Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybkie pytanie. 

Nabyłam dla znajomego MiBanda 2, naładowałam, zanim mu przekażę, żeby od razu móc uruchomić i sparować. W tej chwili na wyświetlaczyku po dotknięciu pokazuje się jakaś godzina całkiem od czapy - czy to się zsynchronizuje z godziną w telefonie po sparowaniu? 

I jakbyście mogli jednak łopatologicznie wyjaśnić, co i jak mu wgrać/ustawić, żeby mu wibrowało przy powiadomieniach (głównie na tym mu zależy), pokazywało kto dzwoni/pisze i jeszcze gadało po polsku...? Obstawiam, że przełączenie telefonu na angielski nie będzie wchodziło w rachubę... 

Sama używam wersji 1 póki co, więc trochę się gubię w możliwościach 2-ki... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magyarek 
Tak, godzina zmieni się przy sparowaniu opaski z aplikacją mifit. 

Jeżeli jest w stanie zapłacić ponad dziesięć złotych to proponuję zakup aplikacji MiBand Tools, w której jest więcej możliwości niż w MiFit (są też przeróbki MiFit, ale tak rozbudowanych opcji tam nie ma) Możesz w tej zakupionej aplikacji przypisać sobie ikonę taką jaka chcesz do danej aplikacji, ustawić co ma się wyświetlać w czasie powiadomienia (nazwa nadawcy, treść powiadomienia, inicjały) i wiele wiele więcej. Jeżeli chodzi o powiadomienia głosowe to w tej aplikacji jest taka opcja, ale z tego co zauważyłem tylko w funkcji pulsu. Ustawiasz sobie pomiar pulsu na stały a wyniki są 'czytane na głos'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z powiadomieniami na Mi Band 2 po aktualizacji mojego Redmi Note 4 do MIUI 9 Global. Jak wyświetlacz nie jest wygaszony to wszystkie powiadomienia przychodzą na opaskę. Kiedy ekran zostanie wygaszony ale nie odejdę z opaską za daleko od tel aby zgubić sygnał bluetooth to nadal wszystkie powiadomienia działają.

Natomiast jeśli pójdę gdzies dalej bez tel i wrócę potem do tel to nie działają już powiadomienia sms i tel. Co jest ciekawe działają powiadomienia z aplikacji np. z gmaila i massengera.

Świadczy to, że połączenie z opaską mimo wygaszonego ekranu zostało nawiązane. Tylko nie mam pojęcia czemu te sms i tel nie działają.

Dopiero jak wybudzę tel (czytaj włącze wyświetlacz) to powiadomienia sms i tel znowu działają aż do momentu kolejnego utracenia łączności bluetooth.

W MIUI 8 nie było tego problemu i dopiero po aktualizacji do MIUI 9 tak się te notyfikacje dziwnie zachowują. Przeinstalowanie apki Mi Fit nie pomaga. Przefleszowanie telefonu również nic nie pomaga. Zastanawiam się czy to jest kwestia MIUI 9 czy nowej wersji aplikacji Mi Fit 3.2.0.1 ???

Jak pisałem battery saver wyłączony całkowicie i założona kłódka na Mi Fit.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waxy, dzięki! 

11 godzin temu, Waxy napisał:

Jeżeli chodzi o powiadomienia głosowe to w tej aplikacji jest taka opcja, ale z tego co zauważyłem tylko w funkcji pulsu. Ustawiasz sobie pomiar pulsu na stały a wyniki są 'czytane na głos'. 

Mówiąc o "gadaniu" po polsku miałam na myśli ogólnie komunikację, niekoniecznie głosową :) Nazwę dnia tygodnia, treść powiadomienia, wszystko, co nie jest ikonką. 

Kiedyś sama używałam MBTools, ale Notify & Fitness mi bardziej przypasował, a ostatnio w ogóle machnęłam ręką i lecę na podstawowym MiFicie. Więc jeszcze jedno pytanie. One sobie mogą koegzystować na telefonie czy MiFit trzeba będzie usunąć? Dodam, że człowiek nie ma telefonu Xiaomi (tylko jakieś Lenovo), więc kazałam mu ściągnąć MiFit, coby sobie konto Xiaomi założył... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magyarek Nazwy dni i tygodni wyświetlane są po angielsku, ale istnieje możliwość wgrania modyfikacji tak by informacje były w naszym języku. Temat z instrukcją i potrzebnymi plikami znajdziesz w tym dziale w temacie 'Mi Band 2 wersja PL'. Jeżeli chodzi o wyświetlane treści powiadomień to na tak małym ekranie nie jest to wygodne, ale oczywiście jest taka możliwość przy wykorzystaniu dodatkowych aplikacji (Miband Tools, Notify). 

Co do drugiego pytania - Aplikacja MiFit musi być zainstalowana, aby dodatkowa aplikacja działa poprawnie (mowa tutaj o MiBand Tools, bo Notify nie posiadam, ale zgaduję, że zasada jest taka sama ;) ). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waxy napisał:

istnieje możliwość wgrania modyfikacji tak by informacje były w naszym języku. Temat z instrukcją i potrzebnymi plikami znajdziesz w tym dziale

Widzisz, no właśnie o to pytałam. Czyli trzeba jednak pokombinować, nie zadziała z automatu... 

 

3 minuty temu, Waxy napisał:

Aplikacja MiFit musi być zainstalowana, aby dodatkowa aplikacja działa poprawnie

Też tak kiedyś myślałam, ale właśnie z N&F mi się gryzły - żadna (nawet przy wyłączeniu powiadomień z drugiej) nie informowała o SMSach. W ostatecznej desperacji wywaliłam całkiem MiFit, sparowałam opaskę bezpośrednio z N&F i śmigało jak przecinak :P 

 

To idę czytać o kombinacjach. Dzięki za pomoc! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokazuje. Jeśli zainstalujesz Mi Fit ze sklepu Play, to będzie działało, ale tylko jak zmienisz język telefonu na chiński  lub angielski. Jeśli chcesz mieć dostępną tą funkcję w języku polskim na MI Fit pobierz i zainstaluj sobie np. MrTomi-3.1.0-PL.apk. stąd:

Tu też sobie poczytaj CAŁOŚĆ:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2017 o 14:26, sondejmarek napisał:
No nie widać zakresu tętna, ale coś ewidentnie jest na rzeczy.

U mnie wyglądają tak, czasem skoczy mi na 100/120 ale to pewnie jakiś koszmar.

Masz rewelacyjny sen. Jakiej metody pomiaru używasz?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

e// nie zauważyłem ikonki zdjęcia, myślałem że tapatalk uniemożliwia cytowanie zdjęć pod zdjęciem i nie sprawdziłem swojego posta, sorry

Edytowane przez tekjow
Po co powielasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad tygodniu używania mi banda, postanowiłem go naładować z 10% do 100,po ponad godzinie został naładowany i dzieje się coś dziwnego z baterią bo od 98 do 93 spadła w 40 min(Te same aplikacje/usługi włączone) czym to może być spowodowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem przy drugim lądowaniu opaski.Opaska i Mi Fit pokazywały że opaska jest naładowana do 100% po odłączeniu od ładowarki spadło natychmiast 98% a w ciągu 5 minut do 90% a w ciągu 10 minut do 70% potem już w miarę normalnie spadało 2% dziennie. Zobaczę co będzie przy następnym ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak często, po odłączeniu od ładowarki spada w pół godziny do 90-94%
Zauważyłem, że lepiej jest jak poprzednio poziom naładowania baterii nie spadnie poniżej 10%

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj aktualizowałem na tablecie w MiFit co dwa tygodnie, na co dzień używam Notify w smartfonie.

Poprzednia synchronizacja była 30 listopada więc prawie miesiąc dał radę. Myślałem do tej pory że tylko dwa tygodnie, bo czasem kilku dni mi nie wczytywał.

Dodam że mam ciągły pomiar pulsu podczas snu więc to jest mnóstwo danych.

 

1751f4ce861894aa04a90fc059a4af72.jpg8283543e2f87e7ddf8bc9e1d8848d6bf.jpgdf46396fd33cfe56b13f4b4ac37e1958.jpg7c1c18090410bd40327792523c63ea16.jpgf6e076bc6d7954621d85d2bd323c8f14.jpgcbf845cbd5287d8dda9b971e4d8cc9c5.jpgec8ca85dc37635b321275ed7c7524343.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widzę ciemność, ciemność widzę...

Naładowałem połączyłem opaskę z telefonem nie łączona była ze 4 miechy telefon pobrał sobie z niej dane po czym ją aktualizował.
Telefon opaska max 10cm. teraz opaska nie reaguje na guzik (czy jak to można nazwać) a raczej reaguje bo jak klikam kilka razy to zaczynają mrugać diody od spodu.
Ale na samym jej wyświetlaczu nic się nie pojawia.
Ktoś miał coś podobnego wie co zrobić?

ps na telefonie jak klikam wykryj opaskę ona wibruje ale nic nie wyświetla

- ponowne podłączenie do ładowania nie pomaga nadal ciemność

tak jak tu, nie moje

 

Edytowane przez TediPower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji ??? albo taki zbieg okoliczności ale w google znalazlem

http://en.miui.com/thread-439106-2-1.html

a tam piszą

Cytat

it seem like S/W issue, mine everything works fine when the battery is < 25%, but when i charge it >30% then the display not working anymore.

Herewith my solution to get it fix, you guys may have a try :
1. unpair it and left it fully discharge.
2. charge it by using Power bank / laptop usb port
3. pair it again by using latest Mi Fit app.

Perhaps it can help out.

ciekawe czy i tu to zadziała jak rozładować baterię z band2 tak na szybko ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpowiedzieć jaka aplikacja najlepiej się sprawdza do ciągłego pomiaru pulsu?

W Mi Fit brakuje mi tego(chyba,że nie potrafię znaleźć) , natomiast Mi band Tools i Notify & Fitness.... są płatne, wiec zanim kupię wolę się poradzić.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...