Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej miałem pomiar co sekundę z wykresem z N&F a piosenki przełączałem Mi Band 2 Func Button. Jedno i drugie działało ok razem ale obecnie N&F nie działa a w drugim programie skończył się okres darmowy.

Edytowane przez qwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kemp napisał:

Pytanko, czy kupując mibanda na gearbest będzie to od razu śmigać, czy wymaga instalacji jakiejś nakładki / upgrade'a itp.?

Będzie normalnie działać. Jak zainstalujesz MiFita to samo znajdzie aktualizację firmware opaski. Wersja chińska niczym się nie różni od międzynarodowej (może znaczkiem CE).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 14.03.2017 at 1:12 PM, Vergiliusz said:

Wróciłem do MiFit 2.2.8 (...) nie musiałem nic zmieniać żeby mieć Polskie powiadomienia (...)

Ale jak? U mnie po wgraniu MiFit 2.2.8, firmware w opasce pozostaje bez zmian (ten od 2.3.0) i powiadomienia są tylko po przełączeniu języka systemu na angielski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maludroid napisał:

Ale jak? U mnie po wgraniu MiFit 2.2.8, firmware w opasce pozostaje bez zmian (ten od 2.3.0) i powiadomienia są tylko po przełączeniu języka systemu na angielski...

Ja robiłem tak że po zainstalowaniu wersji MiFit 2.2.8 zmieniłem język na Angielski, włączyłem powiadomienia, wyłączyłem i znowu wyłączyłem dla pewności a później zmieniłem język na Polski i powiadomienia już mi zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niedawno kupiłem Mi Band 2 i używam z Redmi 3. Mi fit dużo nie ma, ale działa. Mam problem z N&F. Aktualna wersja ciągle się tnie i nie da się z niej korzystać. Przy każdym załączeniu włącza się informacja, że to nie jest apka oryginalna od Xiaomi i nie ponoszą odpowiedzialności itp. Na tym się głównie zacina i zaraz wychodzi info czy zamknąć apkę. Zainstalowałem starszą wersję 4.12.10 z http://dlapkandroid.org i ona działa, na początku wywalało mi monitor ciągły, ale teraz działa. Zastanawiam się, czy z kolejną aktualizacją w ogóle będzie to działać u mnie. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ściągam przez google play to coś jest nie tak? raz udało mi się zaktualizować to ściągnięte przez google play, ale potem się i tak zacinało. Przed próbą aktualizacją zapisałbym sobie gdzieś dane. Przez Eksport danych czy jakoś inaczej?

Edit.

Dzięki, aktualizacja przez aplikację się udała i nie zacina się. Nie wiem co jest nie tak z tą z Google Play. (Chociaż przed długi czas nie chciała mi się wyświetlić ta aktualizacja w apce ;D )

Edytowane przez matty155
1. Przy zacytowaniu nie wpisało nowej wiadomości; 2. Żeby nie dublować wiadomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jako że to mój pierwszy raz to witam wszystkich. Zastanawiam się nad kupnem MiBand 2, ale mam najpierw kilka pytań. 

Najbardziej zależy mi na śledzeniu snu. Wiem, że MiBand 2 śledzi light i deep sleep (tak jak MiBand 1, którego miałem), ale wiem też że da się ustawić żeby co 10 minut sprawdzał puls podczas snu. Czy jest jakaś appka, która przetworzy te dane na bardziej dokładny wykres snu? Mam na myśli coś w stylu appki od Jawbone która rozróżnia light, deep i rem sleep, tak jak na zdjęciu poniżej:

 Znalezione obrazy dla zapytania jawbone sleep

 

On 3/14/2017 at 6:59 AM, sondejmarek said:

 Power NAP

Zastanawiam się też co to jest ten tryb Power Nap w Notify&Fitness. Czy mógłbyś przybliżyć jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem mi band 2 i mam kilka pytań odnośnie tej opaski.
1. Na jakiej podstawie są naliczane kroki?
2. Jaka jest najlepsza aplikacja do niej?
3. Ile trzyma bateria?

1. Krokomierze :-)
2. Mifit
3. Mi trzymala 7-8 a niektorym 20.

Wysłane z mojego MI+5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też nie mierzyło tętna. na zmodowanym 2.2.7.4 (działa caller ID z językiem polskim) nie widzi aktualizacji, więc wyrzuciłem na chwilę, zainstalowałem na czysto najnowszą wersję MiFit z google play i co? i nawet nie jest w stanie znaleźć opaski :? . Szybki powrót do 2.2.7.4 i opaska łaczy się natychmiast.

Zainstalowałem więc na chwilę Mi Band Notify & .., zrobiłem upgrade fw korzystając z pobranego apk MiFit w wersji 2.3.0.  Odinstalowałem Mi Band Notify &..., restart bt (bo MiFit nie chciał się połączyć) i pomimo tego, że cały czas pokazuje mi FW 1.0.1.28, to pomiar tętna znów działa. Brawo Xiaomi, naprawdę genialnie logiczne. Czekam na tabletki uspokajające z brandem "X" z takim podejściem do klienta, rzecz jasna działające jedynie z oficjalnym softem wymagającym cotygodniowej reinstalacji :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty masz za problem.. Ja zainstalowałem mifit i wszystko działa poprawnie. Brak ID trudno albo siedzisz na eng i masz albo używasz pl języka i czekasz na aktualizację która to wprowadzi. Tętno i inne bajery zawarte w aplikacji działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też nie mierzyło tętna. na zmodowanym 2.2.7.4 (działa caller ID z językiem polskim) nie widzi aktualizacji, więc wyrzuciłem na chwilę, zainstalowałem na czysto najnowszą wersję MiFit z google play i co? i nawet nie jest w stanie znaleźć opaski :? . Szybki powrót do 2.2.7.4 i opaska łaczy się natychmiast.

Zainstalowałem więc na chwilę Mi Band Notify & .., zrobiłem upgrade fw korzystając z pobranego apk MiFit w wersji 2.3.0.  Odinstalowałem Mi Band Notify &..., restart bt (bo MiFit nie chciał się połączyć) i pomimo tego, że cały czas pokazuje mi FW 1.0.1.28, to pomiar tętna znów działa. Brawo Xiaomi, naprawdę genialnie logiczne. Czekam na tabletki uspokajające z brandem "X" z takim podejściem do klienta, rzecz jasna działające jedynie z oficjalnym softem wymagającym cotygodniowej reinstalacji :F

Nie wiem co Ty masz za problem.. Ja zainstalowałem mifit i wszystko działa poprawnie. Brak ID trudno albo siedzisz na eng i masz albo używasz pl języka i czekasz na aktualizację która to wprowadzi. Tętno i inne bajery zawarte w aplikacji działają.

 

Ja też nie mam problemu. Mam zaktualizowane mifit do najnowszej wersji. Korzystam z mi band tools do tego aby wyświetlało mi się id call. Nie potrzeba mi do tego celu mifit. Jedynie potrzebne jest mi do analizu snu i kroków. Polecam taki zestaw.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/17/2017 at 11:50 AM, krzysztofer said:

Najbardziej zależy mi na śledzeniu snu. Wiem, że MiBand 2 śledzi light i deep sleep (tak jak MiBand 1, którego miałem), ale wiem też że da się ustawić żeby co 10 minut sprawdzał puls podczas snu. Czy jest jakaś appka, która przetworzy te dane na bardziej dokładny wykres snu? Mam na myśli coś w stylu appki od Jawbone która rozróżnia light, deep i rem sleep, tak jak na zdjęciu poniżej:

 Znalezione obrazy dla zapytania jawbone sleep

Nikt się nie orientuje czy jest taka appka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AdamKli napisał:

Nie wiem co Ty masz za problem.. Ja zainstalowałem mifit i wszystko działa poprawnie. Brak ID trudno albo siedzisz na eng i masz albo używasz pl języka i czekasz na aktualizację która to wprowadzi. Tętno i inne bajery zawarte w aplikacji działają.

No mam taki problem, że u mnie nie wszystko działało poprawnie - gdyby pomiar pulsu działał dalej, to nie kłopotałbym się żonglowaniem wersjami oprogramowania -zwłaszcza wtedy, gdyby działająca zgodnie z moimi oczekiwaniami wersja softu zrobiła sobie upgrade FW MiBanda. Sytuacja, gdy pomiar pulsu przestaje działać po miesiącu-dwóch powtarza się cyklicznie, zarówno w opasce mojej jak i żony i to prawie synchronicznie, więc podejrzewam tu nie kompletny przypadek, a raczej konsekwentną politykę firmy, by wymuszać cykliczne upgrade'y apek oraz fw opasek.

A i tak nie wszystko działa tak jak powinno; po aktualizacji fw opaski -po restarcie telefonu okazało się jednak, że dokonał się upgrade 1.0.1.39- przestał działać smartlock, tzn. po ustawieniu smartlock'a przez apkę MiFit po kilkunastu minutach MiFit zrywa połaczenie i nie jest w stanie nawiązać go ponownie. Dopiero wyrzucenie MiBand2 z listy sparowanych urządzeń BT umożliwia apce normalne działanie. Wolałbym być oczywiście w grupie piszących "u mnie działa", ale wymuszone zaplanowanym unieruchomianiem opaski upgrade'y trochę psują ten zacny plan

 

Przy okazji -jako, że mam serdecznie dość MiFit z ww. powodów- ma ktoś jakieś porównanie zużycia baterii przy użytkowaniu MiFit vs Mi Band Notify & Fitness? Funkcje "find my phone", gdzie tel musi cały czas nasłuchiwać kontaktu z opaski czy regularne automatycznie mierzenie pulsu kompletnie mnie nie interesują, raczej jak wygląda udział w spożyciu baterii tej drugiej apki, gdy ma służyć do wysyłania powiadomień do opaski. Z góry dzięki

Edytowane przez adamuadamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też bateria szybciej leci od około 30%? Chyba w 2-3dni mi zjechała. Ogółem 25dni od ostatniego ładowania ale końcówka w mgnieniu oka zleciała..

Mi od 30% w dół też szybciej leci, ale i tak nie ma na co narzekać.
6cbe680157e7553f1603c59a0616f921.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdamKli napisał:

U mnie nie pokazuje aktualizacji, muszę odczekać kilka dni nim pokaże się w mifit. Mogę wcześniej ściągnąć z apkmirror. @zielonyBB caller id działa z językiem polskim czy siedzisz na eng?

Ściągnij z apkmirror, tylko tą nowszą wersję bo są dwie. Jakiś problem jest z tym że nie znajduje nowszej wersji, a ta najnowsza znajdzie firmware, wgra i puls zadziała. Niestety ID nadal tylko z eng.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...