Skocz do zawartości

Mi5 nie działa tryb LTE


Arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie nie ma już znaczenia czy w Play lecimy w roamingu czy nie. Wcześniej jak były ograniczenia do 2Mbitów/s w roamingu to mogło denerwować - teraz jak jedynym ograniczeniem jest 3G zamiast LTE i brak ograniczeń w transmisji - nie ma co sobie tym głowy zawracać. U mnie jak zostaje na T-mobile albo Plus to i tak mam po kilkanaście Megabitów/s transmisji i w niczym mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.08.2016 o 07:17, waldzias napisał:

No dobra, to moje pytanie jest takie:

Czy ktoś może potwierdzić, że na MI5 działa mu LTE w sieci Plus?? Jeżeli tak, to w jakim mieście?

Z góry dzięki.

Hej, potwierdzam Mi5 z MiuiPolska 7, centrum Zielonej Góry właśnie zrobiłem test, biuro w poniemieckiej kamienicy - 42dl, 16upl. Mam ustawioną auto sieć, preferowaną 4G w opcjach baterii ustawiłem 3G/4G na włącz. APN domyślny od plusa, ale nie zadziałało od razu musiałem się trochę pobawić - wyłączałem auto sieć, przestawiałem ręcznie na 4G, wymuszałem 2G itd, w końcu się poddałem i stwierdziłem że zostanę przy H+ i wtedy wskoczyło 4G jak na razie trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawioną auto sieć, preferowaną 4G w opcjach baterii ustawiłem 3G/4G na włącz. APN domyślny od plusa, ale nie zadziałało od razu musiałem się trochę pobawić - wyłączałem auto sieć, przestawiałem ręcznie na 4G, wymuszałem 2G itd, w końcu się poddałem i stwierdziłem że zostanę przy H+ i wtedy wskoczyło 4G jak na razie trzyma

U mnie na RNP3pro też zaskoczyło po ręcznym ustawieniu apn

Wysłane z RMN3pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w przypadku gdy mam ikonkę 4G+ a internet chodzi z predkoscia 10-100 kb/s? Na innych telefonach nie miałem tego problemu a Internet po prostu śmigał sprawnie, zmieniali mi w Playu APN, na starsze ustawienia. Nic nie pomaga..nie wiem jak rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mk91 napisał:

a co w przypadku gdy mam ikonkę 4G+ a internet chodzi z predkoscia 10-100 kb/s? Na innych telefonach nie miałem tego problemu a Internet po prostu śmigał sprawnie, zmieniali mi w Playu APN, na starsze ustawienia. Nic nie pomaga..nie wiem jak rozwiązać problem.

Zadzwonić do Play i zgłosić problem, nie zdziwię się, jeżeli problem jest u nich. U mnie na 4G+ mam te same prędkości praktycznie co na 4G :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na mi5 dzialalo lte po wymienieniu karty, pozniej ponad miesiac za granica, wracam znow 4g nie lapie, net tylko na h+/3g jak wchodze w preferowane sieci to bylo 4g od plusa, reczne przestawienie nie dzialalo, pobralem apke 4g switcher, wlaczylem i 4g sie pojawilo. Nie wiem od czego to jest zależne :v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
3 minuty temu, domell98 napisał:

Czy działa wam agregacja pasm 1800 + 2600 w plusie? Testowałem w kilku miastach gdzie agregacja na tych pasmach jest aktywna i Mi5 nie agreguje. W playu działa bo osoby dodają screeny z 4G+ a co z orange, t-mobile i plus? 

T-mobile i Orange działa, Plus'a nie miałem jak testować, ale znając Plus'a... pewnie znowu trzeba będzie się z nimi użerać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak ... , ciekawe na jak na innych urządzeniach iphone, s7, huawei p10 , nie mam jak sprawdzić

Pisałem o tym na forum plusa ale oni twierdzą że wszystko działa na tych nadajnikach na których testowałem.

Możliwe jest również że ich agregacja działa tylko na telefonach z brandem plusa (softem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to sprawdzić ale znalazłem na forum miui wątek w którym osoba pisze że trzeba zmienić wpisy w pliku konfiguracyjnym modemu qualcomm, w rosji udało mu się uruchomić agregacje po dodaniu nowych wartości z agregacją, spróbuje to zrobić u nas i po testach dam znać czy działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Podłączam się do tematu problemów z LTE. Mój telefon to Xiaomi Mi5 64GB, MIUI Global 8.2 (8.2.2.0), Android 7.0. Odkąd kupiłem telefon 4G pokazało się dokładnie jeden raz i to tylko przez parę sekund w Krakowie na Rynku Głównym. Po włączeniu transmisji danych internet był i tak H+. Oto co robiłem:

APN i cała konfiguracja zgodna ze stroną Orange, tryb preferencji sieci LTE, próbowałem wymusić poprzez "LTE only" jednak wtedy nie ma żadnej sieci. Karta jest ok, obsługuje LTE, mieszkam w Warszawie, gdzie zasięg powinien być super. Co ciekawe, po wielu próbach udało mi się złapać 4G i 4G internet na karcie Plusa (wymuszenie LTE only, ale działa i ma pełen zasięg). Co ciekawe, jak zmienię tryb pracy urządzenia i ma używać karty Orange jako tej od internetu, Plus automatycznie spada z 4G na 3G. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak mi pomóc? Przekopałem wszelkie fora polskie i zagraniczne i bez skutku. W żadnej konfiguracji nie znajduje sieci 4G Orange. I tak, restartowałem telefon za każdym razem gdy coś zmieniałem ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na LTE działa karta PLUSa, a Orange ma problemy i zmiana miejscami nie pomaga to:

1) Karta Orange jest uszkodzona

2) Nieprawidłowa konfiguracja APN

Może sprawdź w innym telefonie albo wymień kartę.

Ja mam u siebie slot 1 PLUS, a slot 2 Orange - w Ustawienie > Sieci komórkowe > Internet mam [1] Plus.

Przeważnie łapie LTE, ale przy gorszych warunkach H+ lub 3G. Zmieniłem, aby Internet był z [2] Orange, i od razu pełny zasięg Orange LTE.

 

2a3f4c2518f489cb29cb6661717c7431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie orange tez często ucieka z lte na H mimo tego, że na pewno jest na pobliskich lokalizacjach. Nie mam również agregacji mimo tego, że jednocześnie jest lte 1800 i 2600.

Plus chodzi super, mimo najmniejszej liczby bts w moim miasteczku, ale agregacji także nie doświadczyłem. Jedyny + przy znaczku LTE widzę na karcie Virgin Mobile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

 

Witam od ver miui 9 w moim mi5 znikł zasięg LTE, wyświetla 3G lub H+.Pojawiły się również losowe utraty sieci. Sieć Pluszz.

Czy ktoś również tego doświadczył, rozwiązał to jakoś?

Na 8.5 wszystko działa jak należy, sprawdzałem.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...