ZduneX25

MIUI v5 (JB 4.2.2) PL SGS3

Recommended Posts

Dziala wam dobrze monitor danych? Mi pokazuje jakies niewiarygodnie wysokie zuzycie a w rzeczywistosci jest jakies 4-5 razy nizsze

Potwierdzam problem z monitorem danych. Mam ustawione 2,5 GB pakiet, zużyte 1015MB a monitor rozłącza mi transmisję danych bo twierdzi, że przekroczyłem limit o 1,4 GB.

Wyłącz w opcjach monitora opcję, która odpowiada za rozłączanie neta i monitoruj inna apką. Ja mam Traffic Counter (widget).

Właśnie walczę z głównych skryptem patchromu.

Poprzednio starałem się wrócić używanie apktoola (by nie przepisywać modów nakładanych na frameworki), bo miui używa teraz aapt do budowania, ale jak widać dałem ciała i przepisuję do nowa swoje skrypty pod aapt. Może się uda jeszcze dzisiaj coś wydać, robię testy.

Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz w temacie alarmów (budzika). Stockowy budzik działa z problemu (normalnie używałbym tego, ale nie ma kilku przydatnych opcji), ale już inne niestety nie działają w ogóle, a czasami uruchamiają alarm z jakimś opóźnieniem (raz było to 3 minuty a raz 2 godziny). Zauważyłem, że brak działania lub opóźnienie występuje wtedy gdy stockowy budzik jest wyłączony. Gdy się go włączy (na obojętnie jaką godzinę) wtedy alarmy innych budzików działają poprawnie. Testowałem to na Alarm Clock Plus, Smart Alarm Plus, Caynax Alarm Clock oraz Timely.

Wracam do 4.1 i pracy w trybie sieci 2G. Rozmówcy z innych sieci od ok. miesiąca narzekają, że mnie kompletnie nie słyszą. Niektóre rozmowy wewnątrz mojej sieci również są kiepskiej jakości.

W temacie BT coś się może zmieniło?? W changelogu niby nie ma nic ale pytam, może coś się poprawiło.

Jeżeli chodzi o słuchawkę BT to niestety nic się nie zmieniło, bo to jak się okazało bug bazy (aosp), a źródła aosp są od jakiegoś czasu prywatne, więc nie można naprawić niczego co jest w bazie zbugowane. To samo jest z nagrywaniem połączeń i też z tego samego powodu musiałem obchodzić efekt blur, bez źródeł nawet takich prostych fixów nie można nałożyć..

Zaraz poprawię listę bugów i dodam słuchawkę bt.

Witam, mam problem z instalacją nowego 4.1.11 MIUI, podczas instalacji błąd - status 7, czyli związany z wersją recovery.

Teraz pytanie jaka wersja recovery jest potrzebna do instalacji tego romu ? obecnie mam najnowsze CWM toutch .

Właśnie to mam, i nic to nie daje, ale już sobie poradziłem, wgrałem wersję recovery-cwmtouch-6.0.3.2-GTI9300.tar pod odina i działa !

Hej,

Ja mam pytanie nt. aparatu , wszystko fajnie, ale podczas nagrywania filmu nie ma automatycznej ostrosci. Tak jakby byl jeden tryb ustawiony i tylko z odleglosci do 30 cm jest otstrosc, dalej to juz rozmazana masakra.

W takim razie jak mozna wgrac stockową kamere? Bo sam aparat lapie ostrosc, kreci sie na srokdu takie kółeczko i zmienia ostrosc. Brakuje tego w kamerze.

Witam, mam problem z instalacją nowego 4.1.11 MIUI, podczas instalacji błąd - status 7, czyli związany z wersją recovery.

Teraz pytanie jaka wersja recovery jest potrzebna do instalacji tego romu ? obecnie mam najnowsze CWM toutch .

Podepnę się pod ten post (choć to wątek o innym typie telefonu).

Philz u mnie na I9505 wywalał ten sam błąd. Zainstalowałem TWRP i było ok ale jak dla mnie jest on mocno niestrawny. Teraz zainstalowałem CWM 6.0.4.4 i sprawdzę przy najbliższej aktualizacji co będzie.

W każdym razie Philz wygląda świetnie, i chętnie bym do niego wrócił, tylko, że niestety nie działa.

@UP zainstaluj inne recovery, ja zainstalowałem wersję recovery-cwmtouch-6.0.3.2-GTI9300.tar pod odina i działa :D

Napiszę jeszcze tutaj - Po instalacji nowej wersji MIUI v5 4.1.24 PL na wersję MIUI v5 4.1.17 PL - błąd " Niestety aplikacja Interfejs Systemu została zatrzymana" i tak w "kółko" co by nie zrobić :o

Po full wipe jest to samo :shock:

Z tego co piszą inni użytkownicy SGS3 maja to samo !?

Siemka.

Kiedy chcę zainstalować MIUI to podczas flashowania wyskakuje mi błąd.

format() expects 5 args, got 4

Status 7

Instalation aborted.

Próbowałem paru sposobów, które podawali na forach, w tym usuwanie pierwszych 3 linijek z updater script, a także wgrałem 3 różne wersje Philz touch recovery i na każdej nie chce się zflashować.

Macie jakiś pomysł, albo rozwiązanie tego problemu ?

Jak chcesz wgrać to przez recovery od Philz'a to musisz wgrać na wersję jeszcze zanim dodał wsparcie dla 4.4 czyli dosyć stara wersję musisz wybrać albo wgraj zwyczajne CWM Touch.

W sumie to Philz miał to poprawić, ale przestałem śledzić wątek jego recovery, więc nie wiem jak to się ma do najnowszych wersji jego recovery.

Próbowałem na tych wersjach philza:

philz_touch_6.19.3-i9300 (to jest najnowsza)

philz_touch_6.12.8-i9300

philz_touch_6.07.9-i9300

i na żadnym nie zflashowało.

Mówisz, żebym wgrał wersję philza, który nie wspiera flashowania do kitkat 4.4 tak?

Na xda najstarszego jakiego dają do pobrania to philz_touch_6.07.9-i9300, na którym próbowałem już (to jest wersja bodajże z 31.12.2013)

CWM Touch jak chciałem wgrać przez odina to wyskoczył błąd niestety :(

@@@@@ Edit:

Udało mi się wgrać CWM Touch tak jak mówiłeś i przeszło gładko, dziękuje :)

I od razu pierwszy błąd, który zauważyłem w najnowszej wersji systemu - w ogóle nie czyta kontaktów z karty sim i pokazuje, że jest ona pusta :(

może ktoś już o tym pisał, ale daje znać jak coś :>

witam,

MAM SGS 3 z ROOTem i recovery CWM Touch.

Chciałem wgrać MIUI v5 (miuigalaxy-v5-sgs3-4.3.7-4.2).

Podczas instalacji wyskakuje błąd ze Statusem 7.

Jakieś pomysły?

Próbowałem też inną wersją (na bazie 4.1.1), ale to samo.

Próbowałem też tego 'myku' z usuwaniem linijek w update-script, ale także bez powodzenia.. ;c

Zainstaluj najnowsze recovery dotykowe phillz

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

witam,

MAM SGS 3 z ROOTem i recovery CWM Touch.

Chciałem wgrać MIUI v5 (miuigalaxy-v5-sgs3-4.3.7-4.2).

Podczas instalacji wyskakuje błąd ze Statusem 7.

Jakieś pomysły?

Próbowałem też inną wersją (na bazie 4.1.1), ale to samo.

Próbowałem też tego 'myku' z usuwaniem linijek w update-script, ale także bez powodzenia.. ;c

Pobierz recovery TWRP i pójdzie. Też to miałem

Poczekaj moze po prostu sie wlacza, a moze sie wlaczac nawet 10 min.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.