stereo0

Aparat - slow motiom i 60fps

Recommended Posts

Jest jakas szansa na slow motion w 1080p? Albo chociaz 60fps w fullhd? Niby snap 820 obsluguje rowniez 240fps w 720p, ale zdaje sie Mi5 nagrywa wtedy 120fps. Na forum miui byly poruszane takie tematy w marcu, ale chyba dalej tego nie wprowadzono. Przynajmniej u mnie na miui polska nie ma opcji z fps w nagraniach, a slow motion jest dostepne tylko w hd

Nie zakładam nowego tematu, bo opcja też dotyczy aparatu.

Czy w oficjalnej apce można ustawić jak w wielu innych apakach opcję pt. "dotknij, aby zrobić zdjęcie" - czy jak dotykamy danego miejsca na ekranie aparatu, to wyostrza w tym miejscu zdjęcie i je wykonuje.

Dziękuję za odpowiedź.

2 godziny temu, boobass84 napisał:

Czy w oficjalnej apce można ustawić jak w wielu innych apakach opcję pt. "dotknij, aby zrobić zdjęcie" - czy jak dotykamy danego miejsca na ekranie aparatu, to wyostrza w tym miejscu zdjęcie i je wykonuje.

W pewnym sensie odpowiem: nie wiem, ale ja doświadczam często takiego efektu ubocznego, że chcę tylko wystrzyć/przeostrzyć, a apka robi zdjęcie. Nie wiem o co chodzi... Czy dotykam za długo, czy 2x za szybko, czy jak... W każdym razie wygląda na to, że zrobienie zdjęcia w taki sposób jakby jest możliwe.

Edited by latet

Działa to tak że jak klikniesz w jakiś punkt na ekranie to on na tym punkcie wyostrzy i okrąg zrobi się zielony, jak się w niego ponownie kliknie to zrobi zdjęcie a jeśli w ten okrąg nie trafisz tylko klikniesz obok to znowu obok wyostrzy i tam pojawi się okrąg. No chyba że nie da rady wyostrzyć to okrąg natychmiast znika ;) i trzeba jeszcze raz spróbować

4 minuty temu, Ari93 napisał:

Działa to tak że jak klikniesz w jakiś punkt na ekranie to on na tym punkcie wyostrzy i okrąg zrobi się zielony, jak się w niego ponownie kliknie to zrobi zdjęcie a jeśli w ten okrąg nie trafisz tylko klikniesz obok to znowu obok wyostrzy i tam pojawi się okrąg. No chyba że nie da rady wyostrzyć to okrąg natychmiast znika ;) i trzeba jeszcze raz spróbować

A, tak, zgadza się. W zasadzie to jest fajne i przydatne. Jednak w praktyce czasami bywa wkurzające, gdy obiekt się przesunie (oddali lub zbliży), bo wtedy chcę (a raczej muszę) ponownie wyostrzyć na tym samym obiekcie, więc klikam w to samo miejsce, a on mi wtedy robi zdjęcie (nieostre oczywiście) zamiast wyostrzyć ponownie... To już teraz będę wiedział, żeby w takiej sytuacji najpierw kliknąć gdzieś tam obok, a dopiero potem znów na obiekt.

6 minut temu, latet napisał:

A, tak, zgadza się. W zasadzie to jest fajne i przydatne. Jednak w praktyce czasami bywa wkurzające, gdy obiekt się przesunie (oddali lub zbliży), bo wtedy chcę (a raczej muszę) ponownie wyostrzyć na tym samym obiekcie, więc klikam w to samo miejsce, a on mi wtedy robi zdjęcie (nieostre oczywiście) zamiast wyostrzyć ponownie... To już teraz będę wiedział, żeby w takiej sytuacji najpierw kliknąć gdzieś tam obok, a dopiero potem znów na obiekt.

Generalnie też mam z tym problem :D źle np wyostrzy na jakimś obiektem i nie mam jak ponowić próby no obiekt jest w tym zielonym okręgu... ale generalnie już się do tego przyzwyczaiłem i tak w sumie nie wiem czy dało by się to lepiej zrobić, ew przytrzymanie palca na tym zielonym punkcie ponownie mogło by wyostrzać.

Robiąc fotki obiektom z bliska mimo wszystko wolę w trybie ręcznym na sztywno ustawić focus na minimum i korzystając z Focus Peaking strzelić kilka fotek z minimalnie różnych odległości i wybrać najlepsze. Fajnie jak by się dało ten Focus Peaking nieco bardziej "oswoić" bo generalnie dosyć sporo już lub jeszcze nie ostrych krawędzi oznacza jako ostre.

Guest
This topic is now closed to further replies.