Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

5 dzień i  mam tylko 57 % baterii, ale myślę, że po piątym ładowaniu bateria się rozkręci.

Hm, ten sam sen, a algorytmy Mi Band Master i Mit fit'a pokazują zupełnie inny czas głębokiego snu ( wiem, że to akurat na to patrzymy z przymrużeniem oka).

Ale co muszę przyznać to Mit Fit bardzo dobrze pokazuje godzinę, w której zasypiam, natomiast grafika w Mi Band Master niezła.

Jeszcze nie testowałem pozostałych programów.

M...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1.Czy opaska wykryła Wam sen w trakcie dnia np. godzinną drzemkę?

2.Dlaczego gdy budzę się rano na wyzerowanej opasce widnieje ok 10 kroków, czy to przez ruszanie ręką podczas snu?

3.Pobranie zmodyfikowanego softu powoduje tylko zmianę daty na  język polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, makakam napisał:

Gdzieś ktoś to pisał i u mnie się potwierdza że miband o wiele dłużej wytrzymuje na jednym ładowaniu gdy ładuje się z laptopa a nie ładowarką.

To akurat prawda. Jak się ładuje normalną ładowarką, to z reguły nie doładowuje do końca, bo prąd ładowania jest na poziomie błędu dla ładowarki i przerywa ładowanie przed końcem. USB w komputerze tym nie steruje (usb 2, 3 już czymś tam zarządza), dlatego ładuje tak długo jak chce MiBand. Opcjonalnie podobny efekt jest przy ładowaniu PowerBankiem, jak ma fumkcję ładowania urządzeń niskoprądowych, czyli po prostu nie wyłączała ładowania jak pobór prądu jest na poziomie błedu odczytu.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nawet jak się naładuje opaska na 100procent to trzymam ją jeszcze z 2h pod ładowarką. Bateria trzyma około 40 dni. Jedyne powiadomienia jakie mam to jak ktoś dzwoni oraz o przekroczeniu dziennych limitów kroków. Restauracja powiadomień i nocny pomiar tętna mam wyłączony, gdyż nie sprawdzał się on u mnie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego sposobu na monitorowanie snu używacie? I jaką dokładność?
Mi fit jest w tym o tyle lepszy, że przestaje liczyć sen kiedy używamy telefonu. Niestety notify ma z tym problemy.
Szkoda, że mi fit nie rejestruje snu za dnia.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak mój band 2 miał za długo miał baterię rozładowaną (kupiłem z Avansu drogą internetową) , bo po drugim ładowaniu mam ok. 8-9 % ubytku na 24h i to tylko w połączeniu z Mit Fit. (sporadycznie jest włączany MI Band Master)

I raczej bateria za bardzo nie zyska na pojemności po ok. 5 pierwszych ładowaniach, ale ok. >> tydzień to też mi wystarczy.

 

A co do ładowania to dla tak małej baterii 70mAh to tylko ładowanie bardzo małym prądem, np powerbank Xiaomi ładuje  prądem 0,025 mAh (tak podaje Xiaomi), ale chyba praktycznie ten prąd jest trochę większy bo ładowanie trwa prawie 2h lub sama bateria ma trochę mniejszą pojemność z uwagi na to, że była prawdopodobnie długo rozładowana w magazynie sprzedawcy.

Sam sen to chyba Mit fit najlepiej rejestruje, Mi Band Master trochę się gubi.

M...

Edytowane przez mediana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do treningu to tylko opaska na klatkę piersiową , wszystko inne to zabawki z chaotycznym pomiarem HR.
M...
Nie przesadzaj. Nie jest taki zły. Oczywiście, to nie jest profesjonalny sprzęt, ale pogląd na tętno daje przyzwoite. I na wykresie też wygląda ok.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mediana napisał:

Do treningu to tylko opaska na klatkę piersiową , wszystko inne to zabawki z chaotycznym pomiarem HR.

M...

Jasne, że pomiar z klatki piersiowej jest dużo lepszy, ale pomiar z mocno zaciśniętej opaski (bez luzu) z interwałem 2 minuty też ma sens. Mam jedno i drugie, jakieś porażającej różnicy w dokładności nie ma. Czasem opaska wywali jakiś wynik zupełnie od czapy, ale z grubsza się pokrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi moi drodzy czy nie macie problemów z podświetleniem opaski? Moja dziewczyna ma o rok nowszą opaskę i ładnie wszystko czytelnie widać, a u mnie jakby z każdym miesiącem coraz słabiej. Świeci o połowę słabiej niż mojej dziewczyny.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pojawiła się nowa wersja Mi Fit 3.3.4.1 na APKMirror, która aktualizuje firmware w opasce do wersji V1.0.1.81
 
https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-3-4-1-release/mi-fit-3-3-4-1-android-apk-download/
 
 
Co to zmienia?


Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Na pierwszy rzut oka nic

 

Edit:

Jest błąd w aplikacji. Nie da się wyłączyć powiadomienia o tym, czy opaska jest połączona ze smartfonem przez bluetooth czy nie. W Mi Fit w ustawieniach opcja ta jest wyłączona, a powiadomienie cały czas się wyświetla.

0c24cb0d033fbb4806cb483d536097e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1.0.1.81 czujnik pulsu u mnie mierzy szybciej ale mniej dokładnie, często jest też błąd pomiaru (hw 0.9.3.3). Wydaje mi się że działało to lepiej w wersji 69. Poza tym zmieniono niektóre ikonki, np przy odrzuceniu połączenia tel. opaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś zmusić MiBanda 2, aby cały czas wyświetlał godzinę, jak zwykły zegarek elektroniczny?

Nie.

 

 

A ja jedyne co zauważyłem w nowej aktualizacji to nowa ikonka Snapchata na opasce.

 

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.  
 
A ja jedyne co zauważyłem w nowej aktualizacji to nowa ikonka Snapchata na opasce.
 
Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
 
 
Ja mialem ikonkę snapchata :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...