Skocz do zawartości

Mi5 nie działa tryb LTE


Arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem posiadaczem Mi5/32Gb od kilku dni, po przejściu procedury odblokowania i wgraniu MIUI POLSKA 7.4 xiaomi eu 6.5.30  zacząłem korzystać z tel. i zauważyłem kilka problemów:

1. Mam kartę PLUS do internetu i nie włącza się tryb 4G i LTE, pracuje maksymalnie tylko H+. dodam że na oryginalnym ROM-ie Chińskim pojawiała się czasem 4G.

2. Niestabilnie zachowują się radia w dual sim, co chwilę przełączają się między trybem 3G i H+ i pokazują taką sama ilość kresek zasięgu. Karty sim PLUS i T-Mobile.

3. Czy jest jakiś sposób na ręczne dodanie nowego pulpitu.(ekranu)

4. Korzystając z kontaktów mamy możliwość alfabetycznie wyboru osoby, dobrze działa ta funkcja ale, tylko do literki "L" wybierając np. "W" nic nie wyszukuje i wraca z powrotem na "L".

Pozdrawiam i mam nadzieję że zna ktoś sposoby na rozwiązanie tych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - problemów ciąg dalszy.

wymieniłem kartę sim w PLUS-ie na nową z obsługą LTE, zastosowałem się do waszych zaleceń :

- zrobiłem reset APN, wpisywałem też ręcznie i nic nie pomogło, zmieniłem tryb sieci SIM 1 na LTE/GSM/CDMA auto (PRL) i dosłownie jeden raz zobaczyłem 4G na kilka sekund.

w SIM 2 mam włożona kartę T-Mobile i jak na nią przełączę transmisje danych to bardzo rzadko pojawia się 4G, ale tylko na chwilkę.

Obserwuje zasięg i tryb transmisji na SIM 1 (PLUS) - przeważnie jest 3G czasem przełącza się na H+ to jakaś masakra nawet radia online nie da się posłuchać.

Teraz ma wersję ROM MIUI 7 Global 6.5.30 BETA, 17 czerwca ma wyjść MIUI 8 może się poprawi, bo w takiej formie jak teraz (bez transmisji LTE) to tel. jest bezużyteczny.

Jeżeli w waszych MI5 jest wszystko w porządku, to napiszcie na jakich wersjach ROM pracujecie, może to mi pomoże rozwiązać problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy oświecę was za darmo, i nie pobiorę za to żadnej opłaty :) Też mam ten problem. Niestety nasze MIUI PL za bardzo nie wypowiada się na ten temat. Nie wiem czy wiecie ale nasze Kochane Mi 5 prawdopodobnie nie  obsługuje pasma b20 (800 mhz), A to właśnie Plus zaczyna w małych miejscowościach przestawiać się na 800 mhz ( lepszy zasięg i prędkość). Ale jest też sporo masztów Plusa 1800 mhz i dlatego wiekszość nieświadomie nie narzeka na LTE no bo przecież Je ma. Przykład : Stojąc w tym samym miejscu (Sieć plus) Mój brat na samsungu s5 ma 3 kreski zasięgu 4G , a mój xiaomi wogule nie widzi w tym miejscu 4G. a to dlatego że mam obok siebie maszt 800 mhz.. Ale za to w PLAYU mam zasięg, bo to już 1800 mhz, a to pasmo Xiaomi obsługuje. Nie wierzycie to poczytajcie. Temat  niejednokrotnie poruszany  jest na zagranicznych forach : http://en.miui.com/thread-242834-1-1.html,   http://en.miui.com/thread-242011-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w mieście 150tyś ludzi, przebywam w miescie gdzie ludzi jest 300tyś, tutaj i tutaj w centrum. LTE nie ma.. To że nie ma 800mhz to żadna nowość ale ludzie czasem w s6/s7 nie mają lte ;) Zazwyczaj pomagał reset kont abonenckich dla abonamentu, jak rozwiązać problem na kartach sim? Niestety nie mam pojęcia ;x na btsearch pokazuje ze plus ma nadajniki 900/1800/2100 a te powinien mi5 obsługiwać. 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tpawel napisał:

Bo Plus ma lte tak jakby na wynajmie. Na btssearch wybierasz: w przypadku lte800-sferia, a w przypadku lte1800-aero2. Wtedy widzisz nadajniki lte w sieci plus. W tak dużych miastach bankowo jest zasięg lte1800

Który również nie działa na Mi5 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę odgrzeję ale ja również mam to samo...karta plusa, w centrum Bydgoszczy pokazuje 3g, sporadycznie H+, na innych telefonach normalnie 4g/lte.
Ktoś rozwiązał finalnie ten problem?

Co ciekawe, jak w ustawieniach sieci zmienię na preferowany tryb 2g, to obok zasięgu pojawia mi się ikona 4G :|

 

Edytowane przez b.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

niestety nic nie zrobisz, Mi5 nie obsługuje pasma B20 800Mhz i w Plusie nie będziesz miał LTE. Ja musiałem sprzedać Mi5 i kupiłem Sony Xperie Z5 dual - wszystko śmiga bez problemu.

Mi5 bardzo fajny telefon,  ale tylko w Chinach można w pełni wykorzystać jego możliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

niestety nic nie zrobisz, Mi5 nie obsługuje pasma B20 800Mhz i w Plusie nie będziesz miał LTE. Ja musiałem sprzedać Mi5 i kupiłem Sony Xperie Z5 dual - wszystko śmiga bez problemu.

Mi5 bardzo fajny telefon,  ale tylko w Chinach można w pełni wykorzystać jego możliwości.

Pozdrawiam

Bzdura kompletna. Plus ma też prawie 5tys bts z LTE1800(80%populacji jest pokrytych tym zasiegiem).Wiekszosc miast i miescin jest pokrytych LTE1800, LTE 800 to tylko uzupełnienie zasięgu w aglomeracjach i zapewnienie zasięgu LTE na terenach wiejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tpawel napisał:

Bzdura kompletna. Plus ma też prawie 5tys bts z LTE1800(80%populacji jest pokrytych tym zasiegiem).Wiekszosc miast i miescin jest pokrytych LTE1800, LTE 800 to tylko uzupełnienie zasięgu w aglomeracjach i zapewnienie zasięgu LTE na terenach wiejskich.

Dobra, ale ktoś dopiero pisał że Mi5 nie ma też 1800, czyli zostaje tylko 2100? Czy nie jest tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Arkadiusz napisał:

Oczywiście że Plus ma BTS-y LTE 1800 i 2100 ale w Warszawie i jak się okazuje w Bydgoszczy pracuje głównie na 800Mhz. a nie po to kupuję tel. z górnej półki żeby raz w tygodniu na chwilkę zobaczyć 4G.

Nie żeby coś, ale na stronie btsearch pokazuje tylko jeden przekaźnik LTE z plusa w Bydgoszczy... i to na 1800/2100MHz. Więc Mi5 powinno łapać, ale jeden przekaźnik to troche mało. Ale ta strona jakoś dziwnie działa.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem jeszcze Mi5 to w Warszawie i okolicach do 30km, w PLUS-ie najczęściej miałem 3G i H+, walczyłem z tym około miesiąca i się poddałem. 

Ale jak włożyłem drugą kartę z T-Mobile to miałem 4G i na Orange też było 4G. Zanim sprzedałem Mi5 to porobiłem testy i tylko problem był z PLUS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadiusz Może miałeś coś nie tak z telefonem - jest kupa przekaźników LTE z Plusa w Warszawie na 1800/2100. Na 800 nie znalazłem żadnego. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby przeważająca większość była na 800, ale ich praktycznie tam nie ma (może są nie pokazane na mapie z jakiegoś powodu). W każdym razie raczej wątpie żeby problem był z brakiem obsługi pasma 800... Zresztą, to LTE u nas to i tak jest namiastka tego co LTE może wyciagnąć - w większości przypadków to i tak ma niewiele lepszą wydajność niż H+....

Może z kartą SIM z plusa był problem? Tej samej karty z plusa używasz teraz i Ci śmiga LTE?

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokombinowałem i jest tak, że:

1) zmieniłem w profilu baterii w opcji 3g/4g na włącz (wcześniej miałem opcję bez zmian)

2) następnie przełączyłem na tryb 2g w ustawieniach sieci komórkowej

efekt: ikonka oraz szybkość internetu 4g. Problemem jest tylko to, że wydaje mi się, że teraz nie będzie się przełączać pomiędzy sieciami (3g/4g/edge) i jak pojadę gdzieś gdzie nie będzie zasięgu LTE, to będzie kiszka....swoją drogą ciekawe to jest ;/

 

Wy jak macie w ustawieniach w profilu baterii?

Edytowane przez b.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Plus ma BTS-y LTE 1800 i 2100 ale w Warszawie i jak się okazuje w Bydgoszczy pracuje głównie na 800Mhz. a nie po to kupuję tel. z górnej półki żeby raz w tygodniu na chwilkę zobaczyć 4G.

Co ty gadasz wogole:)

Głównym pasmem LTE plusa i reszty opów jest 1800, 800Mhz z racji tego że mieli już w zeszłym roku dostawili ponad 3tysie BTS. W tym roku reszta operatorów dopiero ich goni bo mają pasmo chyba od lutego dopiero. Korzystanie z xiaomi w Plusie czy u innych operatorow niczym się nie różni. W miastach zasięg LTE będzie wszędzie. Inna sprawa już na wioskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem rodzi się pytanie, dlaczego osoby posiadające karty w plusie mają problem z 4g/LTE? W Bydgoszczy zasięg LTE jest od dawna i na innych telefonach śmiga, na tym tak jak opisałem post wyżej, po jakiś kombinacjach ale nie działa wtedy w innym trybie...jak zejdę do piwnicy gdzie zawsze mam zasięg 3g, tu przy aktywnym niby 4g pokazuje 0 kresek i połączenia alarmowe ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie zakładałem tego tematu po to, by coś komuś udowadniać ,ile i jakich BTS-ów jest w Polsce.

Kupiłem Mi5/32Gb i miałem problem z LTE PLUS-a, poczytałem na różnych forach i ludzie też mieli takie problemy. Miałem ten telefon przez miesiąc i próbowałem wszystkiego oprócz wymiany telefonu :), podmiany ROM (MIUI Polska, Global, Chiński) ustawienia ręczne APN i wszystko co udało mi się znaleźć w necie. Znalazłem też takie informacje o których piszecie, że 800hz jest częstotliwością pomocniczą a głównymi jest 1800 i 2100 a jednak w Plusie LTE nie działa.

Mam nadzieję że Ci co mają zamiar kupić Mi5 i przeczytają ten wątek, będą mieli większą wiedzę i łatwiej im będzie podjąć decyzję kupować ,czy nie.

Pozdrawiam

Tak na marginesie -> kartę sim też wymieniłem i nic się nie zmieniło, używam jej teraz i LTE w Warszawie chwilami ma 70mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Plusem i xiaomi jest, przewalały się temtaty na forum o tym, ale w większości przypadków dobry apn,ewentualnie reset konta abonenckiego pomagał. Nie jest tutaj winny zasięg, bo ten Plus ma dobry. A czy ktoś, kto ma dalej problem z brakiem LTE próbował wrzucic tryb LTE only? Jak się wtedy telefon zachowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...