Skocz do zawartości

Mi5 nie działa tryb LTE


Arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Po kliknięciu w ustawieniach sieci na karcie na tryb 2g, znowu ikona 4g przy zasięgu. Nie czaję tego :/ czyli LTE jakoś działa ale nie tak jak trzeba ;/AP

APN zmieniałem na różne sposoby opisywane na forum. Poniżej zrzuty tego o co mi chodzi.

Może to wina softu? Mam global stable 7.5.2.0, czekam na global stable z miui8, może problem zniknie?

Screenshot_2016-08-23-22-37-43_com.android.phone.png

Screenshot_2016-08-23-22-37-11_com.android.phone.png

Edytowane przez b.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, waldzias napisał:


W MIUI 8 chyba już nie ma profili baterii. Po przełączeniu na 2G, pojawia się ikonka E. Lte bez problemu śmiga na Redmi 2 soft 6.8.12.

APN mam taki:

Screenshot_2016-08-23-22-45-59-575_com.android.settings.png

Screenshot_2016-08-23-22-45-30-144_com.android.settings.png

Zrób tak jak opisałem wyżej:

1) ustawienia -> sieci komórkowe i sim -> sim 1 -> preferowany tryb sieci -> 2g

następnie

2) ustawienia -> urządzenie -> bateria i wydajność -> profile baterii -> profile zasilania -> np standardowy -> 3g/4g -> włącz

Przy tej konfiguracji u mnie wyświetla 4g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinowałem na różne sposoby i nic...to 4g co się pokazywało, to był przypadek tj. równocześnie miałem połączony tel po wifi (a w domu też mam internet z plusa stacjorarny, przez to że on pracował na LTE, to w telefonie pokazało mi ikonę 4g), po wyłączeniu wifi, pokazywało się edge ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie żeby sprawdzić kupiłem dzisiaj starter plusa. Rzeczywiście nie ma LTE. Po drodze do pracy nie było (czyli różne BTSy) i teraz nie mam. Miasto to Białystok. Tak informacyjnie podaję. Tutaj plus nie zadziała na MI5 w trybie LTE. Natomiat Play bez problemu i mam praktycznie ciągle 4G+. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldzias napisał:

No dobra, to moje pytanie jest takie:

Czy ktoś może potwierdzić, że na MI5 działa mu LTE w sieci Plus?? Jeżeli tak, to w jakim mieście?

Z góry dzięki.

Mnie sie nie udalo odpalic LTE w plusie, mam najnowsze miui8 PL, ale mialem rozne wersje dev i stable, china, global,.

Nie mam jednak zamiaru rozkminiac tematu, bo na 3G osiagam transfery do 2Mbit, i nie ma najmniejszego problem ze streamingiem muzy, czy dzialaniem youtube...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sp4ubw napisał:

Specjalnie żeby sprawdzić kupiłem dzisiaj starter plusa. Rzeczywiście nie ma LTE. Po drodze do pracy nie było (czyli różne BTSy) i teraz nie mam. Miasto to Białystok. Tak informacyjnie podaję. Tutaj plus nie zadziała na MI5 w trybie LTE. Natomiat Play bez problemu i mam praktycznie ciągle 4G+. :)

Heh, prawda, ja u siebie (Sieradz), też mam 4G+ ale transfery są śmiechu warte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Apn plus czy Internet?

Wszystkie możliwe kombinacje sprawdzałem czyli oba - to samo - nie działa.

 

@wkamil właśnie reklamuję BTS w Play w miejscu zamieszkania. Mam 4G+, poziom sygnału -95 decybeli, czyli bardzo dobry i transfer na poziomie 0.2Mbita/s. Nie dotyczy to Xiaomi bo na wszystkich urządzeniach tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bikej said:

Mnie sie nie udalo odpalic LTE w plusie, mam najnowsze miui8 PL, ale mialem rozne wersje dev i stable, china, global,.

Nie mam jednak zamiaru rozkminiac tematu, bo na 3G osiagam transfery do 2Mbit, i nie ma najmniejszego problem ze streamingiem muzy, czy dzialaniem youtube...

No u mnie 3G też nieźle ciągnie, ale tylko czasami. Mam dwie karty,1. Play do rozmów, 2. Plus do internetu. Niestety w tej konfiguracji jakbym nie ustawił kart, internet z Play działa bez zarzutu, a Plus raz się włącza, raz wyłącza, czasem traci zasięg, co chwilę zmienia się 3G na H+ i z powrotem. Jeżeli wyjmę kartę Play i zostawię samego Plusa, problemy pozostają. Karta nowa, ma 3 tygodnie (wymieniałem na microSIM) na Redmi 2 śmiga bez zarzutu i w każdej konfiguracji... Factory reset też nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie możliwe kombinacje sprawdzałem czyli oba - to samo - nie działa.

 

@wkamil właśnie reklamuję BTS w Play w miejscu zamieszkania. Mam 4G+, poziom sygnału -95 decybeli, czyli bardzo dobry i transfer na poziomie 0.2Mbita/s. Nie dotyczy to Xiaomi bo na wszystkich urządzeniach tak mam.

I w innym telefonie też nie masz na tej karcie LTE? Co do reklamacji-nic nie wskurasz. Usługa ma charakter mobilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Samsungu Alpha mam normalnie na tej karcie LTE, nie ma w MI5.

No tak, charakter mobilny ale nie takie prędkości. Takie to są w trybie EDGE, nie LTE.

Nikt nie gwarantuje określonej prędkości, nic z tym nie zrobisz, będą się bronić że w innej lokalizacji jest lepiej. I ani UOKiK ani uke nic nie pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum. Od kilku dni mam Mi5 i dziś z ciekawości sprawdzałem czy działa u mnie LTE w plusie. Teoretycznie jestem w zasięgu LTE1800MHz, zmieniłem APN na "plus", ustawiłem "LTE only", zasięgu nie ma, ale program LTE Discovery pokazuje takie coś jak w na załączonym screenie.

Zastanawia mnie co to jest "Potential eCSFB issue detected". W miejscu tego napisu pojawia się też "Connecting". Widać, że telefon widzi stację LTE 1800 (band 3), próbuje się łączyć, ale nie potrafi się do niej podłączyć. Zastanawia mnie też, dlaczego na dole jest napisane: 260006 zamiast 260001. 260006 to ID sieci Play. Możliwe, że widzi komórkę sieci Play, a Plusa nie? Co o tym myślicie?

Screenshot_2016-08-26-14-31-34-025_net.simplyadvanced.ltediscovery.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tpawel napisał:

Nikt nie gwarantuje określonej prędkości, nic z tym nie zrobisz, będą się bronić że w innej lokalizacji jest lepiej. I ani UOKiK ani uke nic nie pomogą

Niestety wiem. Zobaczymy, na razie zgłoszenie jest w toku. Może uda się poprawić prędkość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie ze zauwazylem na redmi note 2 (nie obsluguje LTE 800) ze po zmianie operatora z Play na NJU pogorszylo sie podlaczanie do nadajnikow z LTE...

co do mozliwosci podlaczenia sie do plusa sprawdze na redmi note 2 oraz OnePlusOne jak to wyglada w warszawie i okolicach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b.n

od kiedy znalazlem poprawną konfigurację punktu apn, to zawsze mam 4G jesli jest tylko zasięg czy to Mazowieckie czy Kujawsko-Pomorskie, kiedyś ją pisałem na forum:

apn: plus

typ apn: default,supl

protokół apn: ipv4 

 

na niektorych wersjach miui pomagalo, wylaczenie wifi, wylaczenie danych, poczekanie 2s na lepszy zasieg i wlaczenie transmisji danych, gdy nie chcialo od razu zalapac 4g,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bohyn napisał:

@b.n

od kiedy znalazlem poprawną konfigurację punktu apn, to zawsze mam 4G jesli jest tylko zasięg czy to Mazowieckie czy Kujawsko-Pomorskie, kiedyś ją pisałem na forum:

apn: plus

typ apn: default,supl

protokół apn: ipv4 

 

na niektorych wersjach miui pomagalo, wylaczenie wifi, wylaczenie danych, poczekanie 2s na lepszy zasieg i wlaczenie transmisji danych, gdy nie chcialo od razu zalapac 4g,

Nareszcie - 4G!!!

W tym apn po default i przecinku zrobiłem spację - działa jak ta lala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inny problem i może ktoś mi pomoże. Posiadam kartę w play z nielimitowanym internetem w 4g, stąd tak mi na nim zależy. Zauważyłem, że w centrum wrocławia mam bez problemu 4g/4g+. Problem pojawia się, gdy wyjeżdżam w teren, gdzie nie ma zasięgu lte. Spada mi wtedy np. do 3g. Coś dziwnego dzieje się po powrocie: na stałe zapisuje mi się korzystanie z t-mobile w 3g (podczas przebywania poza miastem) i nie powraca automatycznie do 4g w playu. Pomaga jedynie reset telefonu albo od nowa wybieranie punktu dostępu, co zabiera strasznie dużo czasu. Mam mi5 64gb i najnowszy miui v8. 

Próbowałem już w ustawieniach ręcznie wymuszać 4g w play i ustawiać automatycznie 4g i nic nie pomogło. Ktoś wie co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...