Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

ID z pl się pojawiło, czy nadal brak?

Jak przełączyłem na PL to dalej nie było opcji włączenia

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon wczoraj się zrestartował i nie chciał włączyć po kilku próbach udało się włączyć ale zniknęły wszystkie aplikacje i po zainstalowaniu mi fit nie pamiętałem hasła utworzyłem konto od nowa i teraz nie mogę połączyć się przez bluetooth z opaska mi band 2?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych wersjach też nie chce się połączyć czy jest inna aplikacja która dobrze działa z mi band 2? Nawet mi band master nie chce połączyć się z opaską chociaż telefon łączy się z innymi telefonami przez bluetooth.

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pikoko napisał:

Na innych wersjach też nie chce się połączyć czy jest inna aplikacja która dobrze działa z mi band 2? Nawet mi band master nie chce połączyć się z opaską chociaż telefon łączy się z innymi telefonami przez bluetooth.

Jak sparowana z danym kontem Mi, to z innym bez odparowania się nie połączy, niezależnie od wersji MiFita. Notify&Fitnes powinno z taką sparowaną opaską zadziałać, po użyciu programu Fix-it for Mi Band 2. Tak czy inaczej musisz odzyskać, zmienić hasło do konta Mi, bo jak masz zalogowany telefon to bez tego wcześniej czy później będziesz miał problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Zainstalowałem mi band master, sparowałem bez mi fit i używałem przez kilka dni. Z braku powiadomień z niektórych aplikacji chciałem dzisiaj wrócić do mi fit i jest problem, za nic nie chce się połączyć. Oczywiście w mi band master odłączyłem opaskę.

Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

 

Edit:

Problem rozwiązany, ponowne zainstalowanie Mifit pomogło.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Od kilku dni jestem szczęsliwą posiadaczką tej opaski i zastanawiam sie nad zmianą paska. Czy ktoś tu użytkuje wersje skórzaną lub metalową? Czy moglby mi podać szerokość koperty? Mam bardzo szczupły nadgarstek i obawiam sie, czy nie bedą dużo szersze niz oryginalna opaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, laiqua napisał:

czy nie bedą dużo szersze niz oryginalna opaska.

Metalowa dużo szersza nie jest, ale dłuższa. https://miuipolska.pl/forum/topic/12883-mi-band-2/?do=findComment&comment=314481 a tu chyba to samo, ale z lepszym skórzanym paskiem z pl https://www.aze.com.pl/pl/p/Skorzana-opaska-do-Xiaomi-Mi-Band-2-zamiennik/1122

Teraz nie zmierzę, bo żonie oddałem i nie narzeka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy są obecnie jakieś różnice w aplikacji Mi Fit pomiędzy wersją Google Play a jakąś nowszą forumową (jeśli takowa istnieje) jak chce korzystać z Miband 1? I drugie pytanie czy mogę zainstalować Mi Fit na 2 różnych telefonach i synchronizować opaskę raz z jednym raz z drugim i niczego mi nie zgubi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między aplikacjami jest taka, że w tej z GP masz możliwość synchronizacji z Google Fit, a w chińskiej nie.
Z tego co kojarzę to tylko z jednym urządzeniem może opaska pracować, przynajmniej jeżeli chodzi o Mi Fit. Zdaje się, że ktoś tutaj korzysta(ł) z dwóch urządzeń jednocześnie, ale na jednym jest Mi Fit, a na drugim Notify Mi Band (albo jakoś tak to się nazywa).

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska mi band może być zsynchronizowana tylko z jednym urządzeniem i aplikacją. Czy to mi fit, mi band tools czy mi band master.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

Nieprawda, mam w telefonie Notify a w tablecie MiFit. Bez problemu działa, czasem zgubi jakieś dane snu gdy nie odpalę MiFit raz na tydzień ale codzienne synchro w Notify mi wystarcza. W MiFit tylko mam zaznaczone sygnalizacje połączenia po 3s i powiadomienia o celach.

Ostatnio w MiFit zsynchronizowało mi dane snu od 24.04 ) czyli prawie z 2 tygodni), już myślałem że się zawiesiło bo trwało to ze 2 minuty. W tablecie odpalam w celu sprawdzenia aktualizacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to nie działa.
Na jednym smartfonie mi fit, na drugim mi band master, jak sparuje z MBM to mi fit nie chce się zsynchronizować. To samo z notify & fitness. Na obydwu telefonach miui.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie z chyba jest coś nie tak:( zobaczcie na zrzuty, tam są moje ustawienia i czas przez jaki działa mi band po naładowaniu. Wczoraj około 23 miałem 24% dzisiaj koło 6 już tylko 16%
b0972b7b421905fab853f2144e615621.jpg376d5a3caec208d8f526a572c4024d40.jpgb1d97f860b0c41e8f46a44b5fcc53494.jpg500e78f35e3f6b4c83a5d370141cc038.jpg3f1fba70b9a54ab24c6e985ce6ab7212.jpg

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurdebele! w tym wątku jest tak dużo różnych i tak dużo ważnych i cennych informacji. z racji tego, że to cały czas jeden wątek strasznie trudno je znaleźć.

Zapraszam wszystkich do lobbowania pomysłu na oddzielne sub forum dla Mi Band :)

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie z chyba jest coś nie tak:( zobaczcie na zrzuty, tam są moje ustawienia i czas przez jaki działa mi band po naładowaniu. Wczoraj około 23 miałem 24% dzisiaj koło 6 już tylko 16%


Najlepiej to zrezygnować z innych aplikacji. Używałem Tools & Mi Band + Mi fit. Myślałem, że będzie to lepsze rozwiązanie niż korzystanie z przeładowanego Notify & Fitness.
Ostatecznie bateria trzymała maksymalnie 14 dni. Gdzie używałem tylko dodatkowych powiadomień oraz inteligentnego budzika. Cóż, nie satysfakcjonowało mnie to. Wyłączyłem wszystkie powiadomienia w Tools & Mi band jak i Mi Fit, dodatkowo zamroził em Tools & mi band. Było troszkę lepiej jednak czas na baterii poprawił się tylko o kilka dni. Ostatecznie wyłączyłem wszystkie inteligentne alarmy i powiadomienia, odinstalowałem Tools & mi band. W Mi Fit włączyłem tylko powiadomienie o połączeniach telefonicznych, w telefonie BT cały czas włączony by mógł wysłać Informacje o połączeniu.

Nie sprawdzałem żadnych logów połączenia BT jednak na pewno ilość odpytań z aplikacji firm trzecich do mi banda jest na tyle duża, że po prostu drenuje baterię. Podobnie jest z opcjami typu Inteligentny budzik, który sprawdzał czy to dobry moment na moją pobudkę a później monitorowanie stanu czy to na pewno już wstałem itp.

W załączniku dodałem screen z dziś rano kiedy to mi band poinformował mnie o niskim stanie baterii. Po prostu zapomniałem, że trzeba go ładować ;)

Warto pamiętać, że czasem mi band nie ładuje się do 100%. Zaraz po odłączeniu wskazuje 98% lub 99% po czym bardzo szybko się rozładowuje. Wystarczy podłączyć go ponownie i cierpliwie czekać aż ponownie wskoczy do 100%. Jeżeli ponownie bateria momentalnie spadnie powtórzyć czynność. U mnie przeważnie działa to do trzech razy sztuka. Najczęściej przy udanym ładowaniu do 100% wibruje. Po takiej zabawie trzyma jak trzeba ;)8f6212973e2353e068c8bf9a91e64097.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa, używam MiBand 2 od jakiś 4 miesięcy i wszystko było ok do ostatniego weekendu, a mianowicie zrobiłem aktualizację MiFit i od razu zaktualizowała się też opaska, wszystko przebiegło jak należy jak zwykle, niestety przestał mi działać przycisk, w ogóle żadnej reakcji na dotykanie, poza tym wszystkie pozostałe funkcje działają jak działały. Moje pytanie do Państwa, czy to możliwe że się coś źle wgrało, czy może jakoś da się włączać / wyłączać działanie przycisku? Da się jakoś może cofnąć flesha opaski, czy jakiś inny sposób? Próbowałem ją zrestować jak jest gdzieś opisane ale chyba się nie resetuje bo po ponownym zparowaniu pamięta ustawienia itp. Możecie jakoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich problemach z logowaniem jest ok tylko nie mogę skasować alarmu który budzi mnie o 4.55 rano chociaż nie mam takiego ustawionego. Nie mogłem zalogować się do mi fit więc zainstalowałem mi band master może tam ustawiłem taki budzik, teraz program skasowany a alarm nadal działa czy to jest możliwe?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2017 o 17:41, wolis napisał:

a mianowicie zrobiłem aktualizację MiFit i od razu zaktualizowała się też opaska, wszystko przebiegło jak należy jak zwykle, niestety przestał mi działać przycisk, w ogóle żadnej reakcji na dotykanie, poza tym wszystkie pozostałe funkcje działają jak działały

Podpytalem kolegi i u niego po ostatnim update wszystko smiga elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da rady zmienic język na angielski w samej apce mifit? Kiedyś czytałem na jakimś forum że można jakoś zmieniać to w apkach za pomocą innej aplikacji tylko nie pamiętam jakiej

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk



Potrzebny root + Xposed + applocale
Ja mam tylko Mi Fit po angielsku i mam dzięki temu nazwę kontaktu na opasce jak ktoś dzwoni albo SMSa napisze

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie języla na angielski to nawet Mi Band Master bez problemu współpracuje z Mi Fitem i mam dodatkowo powiadomienia z innych aplikacji, programów pocztowych, rozłączeniu telefonu i przywołanie opaską. Wyczytałem w FAQ autora MBM że jak jest ustawiony język w którym MiFit nie ma opcji ID dzwoniącego to blokuje w opasce tą opcję i MBM też przestaje powiadamiać. Nawet jak się używa tylko MBM bez MiFita, to zaleca odinstalowanie MiFita z ustawioną opcją powiadomień ID (czyli z językiem np angielskim), wtedy opaska zapamięta to ustawienie i nie będzie problemów z powiadomieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...