ZduneX25

MIUI v5 (JB 4.2.2) PL SGS3

Recommended Posts

@ZduneX25, a czy miałbyś możliwość umieszczenia w porcie najnowszej wersji aplikacji aparatu od S4?

Do testów wgrałem [ROM][4.2.2]★S4 Revolution v7.0 i muszę powiedzieć że nowe funkcje aparatu są całkiem fajne.

Druga aplikacja to odtwarzacz video, który po zredukowaniu do mniejszego okienka można przemieszczać po dowolnym miejscu na pulpicie, a w tym czasie robić coś innego.

Wybacz, jestem tylko userem. Nie mam pojęcia czy to możliwe jest zaszczepienie tego do MIUI, tylko pytam :)

U mnie jest to samo, stockowa aplikacja aparatu wywala sie przy probie nagrywania video, ale juz np focal dziala bez problemu.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

W 3.10.25-4.2 jak dla mnie bez zmian. Mimo innego programu do kamery, ta się nie incjuje.

Wywala taki sam błąd jak w poprzedniej wersji. Może logcat spróbuje zrobić.

Możesz spróbować, ale skoro wszystkim innym działa to nie wiem czy na Twój telefon znajdzie się rozwiązanie. Na xda ktoś pisał, że wgranie romu z karty zew. i wew. robi różnicę w działaniu.

Na xda ktoś pisał, że wgranie romu z karty zew. i wew. robi różnicę w działaniu.
Pewnie taką samą, jak różnica w smaku tego samego towaru kupionego w „Biedronce” i w „Piotrze i Pawle”. ;)

Pewnie tak :)

Raz zresztą spróbowałem, bo przecież jak tylko mój nie działa to może jakieś czary zadziałają?

Ale nadzieje płonne.

Samsung w świeżych słuchawkach musiał jakiś szczegół zmienić, że ten rom nie jest w stanie zainicjować aparatu.

Przypomniało mi się coś w związku z Twoim problemem z aparatem, gdzieś kiedyś widziałem/czytałem, że jakiś telefon z nowszej serii wyprodukowanych modeli (nie pamiętam producenta) wymagał jakiegoś dodatkowego liba w katalogu /vendor by odpalić kamerę. Najlepiej po wgraniu tego miui wrzuć cały ten katalog ze stockowego romu, na którym działa Ci aparat.

Skasowałem cały katalog vendor, wgrałem z działającego i bez efektu. Po restarcie zatrzymał sie na logu z MIUI i koniec.

Następnym razem spróbuje tylko nadpisać pliki w katalogu vendor.

Druga sprawa.

Przypadkiem udało mi się doprowadzić do niedziałania aparatu na oficjalnym romie :)

Wgrałem najpierw rom, spolszczenie a później zamiast restart, dograłem kernel googy max.

Wszystko było ok, dopóki nie sprawdziłem aparatu który wywalił się z tym samym komunikatem błędu.

Po wgraniu w poprawnej kolejności, aparat działa tak jak trzeba. Piszę, bo może to jakaś wskazówka?

Dziś MIUI V5 3.11.22 PL, a w tym

Dodane narzędzie WSM Tools z modyfikacjami (link w stopce)
wczoraj instalowałem WSM Tools a zaraz Mi-Tool, i chce tam zmienić na przykład kolor tła w pasku powiadomień, ustawiam, a on się nie zmienia, co jest?

Ps:. ZduneX25, my się chyba znamy z dawnych lat Motoroli Forum? e398? coś takiego chyba wtedy było w modzie :D pamiętasz coś? :twisted::?:

Znaczy tak bierzecie listę zmian zbyt do siebie nie chodzi o to, że wsm jest w romach tylko, że w przydatnych linkach poniżej listy zmian jest świeżutki artykuł o tej aplikacji.

Co do używania to tak jak w artykule po każdej aktualizacji koniecznie trzeba ponownie zainstalować biblioteki (tylko biblioteki) w Zarządzaniu WSM.

Moduł musi być włączony (jak się go włącza to jest dymek, że zmiany zostaną wprowadzone po restarcie, nie masz dymku - musisz robić gdzieś błąd. I najważniejsze na portach nie muszą działać wszystkie funkcje (ja koloru akurat nie sprawdzałem) także sprawdź jeszcze inne.

Tak znamy się z matraxa :P klasyk! :)

Guest dobot

Cześć,

Może głupie pytanie o kernel ale gdzie najdę "kernele: ten z paczki" z pierwszego postu?

Pozdrawiam

Ja mam głupsze ;)

Czym są te porty? Nie bardzo rozumiem czym się różni miui oficjalne od tego. Tzn. widzę, że jedno to 4.1.1, a drugie 4.2.2. Ale nazwa "porty" oznacza, że 4.2.2 to ktoś sobie hobbystycznie kleci i w sumie, to bardziej nie działa niż działa?

Działa bardziej niż nie działa, przecież nasz bugi wypisane w pierwszym poście..

Oficjalny jest oparty o rom producenta (w naszym przypadku 4.1.1 jest stary i wolny) i jest wydawany przez miui, port o custom rom (użyłem aosp 4.2.2) i wydaje go ja, bo ja go zrobiłem.

MIUI jest tak zrobione (bo żaden telefon xiaomi nie ma karty zew.), że może być tylko jeden katalog Camera i znajduje się on na karcie wewnętrznej (jest tak na każdym telefonie z dwiema kartami). Masz dwie opcje: zmień nazwę katalogu albo zrezygnuj z miui.

Ok. Dziękuję za info. Zastanawia mnie jednak czemu potrafi zapisać foto na zewnętrznej, a nie chce już czytać. No ale cóż, należy się widać pogodzić, bo z miui napewno nie zrezygnuję ;)

Zwróć uwagę, że kamera jest z bazy czyli AOSP, a galeria z miui, także nie próbuj rozumieć :P po prostu tak już jest.

Bo to oficjalny rom z oficjalna kamerą TouchWiza, także tam też jest inaczej, ale ich źródła i romy oficjalnie nie są identyczne, oficjalne zawsze maja jakieś małe usprawnienia, których nie umieszczają w publicznym kodzie.

ostatnio zacząłem słuchać muzyki przez słuchawki, i czasami po prostu przerywa mi piosenkę, muszę wyciągnąć wtyczkę od słuchawek włączyć [Play] i włożyć wtyczkę, nie wiecie czemu tak? możliwe że coś mi to wyłącza, jakaś aplikacja, ale syfu raczej nie mam...

Chyba jest w downloadzie ostatnia wersja.

Tak, jest z 6 grudnia, ale na początku w temacie jest z 15 listopada. Coś istotnego zmieniałeś? Jestem teraz na 4.1.1 i zastanawiałem się żeby przejść na Twojego 4.2.2.

Co miałem zmieniać? Rom jest ten sam tylko android inny. Zmiany jak obejmują konkretne urządzenia to są wypisane na miuipolska.pl (tam zawsze aktualne).

Dziala wam dobrze monitor danych? Mi pokazuje jakies niewiarygodnie wysokie zuzycie a w rzeczywistosci jest jakies 4-5 razy nizsze

Czasem zdarza się takie coś po aktualizacji bez wipe cache i dalvik, nie wiem czym jest to spowodowane. Oczywiście licznik pokazuje większe wartości, ale nie znika tyle z pakietu.

Siemanko,

orientuje się ktoś z zaglądających pod maskę ROMU od Xiaomi czy jest jakakolwiek szansa na optymalizację pod ro.sf.lcd_density z build.prop o wartości różnej od standardowego 320 (tak, chodzi mi o port dla SGS3)? Po zmianie większość motywu jest lekko mówiąc "rozjechana"...

Jak dla mnie elementy na ekranie są bezsensownie wielkie i niepotrzebnie traci się sporo miejsca, które mogłoby być zagospodarowane znacznie lepiej.

Jest to jedyna z rzeczy, która póki co skutecznie odstrasza mnie od owego oprogramowania.

Dla porównania mój lekko zmodyfikowany CyanogenMOD 10.2 z ro.sf.lcd_density równym 200 (automatyczny tryb tablet).

2013-12-21%2015.54.24.png2013-12-21%2016.01.59.png

Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje.

WSM Tool i moduł AppSettings, można w nim wybrać DPI (dla kazdej aplikacji), które jest skalowane "in time", więc nie ma bugów graficznych.

Podarowałem córce pod choinkę wczoraj sgs3. Wgrałem wszystko jak u siebie i nie działa wifi. Co może być powodem?

-- 25 gru 2013, o 08:57 --

Z ciekawości wgrałem official na 4.1.1 najnowszy i na tym łączy się z wifi. Na porcie od @Zdune ma jakiś problem :((

Tobie nie działa i jeszcze komuś czyli dwóm osobom na 590 aktywnych użytkowników (mogę sobie to sprawdzić ile osób ma wgrany mój port dzięki systemowi ota), więc nie można tego zwalać na rom.

Ja absolutnie nie czepiam się tylko chcę rozwiązać problem. Wyszukuje sieci, zapisuje ustawienia, ale za Chiny Ludowe nie potrafi się połączyć. Co robić?

-- 25 gru 2013, o 09:56 --

Dla mnie też jest dziwne, że moja słuchawka śmiga jak złoto na Twoim sofcie, a córki ma problem z wifi

Hmmm ciężko mi coś doradzić, bo u mnie też działa. Ostatecznie możesz u siebie zrobić backupu całego romu i przywrócić go u córki, a na koniec dać full wipe.

Guest
This topic is now closed to further replies.