ZduneX25

MIUI v5 (JB 4.2.2) PL SGS3

Recommended Posts

Moja kopia zawsze produkuje się z pół godziny.

Poza tym mam co w tym czasie robić, bo przenoszę zawartość służbowego Andka na BB OS.

No i standard, zaglądam do kompa, a tu przerwało wysyłanie, więc pewnie jutro wrzucę.

Wstaję do roboty o 3:00 no i wczoraj jeszcze oglądałem mecz do 23:00, po południu nie odespałem, i ostatecznie padam już. Szkoda, że przerwało.

CWM PhilZ Touch 5 z lipca zeszłego roku.

Formatowanie systemu...

Instalowanie plików...

Tworzenie symlinków...

symlink: some symlinks failed

E: Error in /external_sd[ścieżka dostępu]

(Status7)

Instalation aborted

W czym kłopot? ;)

U mnie instalacja poszła OK, ale system nie "wstaje", podczas uruchamiania błędy FC:

- Unfortunately, Nfc Service has stopped

Unfortunately, Mi Cloud framework stopped

Unfortunately, Premision Manager has stopped

- Unfortunately, the process com.android.phone has stopped

- Unfortunately, com.android.keyguard  has stopped

dalej nic nie można zrobić, czy wcisnąć Raport MIUI czy OK w kółko to samo, w adb jest ciągle waiting for device.

Edited by leonov

Ale telefon bootuje jak widzę? To już dobry znak.

No co do instalki to binarki są z 4.4,więc potrzebne najnowsze recovery (przeciwieństwo miui 4.2.2).

Ogólnie to może też być tak, że te ich pierwsze źródła nie są jeszcze kompletne, więc jeszcze będę dłubał coś. Może komuś z Was uda się jakoś loga zrobić. Można spróbować jakaś apke od logów wrzucić od razu w rom i może zapisze się z niej log na karcie.

Ja zobaczę potem czy w kernelu jest odblokowanie debugowanie, ale powinno.

Ja zobaczę potem czy w kernelu jest odblokowanie debugowanie, ale powinno być.

• Like 2

Jakby ktoś był ciekaw to naprawiłem już:

-debugowanie (logcata)

-unfortunately, Mi Cloud framework stopped

-unfortunately, Premision Manager has stopped
-unfortunately, com.android.keyguard  has stopped

Zostaje:
-unfortunately, the process com.android.phone has stopped
 i będzie można przejść kreator wtedy zaczną się prawdziwe testy: gsm, wifi, bt, czujniki, sd, aparat i inne

Edit:
wifi, bt, czujniki, sd, aparat i inne działają, nie działa nfc i gsm, a, że log nie jest jednoznaczny i nikt w sieci nie kwapi się do pomocy to porzucam zanim zacząłem i opycham s3 póki potencjalna kupująca chce go
  • Like 1

Tak z innej beczki. Zrobiłem sobie kopię, żeby potestować tego KitKata i po przywróceniu konto Google mi zgłupiało. Jak usunąć konto Google w MIUI?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Ustawienia - > konta - > wejdź w konto Google, kliknij menu i usuń konto

Tapatalk User from Mi2s

• Like 1

@leonov no nie do końca, bo widzę, że @datagutt zrobił port z nexusa5 dla s3 już na początku czerwca i mu działa gsm, więc i beze mnie wsparcie nie zniknie (trzeba tylko zapytać @Lalo jakie bugi ma n5, bo wiadomo port z niego je odziedziczy)

Ściągnę z ciekawości, ale nie wiem czy dam radę jeszcze dzisiaj sflaszować, jeśli mi się uda to dam znać.

Edit : jakie trzeba mieć recovery? mam najnowsze od Phila i wyskakuje błąd 7 na koniec instalacji.

Wysłane z GT-I9300

Edited by lgumo01

To nie ma znaczenia, błąd jest tylko po fullwipe, /data nie chce się montować, ale nie ma to ujemnego wpływu na instalację.

Chyba naprawiłem GSM :) nie mam tylko microsim pod ręką by sprawdzić, ale phone nie wali już FC.

• Like 1

Więc tak, funkcje telefonu jako telefonu do rozmów/nata/smsów są w 100% sprawne.

Jest FC widgetu wyszukiwania miui (mało to uciążliwe bo każdy i tak ma dodatkowo wyszukiwanie z google now). Więcej FC już nie ma, ale przy instalacji z fullwipe tapeta pulpitu jest czarna i trzeba ją sobie samemu ustawić.

Także nie ma tragedii  B) 

Jednak jest jeszcze problem z Phone, dzwonić się da itp, ale nie chce dodawać nowych kontaktów i nie zapamiętuje ostatnich połączeń na liście, może to wina samej synchronizacji xiaomi. Nie wiem, jeszcze w tym pogrzebię.

Phone już w 100% sprawne, został FC wyszukiwarki miui i jakiś error w windowphonemanager, póki co go nie naprawiam, bo nie widzę by cokolwiek psuł.

Co do ETA, to jak naprawię FC wyszukiwarki to pewnie będzie przed jakimś piątkiem i wtedy wydam oba 4.2 i 4.4, z czym, że na 4.4 będziecie mieli 7 dni do testów. Jeżeli ocenicie 4.4 gorzej niż 4.2 to nie będę się z nim bawił, jeżeli ocenicie lepiej to oczywiście porzucę 4.2.

Jest to jedyne możliwe rozwiązanie przy moim słabym uploadzie.

Tak dla informacji to w MIUI na 4.4 nie działa wibracja klawiszy fizycznych (home i back) i to na każdym porcie, prędzej czy później ktoś lub samo xiaomi to załata.

• Like 1

Wraz z użytkowaniem wychodzą bugi. Odtwarzacz miui gra muzykę tylko przez widget lub już po włączeniu utworu - kontrolą w belce. Odtwarzacz wideo z miui przy filmach HD nie odtwarza głosu co załatwia mxplayer, ale muszę zobaczyć czy nagrane filmy HD mają dźwięk.

Z każdym portem miałem na początku problemy szczególnie z phone, z patchromu nigdy nie wychodzi 100% sprawny rom. Zazwyczaj jest tak, że dochodze do buga, którego nie umiem zrobić (jak teraz ten gsm) i w wolnym czasie patrzę na ten bug i któregoś dnia okazuje się, że przecież to banalne czemu od razu na to nie wpadłem.

W 4.2 był FC acore, był gsm, ale nie działał dialer i smsy, wiem że był problem z karta pamięci, nie działała automatyczna jasność, z gps chyba były problemy, potem dałem chłopako do testowania to jeszcze znaleźli do roboty trochę i chyba zadęło około 1,5 miesiąca od wydania źródeł do mojego wydaniu portu. Zegar jeszcze walił FC (przy ustawianiu minut) to samo eventy w kalendarzu czy przypomnienia w notatkach.

Kitkat ma dopiero 2 commity myślę, że ich kod sam w sobie jeszcze wymaga sporo poprawek i muszę poczekać, aż oni to ogarną by sobie dodać. Przykładowo po pierwszym commit'ie brakowało finkcji routera xoami dla ustawień i sypało FC, a jak sobie podejrzałem w mi3 czy nexusie 5 to te funkcje były i z nexusa sobie je dodałem.

Tylko, że jak robią źródła na mi3 osobno, n5 osobno (oba prywatne) i dla reszty osobno to potem tak jest tu brakuje, tam brakuje i sobie szukaj.

• Like 1

Chętnie bym się zgłosił na beta testera, ale za chwilę zaczynam urlop i nie będzie zbytnio dostępu do neta. 

Zobaczymy na jakim etapie będzie ROM po moim powrocie. 

Właśnie pojawiła mi się aktualizacja OTA do 4.8.8. Po aktualizacji nie działają połączenia głosowe - przy przychodzących jak i wychodzących głucho w głośniku zarówno "przy uchu", w słuchawkach i w trybie głośnomówiącym. Jakiś kłopot?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.