ZduneX25

MIUI v5 (JB 4.2.2) PL SGS3

Recommended Posts

Tak się złożyło, że upload pełnych romów mi kilkakrotnie przerwało, więc wrzuciłem ota (23mb), a z kolei samego ota nie dodajemy na miuipolska (jest do poprania z poziomu telefonu).

po ota znów problem z licznikiem danych w 3 godziny przez GSM 500 MB poszło :D

nie realne ale tak pokazuje, dwa razy dziś miałem komunikat o wykorzystaniu 1Gb

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

zrobiłem wipe i od rana pokazuje dość realne wartości

Tylko po dzisiejszym ota (które już jest) pewnie znowu się tak zrobi, kiedyś tak było często, a wtedy zawsze robiłem ota, niby nie ma związku, a jednak, no zobaczymy.

po ota profilaktycznie wipe i wszytko gra, pytanie tak czasem wipe dalvik & partition pomaga na odetchniecie telefonu czyli czyści z pozostałości? bo zauważyłem że często jakoś lepiej chodzi

Czyści pozostałości po aplikacjach i pliki dex wszystkich aplikacji - dlatego po tym jest ekran optymalizowania aplikacji. Wipe dalvik warto robić po każdej aktualizacji.

widzę kilka upiekszen w kontaktach ikonka ulubione i wyświetlany kontakt ładnie teraz wygląda

widzę kilka upiekszen w kontaktach ikonka ulubione i wyświetlany kontakt ładnie teraz wygląda

fajnie zrobione tez te połączenia przychodzące w trakcie otwartej jakiejś aplikacji, coraz to muiu fajniejsze

miałem możliwość odbierania połączenia z paska powiadomień i czym pisałem wyżej po restarcie telefonu tego nie mam gdzie ta włączyć?

Znowu błąd przy instalacji (status 7)  :mad: , OTA też nie działa  :mad:, wersja CWM 6.0.4.7

Update, poszło po ponownym pobraniu pliku.

Edited by leonov

Coś mi ostatnio szwankuje bateria... Zaczęło się to że trzy aktualizacje temu. Telefon ląduje rano w kieszeni z 95 procentami baterii, a ok. południa wyciągam bo z kieszeni z 30 procentami. Z transmisji mam włączone tylko 3G. Czasami również potrafi spaść z 30 procent do zera w godzinę.

Czy coś się może stało z romem, czy po prostu nagle zdechła mi bateria?

a przełącz na 2G lub kompletnie wyłącz internet, powinien spokojnie trzymać z 2 dni

Po co mi smartfon bez internetu? Po prostu bateria trzymała mi dobę, a tydzień później już kilka godzin. Szukam przyczyny, a nie planu B.

Dobrze byłoby jednak zainstalować coś od statystyk i podejrzeć co zjada by mieć pewność.

Wiadomo coś o problemach z monitorem danych, z tego co widzę strasznie zawyża zużycie, pamiętam że taka sytuacja już kiedyś miała miejsce, ale nie pamiętam czy było jakieś rozwiązanie.

tylko że ja wrzucałem 4.5.23 całkowicie na czysto, zobaczę jeszcze przy kolejnej aktualizacji.

Edit: kolejna sprawa korzystam z widgetu wyszukiwania (widoczny na screenie) zawsze jeśli czegoś szukałem i wybierałem "w sieci" do wyszukiwało mi za pomocą google, gdyż taką mam domyślną wyszukiwarkę w przegladarce, teraz jednak uparcie wyszukuje mi za pośrednictwem baidu przez co wyniki mam po chińsku. Da się to jakoś przestawić czy to błąd?

3a4atydu.jpg

Edited by lgumo01

@lgumo01 masz w przeglądarce ustawione google na głównej i jak coś wpiszesz w pasek adresu?

Już sobie poradziłem z problemem widgetu wyszukiwania, konieczne było jako stronę startową ustawić tę ze skrótami (kafelkami) na niej jest od razu wyszukiwarka i dopiero po ustawienia za jej pomocą google jako domyślną wyszukiwarkę zadziałało i w widgecie.

Edited by lgumo01

Znowu błąd przy instalacji (status 7) , do aktualizacji trzeba dołączać CWM w wersji która pozwoli na instalację !

ja mam najnowsze cwm i nigdy problemu nie mam

PhilZ mówił, że to naprawi, ale nie wiem czy coś zrobił, bo jak widać nie każdemu działa na nowym.

No więc, mamy źródła v5 na 4.4 i zacząłem już zabawę, ale (no własnie jest ale), zamieniam na dniach s3 na one m7 i nie będę się już bawił w testy miui i potem przywracanie stocka, mam po prostu gotowy telefon na zamianę.

Także proszę podchodzić do miui 4.4 przymrużeniem oka, bo zawsze pierwsze buildy nie bootowały i dopiero długie oględziny logów pomagały no i sam fakt, że nie będę miał telefonu do dyspozycji wiele mówi. Na pocieszenie mogę dodać, że port na l9 też zrobiłem bez telefonu z tym, że tu AOSP było tak dobrze zrobione, że od razu bootował i trzeba było tylko naprawiać kolejne opcje/funkcje telefonu.

Ktoś zainteresowany ewentualnym testowaniem?

• Like 1

Ok rom w uploadzie, wiadomo instalacja przy kompie, bo zapewne z pierwszym (surowym*) buildem bez logcata się nie obędzie.

* - oczywiście bez polskiego czy jakichkolwiek modów, możliwe, że z kilkoma apkami z aosp po nazwach w ciemno cięzko zgadnąć co powinno się usuwać

Guest
This topic is now closed to further replies.