GPS), a że był chętny do odkupienia za taka samą cenę, to sprzedałem. Nie wykluczam jednak, że może jeszcze kiedyś znów go kupię, bo chcę zostać przy Xiaomi, a wybór się jakoś bardzo skurczył. W ostatnich dniach mocno analizowałem wszelkie dostępne w necie sample video (zwłaszcza) i trochę też foto i wygląda na to, że jeśli chodzi o Xiaomi, to Mi Note wciąż jest tu najlepszy, bez wątpienia najlepszy w kręceniu filmów 4K.

I tu moje pytanie, myślę ,że jak najbardziej pasujące do tego wątku – a może dać szansę Mi Note Pro? Jednym z powodów rezygnacji z Mi Note był brak zakresu 900 MHz w 3G, bo jak się okazało, tam gdzie pracuję, jest to istotne, a przełączania się na 2G przebiegało problematycznie (na kilka minut telefon się wylogowywał całkiem! Inaczej się tam sprawuje mój stary Mi2S, telefon też bez 900 MHz – gdy przechodzę do pomieszczenia, gdzie nie sięga 3G 2100 MHz, on się od razu przełącza na 2G. Niestety, Mi Note, nie potrafił tego zrobić płynnie – co w praktyce jest koszmarem). Mi Note Pro ma ten zakres, ale... No właśnie... Jakie są znane wady Mi Note Pro w stosunku do Mi Note? Oprócz krótszego czasu na baterii i ceny, bo te dwie są powszechnie znane.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup u sprawdzonych sprzedawców. Ja kupiłem w xiaomiforsale wersje bambo plus silikon, mikey, powerbank, opaske do mibanda i słuchawkę i wyszło mi 1238zł. Oczywiście z kuponami 😀

Wysłane z mojego KM EAGLE 1065G przy użyciu Tapatalka

Latek czytałem to co pisałeś na forum i wiem że sprzedałeś już swojego mi nota. Nie ukrywam teraz to się troche boje jak będzie się sprawował u mnie. W Łodzi to problemów raczej nie przewiduje ale bardziej na wyjazdach. Sam myślałem o mi note pro ale kwestia baterii mnie skutecznie odstraszyła. Redmi note lte trzyma mi z 2 do 3 dni jak mam podłączonego mibanda bez niego do 4 dni i mniej więcej tego oczekuje od mi nota. W pro z tego co ludzie piszą jest to nierealne😥

Wysłane z mojego KM EAGLE 1065G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi częstotliwościami to nie wiem jak jest bo według tego porównania http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6944&idPhone2=6952&sSearch3=xiaomi+redmi+note+4+g&idPhone3=6561 to mi note i pro mają to samo 3G i do tego pro ma mniej częstotliwości lte.

Wysłane z mojego KM EAGLE 1065G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MD13 napisał:

Z tymi częstotliwościami to nie wiem jak jest bo według tego porównania http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6944&idPhone2=6952&sSearch3=xiaomi+redmi+note+4+g&idPhone3=6561 to mi note i pro mają to samo 3G i do tego pro ma mniej częstotliwości lte.

 
Bardziej wierzę danym z IbuyGou, a wg nich jest tak:
 
Mi Note PRO:
4G FDD-LTE: B1, B3 and B7
3G Bands: B1, B2, B5 and B8

Mi Note:
4G FDD-LTE: B3 (1800MHz) / B7 (2600MHz)
3G Bands: B1, B2, B5

Przy czym dane dotyczące Mi Note są 100% poprawne, bo takie same widniały na pudełku. Pasmo 3G/B8 (900 MHz) jest w Polsce powszechne, a niestety nie wszędzie dociera też sygnał 3G/B1 (2100 Mhz). Moje problemy z brakiem 3G/B8 odczuwam w centru Warszawy! Po prostu stara kamienica, grube mury, pomieszczenie na parterze – falom 2100 MHz trudniej się tam wedrzeć, ale 900 MHz jakoś dają radę. A, jak sprawdziłem, wszystkie BTS-y w okolicy nadają na obu tych częstotliwościach.

Gdyby MiNote przełączał się w takich sytuacjach natychmiast na 2G (tak jak to robi Mi2S, który także nie ma 3G/B8), to bym nie narzekał. Ale okazało się, że Mi Note zachowuje się tu inaczej - po "zgubieniu" zasięgu 3G 2100 MHz, telefon jest po prostu całkiem poza zasięgiem przez dobre kilka minut, zanim "wskoczy" 2G. Sprawdziłem to wiele, wiele razy, to nie był przypadek. Akurat mam taką sytuację w pracy, że często się przemieszam pomiędzy pomieszczeniem, w którym dociera 3G/B1, a innym, do którego dociera tylko 3G/B8 oraz 2G. W efekcie - przez połowę czasu mój (już nie mój) Mi Note był całkem wylogowany z sieci, podczas gdy stary Mi2S, cały czas miał zasięg (3G lub 2G). Z kolei, oczywiście, Redmi Note miał cały czas 3G.

Identyczne sytuacje zaobserwowałem też kilak razy w innych budynkach i w podziemnych parkingach, więc nie chodzi tylko o ten 1 specyficzny budynnek. Zapewne podobnie mogłoby się dziać na trasie (nie miałem jednak okazji tego sprawdzić).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Note Pro się nie podoba tzn kolor biały ze złotymi wstawkami kojarzy mi się tylko z ajfonem.. Szkoda że nie zrobili czarnego jak Mi Note czy Mi5 bo na pewno by się sprzedał, też teraz Mi Max bez czarnego koloru trochę głupia polityka według mnie ale xiaomi zawsze szło trochę śladami apple chociaż ci robią czarne białe i chyba srebrne. Pozostaje mi kupić Mi Note 64gb o ile będzie w xfs a jak nie to 16GB.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ale okazało się, że Mi Note zachowuje się tu inaczej - po "zgubieniu" zasięgu 3G 2100 MHz, telefon jest po prostu całkiem poza zasięgiem przez dobre kilka minut, zanim "wskoczy" 2G. Sprawdziłem to wiele, wiele razy, to nie był przypadek. Akurat mam taką sytuację w pracy, że często się przemieszam pomiędzy pomieszczeniem, w którym dociera 3G/B1, a innym, do którego dociera tylko 3G/B8 oraz 2G. W efekcie - przez połowę czasu mój (już nie mój) Mi Note był całkem wylogowany z sieci, podczas gdy stary Mi2S, cały czas miał zasięg (3G lub 2G).

U mnie działo się tak na karcie od Play albo 3G albo nic. A na karcie z RedBullMobile podsieci Play płynnie z 3G na 2G :D

Mi Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rockmonster napisał:

U mnie działo się tak na karcie od Play albo 3G albo nic. A na karcie z RedBullMobile podsieci Play płynnie z 3G na 2G :D

Mi Note

U mnie problem był na T-Mobile, na innych nie sprawdziłem.

Może to jest po prostu tak, że to przełączanie jest (w jakimś stopniu) kontrolowane przez operatora i telefon otrzymuje z sieci "rozkaz" typu "Słaby sygnał 3G/ 2100 MHz przełącz się na 3G/ 900 MHz" - a telefon tego nie umie, więc kupa. Tak jakby operator zakładał, że wszystkie telefony obsługują to 900 MHz (cóz, wszystkie sprzedawane przez niego - tak). Sieci wirtualne telefonów nie sprzedają (nie?), więc mają bardziej elastyczną konfigurację? Taka teoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, latet napisał:

U mnie problem był na T-Mobile, na innych nie sprawdziłem.

Może to jest po prostu tak, że to przełączanie jest (w jakimś stopniu) kontrolowane przez operatora i telefon otrzymuje z sieci "rozkaz" typu "Słaby sygnał 3G/ 2100 MHz przełącz się na 3G/ 900 MHz" - a telefon tego nie umie, więc kupa. Tak jakby operator zakładał, że wszystkie telefony obsługują to 900 MHz (cóz, wszystkie sprzedawane przez niego - tak). Sieci wirtualne telefonów nie sprzedają (nie?), więc mają bardziej elastyczną konfigurację? Taka teoria...

U nie w plusie nie ma takiej sytuacji jak opisujesz. Trzyma mocno 4g a w czasie rozmowy 3g. Jakość rozmów lepsza niż w redmi note lte ( choć na redmi nota nie narzekałem) Testy jeszcze trwają. Ja zainstalowałem rom na 4.4 dokładnie 5.12.4 i na razie na nim pozostanę, a potem pewnie przejdę na Mi8. Na razie to początki testu, jak wyjadę w trasę to napiszę jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MD13 napisał:

U nie w plusie nie ma takiej sytuacji jak opisujesz. Trzyma mocno 4g a w czasie rozmowy 3g. Jakość rozmów lepsza niż w redmi note lte ( choć na redmi nota nie narzekałem) Testy jeszcze trwają. Ja zainstalowałem rom na 4.4 dokładnie 5.12.4 i na razie na nim pozostanę, a potem pewnie przejdę na Mi8. Na razie to początki testu, jak wyjadę w trasę to napiszę jak się sprawuje.

Dzięki, dobrze wiedzieć. Ciekawe na ile to zależy od sieci.

Podziel się koniecznie wrażeniami z testów GPS, tylko nie zapomnij włączyć ręcznie w Yanosiku komunikatu o utracie zasiegu GPS (domyślnie jest on wyłączony).

Osoba, której sprzedałem MiNote napisała mi (po tygodniu użytkowania) tak:

…Telefon bardzo mi się podoba. Niestety GPS ma swoje humory - nie wiem od czego to zależy, w sobotę zawiódł - ciągle mapy czekały na GPS - to znaczy połączy się bardzo szybko, pokazał drogę i po 10 min się zaczęło szukanie sygnału GPS i tak trwało mimo restartów, ponownego uruchamiania itp - do końca podróży. Dziś za to bez problemu znalazł drogę i bardzo ładnie aktualizował trasę…
 
Odpisałem, że niebawem będzie "duża aktu" do MIUI8 i należy mieć nadzieję, że problem ustąpi, bo jest zapewne czysto software'owy. Skłamałem?
 
Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MD13 napisał:

Jutro jadę do Krakowa to po testuje jak się zachowuje gps. Generalnie fon jak na razie rewelacja.

No, ogólnie jest niezły, chyba to wciąż najlepszy telefon ze stajni Xiaomi, a przy obecnej cenie, to po prostu rewelacja.

Jedyne 2 wady, jakie odczułem, to ten GPS i wylogowywanie się z sieci operatora. Tylko dwie, ale za to poważne. GPS zapewne można poprawić instalując "właściwą" wersję MIUI, ale z tym zachowaniem się w sieci operatora może być trudniej. No i jeszcze ta głupia "cienkość", naprawdę wolałbym, aby był tak z 50% grubszy – raz że łatwiej chwycić, gdy leży na stole, a dwa , że mogliby wtedy dać większą baterię, trzy, że byłoby trochę lepsze chłodzenie (bo przy nagrywaniu 4K grzeje się potwornie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, latet napisał:

No, ogólnie jest niezły, chyba to wciąż najlepszy telefon ze stajni Xiaomi, a przy obecnej cenie, to po prostu rewelacja.

Jedyne 2 wady, jakie odczułem, to ten GPS i wylogowywanie się z sieci operatora. Tylko dwie, ale za to poważne. GPS zapewne można poprawić instalując "właściwą" wersję MIUI, ale z tym zachowaniem się w sieci operatora może być trudniej. No i jeszcze ta głupia "cienkość", naprawdę wolałbym, aby był tak z 50% grubszy – raz że łatwiej chwycić, gdy leży na stole, a dwa , że mogliby wtedy dać większą baterię, trzy, że byłoby trochę lepsze chłodzenie (bo przy nagrywaniu 4K grzeje się potwornie).

No fakt cienki jest strasznie. Do tego leciutki w porównaniu do redmi note lte. Ja założyłem silikonowe etui co spowodowało trochę zwiększenie grubości, ale i tak jest cholernie cienki :-D To Mi4 wypada według mnie trochę lepiej niż note jeśli chodzi o grubość. Ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maxraf21 napisał:

Gdyby był grubszy o 50 procent to była by to już cegła. Właśnie najbardziej podoba mi się jego smuklość. No i kolor. Najpierw kupiłem biały ale po tygodniu sprzedałem i teraz mam czarny.

Cóż, fakt, że na zdjęciach lepiej wychodzą smukłe, nie tylko zresztą telefony :) Ale ja nie chcę telefonu, aby na niego patrzeć i wzdychać, jaki on piękny, tylko, aby wygodnie mi było z niego korzystać ;) (nie ma dość tłustej czcionki, aby dostatecznie uwypuklić tu kluczowe słowo "wygodnie").

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...