Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Zakupiłem opaskę z myślą o wykorzystywaniu tylko i wyłącznie do biegania jednak mam nie mały problem z odpowiednią konfiguracją. Zależy mi jedynie na trzech funkcjach: czas, dystans, przycisk funkcyjny - następna piosenka. 

Problem z dystansem jest taki, że opaska mierzy kroki i przyjmuje chyba średnią długość kroku i na tej podstawie wyznacza dystans. Więc przy rozpoczęciu aktywności biegania przez Mi Fit zamiast startować od 0km to po całym dniu startuję np. od 3.5km i do tej wartości dodaje aplikacja przebiegnięty dystans.

Czy jest możliwość, aby opaska przez cały dzień pokazywała 0km a dopiero przy rozpoczęciu trasu pokazywała przebyty dystans i zapisywała trasę GPS?

jak to wygląda w przypadku notify & fitness pro? Nie chciałbym płacić jedynie za możliwość sprawdzenia takiej funkcjonalności więc z góry dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić opaskę MiBand2. Problem polega na tym,  że opaska posiada silikonową obudowę,  i jest prawdopodobieństwo,  że zawarte będą w niej związki kobaltu, na które jestem uczulony.  Czy jest możliwość zdobycia informacji o składzie gumy,  z którego została wykonana obudowa? Jeśli tak,  to skąd mogę taką informację pozyskać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2017 o 13:58, elliopoul napisał:

Witam!

Zakupiłem opaskę z myślą o wykorzystywaniu tylko i wyłącznie do biegania jednak mam nie mały problem z odpowiednią konfiguracją. Zależy mi jedynie na trzech funkcjach: czas, dystans, przycisk funkcyjny - następna piosenka. 

Problem z dystansem jest taki, że opaska mierzy kroki i przyjmuje chyba średnią długość kroku i na tej podstawie wyznacza dystans. Więc przy rozpoczęciu aktywności biegania przez Mi Fit zamiast startować od 0km to po całym dniu startuję np. od 3.5km i do tej wartości dodaje aplikacja przebiegnięty dystans.

Czy jest możliwość, aby opaska przez cały dzień pokazywała 0km a dopiero przy rozpoczęciu trasu pokazywała przebyty dystans i zapisywała trasę GPS?

jak to wygląda w przypadku notify & fitness pro? Nie chciałbym płacić jedynie za możliwość sprawdzenia takiej funkcjonalności więc z góry dziękuję za pomoc :)

 

ta opaska się do tego nie nadaje- sama nie zmierzy czasu, dystans będzie na 99% niedokładny

mówisz o przycisku funkcyjnym- czyli biegasz z telefonem- czy nie lepiej wykorzystać opaskę jako pulsometr, dodatek do aplikacji?

nie testowałem opcji treningu z mifit ani notify, ale może to jest wyjście..?

zamieszczam screeny:
 

Spoiler

Screenshot_2017-11-08-16-51-22-210_com.xiaomi_hm.health.thumb.png.13ae69d92a5ebd8cbdf9fe01c4c569dd.pngScreenshot_2017-11-08-16-51-59-894_com_mc.miband1.thumb.png.a8ceafbb396c899e2bbdcfc29de47aca.png

20 godzin temu, matpol7 napisał:

Witam.  Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić opaskę MiBand2. Problem polega na tym,  że opaska posiada silikonową obudowę,  i jest prawdopodobieństwo,  że zawarte będą w niej związki kobaltu, na które jestem uczulony.  Czy jest możliwość zdobycia informacji o składzie gumy,  z którego została wykonana obudowa? Jeśli tak,  to skąd mogę taką informację pozyskać? 

można kupić opaski z innych materiałów^^
przykład: https://www.gearbest.com/smartwatch-accessories/pp_369534.html?wid=21

20 godzin temu, Prz napisał:

Właśnie przyszedł do mnie Mi Band 2, którą aplikację najlepiej kupić? Zależy mi na powiadomieniach (w tym wyświetlanie osoby dzwoniacej) i inteligentnym budziku.

Koledzy wyżej polecali, nie korzystałem jeszcze z inteligentnego budzika, ale poza tym aplikacja działa bardzo dobrze. Możesz potestować, a zakupić później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasową pomoc.  Czy udostępniona przez sondejmarek tabela pierwiastków zawartych w opasce obejmuje je wszystkie? Dodam jeszcze, że jestem uczulony oprócz kobaltu również na nikiel. W tabelce jest napisane, że dany pierwiastek jest traktowany jako nieuczulający w produkcie, ponieważ jego ilość nie przekracza jakiś tam norm. Zastanawiam się, czy te normy wysatrczą aby móc powiedzieć, że opaska mnie nie uczuli. Napisałem jeszcze maila do xiaomi. 

Słyszałem o metodach zaklejania plastrem, podkładek pod zegarki ale również lakierowaniem. No ale jeżeli opaska by mnie jednak uczuliła, to polakierowanie gumki jest możliwe, ale pulsometr prawdopodobnie pokazywał by przekłamane wyniki, będąc zalakierowanym. 

Co do innych materiałów opaski, metal odpada. Chyba, że znalazłbym np. jakąś materaiałową? Mam jednak nadzieję, żę gumowa będzie w porządku. 

Edytowane przez matpol7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała wysypka to to nie jest. Ręce się wysuszają, czerwienią a jeżeli stan jest fatalny to nawet dochodzi do pękania skóry. No nic, będę musiał po prostu zaryzykować, bo nie uda mi się raczej dojść do szczegółowych informacji o zawartości niklu i kobaltu w opasce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem dałem siostrze mi banda 2 i nie może go zespawać z mi fit ja też po zainstaluj najnowszego mi fita nie mogę zesparowac opaski co może być problemem?

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka


Jeżeli dałeś jej wcześniej używanego, to najpierw trzeba go odłączyć od konta xiaomi.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już miał przypadek że opaska nie reaguje na ładowanie? próba podłączenia pod różne źródła zasilania (usb, ładowarka sieciowa 2A) nie wzbudziała ładowania. Kabelek jest ok bo druga pastylka się ładuje. Opaska już leżała podłączona pod usb kilka godzin i nadal martwa. Jest jakaś szansa na reanimację w warunkach domowych czy wysłać ją na reklamację?

 

ok, nie było tematu - działa. pomogło dokładnie wyczyszczenie środkami z dodatkiem alkoholu całej pastylki, możliwe że styki coś nie teges były. podłączona kilkukrotnie pod usb lapa i w końcu zaskoczyła :D

Edytowane przez artmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamówiłem właśnie xiaomi mi band 2. W związku z tym chciałbym zadać pytanie.

Wiem, że aktywności przy rowerze stacjonarnym nie mierzy, natomiast doskonale radzi sobie z bieżnią.

Mnie zastanawia czy jest możliwość pomiaru tętna i treningu na worku bokserskim?

Lub czy jest jakaś aplikacja która  synchronizuje się z mi band 2 i daje możliwość pomiaru interwałów na worku bokserskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tętno jak najbardziej i to powinno działać niezależnie od rodzaju sportu, no chyba, że pływanie. W aplikacji MiFit po zakończonym treningu masz wykres tętna. Boksu akurat nie ma, więc jeśli szukasz aplikacji co zlicza ci uderzenia, czy coś to musisz poszperać w google play. Może mi band tools ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

czy robie coś nie tak? podpatrzyłem u znajomka że mozna wyswietlać dodatkowe dane na ekranie miband 2 poczytałem i zrobiłem co trzeba tzn

zmiana jezyka >reset tel> zmiana ustaiwen mi fit> zmiana jezyka na polski>reset,

przed restartem telefonu na opasce pokazywały sie informacje porestaarcie telefon miał problem ze znalezieniem opaski a po odnalezieniu bez zadnej aktualizacji informacje juz sie nie pokazywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również ten sposób nie działał - nie wiem z czego to wynika że u niektórych "zaskakuje". Jedynym rozwiązaniem jest na stałe język angielski w telefonie, ja odkryłem dzięki temu większe możliwości Asystenta więc już przy nim zostanę - w codziennym korzystaniu z telefonu nic nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 o 17:55, Waxy napisał:

@xeneo Jakie to są te dodatkowe opcje które się wyświetlają? Możesz przybliżyć mi ten temat, bo u mnie po zmianie języka nie ma żadnej różnicy.

 

w ustawieniach jak zmienisz na angielski to podczas przychodzących powiadomień w stylu messenger wiadomości telefon pod ikoną apki wyswietla Ci kto do Ciebie napisał/dzwońi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o monitoring czynności życiowych a'la badania lekarskie, tylko o nagłe przypadki.
Tata jest cukrzykiem, ma skłonności do zasłabnięcia, chociaż dobrze się trzyma. Wiadomo, lata lecą, a on nadal sam lata po lesie zbierając grzyby. Chodzi właśnie o takie nagłe przypadki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata nie jest niepełnosprawny, używa smartfonów, lubi nowe technologie.

Nie zapytałem tutaj o porady typu "co kupić dla seniora". Pytam konkretnie, czy Mi Band obsługuje funkcję SOS, nie interesują mnie inne wywody i prywatne opinie, bez urazy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, piasq napisał:

Mi Band obsługuje funkcję SOS

MiBand nie, ale być może znajdziesz jakąś aplikację która będzie posiadała taką funkcję. Sam Mifit informuje o przekroczeniu tętna np. podczas biegania, chodzenia, jeździe na rowerze z tym, że musisz mieć uruchomioną konkretną aktywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...