Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

Poszperaj w necie, bo zdaje się, że jest jakaś apka, która pozwala na eksport danych z pulsometra do endomondo. Nie próbowałem tego robić, ale w sumie jestem ciekaw jak to działa i czy działa

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj w necie, bo zdaje się, że jest jakaś apka, która pozwala na eksport danych z pulsometra do endomondo. Nie próbowałem tego robić, ale w sumie jestem ciekaw jak to działa i czy działa

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2017 o 18:49, Eragon napisał:

Jaką cenę można teraz uznać za "dobrą" ?

Ogółem, jesteście z niej zadowoleni? :P 

Na twiterze android.com.pl dziś wyrzucił że na gearbest jest dobry deal. No niby tak ale......22.80 za samą opaskę z nierejestrowaną przesyłką (1 dolar za rejestrowaną). Ja dziś poszperałem na ali i za 26 dolców znalazłem opaske plus drugi pasek i ochrona na wyświetlacz z rejestrowaną przesyłką. Więc ten gearbest jakoś mnie nie przekonał.

http://bit.ly/2jcaa24

Kupiłem - zobaczymy jak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował już zamienne gumki?http://allegro.pl/xiaomi-miband-2-oled-wymienna-opaska-pasek-i6595691292.html

Ta oryginalna jest słaba, kilka miesięcy i pęka, kiedy z miband1 wytrzymała półtora roku.

Ja jakis czas temu kupiłem taką na ali. Zamiennik w moim przypadku jest mniej elastyczny i mniej przyjemny w dotyku, ale poza tym to spełnia swoją rolę.

Co do wytrzymałości oryginalnej to powiem Ci że musiałeś trafić na jakąś wadliwą, bo ja swoją mam od 7 miesięcy i nic się z nią nie dzieje tak samo z opaską dziewczyny.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiennik kupiłem razem z opaską. Tak jak u Kolegi wyżej jest ona sztywniejsza, nieco mniej dokładnie wykonana (rant od formy). Ma też inną wadę: ramka trzymająca pastylkę jest dodatkowym paskiem plastiku wklejanym w opaskę, nie tak jak w oryginalnej gdzie jest ona częścią odlewu. Bardzo szybko popękała i zaczęła się wykruszać, co grozi zgubieniem pastylki.

IMG_20170115_125101.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem chyba z 7-8 zamienników. Są wg mnie 2 rodzaje - miekkie tzn pasek łatwo się wygina i mocniejsze tzn są sztywne. Miękkie wg mnie są mniej trwałe, jedna niebieska już pękła na wkładaniu pastylki. Te sztywne kupowałem tu - https://pl.aliexpress.com/item/New-Xiaomi-Mi-Band-2-Wrist-Strap-Miband-2-Silicone-Strap-Bracelet-Replacement-Wristband-Smart-Band/32687164307.html?spm=2114.13010608.0.0.uL5iTN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pływa na basenie z mi band? Mierzy to jako kroki czy inna apka jest do tego?

Osobiście nie używam banda nawet pod prysznicem , ale wiem że są osoby, które pływają z nim pomimo, że opaska nie posiada certyfikatu, który pozwalałby na ciągłe używanie opaski pod wodą. Certyfikat IP 67 pozwala zanurzać pastylkę do 30 minut nie głębiej niż metr z tego co pamiętam. Już samo to mówi, że mi band 2 nie jest dostosowany by go używać na basenach, a że niektórzy to robią to nie zmienia faktu podanego wyżej. Odpowiadając na Twoje pytanie - zapewne pływając, band machanie ręki może wziąć za krok, ale użyteczność takich statystyk oceń sam. Do tego dochodzi jakiś okres czasu po którym pastylka może tego nie wytrzymać. Co do ostatniego pytania. Z tego co mi wiadomo nie ma.

Chciałbym wrócić do tematu ID dzwoniącego i pokazywania wiadomości. Jedyne co udało mi się osiągnąć to to: 

 Problem w tym, że funkcja działała tylko wtedy, gdy telefon był w języku angielskim. Proszę o jakieś porady dotyczące uruchomienia ww funkcji

Użyj modułu App locale. Nie będziesz musiał zmieniać języka całego telefonu, a jedynie mifita.

Wydaje mi się że użycie notify rozwiązuje ten problem, ale czy faktycznie tak jest to nie jestem w stanie odpowiedzieć. Możliwe, że źle przeczytałem dlatego też proponuje poczekać na opinię innych. Nie chcę w błąd wprowadzać.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj także zamówiłem mi band 2, i mam pewne pytania, czy wszystkie funkcje między innymi powiadomienia działają też na innych telefonach czy tylko na xiaomi ? Póki co posiadam HTC ONE M9 dopiero za jakiś czas przymierzam się do wymiany :)

Edytowane przez Devox360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZduneX25 napisał:

no waśnie u mnie oryginał ma osobny "plastik"

Kurde, faktycznie. :) Jest węższy i wklejony pod kołnierzem opaski, nie zwróciłem uwagi.

IMG_20170115_194724.jpg

Zamiennik ma ten plastik do samej krawędzi (najłatwiej go zobaczyć w tych wersjach w których jest w innym kolorze) i w momencie jego wykruszenia nic nie trzyma pastylki. U mnie nie wytrzymał nawet miesiąca, oryginał trzyma zdecydowanie dłużej.

IMG_20170115_194750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może sprawdzony sposób żeby Mi Band się nie rozłączał z fonem?Wyłączyłem MiFit z optymalizacji baterii ale nadal się rozłącza...Muszę wtedy restarować MiFit żeby się odpowiednia zsynchronizował.

 

Nexus 6 7.1.1

Edytowane przez sebcio2804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zamówiłem takie cudo z brązowym skórzanym paskiem, za całe 28zł (płatne przez przelewy24 na Ali) jak dojdzie to napiszę, czy pieniądze wyrzucone w błoto, czy zdaje egzamin.

https://pl.aliexpress.com/item/Adjustable-Xiaomi-MiBand-2-PU-Leather-Strap-Metal-Frame-Xiaomi-Mi-Band-2-Smart-Bracelet-Wristband/32785181622.html?isOrigTitle=true&isOrig=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help! Odinstalowałem MiFita aby zainstalować nowszą wersję 2.2.11 z apk mirror ale nie mogę się zalogować . Pisze " Logowanie nieudane. Spróbuj później." z czego jeszcze notify&fitness nie chce mi działać przez co wgl powiadomień nie dostaje.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę co robię źle :)

- wyciągnąłem opaskę z zafoliowanego pudełka (zakładam, że nie była wcześniej parowana)

- najpierw sparowałem ją w ustawieniach bluetooth

- odpalam MiFit (zainstalowany z GooglePlay), loguje się na moje konto bez problemu

- przy próbie parowania moment kiedy trzeba dotknąć czujnika dla potwierdzenia parowania trwa mniej niż sekundę i nie jestem w stanie potwierdzić parowania

W samych ustawieniach bluetooth nie ma takiej opcji jak "zapomnij" więc nie mogę jej "odparować" (jakkolwiek to brzmi :) )

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, uazar napisał:

 ustawieniach bluetooth nie ma takiej opcji jak "zapomnij" więc nie mogę jej "odparować" (jakkolwiek to brzmi :) )

Mi pomógł program Fix-it for mi band 2, bez niego nawet po wylogowaniu w MiFicie nie chciała się sparować z innym telefonem i kontem. To się instaluje na chwilę, uruchamia i jak zrobi co trzeba można wywalić. Tylko przy ponownej próbie nie parój ręcznie w bt tylko przez MiFita.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurdebele, ściągnąłem go, jednak też nie może się połączyć z bandem. no nic. muszę dalej kombinować. 

w sumie podjąłem dość pochopne kroki i zresetowałem telefon (żeby zapomnieć sparowaną opaskę). właśnie skończyły mi się ładować wszystkie backupy z chmury więc za chwilę podejmę kolejne próby.

 

EDIT: poskutkowało. wygląda na to, że rzeczywiście problemem jest w pierwszej kolejności parowanie po przez ustawienia bluetooth, a nie od razu przez MiFit.

Edytowane przez uazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2017 o 10:47, bosniak napisał:

Ktoś pływa na basenie z mi band? Mierzy to jako kroki czy inna apka jest do tego?

Ogólnie jest taki problem z tym mi bandem 2, że cały czas przycisk reaguje na wodę. O tyle dobrze że to nie smartwatch i przyciskiem tylko przewijamy funkcje (oprócz pomiaru tętna). No i właśnie podczas brania krótkiego kilkuminutowego prysznicu to opaska kilkukrotnie zlicza mi w tym czasie tętno. Woda cały czas działa na przycisk. Tak że branie na basen trochę bezsens, bo i tak realnie kroków Ci nie policzy a tylko pociągnie baterię przy tym ciągłym podświetlaniu ekranu i mierzeniu pulsu na okrągło.

 

Ktoś już rozpracowywał nową opcję w mi fit 2.2.11? Etytkieta zachowania. Wygląda na to że teraz mi band będzie się "uczył" i zapamiętywał dany rodzaj ruchu aby móc to jeszcze lepiej przełożyć na dane które nas interesują.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...