Sign in to follow this  
ZduneX25

MIUI v5 (JB 4.2.2) PL P760

Recommended Posts

Mam problem z programem pogody.

Gdy wyszukuję miasta ręcznie znajduje miasto gdy potwierdzam wybór kończy się to wyświetleniem logu jak poniżej

Czasami udało mi się dodać miasto, ale jak klikam by pobrało dane wyskakuje napis "Not network"

W sumie problem może i mało ważny ale jest!

Tak ROM świetny!

java.lang.UnsupportedOperationException: Cannot insert that URL: content://weather/dlcitymetadata

at android.database.DatabaseUtils.readExceptionFromParcel(DatabaseUtils.java:169)

at android.database.DatabaseUtils.readExceptionFromParcel(DatabaseUtils.java:137)

at android.content.ContentProviderProxy.insert(ContentProviderNative.java:420)

at android.content.ContentResolver.insert(ContentResolver.java:866)

at com.miui.weather2.tools.CityDB.insertMetaData(CityDB.java:143)p

at com.miui.weather2.tools.CityDB.insertDLWholeData(CityDB.java:236)

at com.miui.weather2.model.CitySession.insertDLWholeDataWithLocalCheck(CitySession.java:400)

at com.miui.weather2.model.CitySession.insertLinkCitySync(CitySession.java:306)

at com.miui.weather2.ActivityFindCity.gotoCycle(ActivityFindCity.java:209)

at com.miui.weather2.ActivityFindCity.access$400(ActivityFindCity.java:37)

at com.miui.weather2.ActivityFindCity$4.onItemClick(ActivityFindCity.java:163)

at android.widget.AdapterView.performItemClick(AdapterView.java:298)

at android.widget.AbsListView.performItemClick(AbsListView.java:1100)

at android.widget.AbsListView$PerformClick.run(AbsListView.java:2749)

at android.widget.AbsListView$1.run(AbsListView.java:3424)

at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java:725)

at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:92)

at android.os.Looper.loop(Looper.java:137)

at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:5041)

at java.lang.reflect.Method.invokeNative(Native Method)

at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:511)

at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:793)

at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:560)

at dalvik.system.NativeStart.main(Native Method)

Witam.

Po aktualizacji do 17.01.14 przestala mi dzialac aplikacja PeoPay (platnosc mobilna) na wczesniejszej wersji pracowala poprawnie.

Logcat :

E/AndroidRuntime(21745): java.lang.RuntimeException: Unable to resume activity {softax.pekao.powerpay/softax.pekao.powerpay.screen.Menu}: java.lang.NullPointerException

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.app.ActivityThread.performResumeActivity(ActivityThread.java:2742)

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.app.ActivityThread.handleResumeActivity(ActivityThread.java:2771)

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java:2235)

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.app.ActivityThread.access$600(ActivityThread.java:141)

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java:1234)

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:99)

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.os.Looper.loop(Looper.java:137)

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:5041)

E/AndroidRuntime(21745): 	at java.lang.reflect.Method.invokeNative(Native Method)

E/AndroidRuntime(21745): 	at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:511)

E/AndroidRuntime(21745): 	at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:793)

E/AndroidRuntime(21745): 	at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:560)

E/AndroidRuntime(21745): 	at dalvik.system.NativeStart.main(Native Method)

E/AndroidRuntime(21745): Caused by: java.lang.NullPointerException

E/AndroidRuntime(21745): 	at softax.framework.g.b.d(Unknown Source)

E/AndroidRuntime(21745): 	at softax.pekao.powerpay.d.b.onResume(Unknown Source)

E/AndroidRuntime(21745): 	at softax.pekao.powerpay.screen.Menu.onResume(Unknown Source)

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.app.Instrumentation.callActivityOnResume(Instrumentation.java:1185)

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.app.Activity.performResume(Activity.java:5182)

E/AndroidRuntime(21745): 	at android.app.ActivityThread.performResumeActivity(ActivityThread.java:2732)

E/AndroidRuntime(21745): 	... 12 more

W/ActivityManager(  422):   Force finishing activity softax.pekao.powerpay/.screen.Menu

I/Process (21745): Sending signal. PID: 21745 SIG: 9

I/ActivityManager(  422): Process softax.pekao.powerpay (pid 21745) has died.

@dodiraf u mnie nie ma fc, spróbuj wyczyścić dane pogody

@wmk3 log mówi, że to wina aplikacji (coś jakby wymagała aktualizacji to dalszej współpracy z nowszym miui), ale też spróbuj wyczyścić dane apki i od nowa ustawić, bo wiem, że nawet na urządzeniach xiaomi były kłopoty w ten piątek i czyszczenie danych aplikacji pomagało

No właśnie już wszystko chyba robiłem. W CM wipe dalvik, czyszczenie danych, jest najnowsza wersja itd. No nic poczekam na aktualizację od PeoPay, wyśle logcat do banku może zrobią cos z tym.

-- 18 sty 2014, o 17:28 --

Mam prośbę jeszcze jedną dało by radę zrobić jakiś skrypt do całkowitego usunięcia NFC (pliki,biblioteki, ustawienia). Nie używam tego a widziałem w logcat że nawet jak jest wyłączone system często odwoluje się do NFC.

-- 19 sty 2014, o 12:44 --

OK zrobillem PeoPay, dziala. Wrocilem Backup CWM do poprzedniej wersji i ponownie zainstalowalem nowa wersje i dziala. Moze to wina ze zawsze dosinstalowywalem mini gpas do MIUI a one juz tu sa.

-- 24 sty 2014, o 21:25 --

Ok z NFC poradzilem sobie. Jak ktos tego nie chce to moze zapodac w CWM paczke wywalajaca cala usluge.

Sprawdzone z MIUI dziala super.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2549377

Zainstalowałem "DirectoryBind" podpiąłem odpowiednie katalogi w programie i mimo to takie gry jak GTA VC czy GTA SA nie działają - po chwili wychodzą do lunchera. Oczywiście odpowiednie pliki przekopiowane do /Android/obb/ .

Mam takie ustawienia :

Source : /storage/sdcard1/Android/

Target : /sdcard/Android/

Pytanie, czy są to dobre ustawienia ??

Znikly ustawienia ViperFX po ostatniej aktualizacji ale na liscie aplikacji jest tak samo ViperFX dziala/ jest widoczny w aplikacjach ale nie mozna zmienic ich ustawien. Mozna to przywrocic w kolejnej wersji??

• Like 1

Zrobic screena by byl widoczna data i czas, jak?? Zreszta czego screena, ustawienia ViperFX byly w poprzedniej wersji teraz nie ma,

Rozwiazalem problem sobie instalacja z GP 'VIPER4Android FX'. Aplikacja widzi biblioteki ViperFX w systmie i da sie ustawic.

Zrobic screena by byl widoczna data i czas, jak?? Zreszta czego screena, ustawienia ViperFX byly w poprzedniej wersji teraz nie ma,

Rozwiazalem problem sobie instalacja z GP 'VIPER4Android FX'. Aplikacja widzi biblioteki ViperFX w systmie i da sie ustawic.

Normalnie, ustawienia zjedz na dół żeby było widać podustawienia data i czas oraz dioda Led i zrób ss.

@wmk3 Przy następnej aktualizacji po takich manewrach będziesz musiał robić full wipe, bo się potem nałoży jeden na drugi i d*pa będzie.. wystarczyło poczekać do piątku.

Witam

Mam problem z rozmowami przez bluetooth, słychać jedynie same trzaski, czy da się to w jakiś sposób naprawić?

Pozdrawiam

Nie da się niestety, jeżeli korzystasz z tego i nie wyobrażasz sobie zaprzestania to musisz zmienić rom.

No ja dużo czasu spędzam w aucie i dlatego ten fakt mnie męczy aczkolwiek tak fajnie działającego romu dawno nie widziałem i trochę mi szkoda rezygnować.. ale ta usterka związana z bluetoothem to jest w ogóle nie do poprawienia? czy w przyszlości będzie coś można z tym zrobić?

A słuchawki na kabelku działają poprawnie? to może chociaż w taki sposób się poratuje?

NIe dziala opcja powtarzania dzwonka SMS.

SMS->Ustawienia->Powtarzanie dzwonka->(wybor 1,2,3,5,10).

Obojetnie co wybierzemy jest zawsze 1 dzwonek SMS.

-- 8 lut 2014, o 15:07 --

Mozna poprawic link do wersji 08.02.14 ?? Link jest ale odwoluje sie do czegos innego.

Ustaw w aparacie jakosc zdjec na 3mp (no wlasnie-dlaczego tylko 3? ) i jakosc na bardzo dobra. Potem sprobuj przelaczyc sie na nagrywanie wideo.

Hmmm dziwne bo ja nie mam mozliwosci zmiany rozdzielczosci w apce aparatu. Na stale 5MP jest wiec nie wiem skad masz 3 MP??

aparat-ustawienia-zaawansowane funkcje-wylaczam uproszczone wyswietlanie

znow wchodze w ustawienia i mam 3mpix :( maxymalnie a przy przelaczeniu na wideo FC :(

O faktycznie jest tylko 3MP i w tyle robi (patrz szczegóły zrobione zdjęcia) i jest FC video. Aleeee po włączeniu uproszczonego wyswietlania zdjęcia robią sie w 5MB (szczegóły zdjęcia w galerii) i wideo działa w 720p.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

Witam.

Po zainstalowaniu Nova Launcher Prime na MIUI jest dostepna ikona Ustawienia na pulpicie (do systemu ) ale pokazuje cos innego niz wybierajac Ustawienia w aplikacjach.

Czy te funkcje sa w naszym telefonie tylko wylaczone a ten skrot do ustawien je widzi??

Gdy wybiera sie zarzadzanie SIM to następuje zamknięcie ustawień i powrót do Launchera.

Pozostałe inne opcje mają swoję podmenu z ustawieniami. Dla porównania dałem zrzut Ustawień z NovaLauncher i z ustawień MIUI.

post-368-13980030865844_thumb.jpg

post-368-13980030865944_thumb.jpg

post-368-13980030866047_thumb.jpg

post-368-13980030866149_thumb.jpg

post-368-1398003086625_thumb.jpg

To nie są opcje przeznaczone dla Was/nas, Zarządzanie sim jest do Hongmi gdzie są dwie karty sim reszta opcji (Dioda LED i Słuchawki) jest tylko dla Xiaomi (Mi2 i Mi3).

Wczoraj zauważyłem że TetheringWiFi rozłącza. Po kilku minutach nie ma internetu na innym urządzeniu z L9 choć w telefonie niby wszystko gra i buczy. Po wyłączeniu i włączeniu TetheringWiFi znów jest na parę minut i tak w kółko. Przed aktualizacją chodziło ok.

Nic złego się nie dzieje. Już był gdzieś o tym wątek, Acid tłumaczył co może być fałszywym alarmem . Także można śmiało ściągać. Z resztą u mnie ani Gdata ani Norton IS nie widzą żadnego wirusa

Tapnięte z mojego Mi2S.

Musisz odblokować bootloadera bo inaczej nie wgrasz MIUI,też miałem z bootloaderem cyrki ale w końcu się udało,także znajdź wątek na ten temat,przeczytaj wszystkie posty a na pewno się uda.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this