Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna rzecz.

Używałem MiBandTools do komunikatów z SMS-ów, żeby na opasce wyświetlał się nadawca. Ale aplikacja siała jakimiś dziwnymi powiadomieniami, wróciłem z SMS-ami do Mi Fit. I nadal wyświetla się nadawca, mimo że nic z Mi Fit nie kombinowałem a system mam po polsku. Jedyna różnica jest taka, że nie wyświetla teraz polskich znaków w nazwie kontaktu - jest "?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim bandem jest chyba coś nie tak... Postanowiłem sprawdzić, czy to aplikacje mają tak duży wpływ na szybkie rozladowywanie się baterii. Przez 20h, bez ani jednego połączenia bluetooth, ani jednej synchronizacji, czy jakiegokolwiek kontaktu z telefonem, bakteryjka zeszła 100% --> 79%, a wiem, że później schodzi jeszcze szybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim bandem jest chyba coś nie tak... Postanowiłem sprawdzić, czy to aplikacje mają tak duży wpływ na szybkie rozladowywanie się baterii. Przez 20h, bez ani jednego połączenia bluetooth, ani jednej synchronizacji, czy jakiegokolwiek kontaktu z telefonem, bakteryjka zeszła 100% --> 79%, a wiem, że później schodzi jeszcze szybciej...

Może w którejś aplikacji innej niż mifit ustawiłeś coś co się zapisało i teraz drenuje baterię opaski

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2017 o 10:09, endru098 napisał:

Czy da się jakoś włączyć dodatkowe powadomienia np. o dzwoniącym? Czy zmiana języków (gdzie ? w mifit ? gdzie jest ta opcja) pomaga?

W iphomie wystarczyło zmienić język systemu na angielski, ustawić w MiFit wyświetlanie ID (powiadomienia, połączenia przychodzące) i po zmianie z powrotem na polski pamiętało to i wyświetlało. Nie wiem czy nadal tak jest, ale chyba tak.

Edytowane przez FromWP
pisownia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica pomiędzy wersją global a chińską, oprócz certyfikatu CE?

Czytałem, że różnią się barwą wyświetlacza (global ma niebieską, chińska białą) i chińskiej nie można sparować z Google Fit.

Edytowane przez Ulterioor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica pomiędzy wersją global a chińską, oprócz certyfikatu CE?
Czytałem, że różnią się barwą wyświetlacza (global ma niebieską, chińska białą) i chińskiej nie można sparować z Google Fit.

Nie wiem jak z barwą wyświetlacza, ale parowanie z Google Fit zależy od wersji opaski, a od wersji aplikacji Mi Fit. Ta pobrana z Google Play ma synchronizację z Google Fit.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Według pudełek poszczególnych wersji, w chińskiej jest BLE 4.0 a w global BLE 4.2. Czy ma to jakieś znaczenie? Którą wersję lepiej kupić?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 

Edytowane przez Ulterioor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Mi Band Tools.

U was też znaczny udział w drenażu baterii ma Telefon nieaktywny? Gdy długo nie używam telefonu, to potrafi mieć nawet większy udział procentowy niż Ekran.

Z niedawnych codziennych ~8h-8,5h sot, teraz trzyma ~6h-6,5h.

Zmiana systemu, wipe itd nic nie dają — dalej Telefon nieaktywny daje się we znaki. A że ciągle korzystam z Mi Band Tools z powiadomieniami, i nie mam raczej teraz chwili na test "bez", to pytam jak sprawa wygląda u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Mi Band Tools.
U was też znaczny udział w drenażu baterii ma Telefon nieaktywny? Gdy długo nie używam telefonu, to potrafi mieć nawet większy udział procentowy niż Ekran.
Z niedawnych codziennych ~8h-8,5h sot, teraz trzyma ~6h-6,5h.
Zmiana systemu, wipe itd nic nie dają — dalej Telefon nieaktywny daje się we znaki. A że ciągle korzystam z Mi Band Tools z powiadomieniami, i nie mam raczej teraz chwili na test "bez", to pytam jak sprawa wygląda u was.

Czy to na pewno ma związek z Mi Band Tools? U mnie też ma spory udział w drenażu baterii a MBT cały czas działa w tle.

Wysłane z mojego Z2 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to na wyświetlanie przyciskiem można ustawić tylko to domyślne z aplikacji (zegar, tętno, kroki, kilometry, bateria...) oraz funkcje pojedynczego (podwójnego, potrójnego...) kliknięcia, dla przykładu alarm na telefonie, stoper (ale wyświetlany na ekranie telefonu!) itp.

 

Swoją drogą, jest sens oddawać na gwarancję, kiedy najlepszy osiągnięty wynik baterii na opasce (osiągnięty został bez ani jednego połączenia bluetooth przez ten czas) to 3d 16h, a zazwyczaj trzyma 2-3 dni (traci średnio 30-40%/dzień)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja była po polsku tylko przy parowaniu te krzaki wyskoczyły.

Sciągnąłem starszą wersję Mi Fit i przy parowaniu poinformowała mnie że opaska sparowana jest z innym kontem (odkupiłem od kolegi i niby odłączył mi banda od konta)

Sprawa rozwiązana.

Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Notify & Fitness i MIUI - nie macie problemów z powiadomieniami dla wbudowanej aplikacji SMS? U mnie na początku nie działało (standardowo po zainstalowaniu aplikacje jest dodane do powiadomień), usunąłem i dodałem, trochę podziałało, ale po restarcie telefonu znowu brak powiadomień na opasce i tym razem usunięcie i dodanie nic nie poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzybiarz.

Trzeba wyłączyć i ponownie włączyć powiadomienia dla aplikacji. Twórca n&f pisze że to bug w androidzie.

 

Korzystając z okazji mam pytanie. Czy wam też n&f drenuje baterie w telefonie? U mnie korzystając z tej aplikacji telefon praktycznie nie wchodzi w Deep sleep.....

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przesiadłem się na R3 ze starego już 7.1.3.0  na najnowszy miui. z 25.05

Czy ktoś podpowie dlaczego eraz gdy odbiorę smsa nie wyświetla tak jak wcześniej miałem ustawione w miband tools (nazwę kontaktu i treść wiadomości) tylko przychodzi powiadomienie na opasce z tekstem "APlikacja sms jest" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzybiarz.
Trzeba wyłączyć i ponownie włączyć powiadomienia dla aplikacji. Twórca n&f pisze że to bug w androidzie.
 
Korzystając z okazji mam pytanie. Czy wam też n&f drenuje baterie w telefonie? U mnie korzystając z tej aplikacji telefon praktycznie nie wchodzi w Deep sleep.....
 
Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka


Tyle, że ja nie mam problemów z wszystkimi powiadomieniami, a tylko tymi z wbudowanej aplikacji SMS.
Co do baterii to u mnie jest normalnie, jeśli wpływa jakoś to w niewielkim stopniu, telefon spokojnie wchodzi w deep sleep.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja nie mam problemów z wszystkimi powiadomieniami, a tylko tymi z wbudowanej aplikacji SMS.

Co do baterii to u mnie jest normalnie, jeśli wpływa jakoś to w niewielkim stopniu, telefon spokojnie wchodzi w deep sleep.

Ok, źle Cię zrozumiałem. U mnie jeśli chodzi o SMS to są cały czas jaja. Raz powiadomienia są tak jak ustawione z nazwą kontaktu a raz z samą ikoną. Na szczęście nie odbieram dużo SMS-ów więc jakoś bardzo mi to nie przeszkadza.

 

 

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...