Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.04.2017 o 12:56, FromWP napisał:

To sprawdź jaką masz wersję MiFita. Najnowsza to 2.4.1, jak masz starszą i nie znajduje aktualizacji to możesz pobrać apk z apkmirror i ręcznie wgrać:  http://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=mi+fit Przy pomiarze pulsu powinna świecić od dołu na zielono, jak nie świeci to nie zmierzy.

Ma powiadomienia w języku polskim? Ja mam cały czas 2.3.0

Edytowane przez Dutche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waterloo napisał:

Testowałeś ?

Ja testuję, ale dopiero godzinę. W porównaniu do N&F o niebo lepiej poukładana, logiczniejsza i ładniejsza. Zero problemów przy uruchomieniu (N&F wywala błędy już przy pierwszym uruchomieniu, kupiłem i nie używam). W darmowej wersji (pro kosztuje 3,20USD) tylko dwie aplikacje poza telefonem i sms, można dodać do powiadamiania, ale powiadomienia dosyć rozbudowane. Jak działa w praktyce to napiszę, za parę dni. Jak się sprawdzi to kupię pro. Na razie mi się podoba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zielonyBB napisał:

Testujesz w tandemie z MiFit ? Nie gryzą się ? Działają widżety ?

Tak w tandemie, na razie się nie gryzą, ale podobno ma też działąć bez MiFita. Ponieważ w darmowej wersji można dodać tylko dwie aplikacje do powiadomień, a potrzebuję więcej, to resztę ustawiłem w MiFit i tak żeby powiadomienia się nie dublowały. Jedna niedoróba w ustawieniu powiadomień nagłówka czy treści, to niezmienialna ikona, może być tylko telefonu, niezależnie od aplikacji. Za wcześnie na podsumowania, ale na pewno lepsza od N&F. W tej chwili mogę tylko powiedzieć, że bardziej mi się podoba od N&F, działanie sprawdzam.

Edytowane przez FromWP
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, adamunio napisał:

Wszystko będzie ładniejsze od N&F emoji5.png

Dnia 21.04.2017 o 20:43, zielonyBB napisał:

Testujesz w tandemie z MiFit ? Nie gryzą się ? Działają widżety ?

To prawda, a właśnie przed chwilą pojawiła mi się aktualizacja (Mi Band Master 1.07) i już wszystko jest po polsku (do tej pory była tylko częściowo spolszczona). Powiadomienia działają, jedynie drobne błędy i nie gryzie się z MiFitem (o ile ustawienia się nie dublują i nie są sprzeczne). Zdecydowanie lepiej (w porównaniu z MiFitem) działa monitoring snu i wykrywa drzemki. Są dodatkowe funkcje uruchamiane przyciskiem opaski, sterowanie muzyką itd, łącznie z wywołaniem sygnału alarmu budzika (odnajdywanie telefonu) i to działa! Działa też prawidłowo info o zostawieniu telefonu (rozłączenie z opaską). Nie ma klasycznego trybu treningu, ale to jest w MiFit. Na pewno bateria w opasce będzie bardziej drenowana, ale coś za coś. Coraz bardziej mi się podoba, ale po zbyt pochopnym nabyciu N&F, poczekam z zakupem płatnej wersji i  jeszcze potestuję. Podobno Mi Band Tools też ma nową wersję i działa ok, ale trzeba kupić, żeby przetestować, a to trochę bez sensu, nie zakupiłem, nie mam porównania.

Warto pobrać i przetestować MBM, bo nawet darmowa wersja dodaje sporo w funkcjonalność Mi Bandowi 2.

 

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zainstalowałem - sparowałem - odparowałem - skasowałem i teraz mój miband co jakiś czas wibruje i pokazuje problem z parowaniem mibanda z telefonem ( taka ikonka ).

Tylko sie wkurzam przez to niepotrzebnie - ktoś powie o co kaman? Probowalem z mifit i telefonem parowac na nowo - nie pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące ciągłego mierzenia tętna w zewnętrznych aplikacjach - jeśli dobrze rozumuję, to żeby mierzenie było ciągłe trzeba mieć cały czas połączenie z aplikacją? Czy wystarczy to włączyć w aplikacji i można wyłączyć bluetooth? Generalnie chodzi o to, że kupuję dziewczynie Mi Banda 2 i ona będzie go używała do biegania głównie, ale nie zabiera nigdy ze sobą telefonu i nie chce tego robić. Stąd pytanie czy w jakikolwiek sposób da się zrobić ciągłe mierzenie na samej opasce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustawić w zewnętrznej aplikacji minimalny interwał pomiaru tętna i spróbować. Opaska ma wbudowaną pamięć do przechowywania takich informacji być może się zsynchronizuje. Myślę że pół godzinny bieg da radę zarejestrować i zsynchronizować.

Ja czasem nie synchronizuje przez 2- 3 dni a mam ustawiony pomiar tętna co dwie minuty podczas snu i opaska to pamięta. Co prawda nie będzie to trening ale zwykły pomiar pulsu na przykład w Notify.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AdamKli napisał:

Mi band master, też Wam wibruje opaska po sprawdzeniu godziny? Wcześniej jak korzystałem tylko z mi fit nie wibrowała. Nie widzę opcji aby to przestawić.

U mnie nie wibruje i też nie widzę opcji która by tym zarządzała. Ps dzisiaj się aktualizowało do 1.08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, AdamKli napisał:

Nie widzę opcji aby to przestawić.

Jednak jest, znalazłem.

W ustawieniach, działania przycisku musiałeś kliknąć + i dodało jak ma się zachowywać po jednym kliknięciu. Domyślnie dodanie tego nic nie robi, ale ustawiona jest jedna wibracja po dotknięciu. Wystarczy tam to odhaczyć, albo wywalić akcję do kosza.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Axon napisał:

Czy mi band Mastera można używać bez MiFit? Próbował ktoś zrobić taki zabieg?

Można, ale nie robił. Są do wyboru dwie opcje łączenia, z i bez Mifita. Ale w darmowej wersji można dodać tylko dwie aplikacje do powiadomień (oprócz tel i sms), bez mifita trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale nie robił. Są do wyboru dwie opcje łączenia, z i bez Mifita. Ale w darmowej wersji można dodać tylko dwie aplikacje do powiadomień (oprócz tel i sms), bez mifita trochę mało.


Dzięki za informację, widzę że aplikacja bardzo dynamicznie się rozwija więc instaluje i chyba pokuszę się o pełną wersję.


Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, uazar napisał:

Mi Minad Master wyłącza mi się po kilku minutach pracy. Co zrobić żeby apka się się nie wylaczala?

To co z każdą inną w Miui jak ma działać nieprzerwanie, czyli: 1) autostart, 2) kłódka, 3) brak oszczędzania baterii ogólnie w Miui 4) brak oszczędzania baterii indywidualnie w aplikacjach dla MBM. Jeszcze jedna ważna rzecz, nie można robić automatycznej optymalizacji baterii w panelu sterowania, bo ci prawie wszystko automatycznie pozmienia. tak że nie będzie działało.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, uazar napisał:

Wyjaśnisz 2 i 4?

2) na ekranie "ostatnie aplikacje” przesuwasz ikonę aplikacji do dołu, pojawia się kłódka, klikasz w nią i aplikacja nie będzie ubijana przy czyszczeniu pamięci. 4) panel sterowania, bateria, aplikacje oszczędzania baterii, klikasz w aplikację i zaznaczasz bez ograniczeń (domyślnie jest oszczędzanie miui).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...