Sign in to follow this  
ZduneX25

MIUI v5 (JB 4.2.2) PL P760

Recommended Posts

Rom bazuje na AOSP od @mikegapinski, więc dziedziczymy wszelkie plusy i minusy tej bazy.

Changelog:

MIUI v5 Listy zmian PL | MIUI Polska

Baza:

• 4.2.2 (JDQ39)

Bugi:

• wybudzanie klawiszem home
  • tethering usb
  • nagrywanie połączeń
  • słuchawka bt

Ważne:

• raportujcie błędy korzystając z przycisku Raport MIUI po wystąpieniu błędu, ale nie wysyłacie logu do miui, skopiujcie go i wstawcie tutaj
  • zawsze w romie znajdują się wszelkie dodatki/usprawnienia wprowadzone do spolszczenia przez Acida
  • kompatybilny kernel to ten z paczki (za inne nie ręczę) jeżeli jednak telefon nie bootuje wgrajcie ten z romu AOSPA

Instalacja:

• robimy full wipe i wipe dalvik cache (za pierwszym razem)
  • wgrywamy przez recovery miuioptimus-v5-p760-4.x.x-4.2.zip

Tweaki/Dodatki:

• wsparcie dla skryptów w init.d
  • usunięty Scrolling Cache (płynniejsze przewijanie list)
  • automatyczne odbieranie MMS
  • klawisze ekranowe (do konfiguracji w panelu sterowania)
  • layout statusbara (do wyboru w panelu sterowania)
  • oficjalna kamera miui
  • CRT-OFF
  • ViPER4Android FX 4A zintegrowany z ustawieniami systemu

Wideo:
http://www.youtube.com/watch?v=QXM7QmgM7yc

Download:
ROM PL: Optimus L9 MIUI v5 | PORTY MIUI
GAPPS: Gapps 4.2.2 MIUI v5
Podręcznik użytkownika: Manual | MIUI Polska

Podziękowania:

• Acid - za spolszczenie, konsultacje i wszelką otrzymaną pomoc :smile:
  • MIUI - za patchrom
  • mikegapinski - za bazę
  • artit - za kamerę
  • 7OH - za panel sterowania
  • xManyx i mikegapinski - za testy
  • Like 1

Witam. Zainstalowałem to u siebie i sprawa wygląda tak:

- "nie działa czujnik zbliżeniowy podczas rozmowy (użycie jakiejś apki z play store może to rozwiązać)"

Niestety żadna apka z marketu nie pomoże, czujnik jest widziany w programach ale niestety nie daje żadnych wartości, jakby był nie aktywny

- Odrzucanie połączeń - nie da się odrzucić tak samo jak w CM na 4.2.2

+ Szybkość działania - naprawdę jestem pod wrażeniem

+ Czas działania na baterii - tutaj nawet zmodowany przezemnie CM trzymał krócej

+ Maksymalne taktowanie procesora ustawione na 1,2GHz

Szczerze mówiąc ciekawie by było jakby wyszła oficjalna wersja miui na L9 lub jakiś update który poprawiłby te dwie kwestie które opisałem u góry posta.

Czujnik będzie naprawiony w przyszłej wersji, a odrzucanie połączeń to nie wiem co mysz na myśli to jest miui i na każdym telefonie z tym systemem odrzuca się albo klawiszem power, albo czerwonym przyciskiem na ekranie.

Dzięki. A kiedy mniejwięcej można się spodziewać następnej wersji? I czy będzie można ją pobrać przez OTA czy będzie trzeba ręcznie soft od zera instalować?

cześć, mam problem z wersją MIUI z piątku. mianowicie pomimo dużej wolnej ilości miejsca (ponad 200mb) nie mogę już instalować aplikacji. wyskakuje po prostu błąd, że jest zbyt mało miejsca. ściągnięcie aplikacji do czyszczenia cache nie pomogło.

Witam.

Czy MIUI ma w ogole opcje udostepnianie internetu 3G po Wifi jako router??

Jezeli tak czy ta opcje bedzie zaimplementowana do P760 bo zadna apka router Wifi z marketu na MIUI nie dziala.

To miui nie ma takiej opcji, bo nie działa, więc jest zbędna. Nie ma opcji = nie ma buga.

Dodatkowo i tak nie wiemy czemu nie działa, więc nie możemy naprawić.

Widzę że temat ruszył na dobre, więc zgłoszę jeszcze jeden problem, mianowicie:

jeśli chcemy dodać alarm (przypomnienie) w notatkach to aplikacja się zamyka.

To miui nie ma takiej opcji, bo nie działa, więc jest zbędna. Nie ma opcji = nie ma buga.

Dodatkowo i tak nie wiemy czemu nie działa, więc nie możemy naprawić.

Chodzi o tethering po WiFi. Jest inny port MIUI na XDA ktory o dziwo ma ta opcje i dziala super wiec dalo by sie tu tez dolaczyc.

Mozna liczyc na to??

Napisałem, że wyłączyłem, bo u mnie nie działa, ale jak Ci potrzebna nie działająca opcja to jest ona w ostatniej wersji.

OK. Sprawdzalem, Opcja jest i faktycznie nie dziala, choc ta sama opcja dziala w innej wersji MIUI z XDA.

Ale wiem ze sa inne wazniejsze sprawy do zrobienia w ROM'ie i nie bede nalegal o naprawe tego do tego czasu pozostane na MIUI z XDA.

Nie wiem czy po aktualizacji problem jest ogólnie czy tylko u mnie ale kilka razy dziennie pojawia się informacja o tym że usługa Synchronizacja została zatrzymana.

dziwna sprawa, zrobilem update do 3.11.15, mam np. nowy aparat a nie ma zmian odnośnie bezpieczeństwa, nie ma tego skanera, wskaźnika ile jeszcze czasu zostało na baterii itp. ma ktoś podobny problem?

Mi również Mirror nie działa.

Udało mi się tylko raz ściągnąć później już nie działał.

Oprócz tego:

po zainstalowaniu ROM nie wstaje i pokazuje się kernel panic.

Rom działa na innym zmienionym kernel'u.

Tylko mam z kolei problem ze zmianą domyślnej ścieżki zapisywania zrobionych zdjęć!

Tylko mam z kolei problem ze zmianą domyślnej ścieżki zapisywania zrobionych zdjęć!

Nie można zmienić, a po co chcesz to zrobić?

Tak samo jest w romie od lg, a zależy to od kernela. Skoro Twórca kernela uważa takie rozwiązanie za najlepsze nie mnie o tym decydować. Możesz wgrać inny kernel.

Prawie wszystko w porządku, prócz jednego buga - dość istotnego. Przy wejściu w ustawienia telefonu -> połączenia oczekujące wywala błąd i zamyka aplikację telefon - to akurat nie jest problem, problemem jest:

Rozmawiam z osobą nr.1, osoba nr.2 dzwoni do mnie i słyszy że w tej chwili prowadzę rozmowę i żeby pozostała na lini, bla bla bla (ja w tym momencie słyszę pikanie - informacja że jest połączenie oczekujące) Osoba nr.2 stwierdza że nie będzie czekać, rozłącza się i w tym momencie rozłącza mi również połączenie z osobą nr.1

Wkleiłbym log który jest po tapnięciu "Zgłoś miui" tylko jest tego tam bardzo dużo a nie da się skopiować.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this