Skocz do zawartości
  • 0

Redmi 3 Pro vs Mi4S


Constictor

Pytanie

Mój obecny smartfon (już nie wiem czy taki smart :D) Sony Xperia L, dobrze wysłużony przez 3 lata, zaczyna mi szwankować i postanowiłem kupić coś ze stajni Xiaomi. Na pewno do 5" (wolałbym mniej, ale to już praktycznie niemożliwe), dobry aparat (tylny), dobry dźwięk na wyjściu słuchawkowym, dual SIM, karta SD, pamięć tak przynajmniej 3/32 GB. Na tą chwilę wybór padł na dwa modele: Redmi 3 Pro oraz Mi4S, różnica w cenie jest bardzo duża, dlatego chciałem się poradzić czy Mi4S jest wart tak wysokiej ceny?

Telefonu przeważnie nie używam do gier, ale lubię jak wszystko płynnie działa nie tylko przez pierwsze pół roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

 

3 minuty temu, MD13 napisał:

Mi4 miażdży rnd2 pod każdym względem. No chyba że chcesz 5,5 cala i dual sim.

właśnie że 5,5 cala jest dla mnie troche za duży i nie poręczny, a dual sim wogóle mi nie jest potrzebny.....

Edytowane przez Wako1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie dawno sam zmieniłem właśnie dokładnie z Xl na Xiaomi ale na Mi4. Brałem pod uwagę RN3Pro... natomiast 4s odrzucałem na starcie? A dlaczego? Bo jak sam zauważasz, różnica w cenie jest - na niekorzyść 4s.. a poza tym wszystko inne też jest na niekorzyść. 3pro, nowszy, nieco lepsze bebechy. Większy, więc to dla Ciebie Wada. Jak przeglądałem sample aparatu, to nie wiedzieć czemu 4s wydawało mi się, że robi gorsze fotki niż RN3Pro, choć w teorii powinien mieć to samo co Mi4 (którego jak na razie mogę polecić, bo kupiłem go za 707 z wysyłką. Tyle, że jest 2/16, nie 3/32. Obawiałem się tego braku ramu i miejsca ale póki co okazuje się, że nie potrzebnie. Na zapas na dłuższą podróż może kupię pendriva z microusb ale tak na co dzień to mam 8gb wolnego, a mam sporo napchane w telefon..
Natomiast Redmi 3 Pro (bez nota) o którym wspominasz, według mnie w ogóle nie ma startu ani do Mi4/Mi4s czy RN3Pro i w tego nie pakowałbym się. Zwłaszcza, że aparat jest jednak zauważalnie słabszy.
P.S. Porównanie Xperii L vs Mi4, to trochę jakbym się przesiadł z malucha na evo fq-400. Mało głowy nie urwało. A zdjęcia.. cóż przednim aparatem robię tu lepsze zdjęcia niż w xperii były na tylnym...
Tak na marginesie, kwestia tego jak bardzo Ci zależy na dual sim+ karta sd, bo większość Xiaomi jeśli już ma te sloty to hybryda albo 2x sim albo sim+sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a co powiecie o przesiadce z redmi note 2 prime na mi4?? warto czy nie bardzo?? bedzie jakiś spadek mocy/wydajności?redmi note 2 jest bardzo dobry tylko duży... i troche nie poręczny, dlatego chętnie bym go sprzedam i kupił mi4, mi4c już droższy a pozatym to nie flagowiec i ma gorsze wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Wako1986 napisał:

a co powiecie o przesiadce z redmi note 2 prime na mi4?? warto czy nie bardzo?? bedzie jakiś spadek mocy/wydajności?redmi note 2 jest bardzo dobry tylko duży... i troche nie poręczny, dlatego chętnie bym go sprzedam i kupił mi4, mi4c już droższy a pozatym to nie flagowiec i ma gorsze wsparcie

Mi4 miażdży rnd2 pod każdym względem. No chyba że chcesz 5,5 cala i dual sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RN2P na Mi4?
Co stracisz:
-Slot na kartę pamięci,
-pamięć wbudowaną (bo zdaje się masz 32gb)
Co zyskasz :
-całą resztę :P

Jedyna wada jaką na razie dostrzegam, to to, że mi4 grzeje się. A jeśli podczas ładowania by odpalić np benchmarka, to ramka potrafi parzyć.

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Ulthion napisał:

RN2P na Mi4?
Co stracisz:
-Slot na kartę pamięci,
-pamięć wbudowaną (bo zdaje się masz 32gb)
Co zyskasz :
-całą resztę :P

Jedyna wada jaką na razie dostrzegam, to to, że mi4 grzeje się. A jeśli podczas ładowania by odpalić np benchmarka, to ramka potrafi parzyć.

i sprecyzuj jeszcze dokładnie co zyskam :P cała reszta czyli co??? :P bo wydajnościowa raczej lepiej niż note 2 prime nie bedzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Wako1986 napisał:

i sprecyzuj jeszcze dokładnie co zyskam :P cała reszta czyli co??? :P bo wydajnościowa raczej lepiej niż note 2 prime nie bedzie :P

Chyba raczej będzie :-D. Do tego jakość materiałów, ekran lepsze wsparcie. Tak czy siak MI to premium a redmi budżetowiec. Nie przeskoczysz tego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

spoko rozumiem, czytałem i oglądałem wiele recenzji, tylko że tak: telefon i tak bedzie w etui tak że jego plecy czy boki nie bedzie widać, oprócz tego przód (szkło itp) tez lepiej) wykonane?? snapdragon 801 i adreno 330 ma takie same wyniki jak redmi note 2, ponad 50000 w antutu.... a tak nawiasem mówią bo bardzo mi zależy na wsparciu.... zastanawiałem sie tez nad mi4c ale ten ma chyba gorsze wsparcie jak mi4.... no a redmi note 2 wsparcie zerowe, ma takiego androida z jakim wyszedł, dobrze chociaz że nakładke aktualizuja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no własnie.... a żeby kupić szybko z polski?? tylko allegro?? bo z tego xiaomi.com.pl to troche strach.... z tego co ludzie piszą..

http://allegro.pl/xiaomi-mi4-2gb-16gb-bialy-lte-5-fhd-wysylka-z-pl-i6247184031.html

 

tu widze najwięcej pozytywów 99,8%, tylko ta cena.... :/

chyba że na xiaomi.com.pl za pobraniem.... niektórzy pisali że to jest dobry sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ja za nota słuchawke blu , powerbanka, mikey, etiu silokonowe dałem 1238zł. Sprzęt oryginalny i pewny.

Mi4 masz za 139euro plus 4,5 euro przesyłka za pobraniem.

Tu masz kody rabatowe:

https://www.xiaomiforsale.com/pl/content/29-benefits

Wysłane z mojego KM1065G przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MD13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Wako1986 napisał:

i sprecyzuj jeszcze dokładnie co zyskam :P cała reszta czyli co??? :P bo wydajnościowa raczej lepiej niż note 2 prime nie bedzie :P

Lepszy ekran, lepszej jakości materiały użyte w obudowie - spasowany idealnie, wydajność - jak najbardziej zyskasz. Helio który jest w note 2 prime to półka średnia, snap 801 to premium. Na youtube znajdziesz kilka porównać. Hindusi dosyć ładnie to obrazują, bo poza pustymi benchami robią choćby zwykły test ze stoperem i odpalanie wszystkiego po kolei - różnica zauważalna - nawet bardzo na korzyść Mi4. Sam zasuwam w trybie normalnym, tryb wydajny odpaliłem tylko raz testowo i jak na razie przy niczym nie stęka ani się nie zastanawia. Z tego co mi wiadomo, również pamięć flash jest szybsza, syntetyki pokazują mi naprawdę zadziwiającą prędkość, a i w praktyce naprawdę szybko to idzie. Do tego oczywiście aparat, który naprawdę jest świetny i baaaardzo szybki, a jak jeszcze zamiast auto ustawień sam się pobawisz to naprawdę jakość zdjęć jest na tyle dobra (przynajmniej dla mojego niewprawnego oka), że nie potrzebuje aparatu zewnętrznego.  Wsparcie.. cóż flagowiec, więc i tu raczej z Notem wygra.
Etui, sam się zastanawiam i chyba wezme Ipaky - w nim wygląda w sumie bardzo podobnie do oryginału.
A kupić najlepiej według mnie w Technosie - szybka dostawa i serwis masz pod ręką. Więcej niż aliexpress ale to jest dopłata tak naprawdę za gwarancję tutaj, bo jednak w razie W, wysyłać do Chin i czekać uj wie ile to nie bardzo u nich 669 zł teraz 2/16 (na 3/16 czy 64 to nie licz, niedostępne już oba, chyba, że jakieś podróbki albo z drugiej ręki).
A jak z Chin to jedna ibougou, bo też miałbyś serwis w Polsce i to u kogoś, kto jest chyba expertem w tej dziedzinie.


P.S. Nigdy ale to nigdy nie patrz na ilość rdzeni i mhz jako wyznacznik wydajności, bo to bardzo zwodnicze. Najbardziej ekstremalne przykłady są tuż pod ręką choćby w desktopach teoretycznie 8 rdzeni amd fx przy 5 ghz... potrafi niedomagać w porównaniu z i5 (4jajka) 3.2 ghz :) Poza tym samo wsparcie producentów mediatek vs snapdragon też robi swoje. Mediatek szybko porzuca i jest znacznie mniejsza szansa na choćby androida N (7.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 14.06.2016 o 06:51, Ulthion napisał:

Nie dawno sam zmieniłem właśnie dokładnie z Xl na Xiaomi ale na Mi4. Brałem pod uwagę RN3Pro... natomiast 4s odrzucałem na starcie? A dlaczego? Bo jak sam zauważasz, różnica w cenie jest - na niekorzyść 4s.. a poza tym wszystko inne też jest na niekorzyść. 3pro, nowszy, nieco lepsze bebechy. Większy, więc to dla Ciebie Wada. Jak przeglądałem sample aparatu, to nie wiedzieć czemu 4s wydawało mi się, że robi gorsze fotki niż RN3Pro, choć w teorii powinien mieć to samo co Mi4 (którego jak na razie mogę polecić, bo kupiłem go za 707 z wysyłką. Tyle, że jest 2/16, nie 3/32. Obawiałem się tego braku ramu i miejsca ale póki co okazuje się, że nie potrzebnie. Na zapas na dłuższą podróż może kupię pendriva z microusb ale tak na co dzień to mam 8gb wolnego, a mam sporo napchane w telefon..
Natomiast Redmi 3 Pro (bez nota) o którym wspominasz, według mnie w ogóle nie ma startu ani do Mi4/Mi4s czy RN3Pro i w tego nie pakowałbym się. Zwłaszcza, że aparat jest jednak zauważalnie słabszy.
P.S. Porównanie Xperii L vs Mi4, to trochę jakbym się przesiadł z malucha na evo fq-400. Mało głowy nie urwało. A zdjęcia.. cóż przednim aparatem robię tu lepsze zdjęcia niż w xperii były na tylnym...
Tak na marginesie, kwestia tego jak bardzo Ci zależy na dual sim+ karta sd, bo większość Xiaomi jeśli już ma te sloty to hybryda albo 2x sim albo sim+sd.

RN3Pro odrzuciłem, ponieważ jest dla mnie za duży (miałem okazję bawić się RN2Prime). Dual SIM jest niezbędny, a karta SD przydała by się przy 32GB pamięci, a przy 16 jest niezbędna (aktualnie mam kartę SD 32GB i prawie cała jest zapełniona, telefonu używam do słuchania muzyki, dlatego dużo miejsca zajmują piosenki).

To teraz mnie nie pocieszyłeś tym, że Redmi 3 Pro jest cienki, w takim wypadku zostałby tylko Mi4S.

Mają hybrydowe, ale da się włożyć 2xSIM i SD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To niezła jakość musi być tej muzyki, bo moje kilka godzin muzyki zajmuje mi 2GB:D
Cóż to jak wyżej pozostaje pendrive microusb no albo Redmi 3 Pro. Innej opcji nie ma. 4s nie jest aż tak dobry w stosunku do Redmi, by płacić za niego 2x tyle. Na Redmi 3 Pro, mimo, że słabszy w kwestiach, które opisałem, to ja wcale nie napisałem, że jest cienki tylko słabszy. To duża różnica. W końcu jest np lepszy niż najnowsza Xperia XA za 1300zł... ProWciąż będzie to duży uprgade w stosunku do Xperii L. Ba.. nawet Mi2 byłby uprgadem (w końcu to jak xperia SP). 
Jeśli miałbym wybierać między tylko tymi dwoma, to wziąłbym jednak Redmi 3 Pro.
Pamiętaj - że oba telefony dual sd = brak slotu na kartę pamięci. Hybrydowe, oznacza bowiem, że 1 slot jest tylko na sim, a drugi jest na sim lub sd. Wkładając jedno, drugie odpada.
A długo się zastanawiałem.. na kij komu dual.. i w sumie do dziś nie wiem :D

P.S. W Mi4S ekran może być słaby. One są jakoś losowane z dwóch firm. Tu koleś mówi o jakichś problemach z nim


Edit: Teraz jeszcze Redmi 3S wychodzi, może warto się zainteresować.

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W moim wypadku nie jakość, a ilość - ponad 2k piosenek ;)

Widocznie nie do końca dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź. Przeskok technologiczny to ja wiem, że i tak będzie duży, ale zawsze pozostaje niedosyt, że to jednak budżetowy model.

Wiem, że mają hybrydowe gniazda i teoretycznie jest druga karta SIM albo karta SD, ale ludzie już znaleźli sposób jak włożyć wszystkie 3 karty i ja o tym mówiłem :P Mnie potrzebny dual, ponieważ używam 2 numerów i denerwuje mnie przekładanie kart, bo przecież nie będę nosił dwóch cegłofonów (czyt. "małych" smartfonów). A wiele osób ma numer prywatny i służbowy - to jest ta mała tajemnica :D

Widziałem recenzję i to nie wyglądało na duży problem. Redmi 3S wiele się nie różni z tego co widziałem, tylko procek zmienili, a cena pewnie będzie wyższa, tylko pytanie o ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może czas nosić ze sobą mniej muzyki? W końcu 2k zakładając, że po 3 minuty to masz 100 godzin... na raz nie do wysłuchania. Na kompie mam w sumie z 15gb muzyki ale nawet nie myślałem o tym, by wszystko na raz wrzucić :P
A o sposobie, to nawet nie słyszałem. A i nawet bym nie próbował, w sumie nie wiem jak to tam jest ułożone czy piny od sim z góry, a od sd z dołu i starczy wcisnąć czy jak. 
Kiedyś też miałem 2 nr (i 2 tel ale z lenistwa już firmowo prywatnie na 1 siedzę).
Różnic w nowych telefonach to się nie spodziwaj wielkich. Bo nie było ostatnio jakichś nowości. Z resztą większość smartfonów w ogóle - nie różnią się za wiele. Niezależnie od firmy wszystko jest lepsze od xperii L, płacąc 600+ :D
Zawsze możesz pomyśleć jeszcze o Meizu, Zte czy Zopo niewiele gorzej wypadają cena/jakość. No tyle, że nie ma Miui (to może być i plus, w końcu ciężka nakładka).
A tej "niskobudżetowości" nie odczujesz. Xperia L... cóż nic tak nie skrzypi i nie ma takich luzów jak ta xperia (mi nawet szybka nie dochodziła, a miałem wymieniany 3 razy) i zawsze papier pod klapką, by nie skrzypiała :D
Ale jak się bawiłem w Xiaomi4You (chyba oni - w Wawie) to już Mi4c i s robiły wrażenie tańczysz niż mi4 jeśli chodzi o sam wygląd (c to mi strasznie przypominał Lumię 630).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ty nosisz tylko tyle piosenek, że raz słuchasz i na drugi raz znowu te same? Ja bym tak nie mógł, po miesiącu bym nie mógł już słuchać tych piosenek. Całą muzykę mam puszczoną w pętli na randomie ;)

Xperia L ma swoje lata, więc wiadomo, że wszystko będzie lepsze :P

Patrzyłem jeszcze ZTE, ale słabiej wychodzą w kwestii osiągi/cena. Tylna klapka w XL skrzypi, ale mam case silikonowy i nie ma wtedy problemu. Nie jest to idealny telefon, szczególnie wkurza ten blokujący się czujnik zbliżeniowy, ale działała 3 lata bez większych problemów.

To racja, nie zawsze droższy = lepiej wykonany. Ciekawe jak ten Redmi 3 Pro w porównaniu do tych Mi4/c/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie to, że raz ale 1gb, to jakby nie patrzeć 1000 min przeciętnej mp3. Kompa nie trzymam w sejfie na od ludziu, by sobie zmienić nutę na następny raz.
Problemem XL był i tak przede wszystkim... JB 4.2.2 do szału te jego zacinki mnie doprowadzały.
Redmi 3 pro vs Mi4.. no cóż ten pierwszy to budżetówka Xiaomi. Z tym, że ich budżetówka to i tak jak widzę bije półkę średnią konkurencji popularnych marek, którzy dodatkowo wyceniają je x2. Kwestia potrzeb. Redmi będzie słabszy ale nie słaby (wciąż w kategorii "dobry aparat"). Na pewno zdjęcia jak widziałem są słabsze, podobnie z wideo - ale wciąż nie dziadowe. Płynność..z tym to dziś chyba żaden telefon nie ma problemu (no chyba, że się xperia nazywa i ma jelly bean;p)
Ale ja i tak wybrałem Mi4. Wygląd też miał dla mnie znaczenie. Nawiasem mówiąc, błędnie się mówi, że Xiaomi tu zżynał z apple to nie prawda.. zzynał z Microsoft :D Mi4 wygląda niemalże identycznie jak Lumia 930 (i nawet pod maską bardzo podobnie), a ciekawostką jest, że na Mi4 można zainstalować Win10..., a z kolej c przypomina mi 630tkę.

Bieraj Redmi 3 Pro i nie marudź, Twoje wymagania spełnia, a za różnice w cenie kup drugą sztukę dziewczynie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakup telefonu musiałem trochę odłożyć, ale dzięki temu był czas na dłuższe przemyślenia ;) W końcu zdecydowałem się zaryzykować i wziąłem 5,5" Redmi Note 3 Pro 3/32GB ze względu na parametry, może będzie się mieścić w kieszeniach spodni :D

Dzięki Ulthion za wszystkie informacje i opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...