Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, FromWP napisał:

Oczywiście, odległość od pompy krwi, jest bliżej lewej ręki.

Chyba bardziej chodzi o identyfikowanie ruchów. Ta samą czynność każda ręka robi w lustrzanym odbiciu. Serducho u człowieków jest umieszczone centralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, uazar napisał:

Chyba bardziej chodzi o identyfikowanie ruchów. Ta samą czynność każda ręka robi w lustrzanym odbiciu. Serducho u człowieków jest umieszczone centralnie.

A to powiedz mi dlaczego w takim razie zawsze bada się ciśnienie i puls zakładając rękaw cośnieniomierza na lewe przedramie? Ja tam ma serce bardziej po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pyta przecież czy leworęczny czy praworęczny. Jak w lustrzanym odbiciu pracuje druga ręka człowieka idącego, który idzie 1000m z ręką na której jest opaska i trzyma rękę w kieszeni? Zlicza prawidłowo kroki, niezależnie czy mam na prawej czy na lewej, kroków zawsze jest tyle samo, (sprawdziłem w każdej kombinacji) w drodze do pracy idąc na autobus 940 kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sondejmarek napisał:

Ale nie pyta przecież czy leworęczny czy praworęczny. Jak w lustrzanym odbiciu pracuje druga ręka człowieka idącego, który idzie 1000m z ręką na której jest opaska i trzyma rękę w kieszeni? Zlicza prawidłowo kroki, niezależnie czy mam na prawej czy na lewej, kroków zawsze jest tyle samo, (sprawdziłem w każdej kombinacji) w drodze do pracy idąc na autobus 940 kroków.

Ale kiedy dlubiesz w nosie to już jest zupełnie inny ruch w zależności od tego która ręka to robią. Opaski nie powinny zaliczać takich ruchów jako kroków. Stąd konieczność podawania na której ręce ja nosisz. Oczywiście to tylko mój domyśł. Wydaje się być logiczny i sensowny, ale mogę się mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, że gdy masz opaske na lewej ręce i podnosisz ją aby sprawdzić godzinę to autmatyczyne wyświetlanie działa z ruchem gdy ręka idzie w prawo do góry. W skrócie to automatyczne wyświetlanie godziny z podniesieniem banda nie powinno zadziałać na prawej ręce z ustawieniami na lewą i w drugą stronę

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Makabra napisał:

To raczej nie to, zmieniłem właśnie opaskę na drugą rękę i dalej działa pokazywanie godziny :)

Tak, bo to działa bez podnoszenia ręki, wysrarczy obrócić nadgarstek, a to wszystko jedno czy lewy, czy prawy. Takie dobre wytłumaczenie znalazłem, to mnie sprowadzili na ziemię (aż serce mnie boli i to po lewej stronie).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, okulowiec napisał:

No właśnie, przedstawiłem na en i id działa, po ustawieniu na pl znów nie. Jak to jest że jedynym działa po tym zabiegu innym nie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Jak wgrasz sobie 2.2.7.4 z tego forum to będziesz miał PL. Jak chcesz mieć najnowszy 2.3.0  z ID PL to kupujesz płatny Tools lub Notify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrasz sobie 2.2.7.4 z tego forum to będziesz miał PL. Jak chcesz mieć najnowszy 2.3.0  z ID PL to kupujesz płatny Tools lub Notify.

Lub root+xposed+app locale

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, okulowiec napisał:

Po usunięciu jej z mifit nie mogę jej ponownie połączyć mimo że widoczna jest w urządzeniach bluetooth. Ktoś ma pomysł? Przywrócenie Ustawień fabrycznych fona może to naprawić?

Może pomoże, ale gwarancji nie ma. Próbowałeś już tego "Fix-it for Mi Band 2" ze sklepu play? Czasami pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, okulowiec napisał:

Niestety nie pomaga.

Też się z tym męczyłem, ale w wkońcu zaskoczyło. Nie wiem co pomogło. Zapamiętałem jedynie że nie można łączyć się z opaską z poziomu BT, tylko od razu z MiFita bo inaczej są problemy. Tu jest problem z Miui bo nie można zresetować ustawień BT, co z reguły można zrobić w noramalnych Androidach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po usunięciu jej z mifit nie mogę jej ponownie połączyć mimo że widoczna jest w urządzeniach bluetooth. Ktoś ma pomysł? Przywrócenie Ustawień fabrycznych fona może to naprawić?

 

Tu zobacz.

https://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/18626-Jak-usunąć-sparowany-sprzęt-bluetooth--z-telefonem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania:

1) ID dzwoniącego - trzeba użyć wersji 2.27 - przestawić na ang UK - potem wybrać opcję ID w apce - potem przestawić tel na pl?

żeby to zrobić trzeba najpierw odparować opaskę z tel po BT, potem usunąć aktualne MiFit i zainstalować v2.27?

2) Bateria opaski - opaska Miband2 trzyma przy sparowaniu 24h po BT około 13-16 dni - ile u Was?

Edytowane przez mariokej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w niedziele ok. południa opaska pokazywała 9%, w poniedziałek rano jeszcze działała ale po 8 rano już bateria padła. A na bank miałbym min 5% baterii. Chyba że poniżej 10% to już leci na łeb na szyję bateria. Teraz 30h od naładowania nadal pokazuje 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, da się jakoś zresetować pastylkę ? Może mieć za dużo danych ?

Coś zaczęła mi się wieszać przy wyświetlaniu wiadomości. Klikam i zatrzymuje się przy przewijaniu, uśpi się/ekran zgaśnie - kliknę i jest ok.

Nie da się ciągle przewijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MiBandem2 wypadłem trochę z obiegu. Pierwszą opaskę zamowiłem w czerwcu. Przez parę miesięcy niemiłosiernie się porysowała, do tego zgubiłem metalowy klips. Teraz chciałem ją podładować no i nie bangla.

Dwa szybkie pytanka:

  1. W necie widziałem, jakoby teraz wyświetla również dwa wiersze 1. z godziną a 2. z datą. Jest to uwarunkowane wersją opaski czy softem?
  2. Do osób, które ostatnio zamawiały - podajcie źródło i w jakiej mniej więcej teraz cenie? Na pepperze widzę, że jest jakaś promocja na YoShop, ale słyszałem że przesyłki potrafią iść nawet 10 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, t.bone napisał:

W necie widziałem, jakoby teraz wyświetla również dwa wiersze 1. z godziną a 2. z datą. Jest to uwarunkowane wersją opaski czy softem

Softem, czyli MiFt, który ewentualnie znajdzie i wgra nowszy firmware. Możesz kupić w Polsce na przykład w "nie polecanym" sklepie za 128zł z fakturą i teoretycznie gwarancją (kupiłem już tam kilka bez żadnych problemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.3.0 to nie tylko bug fixes, chociaż dla większości z nas (przynajmniej na razie) można się skupić tylko na tym. W tej wersji dodana została jeszcze możliwość obsługi nowej wagi od Xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od niedawna jestem posiadaczem mi band 2 i mam 2 pytania gdyż sporo tu czytałem ale nie mogę znaleźć;/ jeśli pytania się powtarzają to przepraszam... Jak mogę połączyć z endomondo? Bo próbuje na kilka sposobów i nie znajduje mi opaski;/ oraz czy powiadomienia połączeń, SMS które pokazują się na kilka sekund da się ustawić by były cały czas widoczne do póki ich nie zobaczę i kliknie? Dziękuję z góry za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z niedawno zakupioną opaską mi band 2.
Nie synchronizuje mi się kroki ani analiza snu, jedyne co mi się zapisuje na telefonie to puls. 
Kiedy synchronizuję pokazuje że zsynchronizowane w 100%, a jak chce zobaczyć historię, to nie ma danych z dzisiaj

poniżej zamieszczam screen, jakbym coś niejasno opowiedział :) 

fullsizeoutput_812.jpeg

fullsizeoutput_813.jpeg

fullsizeoutput_816.jpeg

fullsizeoutput_817.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, dodam jeszcze, że w aplikacji Health mam wszystko pozaznaczane żeby pobierało, czy to może być wina opaski? Jeśli tak to jak to mogę naprawić? :) 

fullsizeoutput_866.jpeg

Okej, przepraszam że tak na raty, ale zauważyłem kolejną rzecz która może być istotna do rozwiązania problemu...
W widget MiFit pokazuje się aktualny stan kroków, natomiast w aplikacji Health mam dane tylko z krokomierza w telefonie (btw ip 6s).

fullsizeoutput_867.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciousek napisał:

A, dodam jeszcze, że w aplikacji Health mam wszystko pozaznaczane żeby pobierało, czy to może być wina opaski? Jeśli tak to jak to mogę naprawić? :) 

fullsizeoutput_866.jpeg

Okej, przepraszam że tak na raty, ale zauważyłem kolejną rzecz która może być istotna do rozwiązania problemu...
W widget MiFit pokazuje się aktualny stan kroków, natomiast w aplikacji Health mam dane tylko z krokomierza w telefonie (btw ip 6s).

fullsizeoutput_867.jpeg

Bezpośrednio nie połączysz musisz w mifit włączyć trening z ciaglym pomiarem pulsu lub ciągły pomiar w jakiejkolwiek aplikacji i zaś trening w endo i będzie wyświetlać puls . Przynajmniej tak jest na mi band 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...