Skocz do zawartości

[PYTANIE] Mi Note nadal warto?


DominikRN2

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, DominikRN2 napisał:

Troche szkoda że Mi Max nie jest czarny bo juz dawno bym kupił :/ czy choćby nawet Mi Note Pro .. Może ktoś dać fotki tego Mi Note w realu jak wygląda ? bo recenzje to albo fotki rendery ale białe :D

W wątku ogólnym na 25 stronie Acid dał foto czarnego z bambusem  zerknij.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, fakt, że na zdjęciach lepiej wychodzą smukłe, nie tylko zresztą telefony Ale ja nie chcę telefonu, aby na niego patrzeć i wzdychać, jaki on piękny, tylko, aby wygodnie mi było z niego korzystać (nie ma dość tłustej czcionki, aby dostatecznie uwypuklić tu kluczowe słowo "wygodnie").

 

No to jestem teraz w Radomsku i tu kilka spostrzeżeń. GPS działa według mnie tak jak na redmi note lte. Szybko łapie fiksa dosłownie kilka sekund i jest stabilny nie gubi go. Jak na razie z rozmowami zero problemów. Nie odczuwam żadnej różnicy w porównaniu do redmi note lte jeśli chodzi o GPS i sieć komórkową. Na mi note mam zainstalowany ten sam rom co miałem na redmi note. Zobaczymy jak będzie w drodze do Krakowa.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MD13 napisał:

No to jestem teraz w Radomsku i tu kilka spostrzeżeń. GPS działa według mnie tak jak na redmi note lte. Szybko łapie fiksa dosłownie kilka sekund i jest stabilny nie gubi go. Jak na razie z rozmowami zero problemów. Nie odczuwam żadnej różnicy w porównaniu do redmi note lte jeśli chodzi o GPS i sieć komórkową. Na mi note mam zainstalowany ten sam rom co miałem na redmi note. Zobaczymy jak będzie w drodze do Krakowa.

A dokładnie który to ROM i na którym Andku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie który to ROM i na którym Andku?

No do Krakowa i w samym Krakowie tak samo. Zero problemu. Teraz gadałem z żoną i jestem w miejscu gdzie właśnie przełącza na 2g. Bez problemu nie ma żadnego wylogowania , braku sieci czy coś takiego. Rom 5.12.4 na andku 4.4 operator sieci plus.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MD13 napisał:

No do Krakowa i w samym Krakowie tak samo. Zero problemu. Teraz gadałem z żoną i jestem w miejscu gdzie właśnie przełącza na 2g. Bez problemu nie ma żadnego wylogowania , braku sieci czy coś takiego. Rom 5.12.4 na andku 4.4 operator sieci plus.

Hm, może na 4.4 nie było tych problemów, które są na 6.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może na 4.4 nie było tych problemów, które są na 6.0.

Na to wygląda. Mi nie zależało na szybkim przejściu na 6.0. czytałem wątki w mi4 i mi note a propos aktualizacji do 6 i postanowiłem pozostać na 4.4. prawdopodobnie zrobię aktu do mi8 jak już w miarę będzie ogarnięte.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2016 o 20:56, MD13 napisał:

Na to wygląda. Mi nie zależało na szybkim przejściu na 6.0. czytałem wątki w mi4 i mi note a propos aktualizacji do 6 i postanowiłem pozostać na 4.4. prawdopodobnie zrobię aktu do mi8 jak już w miarę będzie ogarnięte.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Czyli nigdy :P Ogólnie Xiaomi nie ogarnia już własnych telefonów bo tyle ich narobiło, że w każdym mają jakieś problemy i o dziwo nie jest to 100/100 tylko wybrednie :P

A co do czarnego 64GB to wersja już nie do dostania w sklepach - Xiaomi zakończyło już dawno produkcję :P

Głupią mają tą politykę z kolorami, no ale cóż zrobić...

Czekam na następcę MiNote - mam nadzieję, że Xiaomi jednak się ogarnie i nie będę miał takich problemów z GPS w ewentualnym następcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nigdy Ogólnie Xiaomi nie ogarnia już własnych telefonów bo tyle ich narobiło, że w każdym mają jakieś problemy i o dziwo nie jest to 100/100 tylko wybrednie

A co do czarnego 64GB to wersja już nie do dostania w sklepach - Xiaomi zakończyło już dawno produkcję

Głupią mają tą politykę z kolorami, no ale cóż zrobić...

Czekam na następcę MiNote - mam nadzieję, że Xiaomi jednak się ogarnie i nie będę miał takich problemów z GPS w ewentualnym następcy...

No aż tak czarnych myśli to nie mam. Generalnie mi note to już trzeci fon ze staini xiaomi w domu. I w sumie nie mam (mamy) z nimi problemu. Mały mankament jest tylko w mi4 ( pisk przy nagrywaniu filmów opisywany na forum, prawdopodobnie z winy opragromowania). Gps na każdym chodzi rewelacyjnie. Jednak jak czytać forum to ludzie mają różne problemy. Ciekawe jak to się ma na tle innych firm. No polityka , jak to polityka kto ją zrozumie

Wysłane z mojego KM1065G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Eru napisał:

No i GPS znowu leży i kwiczy...

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

A próbowałeś tej sztuczki ze ściśnięciem telefonu mocno palcami w okolicach kamery? Ktoś opisywał, że wtedy GPS mu nagle ożywa (ale działa tylko do momentu zakończenia ściskania). Oczywiscie to należy traktować raczej jako metodę diagnostyczną, niż sposób na używanie. Znaczy, jeśli ściskanie pomaga = coś nie kontaktuje = do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Eru napisał:

U mnie i tak jest już po gwarancji, więc szkoda mi życia emoji14.png Ściskania jak?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

No, normalnie, ściskasz palcami, w okolicach obiektywu, albo generalnie po całej długości górnej krawędzi. Tyle wiem od osoby, która to opisała, u mnie to nic nie pomagało, bo u mnie problem był software'owy na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak czytam o tych problemach z gps to mnie ścina z nóg. Aż trudno uwierzyć że coś takiego występuje. Czy to jest jakać loteria , czy to jest coś z softem? Kurna przecież to nienormalne ściskać telefon żeby łapał gps. Może coś ten co to opisywał ma coś z hardwerem, upadł mu fon czy coś??

Wysłane z mojego KM1065G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eru napisał:

Wystarczy wejść na oficjalne forum MIUI i wpisać Mi Note GPS - zobaczysz ile postów jest :P

A wystarczy poskakać po naszym forum i widać, że jest jeszcze więcej postów o problemach z GPS w innych modelach - głownie Redmi Note 2, ostatnio także Mi4, i inne. Nie wiem, czy oprócz Redmi Note LTE jest chociaż jeden telefon Xiaomi całkowicie wolny od problemów z GPS? Cholera... czy już na zawsze utknę z tym swoim RMN LTE? Lubię go, ale bez przesady... :-/

Czemu inni producenci jakoś potrafią to ogarnąć, a Xiaomi nie?

Eru - a próbowałeś jak to jest z GPS na innych ROM-ach niż PL/EU? Może Global jest tu lepszy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za mało małych chińskich rączek do pisania softu :P

Dzisiaj wgrałem przez fastboot Dev China - coś tam starał się łapać ale gubił i tak cały czas - pierdzielę kupuję OnePlus 3...

Tak jak lubię MIUI tak mam dosyć problemów wiecznych :P

Edytowane przez Eru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i chyba dobrze trafiłem z moim Mi Note. Nie mam właściwie żadnych problemów z GPS, na rowerze zapis trasy bardzo dobry i dokładny. Gorzej jest w parku na spacerze z psem, dużo drzew i dokładność już gorsza ale nigdy nie gubi sygnału ani nie przeskoczyło o np 50 metrów w bok.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Eru napisał:

Dzisiaj wgrałem przez fastboot Dev China - coś tam starał się łapać ale gubił i tak cały czas - pierdzielę kupuję OnePlus 3...

Tak jak lubię MIUI tak mam dosyć problemów wiecznych :P

Skoro nie masz już nic do stracenia, to może jeszcze wgraj CM i zobacz, co wtedy? Jeśli będzie działać OK, a coś czuję, że tak, to będzie dowód, że sprzęt jest raczej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie i nie ma nic wspólnego z gps ale ja od początku mam mikeya. Tak samo w redmi note lte był i w Mi4 też. I nigdy nie miałem problemu z GPS ( traktuje go raczej jako zabezpieczenie gniazda przed paprochami). Zobaczę jak się gps zachowuje bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...