Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

Racja. My, Europejczycy kupujemy jednak przez portale posredniczace w sprzedazy miedzy Azja a Europa. Niesie to za soba pewne konsekwencje finansowe i logistyczne. Majac mozlieosc zakupu w Chinach bezposrednio chetnie bym skorzystal z takiej okazji. Poki co w Chinach jednak nie bylem a Chinczykiem tez nie jestem. A Ty?

Jasne,zgadzam sie z tym co napisales, odnosilem się tylko to twojego posta,z którego wynikało ze tyle kosztuje w Chinach, a nie kosztuje.Nie uważasz że 100% marży to trochę za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, enesas napisał:

Ok. Jeszcze jedno pytanko (napewno będę z tego korzystał...). Ile mniej więcej trwa "zaskoczenie" że opaska jest w pobliżu i odblokowanie telefonu? Natychmiast po przesunięciu palcem ekran jest odblokowany czy trzeba czekać itp?

PS. Jak byś mógł nagrać filmik jak odblokowujesz telefon z opaska w pobliżu to byłoby super ;) .

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Telefon zostaje odblokowany z odleglosci ok 20 cm gdy po niego siegasz reka na ktorej jest opaska. Zanim go wezmiesz do reki jest juz odblokowany. Warunkiem jest fizyczne wybudzenie ekranu przyciskiem. Mam Redmi 2 i ustawiony wzor blokady na ekranie. Normalnie zeby dostac sie do telefonu musze: 

1. Wybudzic ekran przyciskiem Power

2. Przewinac do gory tapete na ekranie skrotow,

3. Wpisac palcem ustawiony wczesniej wzor blokady telefonu.

Majac Mi Banda 2 z wlaczona funkcja odblokowania przez bluetooth, wykonuje tylko czynnosci nr. 1 i 2.

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Jasne,zgadzam sie z tym co napisales, odnosilem się tylko to twojego posta,z którego wynikało ze tyle kosztuje w Chinach, a nie kosztuje.Nie uważasz że 100% marży to trochę za dużo?

Zawsze masz do wyboru inne opaski. Np. Jawbone (od 119€ bez wyswietlacza), lub FitBit Alta (od 140€). Czy Mi Band 2 jest zatem drogi? Nie! Ja posrednikom do kieszeni nie zagladam, szczegolnie w sytuacji gdy nowy, swiezo po premierze oferowany produkt o porownywalnej jakosci do ww. marek jest 2-3 razy tanszy:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, t.bone napisał:

daniel od momentu nadania, ile czasu szla przesyłka dhl'em? Dostałem info z IBG, ze wysyłają w ciągu 6 dni od zaksięgowania wpłaty.

z X Mi3 vaja tapatok

" Zamowiony 2 czerwca na ibg. Status z poniedzialku "On the way". Dzisiaj juz na mojej rece:) ". Otrzymalem przesylke w srode. Najpierw myslalem ze puscili z magazynu w Europie ale nie, nadano w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, enesas napisał:

Czy opaska działa na innych urządzeniach niż Xiaomi (i romach niż MIUI)? Ponieważ mimo że będę (jak ją kupie) używał jej do odblokowywania Redmi 3 to i przydałoby się też na Nexusa 7 2013. :)

Z opisu na ibg:

"Compatible Devices

Android 4.4 and above, iPhone OS versions of iOS 7.0 supporting Bluetooth 4.0;
 
For Android:
Xiaomi Mi2/ 2S/2A, Xiaomi Mi3, Xiaomi Mi4, Xiaomi Mi note,  Xiaomi Mi4C, Xiaomi mi5,  Xiaomi Mi4S , Redmi 1S, Redmi 2/2A/3,  Redmi note/ Note2/ Note3 ,  Xiaomi Mi Max .
 
For iOS:
iOS 7.0 and above versions of  iPhone 4s / 5 / 5c / 5s / 6 / 6 Plus / 6s / 6s Plus / SE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na dzień dzisiejszy najbardziej opłaca się zamówić opaskę? Chodzi o cenę i czas wysyłki. 

Kto gdzie zamawiał?

Ja zamowilem na allegro u sklepxiaomi_pl ale konto swieze, malo komentarzy i allegro zablokowalo konto. Takiego maila przynajmniej dostałem od nich z prosba o pozytywa. Suma sumarum paczka szla do mnie przez allegro inpost niecale 24 h. Takze jestem zadowolony. Z przesylka 206 zl

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka:

1. Czy mifit z GPlay (ver 2.0, używam na xperii Z2) mierzy Wam fazy snu w MB2? Wcześniej miałam MB 1 i było ok... Inna sprawa, że opaska zaczęła liczyć kroki dopiero po kilku (!) godzinach. 
2. W którejś recenzji widziałam opcję "treningu" w Mifit - jak to odpalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gawronnek napisał:

Czy ktoś kupował na allegro u accessories4you.pl ?

Meizu M2 Note

Ja kupiłam z bliźniaczego sklepu (ten sam sprzedawca), co prawda przez stronę sklepxiaomi.pl. Sklep jest ok, szybka wysyłka itd. Co do opaski to jeszcze nie wiem, bo na razie nie monitorowała mi snu, ale to może być wina apki...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, daniel.swider79 napisał:

Pobozne zyczenia. Czekalem od premiery do 12 maja bo myslalem tak jak Ty. Zamowilem i czekam do dzisiaj a ibg wyslalo dotychczas ...30 relefonow. Nie nazwalbym tego nasyceniem rynku.

W tym dziwnym wypadku opłacało się brać zaraz po premierze, po pierwsze telefon od tygodnia już mam, po drugie cena, załapałem się jeszcze na ten błąd cenowy w funtach, i Mi5 Pro z kurierem, dodatkowym rokiem gwarancji i ubezpieczeniem od VATu wyszło mnie nie całe 2000 PLN. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobozne zyczenia. Czekalem od premiery do 12 maja bo myslalem tak jak Ty. Zamowilem i czekam do dzisiaj a ibg wyslalo dotychczas ...30 relefonow. Nie nazwalbym tego nasyceniem rynku.

Nie no sorry ale minął dopiero miesiąc:) Sporo osób na niego czekało, do tego dochodzą dobre recenzje wiec jest ssanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamowiony 2 czerwca na ibg. Status z poniedzialku "On the way". Dzisiaj juz na mojej rece:) Generalnie jestem w szoku ze tak szybko doszlo do mnie z Chin. Fakt, mieszkam na poludniu Niemiec i moze dlatego DHL sie popisal, ale w grudniu na opaske Mi Band 1s czekalem kilka dni dluzej. Jeszcze nie testowalem, bo sie laduje. Napiszcie kiedy zamawialiscie i kiedy otrzymaliscie swoje opaski. Wlasnie sprawdzam w dziale poswieconym Mi5 sprawnosc w realizacji zamowien na ibuygou. Jezeli chodzi o Mi Banda 2 to jestem bardzo, ale to bardzo pozytywnie zaskoczony, natomiast czekam jeszcze jak wielu innych na Mi5 4/128 Ceramic Black i tutaj sprawa wyglada duuuuzo gorzej:(

 

IMG_20160608_192257.jpg

Dawałeś recenzje dla tabletowo.pl?😀

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szakal88 napisał:

W tym dziwnym wypadku opłacało się brać zaraz po premierze, po pierwsze telefon od tygodnia już mam, po drugie cena, załapałem się jeszcze na ten błąd cenowy w funtach, i Mi5 Pro z kurierem, dodatkowym rokiem gwarancji i ubezpieczeniem od VATu wyszło mnie nie całe 2000 PLN. :D

 

 

4 godziny temu, tpawel napisał:

Nie no sorry ale minął dopiero miesiąc:) Sporo osób na niego czekało, do tego dochodzą dobre recenzje wiec jest ssanie

Sorki panowie ale to dotyczylo Mi 5 Pro jak sie domyslacie. Pomylilem odpowiedzi na forum z innego watku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2016 o 21:39, daniel.swider79 napisał:

No i jestem po spacerze z MiBand 2 sparowanym z endomodno. Nigdy nie lubilem tej aplikacji i tym razem rowniez pojawil sie problem. Aplikacja zarejestrowala tylko polowe trasy ale mimo podlaczonego MiBanda nie zarejestrowala danych. Moze nie potrafie tego znalezc ale na glownym panelu nie ma a w ustawieniach caly czas widnieje MiBand 2 jako polaczony. Dziwne. Nastepnym razem przetestuje z MiFit.

Screenshot_2016-06-09-21-32-38_com.endomondo.android.png

Dobra, pokapowalem sie ze nie zablokowalem Endomondo i prawdopodobnie ubilo proces po zablokowaniu telefonu. Mimo to nie ma zadnych danych z opaski.

Wydaje mi się, że problem polega na tym, że endomondo nie wymusza mierzenia pulsu na opasce. Jak wybudzisz z przycisku pomiar pulsu to on się zapisuje w endo natomiast bez tego sensor nie świeci i pomiar jest na wartości "-". 

MiFit ma własną opcję treningu (lewy górny róg, ikonka biegacza) natomiast ma on 2 cechy, które dla mnie osobiście są wadami: 1. wymusza włączenie GPSu 2. opaska nie zapisuje historii pulsu w pamięci własnej tylko przesyła ją na bieżąco do telefonu. Czyli nie można pójść się przebiec z samą opaską a potem zysynchronizować z telefonem, czy nawet grać w tenisa albo piłkę - bo telefon będzie za daleko i nie puls się nie będzie synchronizował.

Generalnie poza w/w zastrzeżeniami opaska jest ekstra. 

Wyświetla godzinę, daty nie. Podświetla się po podniesieniu ręki. Przycisk jest dotykowy i przełącza pomiędzy trybami. Po włączeniu trybu HR automatycznie zaczyna się pomiar. Można ustawić, które ekrany chce się widzieć w aplikacji MiFit. Do wyboru: Czas, Kroki, Dystans, Kalorie, HR, Bateria. Można ustawić powiadomienia: Telefon, Alarmy (przynajmniej 8, potem nie chciało mi się klikać), Powiadomienia aplikacji (dowolnych), "Sit alert", SMS, opcja wibrowania na powiadomienie, powiadomienia o osiągniętym celu i tryb nie przeszkadzać.

Śledzenie snu działa. Łączy się bezbłędnie (Mi4), odblokowywuje bezbłędnie. Materiał fajniejszy, zapięcie pewniejsze, siedzi w opasce lepiej, wydaje się, że nie będzie wypadać jak to się poprzedniej zdarzało.

Sensor HR nawet działa. Generalnie w moim doświadczeniu wszystkie optyczne czasem mierzą, czasem nie (choć to też może być wina tego że mam włosy na rękach w ilości jak niedźwiedź mniejwięcej)

Jedyną rzecz, której specjalnie jeszcze nie ogarnąłem to kiedy ona wykonuje pomiary pulsu samoistnie i jak to ustawić. Dziwne rzeczy też się dzieją z godzinami pomiarów widocznymi w menu pulsu. Dla przykładu ostatnia doba, godziny pomiarów:

Jun 17 12:40
Jun 17 1:48
Jun 17 2:03
Jun 17 2:17
Jun 17 2:21
Jun 17 7:35
Jun 17 9:19
Jun 17 9:55
Jun 17 11:23
Jun 17 12:13
Jun 17 12:16
Jun 17 12"27
Jun 17 1:13
Jun 17 2:48

piszę ten post o 14.06 czyli ostatni pomiar jest jakby może z 13:48? tylko z błędem strefy? Ale pomiar z 7 jest ręczny i faktycznie była 7:35. W tej chwili w ogóle aplikacja podaje mi nie prawidłowe dane. Jakby nie odczytuje prawidłowo wartości pulsu - opaska pokazuje 55, aplikacja 84 (1. wynik jest prawdziwy).

Jak ktoś wie coś więcej o ustawieniach samoistnych pomiarów albo o tym czy jest w ogóle potencjał sprzętowy żeby opaska zapamiętała pomiar ciągły pulsu z treningu to niech da znać.

Jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł mój mi band 2 od accesories4you(sklep internetowy)- 199 zł, ale nie polecam tego sklepu, deklarowany czas wysyłki 24h wygląda w rzeczywistości tak, że opaska zamówiona w poniedziałek została wysłana w czwartek...

Mam za to pytanie do użytkowników, którzy nie posiadają telefonu xiaomi, tylko łączą sie z mi bandem za pomocą innych sprzętów. W moim g2 nie działają powiadomienia o połączeniu, email, (sms tylko raz jakimś cudem przeszedł) nie przechodzą z telefonu. jedyne co, to opaska synchronizuje dane z aplikacją MiFit(wersja 2.1.3 z MIUI Polska).
Czy komuś przechodzą powiadomienia, czy trzeba mieć telefon Xiaomi(tak, planuję redmi note, ale jeszcze nie w tej chwili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...